Teraz jest 25 wrz 2020, 09:14

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 27 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wasze zakończenia (Spoilery)
PostNapisane: 01 gru 2014, 21:29 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Batmen
Wiadomo, że u nie każdego będzie to samo zakończenie. Kto się chce podzielić swoim?

Boska - Kassandra - założyła nowy zakon Templariuszy i kręgi magów. Wspiera Inkwizycję.
Poparłem magów, a oni stworzyli stowarzyszenie zaklinaczy.
Może być wojna między magami kręgów i zaklinaczy...

Nie wygnałem Szarych, zostali. Szarzy Strażnicy z południa odbudowują się, ale oddzielili się od Weishaupt. Może to doprowadzić do wojny między Strażnikami.

Cesarzowa Celine uratowana (nie pamiętam co z Gasparem) i wspiera Inkwizycję. Jednak ta elfka na B. chce wrócić z wygnania i się zemścić. Na Celine dybią skrytobójcy. Można doprowadzić do kolejnej wojny domowej.

Towarzysze:
- Hawke umarł
- Sera, Blackwall, Żelazny Byk, Dorian, Vivi, Cole mają zamiar zostać
- Varrick napisze książkę i wraca do Kirkwall
- Solas odszedł

Nie no, świetne zakończenie <_< 3 groźby wojen

A jak wam się podobała uczta pod koniec? ;) Tekst Cola "to to się zdejmuje?!O_o". U mnie brakowało tylko Sery i Vivi. No, potem się okazało, że Serek leży pijana pod stołem ._.

Ostatnio edytowano 01 gru 2014, 22:28 przez Skeczor, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł: Re: Wasze zakończenia (Spoilery)
PostNapisane: 01 gru 2014, 22:17 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: MGS V: TPP, Fallout 4
Ok moje wyglądało tak:
-Leliana została Boską (mimo iż wspierałem na stanowisko Vivi, naprawie to przy drugim podejściu)
- Strażnicy nie wygnałem ich, mają spięcia z Weisshaupt + prawdopodobnie coś większego wisi w powietrzu
- Hawke żyje i odszedł gdzieś? Prawdopodobnie do Izabeli, ale to moja teoria i myślę, że ten bohater zakończył już swoją historię
- Celene uratowana, ale Gaspard nie da o sobie zapomnieć i w przyszłości może zaatakować tak więc Cesarzowa może polegać tylko na Inkwizycji dzięki czemu Orlais może jeść mi z ręki
- Magowie zostali sojusznikami inkwizycji (żałuje tej decyzji, ale myślałem, że będę mógł ich pod koniec oszukać i Viv na stanowisku Boskiej przywróci kręgi chociaż w odmienionej formie), Leliana daje im wolność i zostaje utworzony krąg zaklinaczy, który mimo wątpliwości zdaje egzamin i wielu ludzi zaczyna polegać na magach
- Towarzysze:
Cass zostaje u boku Inkwizytora z zamiarem odmiany zakonu poszukiwaczy
-Sera zostaje
- Iron Bull przez jakiś czas też ma zamiar zostać
- Dorian to samo
- Vivi ma zostać doradcą Celene
- Varrik jak u Skeczora wraca do Kirkwall
- Cole chyba też zostaje, bo nie był za bardzo rozmowny, właściwie powiedział jedno zdanie i nie pamiętam nawet co
- No i Solas jak u każdego odchodzi
Jeszcze wspomnę, że Leliana otwiera zakon na inne nacje i teraz może wstąpić każdy bez względu na pochodzenie + nie będzie żadnego nawracania niewiernych na siłę.
- Inkwizytor napił się ze studni smutków i został sługą Mythal

Edit: Skeczor te 3 wojny , które Cię czekają zostaną tak spłycone przez BioWare, że nie ma się czym przejmować ;)

PostNapisane: 03 gru 2014, 23:07 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: DAI, DAO, Skyrim, ME, Wiedźmin
- Oralis: Na tronie żelazną ręką rządzi Gaspard. O dziwo nie wywołuje wojny z Fereldenem, a prowadzi z nim rokowania i negocjacje, dlatego Cesarstwo umacnia północne granice i rośnie w siłę, odbudowując dawną potęgę. Gaspard popiera Inkwizycję, a jego wrogowie boją się go ruszyć z obawy przed odwetem Podniebnej Twierdzy.

- Boska: Cassandra zostaje Boską. Wprowadza szereg reform, odbudowuje Zakon Poszukiwaczy Prawdy w jego dawnej formie. Powstają nowe kręgi. Pentagast realizuje swoje idealistyczne plany, przez co przysparza sobie wielu zwolenników, no i wrogów. Oczywiście, nadal popiera Inkwizycje.

- Templariusze: Wielu z ocalałych idzie za przykładem Cullena i w boleściach odcina się od lyrium. Ci dołączają do Poszukiwaczy, którzy chronią ludzi przed wszelakimi zagrożeniami.

- Szarzy Strażnicy - Zostali w Orlais, odcięli się od Weishaupt, przez co panuje napięta sytuacja.

Towarzysze:
- Hawke - zniknął bez śladu
- Varrik - pisze książkę i wraca do Kirkwall
- Viv - ma ambitny plan brać czynny udział w odbudowie kręgów.
- Blackwall, Żelazny Byk, Dorian, Cole, Sera - zostają.
- Solas - odchodzi

Jestem z siebie dumna :D Myślałam, że rozpętam wielkie wojny, a tu proszę :aniol:

Co do gry w karty w karczmie, to mnie na kolana powaliła. Zwłaszcza Cole ;) Leliana, Viv (mimo przyjaźni z nią) i Solas z takim towarzystwem widać się nie zadają poza pracą :P

PostNapisane: 11 gru 2014, 16:41 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Życie
Ja mam praktycznie takie samo zakończenie jak Skeczor
Czyli Cass jako Boska
Strażnicy zostali
Tworzy się krąg zaklinaczy, który ma spięcia z kręgiem magów
Celene polega na Inkwizycji, jedyna rzecz, która chroni ją od "porażki"
Briala i Gaspar coś tak knują (nie pamiętam)
Towarzysze:
Ku mojemu zdziwieniu wszyscy zostają oprócz Varrica i bodajże Viv, chociaż do niej nie jestem pewna (nie pamiętam..)
Hawke żyje i zniknęła, znowu.

Inkwizytorka nie wypiła ze Studni Smutków, sługą Mythal została Morrigan (well, well..).
Czyli ogólnie cud, miód i orzeszki.. <_<

Can I get you a ladder, so you can get off my back?

Obrazek
My winter brings all the lampposts to the yard.

PostNapisane: 12 gru 2014, 00:05 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: DA, ME, TES, TLJ
Pchnęłam świat na skraj przepaści...

- Boską została... Viviene. A co, na pewno sobie poradzi.
- Celene jest wierna Inkwizycji, ale Gaspard i Briala szykują przewrót. Briala posunęła się nawet do otwartych walk.
- Strażnicy odcięli się od Szarej Straży i narasta konflikt. Alistair zniknął - mam nadzieję, że jest z Couslandką i szukają lekarstwa :)
- Magowie odeszli od Inkwizycji, zbuntowali się, ale Viv, jako Boska, ich uciszyła. Część wróciła do nowego Kręgu, część do Inwkizycji. Templariusze stali się marionetkami w rękach Boskiej, Kręgi mają więcej swobody, ale też więcej obowiązków.
- Ze Studni wypiła Morrigan (nawet mi jej żal, prawdę mówiąc...)
- Varric pisze książkę, Dorian chce wrócić do Tevinter, ale to zdecydowanie później (o ile w ogóle), Cass tworzy Zakon Poszukiwaczy od podstaw, Bull zostaje, Sera zostaje, Cole zostaje, Blackwall czeka, aż przyjdą po niego Strażnicy, Solas... wiadomo.
- Leliana zostaje w Inwkizycji, Josie i Cullen też
- Morrigan oczywiście na końcu odchodzi z Kieranem
- Ktoś chce zabić Inkwizytora, wg tego, co powiedziała Morrigan w Epilogu

Czeka mnie wojna: w Orlais i między Strażnikami. Jak Stwórca nie da, to i magowie się pożrą. So cute.

Obrazek

Dubhenn haern am glǎndeal, morc'h am fhean aiesin.

PostNapisane: 12 gru 2014, 11:41 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Wydaje mi się, że w tej części nie ma czegoś takiego jak "perfect ending". Każde zakończenie w sumie sprowadza się do jednego: wojny. W 4 części DA będziemy chyba potrzebować supermena. Oczywiście from zero to hero. DA4: Apokalipsa - zakończyć 3 konflikty + rozwiązać sprawę z elfem o 3 boskich duszach co zapewne doprowadzi do kolejnego konliktu. Nice.

Obrazek

PostNapisane: 12 gru 2014, 12:34 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: MGS V: TPP, Fallout 4
Osobiście powątpiewam, że te decyzje będą miały wielki wpływ na czwartą część raczej będą bardzo zminimalizowane. Jedyne co tak naprawdę może mieć swoje konsekwencje bez względu na nasze wybory to wątek Szarych Strażników. Dopiero teraz zdaje sobie sprawę, że pozyskiwanie sojuszników kompletnie nic nam nie daje w zakończeniu no może oprócz pojawienia się Celene w moim przypadku podczas szturmu na świątynie Mythal, ale co z tego. Niby to jest, ale fizycznie tego nie widzimy podobnie było w ME3, ale tam jednak zastosowano trochę więcej trików dzięki czemu można było czuć pewną satysfakcję i wpływ na fabułę, pozorny ale jednak. Mam nadzieję, że wątek główny nie został pocięty na dlc, bo jest zdecydowanie za krótki.
Szkoda, że każda lokacja nie miała choćby jednej większej misji pobocznej, gdzie decydowalibyśmy o jej losach i miejscu jakie będzie pełnić w szeregach Inkwizycji co miało by wpływ na zakończenie. Wiem, że często do tego wracam, ale marzy mi się suicide mission 2.0 oczywiście na większą skalę, gdzie np. wykorzystujemy nasze jednostki do pokonania danych przeciwników np. posyłamy templariuszy przeciwko opętanym magom z Szarej Straży, gdzie dajmy na to wysłanie innych grup czy to zwykłych magów lub strażników rodziło by inne konsekwencje (nawet śmierć oddziału) i nasze doświadczenie wyniesione z gry uczyło by nas jak mamy postępować w przypadku takich starć i które frakcje potrafią zneutralizować inne.
Zamieniłbym wszystkie misje poboczne z każdej lokacji właśnie na takie zakończenie.

Edit: Onegda jak udało Ci się mianować Viv na Boską???

PostNapisane: 12 gru 2014, 13:51 
Nałogowiec
Nałogowiec

Przypadkiem, prawdę mówiąc. Przede wszystkim poparłam... wszystkie trzy, dla Cass nawet wykonałam misję przy stole. I bęc! Viv jest Boską, nie powiem, że mnie to nie satysfakcjonuje, ale trochę mnie to zdziwiło, bo zadziało się jakby... poza mną.

W sumie, to bym bardzo chciała, żeby w DA4 (nie oszukujmy się, powstanie na pewno), postacią grywalną był... Strażnik z jedynki, o ile przeżył. Ew. w ogóle inny Strażnik. Myślę, że to jest do zrobienia.

Obrazek

PostNapisane: 12 gru 2014, 14:23 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

@up
Mi się powrót Strażniczki marzy od DA2.. Nie uważam, aby jej historia była skończona w przeciwieństwie do Hawke. Mam nadzieję, że albo pojawi się w DA4 albo w ewentualnym DLC do DAI. W porównaniu ostatecznych walk DAO i DAI zdecydowanie wygrywa Strażniczka. Mam wrażenie, że ona musiała się o wiele bardziej namęczyć podczas finału niż Inkwizytorka, mimo że miała wsparcie różnych frakcji..

Obrazek

PostNapisane: 12 gru 2014, 14:32 
Nałogowiec
Nałogowiec

Też tak mi się wydaje. Poza tym dużo bardziej... zżyłam się z drużyną z DAO i historią Strażnika. Hawke wg mnie jest "skończony", zwłaszcza, że go poświęciłam. To za duży cios zostawić Alistaira w Pustce. Poza tym to byłoby ładne zwieńczenie całości: zacząć Strażnikiem i skończyć Strażnikiem. A po fabule DAI widać, że można rozwiązać kwestie fabularnie różnie i naprawdę dobrze.

Nie twierdzę, że DAI jest złą grą, bo jest bardzo dobrą. Ale mimo wszystko DAO pozostaje moją ulubioną częścią.

Obrazek

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 27 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona