Teraz jest 21 wrz 2020, 19:05

Napisz wątekOdpowiedz Strona 7 z 19   [ Posty: 185 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 19  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nowy patch juz dziś +przyszłe darmowe dodatki
PostNapisane: 09 gru 2014, 23:32 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

NusiaczeK napisał(a):
Mi trony zawsze znikały, więc u mnie to by była marna wskazówka. Gra wygląda po patchu na peciecie gorzej i to już wszędzie piszą i ostrzegają przed instalowaniem. Co mnie martwi to fakt, że po usunięciu patcha nie można wczytać starych zapisów, nawet tych sprzed patcha, bo domaga się o nowszą wersję. Tragedia. ;(

NusiaczeK - podpowiedz, w jaki sposób usunęłaś tego nieszczęsnego patcha? (i tak stoję dopiero u wrót inkwizycji - może zacznę od początku, bez patcha i plastikowych włosów)

PostNapisane: 09 gru 2014, 23:36 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
Dobrze się złożyło, że ten patch wyszedł jak byłem w robocie i nie mogłem go zainstalować. Teraz już wiem, co zrobić jak wrócę do domu: odłączyć Internet, uruchomić Origin w trybie offline, wyłączyć autoaktualizacje i zainstalować dopiero następny patch, jeśli poprawi on to, co zepsuł ten. Nie mam zamiaru niszczyć sobie świetnie wyglądającej gry, z którą nie mam żadnych problemów, żeby dostać gorszą grafikę niż mam teraz przy jednoczesnym dłuższym doczytywaniu tekstur i innych babolach.

PostNapisane: 09 gru 2014, 23:39 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Życie
Weszłam w Mój Komputer, a następnie tam gdzie zainstalowałam grę. Tam z kolei powinien być folder o nazwie Patch, który usunęłam, ale kiedy chcę włączyć stary zapis informuje mnie, że został on zrobiony na nowszej wersji gry (bullshit). I tak oto ok 10 ostatnich godzin gry będę się męczyć z okropną grafiką. Jeśli ktoś się orientuje czy stare zapisy działają po reinstalce, niech da znać, bo nie wiem czy się to wgl opłaca robić..
EDIT:
Sprawdziłam raz jeszcze, tym razem dokładnie - po tym się patch nie usuwa ( tak myślałam, że to za łatwe). Ja robię reinstal, nic innego mi nie pozostało. Nigdy więcej nie zaktualizuję DAI, dopóki nie poczytam opinii.

Can I get you a ladder, so you can get off my back?

Obrazek
My winter brings all the lampposts to the yard.

Ostatnio edytowano 09 gru 2014, 23:54 przez NusiaczeK, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 09 gru 2014, 23:53 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Widać że grzebali coś przy grafice. Moja postać ma teraz zdecydowanie żywiej wyglądające włosy, ale za to wcięło mi bliznę na ustach i drobne detale skóry, coś jakby piegi. Cały czas mam takie same ustawienia graficzne więc to oni na 100% coś zrobili. Z włosami to akurat na plus, ale te detale na twarzy mogli już zostawić.
Tak samo trawa wydaje się bardziej wyrazista.
Z jednej strony chyba wszystko jest ok, przynajmniej jak dla mnie. Od strony technicznej to wszystko mi zawsze płynnie chodziło więc ciężko mi oceniać.
Wcześniej: http://i61.tinypic.com/wlsw8g.jpg
Teraz: http://i61.tinypic.com/11liyqx.jpg

PostNapisane: 10 gru 2014, 00:29 
Nałogowiec
Nałogowiec

Z czystej ludzkiej ciekawości zainstalowałem ten patch, licząc się z tym, że będę musiał ewentualnie przeinstalować grę. Potwierdzam: nie instalować tego dziadostwa. Poprzednio gra chodziła bez najmniejszych problemów, po patchu grafika na ustawieniach ultra jest brzydsza niż była, NPC nakładają za dużo brokatyny na włosy, gra wczytuje się o wiele dłużej niż wcześniej, a nieraz zdarza się tak, że najpierw jest pustka, potem pojawiają się jakieś przedmioty, a dopiero później doczytują się ich tekstury. Jeśli ktoś nie miał wcześniej problemów z grą, niech trzyma się od tej łatki z daleka, bo tylko straci czas na konieczność ponownego zainstalowania gry, żeby przywrócić ją do stanu, w którym da się lajtowo grać.

PostNapisane: 10 gru 2014, 00:36 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: DAI, DAO, Skyrim, ME, Wiedźmin
To jak ci odważni zrobią reinstal, to niech dadzą znać, czy stare zapisy działają... Bo jak mam zaczynać po raz drugi drugie podejście i stracić zapisy z pierwszego...

PostNapisane: 10 gru 2014, 00:47 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Życie
@up
Jeśli nikt mnie nie uprzedzi to dam jutro znać, gdyż gra już się na nowo pobiera. Wolę przegrać te 90h od nowa (...) niż grać i się tylko denerwować. Tak jak Pottero napisał: jest to dziadostwo.
Myślałam, że to tylko u mnie tak się długo wczytuje i się tekstury nie chcą załadowywać, ale teraz mam pewność. Gra wygląda tragicznie, teraz dopiero odczuwam jak to jest grać na najniższych ustawieniach.
U mnie do tego wszystkiego jeszcze dochodziły problemy z dźwiękiem tzn miałam tak jakby wyłączone efekty dźwiękowe. Wolę już grać ze standardową Hawke, niż męczyć oczy teksturową breją.

Can I get you a ladder, so you can get off my back?

Obrazek
My winter brings all the lampposts to the yard.

PostNapisane: 10 gru 2014, 01:02 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Hearthstone, DA:I, AC:Rogue
gramofon23 napisał(a):
Ananke, hmm, dziwne - zbyt dobrze to wygląda jak na spustoszenie po patchu - na pewno aktualizowałaś grę? :) Choć z drugiej strony - jeśli znikają trony, to pewnie tak!

Mam na auto, więc niestety owszem. :c Połowę czasu gry mam na niskich detalach i starym pececie, bo zanim przyszedł cały nowy sprzęt to się nie oparłam pokusie grania. Znieczulica wzrokowa, jak nic. :C

Kolejna fajna rzecz ~ na wyjściu z lokacji i przy próbie wybrania punktu na mapie mapa przestaje być... interaktywna? Można nią sobie machać po całym ekranie, ale nic nie da się skutecznie wybrać. Miał ktoś taki problem wcześniej? U mnie teraz dopiero. Za 4 razem zaskoczyło.
A i kolejny quest zbugowany doskoczył, ale to już poczytałam, że i bez cudownych uaktualnień by tak pewnie było. :s

Lokacje ładują się tak szybko jak wcześniej, jedyne co to te tekstury nie zaskakują od razu...

PostNapisane: 10 gru 2014, 01:13 
Status Widmo

Gra w: Mass Effect, DA, Wiedźmin, TES:Skyrim
Info od Bioware:
“If you’re running into the graphical issues caused by the patch, add -ShaderSystem.ShaderQualityLevel to your command line."
więcej tu --> http://forum.bioware.com/topic/532880-p ... m-bioware/

Obrazek

PostNapisane: 10 gru 2014, 01:14 
Nałogowiec
Nałogowiec

Luelle mnie ubiegła, zanim dodałem swój psot :D. Tam jest jeszcze jedna dość istotna informacja od BioWare:

Cytuj:
It’s also important to note that pre-patch 2, all users on PC were being forced to use the Ultra shader quality. This means that those of you playing on lower settings will notice a decrease in quality, particularly players using low or medium settings.
To achieve the same visuals as pre-patch, users on lower settings will need to change their settings to Ultra, which should likewise be used in conjunction with Ultra mesh quality. Mismatching the mesh and shader settings will result in other visual artifacts like overly shiny hair.
Please be aware that changing settings to Ultra may impact performance on some machines.

edit
No więc tak: odinstalowanie gry nic nie da. Po ponownym zainstalowaniu Origin wywala komunikat, że dostępna jest obowiązkowa aktualizacja i jeśli jej nie pobierzesz, to nie będzie można uruchomić gry. Jeśli się wycwanisz i przejdziesz w tryb offline, to wywali się komunikat, że trzeba aktywować grę. Tak więc jeżeli ktoś tej aktualizacji jeszcze nie zainstalował, to niech jej nie tyka, dopóki BioWare nie wyda poprawki do niej. Jeżeli ktoś już zainstalował, to jest na nią skazany, bo Origin nie popuści i nie uruchomi bez niej gry.

Co się zaś tyczy podanego przez BioWare tymczasowego rozwiązania problemów graficznych: działa, po zastosowaniu się mając wszystko ustawione na ultra, gra znów wygląda jak pecetowa wersja na ultradetalach, a nie jak na konsolach. Tyle że nie naprawia to innych błędów wprowadzonych przez patch, takich jak dwu-, trzykrotnie wydłużone czasy ładowania czy doczytujące się obiekty.

edit 2
Po ok. 1,5 grania z patchem i tymczasowym sposobem BioWare: grafika jest jeszcze lepsza niż była wcześniej, teraz to konsole już nie mają nic do powiedzenia. Zastosowanie dodania wiersza do Origin przywraca też detale twarzy postaci - mi przywróciło drobne szczegóły na twarzy Inkwizytora, więc może przywraca to też blizny. Wczytujące się tekstury zauważyłem tylko na samym początku, jak wczytałem zapis – miało to miejsce w sali tronowej Podniebnej Twierdzy, a potem w Adamancie, ale na dalszych etapach gry już nie występowało. Gra dalej wczytuje się dłużej niż wcześniej i po raz pierwszy w ciągu dwutygodniowej sesji z Inkwizycją zaliczyłem crash. Podczas przerywników filmowych zauważalne są nieobecne przed zainstalowaniem łatki spadki płynności, aczkolwiek eksploracja czy walka dalej działają superpłynnie.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 7 z 19   [ Posty: 185 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 19  Następna strona