Teraz jest 19 wrz 2020, 12:20

Napisz wątekOdpowiedz Strona 9 z 19   [ Posty: 185 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 19  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nowy patch juz dziś +przyszłe darmowe dodatki
PostNapisane: 10 gru 2014, 15:00 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
gramofon23 napisał(a):
Pottero, w takim razie może to być właśnie różnica rozdzielczości u mnie. NA poprzedniej karcie (GTX 660) podobnie to wyglądało z Wiedźminem 2, gdy schodziłem do 1400x900 wszystko latało cudnie (ultra poza ubersamlingiem), zaś po przerzuceniu się na 1920x1080 - teoretycznie było 60fps, ale zdarzały się punkty, gdzie gra chrupała, tak samo, jak teraz z DA:I oraz GTX 970. Sprawdzę później z ciekawości jaka jest różnica klatek pomiędzy tymi rozdzielczościami (w sensie: wyłączę synchronizację i zmierzę na 1366x768, a później na 1920x1080).

U mnie w tle nie chodzi praktycznie nic (nawet Avast wyłączam na czas grania).

I jeszcze jedno (a propos tych mikroprzycięć): grę masz na HDD czy SSD?

Nie wiem, czy to wina rozdzielczości, bo na 1920x1080 grałem na tym samym sprzęcie i nie miałem takich mikrochrupnięć. Ale jakbym po patchu uruchomił grę w tej rozdzielczości, to pewnie by była chryja na ultraustawieniach.

SSD.

PostNapisane: 10 gru 2014, 15:07 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Ananke, w takim razie nic mi już nie przychodzi do głowy, aby jakoś Ci pomóc. A może grasz na najwyższym poziomie trudności i Bioware wprowadził takie oto właśnie utrudnienie? ;) Trudno skupić się na tej grze i nacieszyć się nią - czuję się tak, jakbym kupił nowe mieszkanie, w którym co rusz coś się sypie. DA:Inkwizycja jest więc takim nieco barejowskim tworem i humoreską na linii twórca - gracz. Z tej perspektywy coraz mniej żałuję przesunięcia premiery nowego Wiedźmina - trzeba uczyć się na błędach swoich i cudzych, Redzi być może bacznie obserwowali sytuację z DA:I i te wszystkie wątki z opisywanymi awariami zaczęły im się śnić po nocach...

Pottero, cóż - pozostaje grać tak, jak jest... Kiedyś narzekało się na inne rzeczy, pamiętasz wymianę płytek w Baldurze zainstalowanym w wersji kompaktowej? (gdy na dyskach o pojemności 2GB trzymało się tylko system). Myślę sobie - gdyby wtedy ktoś mi dał takie Dragon Age, to pewnie bym brał z pocałowaniem w rękę ;)

PostNapisane: 10 gru 2014, 15:29 
Nałogowiec
Nałogowiec

Powiedzmy sobie szczerze: BioWare chyba zawsze pracowało na autorskich silnikach, a przy Inkwizycji po raz pierwszy pracują na zewnętrznym. To ich pierwsze podejście do tego silnika, jak również pierwsze podejście do czegoś, co naprawdę można nazwać otwartym światem. Tak więc, nie oszukujmy się, jesteśmy trochę królikami doświadczalnymi. Na chwilę obecną nie pozostaje nam nic innego jak czekać cierpliwie, aż w końcu ogarną ten silnik i, miejmy nadzieję, tak zoptymalizują tę grę, że będzie działała płynnie tak, jak powinna na danym sprzęcie. I miejmy też nadzieję, że podzielą się wiedzą z montrealczykami, a czwarty Mass Effect będzie już pozbawiony takich „niespodzianek” i w dniu premiery będzie działał tak, jak powinien.

A żeby nie było, że tylko my jesteśmy poszkodowani – na playstation 4 gra się crashuje ludziom, którym wcześniej się nie crashowała i sytuacja jest podobna jak na pececie: jednym zniknęły błędy, które były od czasu premiery, ale dostali je inni, którzy wcześniej ich nie mieli. W każdym razie, trzeba teraz czekać na ruch albo BioWare, albo – w naszym przypadku – Nvdii, aż grę zoptymalizują pod geforce’y. I radeony zresztą też – nie wiem, czy ich posiadacze też mają takie mikrochrupnięcia i inne przypadłości, ale na pewno i im podczas przerywników wyskakują crashe z błędem DirectX.

edit
Jednak nie, chcę, kurna, działającą grę już teraz. 25 minut walki z wyżynnym pustoszycielem, wszyscy towarzysze, czyli banda debili sterowanych przez nie tyle sztuczną inteligencję, co rzeczywistą głupotę, padła kiedy smok miał ok. połowy paska zdrowia, całą resztę walki stoczyłem sam, postacią na 22. poziomie, ubijałem te przeklęte smoczęta, które przyzywał co 10 sekund i w ogóle wkurzałem się jak nie wiem, ale jak mi w końcu zostało dosłownie 5 milimetrów paska zdrowia smoka, to gra chrupnęła na kilka sekund, z głośników dobył się dźwięk jak przy zwieszonym starym Windowsie, a jak się odwiesiła, to już miałem ekran, że nie żyję. No chyba BioWare serio bombę wyślę, żeby ich wszystkich szlag jasny trafił.

PostNapisane: 11 gru 2014, 10:39 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: MGS V: TPP, Fallout 4
Wyszła nowa łatka, która niedawno mi się pobrała (17mb), potwierdzeniem tego jest powrót blizny na twarzy.

PostNapisane: 11 gru 2014, 12:18 
Nałogowiec
Nałogowiec

Hm, no fajnie, rozwiązała problem tego, że nie trzeba sobie ustawień graficznych wymuszać linią komend, ale mogli by jeszcze oddać stabilność i płynność, jaką miałem przed instalacją łatki, a której teraz nie mam :/.

PostNapisane: 11 gru 2014, 14:00 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

mi przywróciła zarost kosztem płynności jaki żal

PostNapisane: 11 gru 2014, 18:36 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

W DA:I grałem ostatnio jakiś tydzień temu, widzę, że jakiś patch od tego czasu wyszedł i część osób ma po jego zainstalowaniu problemy. Gra do tej pory bez patcha chodziła dobrze (może prócz świecących włosów). Jak sądzicie mam aktualizować grę ryzykując, że patch coś popsuje czy grac na starej wersji?

PostNapisane: 11 gru 2014, 18:52 
Nałogowiec
Nałogowiec

Graj na starej. Co prawda dzisiaj wyszedł hotfix, który naprawił wprowadzony przez patch problem ze złym wykrywaniem ustawień graficznych, ale wątpię, żeby poprawiał wprowadzone wraz z patchem spadki płynności, crhashe itd. Moim zdaniem poczekaj na trzecią łatkę lepiej.

PostNapisane: 11 gru 2014, 20:09 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Hearthstone, DA:I, AC:Rogue
O, to po tej łatce drugiej wywalić linię z komendą, tak?

PostNapisane: 11 gru 2014, 20:28 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Tak, możesz wywalić. Ja usunęłam i wszystko graficznie wróciło do normy.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 9 z 19   [ Posty: 185 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 19  Następna strona