Teraz jest 22 wrz 2020, 14:59

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 3 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Farmienie schematów
PostNapisane: 31 gru 2014, 18:13 
Casual
Casual

Witam
Zakładam temat w celu zebrania sposobów na pozyskanie schematów.
Ja osobiście znalazłem taki sposób ( sprawdzony prze zemnie i działa, ale jest strasznie monotonny )
https://www.youtube.com/watch?v=cNevXGr ... e=youtu.be
Podzielcie się swoimi znaleziskami ;)

Tytuł: Re: Farmienie schematów
PostNapisane: 01 sty 2015, 17:21 
Casual
Casual

Gra w: Neverwinter Nights, Dragon Age, Mass Effect, Half-Life, Thief (tylko 1,2,3)
Ja zainwestowałem w perk Krótka Lista, który dodaje nowy asortyment u niektórych sprzedawców. Jednak tak naprawdę jeśli chodzi o schematy tieru 3 liczy się tylko dwoje z nich. Jeden znajduje się w Emprise du Lion, po zdobyciu twierdzy Suledin, natomiast drugiego można znaleźć na Syczących Pustkowiach, jest to tzw. dog merchant, znajduje się mniej więcej po środku mapy w kanionie. Niestety zakup tych schematów jest nieco kłopotliwy. Mianowicie za każdym razem dostępny jest tylko jeden mistrzowski schemat lub nie ma go wcale i zamiast tego są jakieś lepsze itemki. Żeby zresetować asortyment należy przenieść się do innej lokacji (takiej, w której nie ma tych kupców), zapisać i całkowicie wyłączyć grę. Dopiero po następnym włączeniu DA jest mała szansa, że trafimy na mistrzowskie schematy tieru 3.

Ja w ten sposób zdobyłem 3 mistrzowskie schematy zbroi dla woja, 2 dla łotra i niestety żadnego (a na nich najbardziej mi zależało) dla maga. Ponadto nie wiem czy jest to jakiś bug czy ograniczenie narzucone przez twórców, ale nie jestem już w stanie zdobyć ani jednego mistrzowskiego schematu, pomimo jakiś 20-u prób za każdym razem sklepy są puste:( więc pozostaje mi farmienie w elfiej świątyni.

Jeśli komuś zależy na amulecie magii +10 to nie złupi go z żadnego wroga. Jest "szansa", że pojawi się u kupca w Zachodnim Podejściu w twierdzy Gryfiego Skrzydła.

Ps. Dobre miejsce na farmienie schematów znajduje się też w Emprise du Lion w północno-zachodnim krańcu mapy, jest tam wieża, żeby do niej wejść trzeba otworzyć łotrzykiem drzwi, na górze znajdują się dwie skrzynie. Jest to lepsze miejsce od elfiej świątyni gdyż nie trzeba za każdym razem opuszczać obszaru wystarczy wziąć co potrzeba, zapisać i od razu wczytać. Zawartość za każdym razem zostaje odnowiona.

Tytuł: Re: Farmienie schematów
PostNapisane: 04 sty 2015, 22:16 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

U mnie u pieska w Syczących Pustkowiach były z tego co pamiętam też schematy zbroi dla magów kategorii 3, ale mój najlepszy lekki pancerz (to znaczy najładniejszy o znośnych statystykach ;)) znalazłam w Arbor (niestety za drugim razem był łuk). U pieska zdarzają się nawet przedmioty fioletowe- to zdecydowanie najlepszy handlarz, aczkolwiek nie wiem, czy faktycznie nie trzeba mieć profitu, żeby mu asortyment polepszyć. Poza tym, wydaje mi się, że nie wszystkie schematy mają 100% ograniczenia klasowe, wydaje mi się, że to zależy jak w NWN 2 od rodzaju surowca (tam z tego co pamiętam można było magowi zafundować ciężką zbroję jeżeli była z mitrilu), tu wypatrzyłam, że anuluje ograniczenia klasowe srebryt, skóra snoufleura i dlaijski loden.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 3 ]