Teraz jest 24 wrz 2020, 05:27

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Potrzebuję pomocy z wątkiem w Zimowym Pałacu
PostNapisane: 11 sie 2015, 00:29 
Casual
Casual

Podczas gry w Dragon Age Inkwizycja było kilka mocno denerwujących sytuacji, które sprawiły, że przerywałem rozgrywkę żeby się niepotrzebnie nie denerwować. Głównym problemem dla mnie w tej grze poza setkami bugów, kiepską plastikową grafiką itd są zbyt nieprzewidywalne wątki fabularne, które po prostu trudno wyczuć, aby przewidzieć konsekwencje, tak więc obecnie zamierzam zmagać się z tymi nudnymi zadaniami na balu w Zimowym Pałacu. Potrzebuję kogoś obeznanego w tym wątku, aby pomógł mi przejść, bo nie ukrywam, że nie chcę go przechodzić po omacku, bo już zbyt dużo nerwów straciłem na ciągłe wczytywanie, bo okazywało się po kilku godzinach gry, że jakaś pierdoła wpływała na całokształt, ale nieważne. Wiem, że są już na tym forum i innych, w tym zagranicznych, wątki, które opisują sposoby przejścia tego przypału, ale jako, że wszędzie piszą inaczej, po prostu chcę skorzystać z pomocy kogoś, kto doskonale wie co i jak.

Od razu naznaczę, że kompletnie nie obchodzą mnie spoilery, bo naczytałem się już tego sporo i jakoś przechodzenie gry po omacku w tym zbugowanym świecie mnie specjalnie nie rajcuje. Szczególnie, że gra powinna mieć mechanizm, który ułatwi graczowi wyczucie dialogu.

Aby ułatwić dodam, że moim priorytetem jest pozyskanie następujących informacji.

-Jakie opcje dialogowe wpływają na scenariusz w którym... ?

Spoiler:

Chcę poznać te kluczowe, bo czasem nie wiem czy mówiąc o jakiejś pierdółce nie blokuję sobie drogi do sukcesu.

Wiem, że jest 11 statuetek i wiem, że na bal powinno się zabrać Serę, aby dostać dodatkowe questy i teraz moje pytania brzmią.

-Ile statuetek muszę posiadać pod koniec zadania (w momencie zbierania dowodów), aby mieć wspomniane w spoilerze zakończenie i czy w ogóle są one konieczne do tego, a jeśli tak, to ile i w jakim momencie i gdzie powinienem ich użyć.

Kolejne pytanie...

-Czy można otworzyć wszystkie drzwi w tym pałacu i czy da się zebrać wszystkie możliwie najlepsze przedmioty i jednocześnie posiadać najlepsze zakończenie, czy po prostu będę musiał jakoś się ograniczać, a jak tak, to w jaki sposób? Chodzi mi o najbardziej kompromisowe rozwiązanie, czyli upodobane zakończenie i możliwie zebranie jak najlepszych przedmiotów.

-Jakie specjalne przedmioty można zebrać podczas eksploracji pałacu i gdzie?

-Czy do wspomnianego w spoilerze zakończenia muszę znaleźć te wszystkie notatki i inne przedmioty, a jak tak, to ile i o jakie dokładnie chodzi? Mam na myśli też informacje dostarczane Lelianie.

Dodam, że nie obchodzi mnie ilość zebranego doświadczenia, bo mam 21 poziom i jakoś mnie zbytnie kombinowanie w tym najnudniejszym wątku gry nie rajcuje. Jak dowiedziałem się, że w DA prowadzi się nieudaną kopię Gry o Tron, to aż zaczęło mnie mdlić od tego ciągłego wspominania jaka to ta Wielka Gra jest ekscytująca i niebezpieczna, szczególnie, że fabuła d**y nie urywa w porównaniu do pierwszej odsłony serii.

Jeszcze wspomnę na koniec, że nie chcę dyskutować o grze i moich poglądach na jej temat, bo to zbędny chaos i kolejny wątek, który zamiast ułatwić ukończenie misji po swojemu, utrudni ludziom "zabawę" i wyszukiwanie informacji. Może zabrzmiałem trochę szorstko, ale naprawdę potrzebuję obeznanej osoby, co mi udzieli solidnych informacji, ba mam już ochotę zakończyć tę grę, bo mnie po prostu zbyt denerwuje, a wydane pieniądze pójdą w błoto.

Tytuł: Re: Potrzebuję pomocy z wątkiem w Zimowym Pałacu
PostNapisane: 11 sie 2015, 00:41 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: LoL,M&B:W,Trylogia ME
Nie wiem czy tutaj ktoś po za mną odpiszę. Hmm w inkwizycji nie zaważyłem więcej błędów niż wiedźminie 3.

Co dokładnie chcesz osiągnąć
Spoiler:
.

Ostatnio edytowano 11 sie 2015, 09:30 przez The PolishGamer, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 11 sie 2015, 01:24 
Casual
Casual

Owszem, ale nie wszystkie warianty są dostępne pod koniec, bo wszystko zależy od przebiegu misji, np trzeba można ponoć zdobyć jakieś dowody przeciwko wszystkim, czy coś takiego, chyba nie na wszystkie należy wykorzystać, no i może braknąć tych statuetek do otwierania drzwi, dlatego potrzebuję odpowiedzi na moje pytania. Info o które pytałeś zawarłem w spolierze i wszystkie pytania wydają się klarowne, wiem że post jest długi, ale wypadałoby go wpierw przeczytać, no i mimo tego, że ja nie boję się spolierów, to jednak wypadałoby je też je stosować w postach, aby innym nie psuć zabawy.

A co do Wiedźmina 3, to skończyłem go z wielką przyjemnością i jest to moim zdaniem zupełnie inna gra, a DAI pod kątem bugów, no cóż, moim zdaniem przerasta wszystkie duże tytuły rpg w jakie grałem, po grze na Frostbite 3 spodziewałem się kokosów (ładnej grafiki, optymalizacji, małej ilości i częstotliwości występowania błędów, ale gra nie ma żadnej z tych cech, jest jednak grywalna i w miarę w porządku, inaczej bym odpuścił) , a lepszą grafikę widziałem 8 lat temu, ale nie o tym chciałem dyskutować.

Przeczytaj proszę post dokładnie, być może nawet nie wiesz, że możesz odpowiedzieć na niektóre pytania i mi pomóc ;)

PostNapisane: 11 sie 2015, 02:09 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Życie
Postaram się pomóc i wyjaśnić wszystko najlepiej jak potrafię. Ukończyłam Zimowy Pałac 2 razy w tym jeden "pełny", gdzie zdobyłam i zrobiłam ile się tylko da.
1. Jeśli chodzi o decyzję kto, gdzie, co i jak to przychodzi moment pod koniec, gdzie dochodzi do konfrontacji słownej wszystkich trzech osób, czyli Celene, Briali i tego trzeciego (nigdy nie pamiętam imienia). Tutaj możesz wykorzystać zebrane infromacje do szantażu, bądź po prostu skompromitowania danej osoby, tym samym odsuwając ją od władzy.
Nie jestem w stanie podać konkretnych opcji dialogowych, gdyż sama pozostawiałam na tronie tylko Celene.
Nie powinieneś tu mieć jednak problemów, sama uważam, że gra dobrze opisuje możliwe konsekwencje poza jednym przypadkiem. Po prostu wybieraj opcje dialogowe mające na celu pogodzenie Celene I Briali i zbierz dowody przeciwko księciu. Jeśli zwracasz uwagę na to co mówią inni, słuchasz i ogólnie grasz "z rozumem" to nic Ci na końcu nie przeszkodzi wybrać takie zakończenie tego wydarzenia. Ewentualnie coś poczytaj, albo może ktoś inny Ci tu odpowie.
2. Statuetki, jak i inne "znajdźki" pojawiają się wraz z rozwojem misji. Jeśli będziesz dokładnie przeszukiwał pomieszczenia powinieneś znaleźć wystarczająco dużo, aby otworzyć kluczowe drzwi. Z tego co pamiętam to pod koniec misji są 2 pokoje i jeden z nich to sypialnia Celene. Jeśli go otworzysz to zyskasz ciekawe informacje na jej temat (dowody).
Poradników odnośnie statuetek i drzwi też jest mnóstwo, wystarczy poszukać..
3. Nie, z tego co mi wiadomo to nie można otworzyć wszystkich drzwi.
Nie wiem co masz na myśli mówiąc "najlepsze przedmioty", ale w skarbcu Celene było parę interesujących egzemplarzy. I raczej nie musisz się ograniczać. Po prostu graj, zbieraj, szukaj, a powinno być dobrze.
4. Tutaj Ci nie pomogę, gdyż nie zwracałam uwagi na takie rzeczy. Zapamiętałam tylko skarbiec Celene i ukryte pomieszczenie w bibliotece :P
5. Te informacje przydają się tylko do aprobaty szlachty. Nie jestem pewna jak ona wpływa na zakończenie i ile jej trzeba mieć, gdyż sama nie schodziłam poniżej 90 na sam koniec. Ale wiadomo - im więcej tym lepiej.

Więcej Ci nie pomogę. Tak jak mówiłam - na necie jest pełno stronek z opisem tej misji, wraz z rozkładem pomieszczeń oraz opisem przedmiotów i ich położenia.
Ten wątek naprawdę nie jest skomplikowany, wystarczy dokładnie przeszukiwać pomieszczenia. :P

Can I get you a ladder, so you can get off my back?

Obrazek
My winter brings all the lampposts to the yard.

PostNapisane: 11 sie 2015, 08:01 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Batmen
Czy właśnie w RPG nie chodzi o to, aby liczyć się z konsekwencjami i brania je na klatę?

PostNapisane: 11 sie 2015, 09:32 
Nałogowiec
Nałogowiec

Aprobata dworu jest tylko po to by nie wyrzucili nas z imprezy.
Popieram skeczora , właśnie po to jest RPG.

PostNapisane: 11 sie 2015, 10:17 
Casual
Casual

NusiaczeK dziękuję za pomoc, no cóż postaram się jakoś przebrnąć przez tego nudnego questa i potem zdam relacje jak to się skończyło będę badał drzwi i jeśli uznam, że nie ma tam nic interesującego, to zostawię je zamknięte, najwyraźniej skoro nie da się ich wszystkich otworzyć, to nie da się też ukończyć niektórych zadań zbierackich w kompromisie z wybranym zakończeniem. Możesz mi jeszcze powiedzieć czy do wybranego przeze mi zakończenia wystarczy mi dowód przeciwko księciu? Jeśli tak, to otworze więcej najważniejszych drzwi pomijając dowody przeciwko księżnej i elfce.

Co do wypowiedzi poniżej, wiedziałem, że ciężko będzie utrzymać wątek w temacie, bo nie chciałem rozmawiać o poglądach odnośnie gry. Nie napisałem, że nie lubię wyborów, wręcz przeciwnie, jednak czasami zbyt wiele pierdółek ma wpływ na całokształt, a zbieractwo przyprawia mnie o ból d**y :D.

PostNapisane: 11 sie 2015, 10:43 
Nałogowiec
Nałogowiec

Spoiler:

PostNapisane: 12 sie 2015, 10:14 
Casual
Casual

Dobrze ponieważ obiecałem, opisze moje spostrzeżenia odnośnie tego nudnego i upierdliwego wątku.

Faktycznie jest 11 statuetek, ale mimo to nie da się nimi otworzyć wszystkich drzwi, mi osobiście na koniec zostały cztery (statuetki, nie drzwi), których nawet nie użyłem. Brakło mi trzech dokumentów dla Leliany, prawdopodobnie przez zamknięte drzwi, które otwiera tylko łotrzyk, znalazłem 10/15 kaprysów. Wątek kończyłem niemal z pełną aprobatą, zebrałem tyle itemów, że 90 miejsc w ekwipunku nie starczyło. Można pozyskać trzech agentów i odblokować różne operacje.

Jest pięć ogólnych dróg wyjścia podzielonych na pomniejsze decyzje.
Spoiler:

Nasze decyzje oczywiście mają skrajnie odmienne skutki w relacjach z towarzyszami.

Całość jest równie nudna, co niepotrzebnie skomplikowana.

EDIT: Poprawiłem trochę, bo coś tam delikatnie zmieszałem, ale teraz wszystko jest ok.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]