Teraz jest 22 sty 2021, 10:15

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 4 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Próby (mechanika zwiększająca poziom trudności).
PostNapisane: 22 wrz 2015, 09:30 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
Temat wrzucam do tego działu, bo nigdzie indziej zbytnio nie pasuje. W każdym razie: ktoś przechodził już grę z systemem prób dodanym w Intruzie? Jakie wybraliście i jak wam się podoba ten system? Dla tych, którzy nie pobrali DLC albo nie czytali opisów: próby to mechanika pozwalająca włączyć menu rzeczy, które czynią grę trudniejszą, więc jeśli ktoś się cieszył, że koszmar był zbyt łatwy, to teraz będzie jeszcze trudniejszy. Część tych prób jest z grubsza bezsensowna, jak np. mikstury dodające tylko 1 punkt zdrowia czy podwójne niezadowolenie towarzyszy, ale kilka to moim zdaniem absolutny must have. Przede wszystkim „Równa ziemia”, która skaluje przeciwników niższego poziomu do poziomu Inkwizytora, dzięki czemu nigdy już nie będzie się wychodziło z walki bez punktów doświadczenia, bo nie ma w grze wrogów o niższym poziomie. Przydatne są też „Krocz miękko”, która określonym przeciwnikom dodaje nowe cechy i zdolności, i „Niedźwiedzia przysługa”, która sprawia, że wszystkie niedźwiedzie w grze są silniejsze. Poza satysfakcją, że pokonuje się silniejszych przeciwników, próby pozwalają też zdobyć nagrody: niepospolite przedmioty z podstawowej wersji gry i Intruza, odmienione przez Pustkę surowce oraz unikatowe, niedostępne inaczej wyposażenie. Mnie, póki co, udało się dostać coś takiego (plus jeszcze jeden łuk, ale sprzedałem, zanim zrobiłem screen):

Obrazek

Tytuł: Re: Próby (mechanika zwiększająca poziom trudności).
PostNapisane: 14 paź 2015, 12:56 
Casual
Casual

Od wczoraj gram w dodatek. Mam tylko jedno pytanie. Czy te nagrody - bronie ect, dostaję losowo podczas gry, czy tylko raz, kiedy zdobędę achivkę, np pokonam 20 ulepszonych przeciwników, mam 5h gry (nowy zapis, dlatego tak mało) i tylko raz dostałem jakieś zwykłe - niebieskie - fioletowe sprzęty, w Azylu, w chatce w której się budzę po ukończeniu prologu. Chyba, że w Azylu pojawiają się gdzie indziej?

PostNapisane: 14 paź 2015, 15:04 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
Te przedmioty, które znalazłeś w chatce, to chyba z cyfrowej edycji specjalnej albo jakiegoś innego DLC ze sprzętem. Jeśli było tam więcej przedmiotów, to na pewno są to one. Ale nagrody za próby pojawiają się w tej samej skrzyni, a w Podniebnej Twierdzy w skrzyni w kazamatach. Jeżeli dostajesz nagrodę za próbę, to po lewej stronie nad minimapą – w miejscu, w którym pojawiają się różne komunikaty typu „Zdobyto coś tam”, „Doradca jest gotowy do złożenia meldunku”, „Ktoś tam popiera” – pojawia się komunikat „W specjalnej skrzyni jest dostępna nagroda za próby”.

Nagrody się dostaje przez cały czas, kiedy masz włączone próby, ale pojawiają się zupełnie losowo – ja po około osiemdziesięciu godzinach dostałem je coś z piętnaście razy. Myk jest taki, że nagroda generowana jest dopiero w momencie otwarcia skrzyni, więc możesz zapisać grę i otworzyć skrzynię, a jeżeli nagroda cię nie satysfakcjonuje, to wczytać grę, otworzyć skrzynię ponownie i tak do czasu, aż dostaniesz coś, co ci pasuje. Problem w tym, że jest tam od groma pieczęci i dotkniętych przez Pustkę surowców, więc otrzymanie jakiegoś fioletowego osprzętu może wymagać kilkudziesięciokrotnego załadowania zapisanej gry.

PostNapisane: 14 paź 2015, 16:04 
Casual
Casual

dzięki, za info

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 4 ]