Teraz jest 20 wrz 2020, 20:29

Napisz wątekOdpowiedz Strona 21 z 26   [ Posty: 256 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 26  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Dragon Age 3: Inquisition oficjalnie zapowiedziany!
PostNapisane: 16 sie 2014, 20:30 
Status Widmo

Gra w: Mass Effect, DA, Wiedźmin, TES:Skyrim
Mam nadzieję, że żaden Stwórca nie istnieje w świecie Thedas. Tak jak głosi wiele teorii, mam nadzieję, że Stwórca jest po prostu najpotężniejszym demonem/duchem, a Andrasta to Flemeth (wyjaśniałoby to między między innymi kult smoka wokół Andrasty). Łatwo też byłoby wtedy wyjaśnić prochy Andrasty znalezione w DAO - ciała Flemeth umierają, ale, jak wiemy, ona żyje dalej. Można było ją "zabić" w DAO (zostało po niej ciało), lecz wiadomo, że przeżyła. Na takiej samej zasadzie mogła przeżyć spalenie, a w sanktuarium zamknęli prochy jej starego ciała. Są też podobieństwa w legendzie o Wiedźmie z Głuszy a Andrastą: w obu historiach były związane z dwoma facetami - jeden je zdradził i oszukał (mężowie Flemeth i Andrasty), a drugi opuścił (Stwórca Andrastę i kochanek Flemeth). Obie kobiety mają nawet podobny wygląd w ikonografii. http://thirteenthconriocht.tumblr.com/p ... -in-thedas tu jeszcze bardziej jest to rozpisane.

Obrazek

PostNapisane: 16 sie 2014, 20:46 
Free Company of Alinor

Gra w: Czeka na Reboot Jaka bądź Gothica.
A jam mam nadzieje że tego nigdy się nie dowiemy. Gdyby okazało się ze istniej bądź nie, DA straciło by dużo w moich oczach. Spłycenie tej postaci do byle demona było by jeszcze gorsze. A moty w z Andrastą jako Flemeth był by imo spoko.

PostNapisane: 16 sie 2014, 21:03 
Nałogowiec
Nałogowiec

Wątpię by nie istniał. Demony za bardzo sugerują, że nie istnieje by to była prawda.

I Arcydemony to podobno upadli Bogowie. Pewnie poznamy w przyszłości więcej faktów na ich temat. Zwłaszcza w wersji w której Morrigan ma dziecko. Także przypuszczam, że motyw boski zarówno jeśli chodzi o Stwórcę jak i Arcydemony zostanie rozwinięty w DA4 lub DA5. W sumie to zastanawiam się ile części gry będzie miała smocza saga, bo tej historii by w była w miarę spójna i fani się w niej nie gubili nie można kontynuować w nieskończoność zwłaszcza jeśli co grę dostajemy innego bohatera. Obstawiałbym tak, że historia powinna się skończyć w 6 lub 7 częściach jeśli miałaby być zachowana spójność opowieści. W prawdzie seria może się jeszcze bardziej rozrosnąć, ale wtedy pewnie zacznie zjadać własny ogon.

Też zauważyłem pewne podobieństwa w historii, ale wolałbym jednak by Flemeth i Andrasta to były dwie różne osoby.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

Ostatnio edytowano 16 sie 2014, 22:19 przez Shartan, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 16 sie 2014, 21:14 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME (wszystkie), Gothic, DA:O, DA:P, DA2
Cytuj:
Dawno grałem, ale jeśli dobrze pamiętam to Leliana mówiła, że słyszy Stwórcę.
Mówiła, tyle że moim zdaniem ciężko to brać na poważnie. Leliana nie jest nikim ważnym i w gruncie rzeczy nie osiągnęła niczego wielkiego, a jak już to dzięki szczęściu. Miała szczęście, że Szary wziął ją do drużyny, miała szczęście, że pomogła Boskiej, a ta postanowiła się odwdzięczyć.

Cytuj:
I z racji tego cieszy się szczególnymi jego względami.
Ale tak jak napisałem wyżej, poza tym (rzekomym) wskrzeszeniem nie ma żadnych dowodów, że Stwórca jej pomaga.

Cytuj:
Jednak BioWare nie zignorowało Leliany i w DA2 i DAI jest niezależnie od tego czy zginęła czy nie, a większość fanów o tym wie.
Ale czy to argument za interwencją Stwórcy? Leliana stała się po prostu Liarą DA ;) Była też jedyną postacią, która mogła się rozwinąć w tę sposób. Tylko ona miała znajomości w Orlais (i to jakie!), umiejętności i okazje, by zostać kimś ważnym. Mogli użyć jej lub stworzyć jakąś nową postać, zdecydowali się na to pierwsze.

Cytuj:
Tak jak głosi wiele teorii, mam nadzieję, że Stwórca jest po prostu najpotężniejszym demonem/duchem, a Andrasta to Flemeth (wyjaśniałoby to między między innymi kult smoka wokół Andrasty).
O nie. Ta teoria też mi nie pasuje ;) Pomijając wszystko-najpotężniejszy duch, o którym inne (Justynian) nie wiedzą? A demon? Musiałby być zupełnie inny od tych, które poznaliśmy. W dodatku sama nazwa jest imho znacząca i skądś musiała się wziąć. Demony raczej nie słyną z tworzenia :)
Andrasta to Flemeth to nie taki zły pomysł, ale także niezbyt mi pasuje :) Flemeth nie wydaje się być osobą, która zdecydowałaby się na taki krok, jak walka o wolność itd.. Z drugiej strony mogła się zmienić, za dużo luk. A co do kultu smoka-czy to nie była przypadkiem tylko jedna świątynia i jedna wioska kultystów? Którzy w dodatku wierzyli w reinkarnację Andrasty w postaci smoka, głównie z tego powodu, że w świątyni, w której były jej prochy zamieszkał jeden z tych gadów? Wydaje mi się, że nie warto szukać tu drugiego dna. Co do liczby mężczyzn jest to jakaś poszlaka, ale mity i baśnie często opierają się na podobnych schematach, poza tym to w końcu tylko historyjki :)

Cytuj:
Wątpię by nie istniał. Demony za bardzo to sugerują, że nie istnieje by to była prawda.
Duchy też twierdzą, że nigdy go nie widziały, a one nie bardzo mają powód by kłamać. W sumie to kiedy jakiś demon neguje istnienie Stwórcy?

Cytuj:
I Arcydemony to podobno upadli Bogowie.
Albo po prostu potężne smoki, co zresztą jest chyba prawdopodobniejsze. Tevinter je czcił po prostu ze względu na ich potęgę, a później okazało się, że to nie był dobry pomysł :)

Cytuj:
Zwłaszcza w wersji w której Morrigan ma dziecko.
No właśnie dziecko Morrigan to chyba największa tajemnica serii (może jeszcze Flemeth), zastanawiam się czy kiedy wprowadzili rytuał do DA:O mieli pomysł, co może z niego wyniknąć.

(Terry Pratchett)

PostNapisane: 16 sie 2014, 21:21 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: MGS V: TPP, Fallout 4
Cytuj:
Duchy też twierdzą, że nigdy go nie widziały, a one nie bardzo mają powód by kłamać. W sumie to kiedy jakiś demon neguje istnienie Stwórcy?

Z tego co pamiętam to jest tylko jeden demon, który neguje istnienie stwórcy w misji od templariusza Otto w obcowisku.

PostNapisane: 16 sie 2014, 21:49 
Nałogowiec
Nałogowiec

Tak dokładanie właśnie o tą misje chodzi i w ostatnim trailerze też jakiś demon stara się zanegować istnienie Stwórcy.

Dersei napisał(a):
Mówiła, tyle że moim zdaniem ciężko to brać na poważnie. Leliana nie jest nikim ważnym i w gruncie rzeczy nie osiągnęła niczego wielkiego, a jak już to dzięki szczęściu. Miała szczęście, że Szary wziął ją do drużyny, miała szczęście, że pomogła Boskiej, a ta postanowiła się odwdzięczyć.

Też mi się z początku wydawało, że Leliana jest pod tym względem nawiedzona, ale w miarę rozwoju serii uznałem, że jednak to na początku się myliłem, a Leliana naprawdę słyszy Stwórcę.

Dersei napisał(a):
Ale tak jak napisałem wyżej, poza tym (rzekomym) wskrzeszeniem nie ma żadnych dowodów, że Stwórca jej pomaga.

Nie ma, ale są pewne poszlaki.

Dersei napisał(a):
Ale czy to argument za interwencją Stwórcy? Leliana stała się po prostu Liarą DA ;) Była też jedyną postacią, która mogła się rozwinąć w tę sposób. Tylko ona miała znajomości w Orlais (i to jakie!), umiejętności i okazje, by zostać kimś ważnym. Mogli użyć jej lub stworzyć jakąś nową postać, zdecydowali się na to pierwsze.

A nie? W jaki inny sposób Leliana miałaby wrócić do życia jak w walce ze Strażnikiem jeśli ten zdecyduje się ją zabić może stracić głowę. I Leliany można było w ogóle do drużyny nie brać do drużny, bo niektórzy ją przeoczyli, a i tak osiągnęła taką samą pozycje jak wtedy kiedy dołączyła do Strażnika.

Dersei napisał(a):

Rzeczywiście mogły nie wiedzieć, ale nie twierdzą przecież, że nie istnieje.

Dersei napisał(a):
No właśnie dziecko Morrigan to chyba największa tajemnica serii (może jeszcze Flemeth), zastanawiam się czy kiedy wprowadzili rytuał do DA:O mieli pomysł, co może z niego wyniknąć.

Chyba nie albo mały sprecyzowany, bo obecność tego dziecka mogłoby sporo zmienić w świecie, a BioWare zbyt znaczących zmian w różnych wersjach historii nie jest w stanie zrobić bądź nie chce tego zrobić.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

PostNapisane: 19 sie 2014, 18:50 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Paint moim życiem
Shartan napisał(a):
W sumie to zastanawiam się ile części gry będzie miała smocza saga...

Zostało im jeszcze 60 lat do końca wieku a ponoć to wiek "pełen przemocy i niepokojów". Zastanawiające jest to że smoki powróciły w 8.99 Wieku Błogosławionego. Tak równo z końcem. 9.99 Wieku Smoka też możemy się spodziewać czegoś niezwykłego? Właściwie to ostatnia część serii mogłaby się rozegrać pod koniec wieku. Pieśń dotarła wszędzie, Stwórca wybaczył, objawił się itp. idt. Nawet dobrze by wyszło na 10 wieku.

I mam przy okazji małe pytanie, może ktoś coś o tym wie.
Edycja Deluxe zawiera wszystkie "bajery" tak jak Cyfrowa Edycja Deluxe (czuję się lepiej i pewniej mając namacalny dowód posiadania gry) jednak nie mogę znaleźć na polskich stronach wersji na PC. Na oficjalnej stronie jest i na innych zagranicznych. Zatem Deluxe w Polszy będzie tylko na konsole?

PostNapisane: 19 sie 2014, 20:18 
Status Widmo

Gra w: Mass Effect, DA, Wiedźmin, TES:Skyrim
Polska pudełkowa wersja na PC nie jest deluxe, nad czym ubolewam :/ Najwyraźniej EA nie chcę na mnie więcej zarobić... Ale na 100% po premierze będzie można dokupić na Originie dodatki z tej wersji (tak było w przypadku innych gier Bioware).

Obrazek

PostNapisane: 30 wrz 2014, 07:33 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: MGS V: TPP, Fallout 4
Kreator postaci https://www.youtube.com/watch?v=nZilJMncZ6g
We wrześniu mieli bodajże ujawnić wymagania, jestem ciekaw jak poszła optymalizacja i czy wersja next-genowa została w jakimś stopniu okrojona. Zakupiłem ostatnio polską produkcję "Zaginięcie Ethana Cartera" i gra wygląda przepięknie i szczerze powiedziawszy Inkwizycja może jej buty lizać pod względem wyglądu do tego jest świetnie zoptymalizowana, chodzi płynnie na około 4 letnim kompie prawie na max detalach inni twórcy powinni brać przykład.

Edit: Wczorajszy stream https://www.youtube.com/watch?v=pb5GIaUepJ4

PostNapisane: 01 paź 2014, 00:26 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Życie
Ja jeszcze - wracając do voice aktorów - powiem, że mam ogromną nadzieję, że Sumalee Montano będzie brzmiała bardziej jak Nyreen z ME3:Omega, niż jak Female Voice 3 z Saints Row 4.. dosłownie 5 minut temu się dowiedziałam, że to ona podkłada tam głos i jestem totalnie zaskoczona i zawiedziona jednocześnie.. jakby pozbycie się sassy Latiny nie było dostatecznie złe ;(

Co do kreatora to jestem pod wrażeniem, moje ludzkie postacie w końcu będą się od siebie różnić, nie to co w DA2, gdzie wszystkie Hawki wyglądały dla mnie identycznie :P

Zawiedziona jestem, jeśli chodzi o wymagania, ponieważ miały się pojawić we wrześniu, a mamy październik.. A ja dalej nie wiem czy kupić DA:I na PC czy PS3 <_<

Can I get you a ladder, so you can get off my back?

Obrazek
My winter brings all the lampposts to the yard.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 21 z 26   [ Posty: 256 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 26  Następna strona