Teraz jest 26 wrz 2020, 19:02

Napisz wątekOdpowiedz Strona 6 z 26   [ Posty: 256 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 26  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Dragon Age 3: Inquisition oficjalnie zapowiedziany!
PostNapisane: 22 paź 2012, 14:46 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: BF,DA,ME,TES
"Będziemy mieli możliwość kontrolowania swojego zamku." Ta informacja chyba najbardziej mi się spodobała , ciekawi mnie jak to będzie wyglądać

PostNapisane: 22 paź 2012, 17:36 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: DA, Mass Effect, Wiedźmin 2, Skyrim
@Basher
Mi po przeczytaniu tego zdania bezwiednie pojawił się przed oczami obraz zamku w Heroes III :) a jak to będzie wyglądało w rzeczywistości - zobaczymy.

Vadi, ta nowa forma romansów też mnie niezmiernie zaintrygowała :)

PostNapisane: 22 paź 2012, 18:05 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
Vadi napisał(a):
Ja już bym wolała niemotę, byleby się dało grać elfem...

BioWare doskonale wie, że granie elfem lub magiem jest gejowskie, a elfem magiem ultragejowskie, więc zrezygnowali z tego, bo 80% odbiorców Dragon Age stanowią heteroseksualni mężczyźni, którzy grają człowiekiem wojownikiem, w ostateczności krasnoludem wojownikiem, i nie potrzebują elfów.

A tak na poważnie: wydaje mi się, że przeanalizowali statystyki, wypowiedzi na forach itd. i wyszło im, że skoro 70% graczy i tak wybiera człowieka, to nie ma sensu bawić się z innymi rasami. Chociażby dlatego, że każda rasa powinna mieć swoją historię początkową i różnice w fabule, na każdą z nich trzeba poświęcić czas i środki finansowe, które można spożytkować lepiej – zamiast marnować je na projektowanie elfa i krasnoluda, można je przeznaczyć np. na dobre napisanie człowieka.

Dodatkowo, jak już ktoś wspomniał, trzecia część kręci się wokół Inkwizycji, więc trudno żeby głównym bohaterem miał być nieczłowiek. W „dwójce” fabuła i tak była mierna i pisana na kolanie, więc dodatkowym impulsem do braku możliwości wyboru rasy być może było to, że nie mieli czasu na napisanie rozgałęziających się scenariuszy.

P.S. Elfy i magowie i tak są gejowscy, a elfy magowie ultragejowscy.

PostNapisane: 22 paź 2012, 20:31 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Wiedźmin, Dragon Age
Pottero, ja rozumiem, że brak wyboru rasy to: raz - duża oszczędność czasu i pieniędzy, a dwa - akurat przy Inkwizycji jest uzasadnione fabularnie. Więc ok. Ale pisząc, że granie elfem lub magiem jest "gejowskie" to już grubo przesadzasz. Tobie elfy mogą się wydawać niemęskie, proszę bardzo, ale gusta są różne i nie wiem jakim prawem w taki sposób szufladkujesz innych graczy. Ani to prawdziwe ani kulturalne.

Obrazek

"Walkę kończy śmierć, każda in­na rzecz walkę je­dynie przerywa." - Ciri

PostNapisane: 22 paź 2012, 21:02 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Mass Effect, Wiedźmin, Dragon Age
Ja zakładam, że wypowiedź Pottero była bardziej ironiczna niż prawdziwa. Cóż, przynajmniej mam taką nadzieję ;)

Obrazek

PostNapisane: 22 paź 2012, 21:04 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
To nie ja wymyśliłem pogląd, że elfy są gejowskie (OK, gejowskie to nie do końca trafne określenie, bo jest równoznaczne z „homoseksualne”, a tutaj chodzi o wulgarne słowo zaczynające się na „p”, a kończące na „lskie”, którego obiecałem nie używać, a które odnosi się po prostu do niemęskiego faceta) – ja się po prostu z nim w stu procentach zgadzam, a takie tuzy jak Legolas czy Zevran tylko mnie w tym utwierdzają :). I nie szufladkuję w ten sposób graczy (chociaż przypuszczam, że elfami grają głównie kobiety), tylko wyrażam swoją głęboką niechęć do elfów, którą żywię, odkąd zobaczyłem Orlanda Blóma we Władcy pierścieni :P.

PostNapisane: 22 paź 2012, 21:08 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: BF,DA,ME,TES
@Nana

Jakby był taki zamek to byłbym w siódmym niebie , choć trochę by to nie pasowało to mnie by to ujęło na wiele godzin :D

PostNapisane: 22 paź 2012, 22:28 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

@Pottero
Ale żeby od razu "gejowskie"? Rozumiem co masz na myśli, ale ja bym tego tak nie określił. Opierasz się na stereotypach. Elfy po prostu mają taki wizerunek (a i to nie zawsze, np. Iorweth z Wiedzmina 2). Można powiedzieć, że nie są "męscy", ale wynika to raczej ze sposobu w jaki je postrzegamy. Są niższe i szczuplejsze od ludzi, przez co wydają się wątłe i słabe. Poza tym kojarzone są z łukami i magią, a nie walką w zwarciu. Ale spójrzmy chociażby na Fenrisa, żeby daleko nie szukać. Jak dla mnie jest najbardziej męską z męskich postaci w DA2 (pomijając jego nieco dyskusyjny gust w sprawie ubioru). Czy prawdziwy facet musi chlać i rozwalać wszystko toporem jak krasnolud? Moim zdaniem niekoniecznie. Osobiście bardzo lubię elfy. Chociaż przy pierwszym przechodzeniu gier zwykle wybieram ludzi, to za drugim podejściem w 90% gier wybieram elfy.
W sumie rozumiem decyzję twórców o ograniczeniu się do rasy ludzkiej. Tak jak pisaliście, pozwoli to na udźwiękowienie dialogów i będzie sensowniejsze fabularnie.

PostNapisane: 22 paź 2012, 22:31 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Wiedźmin, Dragon Age
@ Pottero. Nie mam pojęcia kto wymyślił takie określenie i szczerze - mało mnie to obchodzi, bo odbieram je jako pogardliwe i chamskie. Lubienie elfów nie jest obowiązkowe, mogą się nie podobać, mogą drażnić wyglądem czy zachowaniem, ale nie trzeba od razu nimi gardzić. I nie wiem, czy akurat tylko kobiety grają elfami, chociaż akurat w moim przypadku się sprawdza - to moja ulubiona rasa. Nigdy mi się "gejowsko" nie kojarzyły (gram teraz właśnie elfim magiem facetem :D), bo trudno przykładać ludzkie standardy do, bądź co bądź - INNEJ rasy. Grając np. w ME człowiek się napatrzy na humanoidalne istoty o takiej aparycji, że mierząc je ludzką miarą można byłoby najwyżej zwymiotować ;) Chyba nie tędy droga. Drażni mnie sam brak możliwości wyboru, a nie ustalenie tej czy innej rasy jako obowiązującą (podejrzewam, że niektórzy czuliby się jeszcze gorzej, gdyby byli akurat zmuszeni grać "niemęskim" elfem ;)). Nie wspominając już o tym, że "wysocy inaczej" to dopiero są traktowani drugorzędnie. Dlatego czekam, że w końcu będzie opcja romansu z krasnoludzem/krasnoludzicą.

Zamek jest ciekawym pomysłem - już w "Przebudzeniu" były zaczątki dbania o Twierdzę i rozwinięty wątek warowni może być bardzo ciekawy (ale chyba nie do takiego stopnia jak w "hirołsach" - bo wtedy zdominowałby całą grę)

Obrazek

"Walkę kończy śmierć, każda in­na rzecz walkę je­dynie przerywa." - Ciri

PostNapisane: 22 paź 2012, 23:00 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Mass Effect, Dragon Age, Telltale, TSW, Titanfal, GW2, Fallout, Bioshock, Skyrim, Morrowin
Pomijajac powyzej przytoczone argumenty, chcialabym dodac, ze meskosc lub jej brak to sprawa dyskusyjna nawet w naszym swiecie - podejrzewam, ze dla spoleczenstw, ktore zamieszkuja tereny wymagajace sprawnosci fizycznej, jakichs umiejetnosci bojowych itp., mieszkancy Europy Zachodniej to wlasnie takie elfy.
Elfy nie sa meskie wedlug naszych standardow, ale z drugiej strony to zupelnie inna rasa, inna kultura. To tak, jakby postawic mlodego mezczyzne z iPhonem obok mlodego czlowieka, ktory od malego uczyl sie jak przezyc w dzungli i ich ze soba porownywac.
Poza tym, nie wyglad fizyczny (a wiec np. szczupla budowa) czyni imo mezczyzne meskim ale jego poczucie bycia mezczyzna. Niejednokrotnie spotykalam facetow, ktorzy byli nizsi ode mnie a bilo od nich meskoscia (ale nie tanim macho tylko po prostu czulo sie, ze ten facet nie dosc, ze sam czuje sie facetem to jeszcze nie ma najmniejszej potrzeby tego nikomu udowadniac). Wiec Fenris (chociaz nie lubie go jako postaci) w zadnym razie nie wydaje mi sie niemeski. Tak, jest delikatniejszej budowy, ale nadrabia to wszystko swoim zachowaniem itp.
Podobnie rzecz ma sie z gejami - postrzeganie ich tylko przez pryzmat stereotypow po pierwsze nie jest fair a po drugie strasznie zubaża obraz.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 6 z 26   [ Posty: 256 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 26  Następna strona