Teraz jest 29 lip 2021, 14:58

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 7   [ Posty: 66 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zabawne lub wyjątkowo ciekaw wątki, wypowiedzi i sytuacj
PostNapisane: 13 sty 2016, 22:10 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: DA: Origins
Tak, można Jowana uratować, jednak fajnie by było jakby był stałym towarzyszem drużyny. O to mi chodziło. Ponadto jest mod który "naprawia" to zadanie na tablicy kantora, to chyba ten http://social.bioware.com/project/8310/ ale ja go nie testowałam.

PostNapisane: 13 sty 2016, 22:45 
Nałogowiec
Nałogowiec

Jest też mod, który pozwala mieć Jowana jako towarzysza, ale ja zazwyczaj z modów nie korzystam. Choć kusi :P

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 14 sty 2016, 01:11 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Życie
Paranormal napisał(a):
Jest też mod, który pozwala mieć Jowana jako towarzysza, ale ja zazwyczaj z modów nie korzystam. Choć kusi :P

Hah! Ja mam tyle modów, że mi ostatnio gra zaczęła crashować z niewiadomych powodów. :P
Jednak kieruję się zasadą niekorzystania z modów sprzecznych z lore, czyli mody na Jowana (Karma Companions? :P), Cullena czy Gilmore'a są dla mnie totalnie bezużyteczne, chociaż fakt - kusi.

Co mnie ostatnio uderzyło podczas gry to fakt, że nigdy nie przykładałam zbyt dużej uwagi do rozmowy z Cailanem i Duncanem, zaraz po dotarciu do Ostagaru. Chodzi mi tutaj o sytuację, gdy gramy Cousland i wybieramy tekst typu "Co możesz wiedzieć o żalu, który czuję?", kiedy składa kondolencje odnośnie naszej rodziny. Duncan wtedy od razu rzuca się, aby króla przeprosić za nasze zachowanie. Dopiero po przeczytaniu książki zorientowałam się jak niesprawiedliwe i bolesne mogą być nasze słowa podczas tej rozmowy oraz jaką klasę Cailan w takiej sytuacji pokazuje. W końcu jego matka zmarła, gdy on miał bodajże 3 lata, a ojciec zaginął 17 lat później, także sam za szczęśliwej rodzinki to on nie miał.. :P

I tak odnośnie ciekawostek, które pewnie każdy już odkrył to jeśli gramy w angielską wersję możemy często usłyszeć "postacie" z DA2. Marian i Garreta Hawke możemy usłyszeć zarówno w Ostagarze jak i późniejszych etapach gry.
Anders jest "głodnym więźniem" z Ostagaru i głównym strażnikiem w Przebudzeniu (nie pamiętam jego imienia) co doprowadza do sytuacji, gdzie mamy dwóch Andersów rozmawiających ze sobą (z DAO i DA2). Podejrzewam, że Varric jako Leske czy Dwyn też nikogo nie zdziwi :P

Oh, i gdzieś wyczytałam ostatnio, że początkowo Pies miał mieć stałe imię Rabbit, a Morrigan miała mówić z perskim akcentem. %)

Ach i nie wiem czy to spoiler, czy nie, gdyż po części odnosi się do DAI oraz The World of Thedas Volume I bodajże, także na wszelki wypadek ukryję, choć to też pewnie nikogo nie zdziwi:
Spoiler:

Can I get you a ladder, so you can get off my back?

Obrazek
My winter brings all the lampposts to the yard.

PostNapisane: 14 sty 2016, 14:12 
Nałogowiec
Nałogowiec

Ja mam taki pomysł, żeby sobie zainstalować mody zmieniające rozgrywkę, ale jakoś trudno mi się za to zabrać. Nowi towarzysze i te prawy. Po prostu już przeszłam grę kilka razy. Tylko dużo z tym roboty, zwłaszcza, że musiałabym chyba odinstalować sobie z konta ogrina, zainstalować pudełkową i dopiero bawić się plikami.

Cailan miał klasę. W sumie znosił wypowiedzi Anory i Loghaina na co dzień, pewnie przywykł do traktowania z góry.

Co do spojlera - niegrzeczni magowie.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 14 sty 2016, 15:54 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Mody do DAO i dużo roboty? A gdzie tam!
Z pewnością dużo to łatwiejsze od instalowania modów do Skyrima i pilnowania, aby były kompatybilne..
Sama korzystam teraz z tej darmowej wersji co była na Originie z jakiś rok temu i mody działają jak należy.
W razie czego służę pomocą :P

A tak à propos zabawnych sytuacji.. Wczoraj byłam w Rozpieszczonej Księżniczce nad jeziorem Kalenhad i przypomniał mi się pewien um.. bug, który wystąpił już podczas mojej pierwszej rozgrywki w DAO. A mianowicie: w tawernie jest dwóch mężczyzn, którzy podpisani są jako "Podejrzana postać". Gdyby nie podpis nie zorientowałabym się nawet, że coś z nimi nie tak. Za pierwszym przejściem jednak tak dobrze się nie maskowali, gdyż mieli modele żeńskie, a głos męski.. :P Nie mam pojęcia co się wtedy stało, gdyż od tamtej pory już się taka sytuacja nie zdarzyła. Do tej pory pamiętam moją reakcję.. :D
Normalnie Serendipity we własnej osobie. :P

Obrazek

PostNapisane: 14 sty 2016, 16:15 
Nałogowiec
Nałogowiec

Chcieli zwrócić uwagę :P

Skomplikowane, bo gra po polsku, mody po angielsku a ja taka zdolna, że zdołałam uczynić pudełkowego DA2 nieinstalowanym z płyty i musiałam go sobie odblokować z Orgina. Mody interesują mnie bardziej do Orgins, ale po prostu mogę spowodować mówienie wszystkich po chińsku.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 14 sty 2016, 17:29 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Cóż, zależy od modów, ale trwale sobie gry zepsuć nie możesz.. no chyba, że faktycznie jesteś aż tak zdolna. %)

Większość modów polega na wklejeniu jednego folderu do drugiego.
Inne trzeba zainstalować przed daupdater, który znajduje się w głównym folderze gry.
Mody o których mówisz mogą zmienić niektóre dialogi na angielskie, nie mówiąc już o tym, kiedy masz wersję z polskim dubbingiem.
Sama mam aktualnie ok. 65 modów- głównie zbroje, kilka dodatkowych cutscenek, bajerów typu róża od Alistaira możliwa do noszenia, a ich instalacja to już u mnie automat. No i najważniejsze to mod na poprawę dialogów z Alistairem, Lelką i Zevranem oraz mod dodający usunięty dialog z Oghrenem, w którym jest mowa o jego dołączeniu do drużyny na stałe.
Te ostatnie mody to właśnie te, które zmieniły mi dialogi (napisy) na angielskie z nimi oraz okazjonalnie z innymi postaciami, np podczas rozmowy Teagana i Isoldy przed Redcliffe. Ewentualnie jeszcze jak instalujesz mod, który zmienia wygląd towarzysza i nie spełnisz wymagań w postaci innych modów, to możesz się potem lekko wystraszyć, kiedy daną postać spotkasz.. %)
Także jeśli Ci takie niespodzianki nie przeszkadzają to naprawdę nie ma nic trudnego i ryzykownego w instalowaniu modów. Zresztą instrukcja ich instalacji jest zazwyczaj na stronce. :P

Obrazek

PostNapisane: 17 sty 2016, 15:00 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: DA: Origins
Racja, jedne z moich ulubionych modów to Dance party, mod który nieco "rozszerza" umiejętność Zmiennokształtności i pozwala zamieniać się w sylwany, smoki czy nawet arcydemona, a i scenka z Cullenem w wieży magów, jak gramy maginką ;)

A co do bugów to jak przeszłam grę i była sala tronowa po pokonaniu arcydemona, scena koronacji to zapisałam grę, potem po kilku dniach wchodzę na tego save`a żeby coś sprawdzić i okazuje się że Shale się zbugowała xD
Nie ma swojej kamiennej postaci, tylko nie wiadomo skąd ma postać stalowego golema i to takiego powykrzywianego xd

Teraz aktualnie gram w Przebudzenie i pamiętam kilka dialogów:
Anders: Więc należysz do rodu Howe?
Nathaniel: Chcesz czegoś magu?
Anders: Hej, nic nie mam przeciwko rodowi Howe, tak samo jak przeciwko rodowi Miał, Chrum czy Kukuryku.
Nathaniel: Oh, ależ to zabawne

Anders: Wiesz Nathaniel, jesteśmy tacy sami
Nathaniel: Doprawdy?
Anders: Wszyscy nienawidzą twojego rodu za to co zrobił, chociaż ty nie miałeś z tym nic wspólnego
Nathaniel: Mam nadzieję że do czegoś zmierzasz
Anders: Jesteś jak magowie, gdyby było więcej takich Howe`ów to zamknęli by was w wieży żeby chronić wszystkich innych
xD

A i jeszcze jeden zapamiętałam dialog Zevrana z Loghainem który jest po prostu pro
Zevran: Więc mam cię mianować lordem Loghainem?
Loghain: Nie jestem już teyrnem, jestem szarym strażnikiem więc zwracaj się do mnie jak do każdego innego strażnika
Zevran: Czyli po prostu Loghain?
Loghain: Dokładnie, coś cię trapi?
Zevran: Wiesz kim jestem? Jestem jednym z kruków których wynająłeś żeby zabili szarych strażników
Loghain: Wiedziałem że skądś cię znam
Zevran: Chciałem tylko zameldować że nie udało mi się wykonać zadania
Loghain: Co ty nie powiesz
Zevran: I jestem z tego powodu straszliwie załamany
Loghain: Hm, dziękuję że dałeś mi znać
xD

Albo:
Wade i twierdza szemrania :)

Ok, a co jeszcze do bugów to w przebudzeniu jest ich mnóstwo, np. pod koniec gry jak walczysz z tymi "dziećmi" w twierdzy i wejdziesz do głównej sali to jest dwóch kapitanów Garavelów w tamtej sali. Jeden stoi na środku a drugi obok pani Woolsey.
Gdy wejdziesz do tej kopalni w Nieprzebytym lesie i jest tam handlarz qunari, gdy go zabijesz to on zmartwychwstaje i udaje się robić interesy do twierdzy. Super.
A w dragon age początek wcale nie trzeba używać fujarki żeby przywołać smoka. Jak jesteś magiem, czy łucznikiem to wystarczy że go zaatakujesz z daleka xd I proszę, trofeum w postaci fujarki możesz sobie zachować na pamiątkę.

PostNapisane: 17 sty 2016, 22:47 
Nałogowiec
Nałogowiec

Elfka z obcowiska, jeżeli wróci do niego z kimś z kim romansuje:
Romansjer: Ślub?
Elfka: Zjawili się gwałciciele. I tort był niedobry.
R: To brzmi strasznie.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 17 sty 2016, 23:24 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Mnie też się zdarzył zabawny zbieg okoliczności.. a raczej dialogów. :P
Świeżo po zrekrutowaniu Zevrana, razem z Wynne i Alistairem wszyscy udaliśmy się do Redcliffe. Ponieważ bieganie w tę i wewtę bywa nużące, postanowiłam umilić sobie czas banterem. Wpisałam komendę i rozpoczął się dialog pomiędzy Zevem i Alistairem. Podczas gdy oni sobie rozmawiali, ja nadal biegałam za itemkami i zadaniami. Przechodząc przez most włączył się kolejny dialog. Wyszło coś takiego:

Zevran: You know, Alistair, Antiva has a long tradition of royal bastards.
Alistair: You don't say?
Zevran: Oh, yes. They've led wars to claim the throne. Some of them have become kings. In fact, I'd say the current royal line in Antiva stems from bastard blood several times over.
Alistair: Soooo, what would you do if someone told you that they loved you?

Byłam w takim szoku, że musiałam zapauzować grę. Myślałam, że odkryłam nowy dialog. %)

I taka krótka rozmówka Oghrena i Wynne, którą znalazłam przed chwilą na wiki.. muszę przyznać, że nigdy jej nie słyszałam, z oczywistych powodów. :D

(if the Warden has romanced both Leliana and Morrigan)

Oghren: So, you're not tossing yourself at the boss?
Wynne: Excuse me?
Oghren: It seems like every other woman in the band is tossing herself at the boss feet first. It's like a sodding noble's birthday party here.
Wynne: Oh, no. The Grey Warden is a little young for me. Both of them are.
Oghren: Need someone with a little more experience, I guess, right?
Wynne: I suppose.
Oghren: Well, you know where to find me.

Jestem pod dużym wrażeniem, że taki dialog w ogóle istnieje. Szkoda, że w DA2 albo Inkwizycji towarzysze nie zauważają, kiedy z gracza jest taki casanova.. :P

Obrazek

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 7   [ Posty: 66 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona