Teraz jest 24 lip 2021, 15:36

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Odkrywamy ukryte, czyli... (Spoilery!!!!)
PostNapisane: 31 paź 2015, 18:43 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Odkrywamy ukryte, czyli...

Nowy temat dla DA-geeków :D (Jest tam kto? Ktokolwiek?!)...

Ponieważ marka z odsłony na odsłonę udowadnia, że każdy skraweczek informacji może okazać się ważny (lub nieco mniej ważny, ale i tak ciekawy ;) ), a zawartość uniwersum rozrosła się do tego stopnia, że ciężko wszystko samemu wychwycić, to fajnie byłoby zbierać te "okruchy" w jednym miejscu, pospekulować, bez ryzyka robienia offtopu w tematach dotyczących poszczególnych odsłon.

Ponieważ Dragon Age przekroczył półmetek (3 części z 5 planowanych), nazbierało się trochę wątków do powiązania i zagadek do rozwiązania.

Mnie osobiście ucieszyłby "ekspert" od DA2, ponieważ sama przechodziłam dawno i nie przepadam za tą odsłoną, a wiem, że część przepowiedni Sandala, nabrała ciekawego znaczenia w kontekście DA:I.

Czekam z nadzieją, a na dobry początek rzucam dwa tropy, na które ostatnio wpadłam...

Pierwszy, świeży, bo z ostatniej części... Otóż wędrując po raz kolejny po Szmaragdowych Mogiłach zwróciłam uwagę na reakcję Solasa w pobliżu grobowca Din'an Hanin. Szmaragdowi Rycerze pojawili się długo po tym, jak Solas udał się na swoją uthenerę, ale wspomina ich ze swoistym sentymentem.
To nasunęło mi myśl, że może była to jedna z niewielu rzeczy, które Dalijczycy zrobili właściwie :D . W powiązaniu z informacją, że Szmaragdowi Rycerze ruszali do walki w towarzystwie kompana-wilka, a także rozmowami Solasa i Blackwalla dotyczącymi ich doświadczeń wojennych, oraz wyjaśnieniem jak Evanuris doszli do statusu bogów, tworzy ciekawą sekwencję:

Solas > mag-śniący > wojownik walczący wraz z wilkiem > uznany generał > przywódca > w końcu jeden z Evanuris > podnosi bunt > przez dawnych towarzyszy (pamiętających wspólną wojowniczą przeszłość) zostaje nazwany Fen'Harelem > odnosi się z uznaniem do tych, którzy wieki później, nieświadomie, idą "jego" drogą, przez swoich podziwiani, gdy we wrogach budzą strach.

Ciekawostką jest też, że podobną taktykę we "współczesnym" Thedas, mają Popielni Wojownicy, walczący w asyście mabari (Solas Greatly Disapproves :D ).

Druga... Dużo większa :D !
Ponieważ mam ostatnio nieco nadplanowego wolnego czasu, zabrałam się za komiksy i opowiadania z uniwersum Thedas, układając je sobie chronologicznie... Nie wiem, jak wielu z was wie, kto to Gleam, no i kim jest Minderel, więc napiszę, że to główna bohaterka i jeden z jej towarzyszy w komiksach IDW, pod jakże oryginalnym tytułem "Dragon Age" :D !

Zdaję sobie sprawę, oczywiście, że treści "uzupełniające" DA są uznawane za niżej stojące w kanonie, niż główne gry, ale w jeśli dotąd nic w tych drugich nie kolidowało z informacjami ujawnionymi w pierwszych, to może nie powinniśmy ich całkiem skreślać?

Zmierzam do tego, że rzeczony Minderel jest jednoręcznym krasnoludem, a raczej był... I wszyscy, którzy mają Intruza, wiedzą już o co biega: otóż ręka Minderela odrosła pod wpływem zaklęcia leczącego... Odrosła wprawdzie mniejsza, ale apostatka rzucająca owo zaklęcie docelowo leczyła nogę ( :D ) i była przy tym bardzo początkująca w tej dziedzinie magii.

Jestem przekonana, że Solas ze swoją "boską" mocą, nie powinien mieć absolutnie żadnych problemów z podobnym "zabiegiem", a jeśli nie on, to nawet utalentowany Dorian, ambitna Vivienne, czy zawdzięczający nam ratunek Rhys (który notabene jest, tak samo jak Gleam, owocem związku magini z templariuszem).

Ja poczułam się, przyznaję, dość dziwnie, ponieważ w temacie o Intruzie skłanialiśmy się wszyscy raczej w kierunku protezy, pokładając wiarę w "inżynierii" Dagny, Bianki lub Sandala. Spodziewacie się, że BioWare będzie chciało wykorzystać ten "własny" patent, by naprawić szkody po Kotwicy, czy raczej będą woleli pozostawić ów przypadek w łaskawej "Studni Zapomnienia" i zostawić Inkwizytora/orkę tak jak jest?

Tytuł: Re: Odkrywamy ukryte, czyli... (Spoilery!!!!)
PostNapisane: 01 lis 2015, 01:59 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, DA, AC, Fable, Fallout, TES
juniania napisał(a):
Zdaję sobie sprawę, oczywiście, że treści "uzupełniające" DA są uznawane za niżej stojące w kanonie, niż główne gry, ale w jeśli dotąd nic w tych drugich nie kolidowało z informacjami ujawnionymi w pierwszych, to może nie powinniśmy ich całkiem skreślać?

Komiksy, książki, gry, filmy i seriale są kanoniczne – wszystkie te, które były sygnowane przez BioWare. Więc to nie żadne uzupełnienie, tylko kanon, tak samo jak gry.

juniania napisał(a):
Spodziewacie się, że BioWare będzie chciało wykorzystać ten "własny" patent, by naprawić szkody po Kotwicy, czy raczej będą woleli pozostawić ów przypadek w łaskawej "Studni Zapomnienia" i zostawić Inkwizytora/orkę tak jak jest?

Nic z tym nie zrobią, Inkwizytor pojawi się w czwartej części jako jednoręczna postać drugoplanowa, bo to lepszy efekt i dramatyzm.

PostNapisane: 01 lis 2015, 12:59 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Batmen
Odciąć rękę tylko po to, aby mu ją oddać. Gdzie tu sens?

PostNapisane: 01 lis 2015, 13:07 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Oj, drogi Pottero ogromnie jesteś ostatnio rozkojarzony... mam nadzieję, że to miłość, a nie np. przesilenie jesienne... ;)

Nigdzie nie napisałam, że oficjalne "dodatki" do DA, w postaci opowiadań, książek, komiksów, czy mini gier, nie są kanoniczne. Przytoczyłam jedynie wyjaśnienie BioWare, które pojawiło się, gdy na przykład po "The Silent Grove" podniosły się głosy, że nie każdy "zrobił" królem Alistaira... BW uściśliło więc, że ich "kanon" nie będzie miał wpływu na główną linię gier, gdzie wybory gracza zawsze będą uznawane jako obowiązujące...

Nie powinniśmy dostać więc w DA kolejnego Udiny, jak miało to miejsce w ME, aczkolwiek w wymyślonych światach, tak już bywa, że niczego nie można być pewnym na 100%. Wspomniane ME nauczyło nas tego w bardzo przykry sposób :( ...

W kwestii Inkwizytor/a - niestety, zgadzam się z Tobą, ale... mam też trochę nadziei, że może jakoś nas zaskoczą, choćby tylko przywróceniem mu/jej dawnej sprawności, jeśli nawet nie dane nam będzie już nimi zagrać (bo to, że jeszcze o nich usłyszymy, zostało pośrednio potwierdzone przez Patricka Weekes, gdy udzielał odpowiedzi na pytanie "Czy Solasmancerzy będą mogli jeszcze jakoś domknąć kwestię swojego romansu?").

@Skeczor
Cytuj:
Odciąć rękę tylko po to, aby mu ją oddać. Gdzie tu sens?

Pytasz poważnie? :D

Spróbuj poszukać odpowiedzi w naszych szpitalach ;) :P .

PostNapisane: 01 lis 2015, 16:58 
Nałogowiec
Nałogowiec

Ale... zdajesz sobie sprawę, że BW zrobiło swój kanon, aby mieć na czym opierać komiksy i książki?

Cytuj:
Pytasz poważnie? :D

Spróbuj poszukać odpowiedzi w naszych szpitalach ;) :P .

To było takie zabawne, że zapomniałem się śmiać.

PostNapisane: 04 lis 2015, 04:18 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Jestem fanatykiem Origins i Awakening ale swoją przygodę z Dragon Age zakończyłem na dwójce z dodatkami :( dla mnie ta seria już umarła. Znam mniej-więcej zarys fabuły Inkwizycji (bo nie udało się uniknąć spoilerów a i trochę ciekawość jednak wzięła górę), grałem trochę po łebkach u kolegi na konsoli ale swojego egzemplarza jeszcze nie kupiłem.

Moje pytanie: skąd wiadomo, że będzie 5 części? Bo gdzieś mi umknęła ta informacja

PostNapisane: 04 lis 2015, 11:29 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Filmik udostępniony przez oficjalnego video blogera, około 2:40.

https://www.youtube.com/watch?v=x6uG8xPnMx8

Żadne więc 100% pewne informacje ^^ ...

Obiło mi się jednak gdzieś o uszy (więc nie spodziewaj się linka :D ), że sukces jaki odniósł Game of Thrones, może wpłynąć również na plan wydawniczy serii DA. To oznacza, że gier może być jeszcze więcej, a historia będzie naprawdę wielowątkowa i splątana...

Inkwizycja ma miejsce około 9:41 roku smoka, ostatnie DLC dzieje się dwa lata po zamknięciu wyłomu... To daje nam jeszcze przynajmniej pozostałe 55 lat wieku do ogarnięcia. A przecież nikt nie może gwarantować, że któraś z odsłon nie będzie dziać się równolegle do tych, które już znamy, podobnie jak nakładały się historie Bohatera Fereldenu i czempiona Kirkwall.

PostNapisane: 04 lis 2015, 18:28 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: LoL,M&B:W,Trylogia ME
Svek napisał(a):
Jestem fanatykiem Origins i Awakening ale swoją przygodę z Dragon Age zakończyłem na dwójce z dodatkami :( dla mnie ta seria już umarła. Znam mniej-więcej zarys fabuły Inkwizycji (bo nie udało się uniknąć spoilerów a i trochę ciekawość jednak wzięła górę), grałem trochę po łebkach u kolegi na konsoli ale swojego egzemplarza jeszcze nie kupiłem.

Moje pytanie: skąd wiadomo, że będzie 5 części? Bo gdzieś mi umknęła ta informacja

Dla mnie Również istnieje tylko DA:O i Przebudzenie. Reszta to jakiś żart zmuszałem się by to skończyć. wycieli również historie początkowe których mi brakuje. Często wracam do początku.

PostNapisane: 04 lis 2015, 21:09 
Nałogowiec
Nałogowiec

Akurat w planach było tylko DAO, więc możecie się uznać za prawdziwych fanów pierwszego konceptu.
Ale ten temat tego nie dotyczy.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]