Teraz jest 24 lip 2021, 15:44

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 21 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Co najbardziej powinno znaleźć się w idealnym poradniku do gry?
Dokładne opisy misji 27%  27%  [ 8 ]
Mapy ze szczegółowymi oznaczeniami 17%  17%  [ 5 ]
Strategie i taktyki 20%  20%  [ 6 ]
Tricki i ciekawostki 33%  33%  [ 10 ]
Inne - napiszę w tym temacie 3%  3%  [ 1 ]
Liczba głosów : 30
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Co powinno znaleźć się w idealnym poradniku do gry?
PostNapisane: 08 sty 2012, 11:34 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Serie:Dragon Age,Wiedźmin,Mass Effect,Gothic,Mount and Blade Warband
Zgadzam się, najlepiej gra się bez poradników,wtedy wszystko jest nowe,zaskakujące....
Jednak po przejściu gry, nie zaszkodzi zobaczyc sobie,co ominęlismy lub co zrobiliśmy zle.....Taki poradnik powinien dobrze opisywac miejsca np.zagadek, aby gracz zniecierpliwiony lub nie mający głowy do myslenia,nie musiał siedzieć w miejscu i nadkładać drogi,tylko dzięki poradnikowi szybko się z problemem uporał :) .

" Mieć orena,i nie mieć orena...to aż dwa oreny...."
Geralt z Rivii

PostNapisane: 08 sty 2012, 14:44 
Wiedźma z Głuszy

Gra w: Wiedźmin, DA, Skyrim
Zapewniam Was, że taki np. ukryty quest w bibliotece wieży magów jest nie do przejścia "z buta" bez poradnika, chyba, że ktoś się niebywale nudzi i ma czas na szukanie dziesiątek kombinacji rozwikłania zagadki ;) Dlatego właśnie uważam, że pod tym względem poradnik nie jest rzeczą zbędną. Osobiście pierwszy raz zawsze przechodzę grę bez poradnika, bo uwielbiam niespodzianki i przygody, ale biorę pod uwagę to, że są osoby, które mogą mieć z tym problemy i to dla nich właśnie chętnie poświęcę swój mocno ograniczony czas wolny, choć trochę pomagając ekipie w tak zacnym projekcie.
Wg mnie w poradniku powinny znaleźć się jak najbardziej opisy questów głównych i pobocznych, sugestie i porady jak efektywnie zjednywać sobie sympatię towarzyszy, mapy lokacji, poza tym opisy questów ukrytych (jako dodatek, ciekawostka), a także wskazówki dotyczące rozwiązania wszelkich zagadek, nie tylko słownych (np. pokonanie słynnego mostu w trakcie Prób).

Obrazek

PostNapisane: 08 sty 2012, 16:18 
Nałogowiec
Nałogowiec

Przeszłam quest w bibliotece za pierwszym razem i nie zajęło mi to dużo czasu. Wszystko pisze w notatkach, musisz tylko znaleźć dwie części książki.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 08 sty 2012, 16:21 
Wiedźma z Głuszy

Mówisz o otworzeniu czwartego portalu? Bo otworzyć trzy pierwsze to nie sztuka - faktycznie wynika to z notatek. DA:O przeszłam x razy i szczerze powiedziawszy nigdzie nie odnalazłam nigdy wskazówek w grze do otworzenia czwartego portalu, a trzeba się po tych księgach nieco naklikać, żeby to osiągnąć i to w odpowiedniej kolejności.
Zaznaczam, że wykonanie zadania z czwartym portalem nie jest konieczne do zakończenia questu - to opcja dodatkowa i właśnie takie rzeczy chcę opisać w naszym poradniku ;)

Obrazek

PostNapisane: 08 sty 2012, 22:01 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

waber napisał(a):
Zapewniam Was, że taki np. ukryty quest w bibliotece wieży magów jest nie do przejścia "z buta" bez poradnika,

Oooo tutaj nie masz racji, ja przeszedłem dwie chyba najważniejsze zagadki bez poradnika, nie jestem jakimś mega geniuszem. Wszystkie informacje mamy w książkach, na które natrafiamy podczas gry, książki i notatki leżą wszędzie (jako rzecze Paranormal), trzeba je tylko czytać. Potem informacje dodają się do kodeksu i jest tam dość jasno wytłumaczone co trzeba zrobić. Poradnik jest zaimplementowany w samej grze, ale jeśli ktoś tylko bawi się w hack and slash to cóż.

Jak widać głosowanie jest bardziej na korzyść tricków i sztuczek, (myślę, że RPG są dość wymagające i sięgają po te gry ludzie z doświadczeniem i wiedzą na temat jak rozwijać bohatera) wiadomo, że są jednak osoby, którym jest ciężko w DA, szczególnie w wersji angielskiej. Ja bym nie rezygnował ze szczegółowego opisu, po prostu zawarłbym go w osobnym rozdziale i opisał, że jest to opis dla osób, które potrzebują więcej pomocy w grze.

edit: Nie wiem jak dla was, ale dla mnie chyba najtrudniejszą zagadką była sadzawka, dzbanek i ołtarz w elfickich ruinach podziemnej świątyni. Nie dlatego, ze była bardzo skomplikowana, ale dlatego, że akurat w tym przypadku kodeks był bardzo zwięzły. Mieliśmy tylko jakieś urywki z nadpalonego skrawka papieru. Nie wiadomo było czy najpierw nalać wody, potem wypić, a potem ustawić. A już o modlitwie, to wcale nie było mowy :rotfl: :ninja: , kombinowałem z tym trochę, w końcu za którymś razem się palnąłem w czoło :rotfl: W końcu to była świątynia.

Ostatnio edytowano 08 sty 2012, 22:18 przez spirolek, łącznie edytowano 4 razy

PostNapisane: 08 sty 2012, 22:08 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Serie:Dragon Age,Wiedźmin,Mass Effect,Gothic,Mount and Blade Warband
Spokojnie,nikt tam od razu nie musi grac jak w hack'n'slash,tylko dlatego że kłopocze się z zagadką.....Jednak dobrze mówisz,że poradniki są częściowo już w grze,tylko trzeba ruszyć głową i przeczytać opis zadania,notatki itp., a nie od razu lecieć do przodu i tylko walczyć....

" Mieć orena,i nie mieć orena...to aż dwa oreny...."
Geralt z Rivii

PostNapisane: 08 sty 2012, 22:10 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: DA, ME, TES, TLJ
Może chodziło o to, że czwarty portal nie jest opisany - nie ma o nim żadnej wzmianki. Dopiero jak się uruchomi fontannę i wybierze wszystkie elementy układanki tak, jak to się robiło przy trzech poprzedni, to pojawia się mag w sali obok, za regałami.

Obrazek

Dubhenn haern am glǎndeal, morc'h am fhean aiesin.

PostNapisane: 08 sty 2012, 22:21 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Onegda napisał(a):
Może chodziło o to, że czwarty portal nie jest opisany - nie ma o nim żadnej wzmianki. Dopiero jak się uruchomi fontannę i wybierze wszystkie elementy układanki tak, jak to się robiło przy trzech poprzedni, to pojawia się mag w sali obok, za regałami.

O której zagadce teraz piszesz Onegda :) w wieży magów? Ja pisałem o tej u wilkołaków, chyba na drugim poziomie podziemii. Tam się chyba dostawało zbroję Moloha.

PostNapisane: 08 sty 2012, 22:39 
Nałogowiec
Nałogowiec

To w ruinach zwyczajnie było w połowie opsane w zadaniu, a w połowie w notatkach należało czytać na zmianę.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 08 sty 2012, 23:48 
Wiedźma z Głuszy

spirolek , strasznie nakręcony jesteś ;) Ja pisałam o tym, o czym wspomniała Onegda - przywołanie czwartego w wieży magów. Ja też nie jestem żadnym geniuszem ale nie spotkałam jeszcze nikogo, kto grając pierwszy raz od kopa zorientował się w jakiej kolejności i czego trzeba dotknąć (wielu książek, stołu, posągu), żeby można było przywołać czwartego, w portalu znajdującym się za regałami w sali za biblioteką. Jeśli Tobie i Paranormal to się udało - gratuluję, bo mnie by się nie chciało męczyć i kombinować bez żadnych wskazówek (których nie ma w notatkach).
PS. Ja za to nie miałam żadnego problemu z sadzawką w Legowisku wilkołaków :P

Pozdrawiam i życzę dobrej nocy :)

PS2:
A ten tekst "jeśli ktoś tylko bawi się w hack and slash to cóż" naprawdę mnie ubawił, bo jestem ostatnią osobą, którą można posądzić o takie upodobania ;)

Obrazek

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 21 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona