Teraz jest 27 lip 2021, 00:49

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 2 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: [fanfic]Gra o życie
PostNapisane: 12 cze 2012, 21:41 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Miałam straszną wenę na pisanie więc postanowiłam napisać historie mojej wymarzonej bohaterki Ferldenu . Mam nadzieję ,że historia będzie ciekawa.
_________
W kabinie pani kapitan jak zwykle kołysało we wszystkie strony.Na drewnianym biurku usadowianego trochę dalej od łóżka widniał pergamin.Ze złotymi ,drogocennymi kamieniami.Zaskrzypiały drewniane drzwi do kajuty oraz rozległy się kłótnie dwóch postaci stojących niedaleko drzwi.
-Nie!-krzyknęła smukła postać-Nie będziemy wpuszczać tu żadnego Szarego Strażnika!-powiedziała wchodząc do do kabiny.
Kobieta wchodząca do kabiny była uczesana w kok(niestaranny przez co jeden cienki kosmyk upadał na jej twarz) który podkreślał jej lekko różowe włosy.Oczy miała brązowe ,a nos zgrabny i smukły.
Usta zaś dosyć wąskie i trochę pełne ,podkreślały jej gładkie lekko różowe usta.Ubrana była w brązowo-czarny mundur ,,Wodnego Bicza" . Wyglądała ogólnie ładnie,czysto nawet lekko.
-Ale pani kapitan!-zaczął ciągnąć jeden z morskich najemników lub kto jak woli piratów
-Co ja mam mu powiedzieć?-zapytał z wyrzutem
Kapitan podeszła do biurka i zaczęła przeglądać obojętnie jakieś kartki pergaminów.
-Obojętne.Powiedz ,że pojechałam do Kupczyc na wakacje .Coś powiesz ,tym się nie martw-odpowiedziała
Łysa głowa najemnika zaczęła teraz czerwienieć.
-A jeżeli zależą od tego losy całego Fereldenu?-zapytał dotykając ramienia kapitan
Kapitan się wzdrygnęła i utkwiła nieruchomo wzrok w pióro leżące na biurku .
-Co jeśli..?-zaczął ciągnąć
Kapitan , pełna zdenerwowania podeszła do najemnika i za jego kołnierz uniosła go do góry.
-Nigdy,ale to nigdy nie mów tego słowa!!-wrzasnęła i uderzyła go pięścią w policzek.
Naglę twarz pełna złości jakby opamiętała się i odłożyła pełnego przerażenia najemnika na ziemie .
-Odmaszerować.-powiedziała łamiącym głosem
Młody łotrzyk z kwaśną miną ruszył w kierunku drzwi.Po czym kapitan podeszła do biurka by obejrzeć wiadomości brzmiała ona następująco:
,,Ahoj Lilith! To ja twoja kumpela z drugiego statku! Czy mogłybyśmy się spotkać na przystani położonej najbliżej Fereldenu? Mam dla ciebie sprawę. Wierze ,że mnie nie zawiedziesz.
Twoja przyjaciółka
Kapitan Izabela"
Ponura twarz Lilith nagle uśmiechnęła się i pobiegła w stronę sterowni.Po czym powiedziała
człowiekowi kierującemu sterami by ruszył w kierunku najbliższej położonej przystani położonej
Fereldenu. Lilith bardzo lubiła Izabele.To była jej jedyna,prawdziwa przyjaciółka ,aż tak prawdziwa ,że była gotowa wrócić do tego przeklętego kraju.
Po dwóch godzinach byli już na miejscu ,gdy Lilith wyszła ze statku od razu rozpoznała Izabele.
-Hej Izabe....-jej głos nagle się ściszył
Przy przyjaciółce stał Szary Strażnik którego właśnie dzisiaj przepędzała.
Oniemiała.Wsadzą ją!Wsadzą!Lilith była w połowie apostatką w połowie łotrzykiem.Uciekała przed kręgiem całe ,życie ,a teraz....
-Witam!-Mam na imię Duncan i jestem Szarym Strażnikiem.-powiedział wyciągając rękę
-To akurat wiem.-powiedziała nie uciskając ręki Duncana
-Ten koleś pilnie cie szukał.Zaimponowały mu twoje zdolności i chce cię wziąć jako pomoc w nadchodzącej Pladze.Zostałaś ty ,albo córka Teryna Couslanda.-powiedział Izabela
-Ja?Ja..-powiedziała oniemiała
-Masz wybór od Stwórcy żyć jako najemniczka ,albo uratować Ferelden.-powiedział Duncan
Przed oczami Lilith pokazało się jej okrutne dzieciństwo.Lata przetrwania ,śmierć matki.....
Ciąg dalszy nastąpi...

Tytuł: Re: [fanfic]Gra o życie
PostNapisane: 12 cze 2012, 22:03 
Nałogowiec
Nałogowiec

.. ale to ostatnie zdanie po prostu dobija. Zupełnie jak w dobrej telenoweli: Kartricz wyciąga spluwę, odciąga zamek, strzela i kula leci leci leci... EKRAN CZERNIEJE i.. "ciąg dalszy w następnym odcinku". A w nim dowiadujemy się, że spudłował, a rykoszet postrzelił go w klejnoty :).

Krótko trochę, zbyt cukierkowo i brakuje marinistycznego slangu.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 2 ]