Teraz jest 04 kwi 2020, 17:25

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czy Fallout Umarł ? Fallout NV Ujęcia z gry.
PostNapisane: 26 gru 2013, 21:07 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Skyrim Fallout 3 Fallout NV
Witam serdecznie
Zacznę może od tego iż zdziwił mnie ostatni wpis w tym dziale :) od dawien dawna tematy nie są poruszane ;) Postanowiłem więc zabrać się za dopieszczanie Fallout NV oraz Fallout 3 ( Podobny temat w innym dziale będzie - Wymaga wiele pracy iz wciąz witaja CRASHE, ale wiem już co jest przyczyną i działam dalej ;) )

Oto kilka ujęc po prawie miesięcznym dopracowywaniu NV
Starałem się uzyskać klimat dzikiego zachodu co oczywiście ma odniesienie do NPC, Ubiorów, sposobu rozgrywki, imersję, Perki, i wiele wiele innych.

To co widzimy na załączonych obrazkach to bardzo mocno zmodyfikowane ENB na binary 237 ( bez Weather ) z mojej produkcji paletą kolorów ( myślę że ten odcień z mieszanką pieli oraz eliminacją zieleni oddaje to co chciałem osiągnąć )

Ciągle pracuję nad w pełni działającą pogodą ale coś mi nie wychodzi ;) a to za ciemne a to za jasne lub przy zmianie na Dust Storm wita crash hehe :) - In Progress

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Tytuł: Re: Czy Fallout Umarł ? Fallout NV Ujęcia z gry.
PostNapisane: 26 gru 2013, 21:54 
Nałogowiec
Nałogowiec

Dział nie ma wsparcia, bo platforma nie ma strony traktującej o serii. Miała być, ale nie słyszałem by te plany przesunęły się o choćby milimetr do przodu. Tak przynajmniej jest od ponad roku.

Powodzenia z dopieszczaniem enb, aczkolwiek sam wolę klimaty serwowane przez paletę apex. Poza zbyt skontrastowanym niebem nie ma chyba u mnie minusów ;).

Chętnie usłyszę jaką masz teorię co do padów. Sam uważam, że po maksymalnym połataniu gry, jedyny problem jaki pozostaje, to problem duszącej się pamięci. FNV potrzebuje naprawdę porządnej karty graficznej, z co najmniej trzema wbudowanymi gigabajtami, aby można było zaliczyć kawał mapy bez ctd. Silnik gry zbiera za dużo śmieci podczas eksploracji mapy, czyści komórki niewydajnie. W pewnym momencie próbuje obsłużyć więcej niż może i właśnie ten moment objawia się w wiadomy sposób. Rozwiązania na to nie znalazłem, ale przekonałem się, że można zwieszkę nieźle odwlec. Kwestia sprzętu, konfiguracji i umiaru.

Sam FNV ma jeszcze jedną wadę, gorszą od technicznej niestabilności...
Ilość modyfikacji do tej gry jest tak duża, że zamiast grać szuka się kolejnych dodatków, na ledwo działającym nexusie. Ciągle można próbować poprawić coś, co autorzy - jakby nie było młodego programu - sknocili.

PostNapisane: 27 gru 2013, 15:56 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Skyrim Fallout 3 Fallout NV
No temat pamięci był jest i będzie tego nie zmienimy jeśli uzywamy dużych modów :)
Lokacje zostają w niej i trzeba czyścić ręcznie bufor programem lub komenda pcb bo co 4-6 lokacji leci CTD i po dłukim bawieniu się tym nie da się inaczej bez oszukiwania sprzętu i współdzieleniem z Vram-em którego sporo otrzeba po wgraniu texturek choćby NMC medium ;)

a co do ilości modów musimy sobie postanowić przed rozpoczęciem rozgrywki które będą zaimplementowane (NVINTERIORS / AWOP / Jakas Fajna pogoda jak Nevada Skies + TeksturyUltra lub Medium a do tego pełno paczy czy modów jak EVE i wiele wiele więcj które są IMHO PRiorytetem ) bo zmieniając je w trakcie witam coraz częstrze CTD ( Freezy kompletnie udało mi się wyeliminować uff )
z Zapisu na zapis cora bardziej śmiecimy go wiec CASM si a MUST hehe
To nie skyrim w którym możemy użyć całej dostępnej pamięci czy Fallout 3 w którym możemy edydtować pliki EXE i dodać możliwość używania 2+ Ram :) FNV mocno ogranicza i to żuciło mi rękawicę której jeszcze do końca nie uniosłem ;) ale wiem już kiedy poleci CTD i save auto rbi sie teraz co 2 minuty dzięki CASM choć jak już wyjdziemy z Goodsprings na dobre to gra chodzi i 10 godzin bez Crashy

PostNapisane: 21 cze 2015, 12:18 
Adept analogów
Adept analogów

Każdy Fallout wiecznie żywy.

PostNapisane: 31 sie 2015, 10:40 
Casual
Casual

Podrzucicie jakiś link do tych modów, uwielbiam fallouta <3

usunąłem link do sklepu w podpisie, proszę nie dodawać sklepowych stopek nocny

PostNapisane: 31 sie 2015, 10:57 
ShadowCaster

wszystko jest na Nexus, np ten dział

PostNapisane: 22 wrz 2015, 09:57 
Casual
Casual

Dzięki nocny, sorki za bałagan :)

PostNapisane: 20 sty 2016, 11:16 
Casual
Casual

Skąd bierzecie mody, z nexua czy z workshopu? Swoją drogą, szkoda, że Fallout 3 nie ma na steamie rynku społeczności, osiągnięć oraz właśnie workshopa...

PostNapisane: 26 cze 2016, 14:58 
Adept analogów
Adept analogów

Gastrok28 napisał(a):
Skąd bierzecie mody, z nexua czy z workshopu? Swoją drogą, szkoda, że Fallout 3 nie ma na steamie rynku społeczności, osiągnięć oraz właśnie workshopa...

Ja mody do Fallout New Vegas biorę z Nexusa, jeśli się nie mylę to Fallout New Vegas nie ma w ogóle workshopu na Steam...

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]