Teraz jest 04 kwi 2020, 18:46

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 18 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Wybór głównej frakcji
Republika Nowej Kalifornii 50%  50%  [ 11 ]
Legion Cezara 0%  0%  [ 0 ]
Pan House 5%  5%  [ 1 ]
Kurier pracuje sam ;) 45%  45%  [ 10 ]
Liczba głosów : 22
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Główne frakcje - dyskusja.
PostNapisane: 22 lip 2013, 00:19 
Adept analogów
Adept analogów

Do końca jeszcze mam daleko, ale na razie , mimo oczywistych wad, wygrywa NCR.
Legion trafnie i krótko scharakteryzowała Veronika - banda ******.
Pan House , to karykatura człowieka - stwór sięgający korzeniami okresu przedwojennego i w pewien sposób odcinający się od ludzkości, moim zdaniem nie ma szans na zbudowanie lepszej przyszłości.
Sympatię budzą jedynie uczniowie apokalipsy , ale oni też mają mroczną kartę: wydali na świat cezara.
Pozostaje Republika, która może i zawodzi, ale ma potencjał oraz wielu porządnych obywateli.

Słownictwo.
WSW

PostNapisane: 22 lip 2013, 11:07 
Nałogowiec
Nałogowiec

Pozwolę sobie być zdziwionym... A czymże zawinili ci "uczniowie apokalipsy"? Oni nie urodzili Sallowa, a jedynie umożliwili mu zdobycie wiedzy. To nie jest frakcja, która sprawuje absolutną kontrolę nad swoimi członkami (jak choćby vault city), a jedynie grupa osób, które mm.. konserwują to co zostało, a czego bomby nie były w stanie zniszczyć, naukę. Nie wierzę, że poznanie historii czy łaciny zmienia człowieka w jakąś postać z przeszłości. Wierzę, że rozszerza horyzonty. To Sallow zdecydował kim chce być, nikt inny.

Ludzie się różni, a utrzymanie nacji idealnej klasycznie niemożliwe. Od czasów starożytnych, przez model adama i ewy, aż po niedawne wydarzenia typu druga wojna światowa - wszędzie siedzą dobitne przykłady.

PostNapisane: 22 lip 2013, 13:23 
Adept analogów
Adept analogów

Ifrexalis napisał(a):
Pozwolę sobie być zdziwionym... A czymże zawinili ci "uczniowie apokalipsy"? Oni nie urodzili Sallowa, a jedynie umożliwili mu zdobycie wiedzy. To nie jest frakcja, która sprawuje absolutną kontrolę nad swoimi członkami (jak choćby vault city), a jedynie grupa osób, które mm.. konserwują to co zostało, a czego bomby nie były w stanie zniszczyć, naukę. Nie wierzę, że poznanie historii czy łaciny zmienia człowieka w jakąś postać z przeszłości. Wierzę, że rozszerza horyzonty. To Sallow zdecydował kim chce być, nikt inny.
Uczniowie niczym nie zawinili. Ale faktem jest że cezar był jednym z nich. Od doktorka w Forcie Mormon dowiadujemy się nieco o nim, o tym co robił zanim został cezarem. To doskonały przykład konfrontacji fajnych idei jakie przyświecają uczniom z brutalną "rzeczywistością" postnuklearnego świata. Facet przybył cywilizować dzikusów, a stworzył potworną machinę wojenną. Zresztą we Freeside uczniowie też pokazują pewne zakłamanie, mam na myśli umowę z dostawcami alkoholu i prochów.
Uczniowie jak każda frakcja w grze swoje za uszami ma.

PS do moderatora któremu nie podoba się słownictwo.
Fallout :New Vegas to nie jest gra dla dzieci. A słowo jakiego użyłem jest dokładnym cytatem z gry. Jak można dyskutować o grze jednocześnie cenzurując teksty które się w niej pojawiają?

Cytuj:
Cudzysłów jest od oznaczania cytatów. W każdej grze występują wulgaryzmy i jakoś można dyskutować o tych grach, nie używając ich lub jeżeli to takie niezbędne, wykropkować je w części.
WSW

Moja wina. Mogłem wyraźnie zaznaczyć że to cytat. Ale skoro to jest portal o grach, temat o konkretnej grze to wyszedłem założenia że pewnych rzeczy nie muszę tłumaczyć jak komu głupiemu, gdyż są one oczywiste dla dyskutujących i znających grę.

PostNapisane: 22 lip 2013, 22:18 
Nałogowiec
Nałogowiec

Aczkolwiek ta umowa nie była "na siłę". Z tego co pamiętam, "apokalipsiki" wcale nie palili się do niej - a wręcz przeciwnie, przyjmują ją jako opcję, jedną z wielu. I nie ma się czemu dziwić, mając na myśli świat przedstawiony. Nie mają luksusu większego wyboru, a jedynie nadzieje, że dzięki temu sytuacja może się polepszyć. Cóż, na pewno by się nie pogorszyła ;).

Jeśli już doszukiwać się anty-przykładów wśród uczniów, to moim zdaniem będą bardziej pasować państwo Ortal&Anderson. Oboje próbowali osiągnąć swoje cele (będąc w organizacji, a nie poza nią) za wszelką cenę.

PostNapisane: 23 lip 2013, 08:35 
Adept analogów
Adept analogów

Ifrexalis napisał(a):
Aczkolwiek ta umowa nie była "na siłę". Z tego co pamiętam, "apokalipsiki" wcale nie palili się do niej - a wręcz przeciwnie, przyjmują ją jako opcję, jedną z wielu.
Ale to jest ten sam rodzaj zgniłego kompromisu jak obóz handlarzy niewolników tuż za murami RNK w Falloucie 2.
Mimo że trochę się ich czepiam , uważam uczniów apokalipsy za najbardziej pozytywną organizację w świecie fallouta.

PostNapisane: 23 lip 2013, 09:01 
Nałogowiec
Nałogowiec

Jak cały przedstawiony świat ;). Widocznie dlatego jest on tak wciągający - bo mimo wszędobylskiego promieniowania, jest on podobny do naszego.

PostNapisane: 09 sie 2013, 23:59 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: ME1-3 Farcry 3
Wole Hausa. Jaką by nie był mendą jest jednak przedsiębiorczy i (z grubsza) chce dobrze.
Poza tym w pewnym sensie uratował mi życie. Zresztą ja wybór ten widzę tak:
RNK - Szybko podbije i będzie lecieć dalej szeżyć "wszech amerykańskość" mimo braku w zapasach.

Legion Cezara - Serio?! Nie wiem czy ktokolwiek przy pierwszym przejściu wybierał drogę tego szaleńca. W każdym razie u Cezara był by ład i porządek do tego stopnia że hitler ze swoimi zbrodniami mógł by się wydawać przy nim całkiem spoko kolesiem.

Dzika karta - Fajnie, może nawet nie odbiło by mojej postaci i nie zaczęła by się nazywać Zwiastunem albo Judaszem 38 srebrników (w końcu trzeba chyba zdobyć zaufanie Hausa by go zabić? Nie próbowałem jeszcze tej ścieżki) , ale jaką mam pewność że po moich eskapadach do napromieniowanych ruin/krypt/jaskiń będą miał dzieci? Czy będą normalne? Jak to historia niema nic gorszego od bezkrólewia... no może imbecyl u władzy a to też możliwe.
Tak więc wole pomagać Hausowi który jest gwarantem względnego bezpieczeństwa i stabilności.

PostNapisane: 10 sie 2013, 12:25 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: DA,ME,LiS,TWD,OW,CS
Jeżeli mam już wybierać to wolę RNK, mają dobre chęci (tak, tak chęci się nie liczą), ale jak dla mnie wrak człowieka, który leży w komorze, chyba z 1000 lat, mają dookoła te swoje robociki, nie jest gwarantem bezpieczeństwa.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 2   [ Posty: 18 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2