Teraz jest 23 mar 2019, 19:07

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 6 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bug klawiatury?
PostNapisane: 24 lis 2012, 22:28 
Casual
Casual

Witam. Mam dość nietypowy problem. Otóż, jestem bodaj w 5 sekwencji i mam misję, w której Connor uczy się korzystania z dziennika, czy coś w tym rodzaju. Polecenie jest takie, by wykupić drewno dębowe. No i wszystko ładnie, robię, co mi każą, lecz później jakby wszystko wariuje. Gra nie odpowiada na moje polecenie z klawiatury, z myszki w zasadzie też. Nie mogę Backspacem cofnąć się z tego, przemieszczanie się pomiędzy opcjami zasobów też jakoś nijak działają, bo wyłącznie scroll'em. Ni to klawiaturą w lewo, w prawo, ni to po kliknięciu myszką. I tak się ma sprawa, że w zasadzie nie mogę nic zrobić, a co najgorsze wyjść z tego cholerstwa, bo opcja wróć również, jak już pisałem, jest zablokowana. Nie mam pojęcia co może być nie tak. To jakiś bug? Co byście radzili? Wyłączanie gry i włączanie ponownie nic nie daje, bo od razu jestem w menu tego dziennika, czy czego tam. Nie mogę tego pominąć, muszę po prostu jakoś odbugować zaistniała sytuację. Problem w tym, jak to zrobić?

Tytuł: Re: Bug klawiatury?
PostNapisane: 25 lis 2012, 11:04 
Status Widmo

Gra w: Thief, DA, ME, Black Mirror, AC, Deus Ex
Gdy pierwszy raz korzystasz z tej księgi (podczas samouczka) nie ma możliwości wyjścia póki nie wykona się wszystkich wymaganych działań. Mówiłeś, że działa scroll. W takim razie spróbuj za pomocą niego wybierać odpowiednie opcje (AC3 mam na ps3 więc nie orientuję się w sterowaniu na pc, ale zakładam, że jeśli działa jedynie scroll to on odpowiada za zmianę opcji w księdze).

Status Widmo

PostNapisane: 02 gru 2012, 21:15 
Casual
Casual

Mam dokładnie to samo. Poradziłeś sobie z tym jakoś?
Jakimś cudem przeszedłem samouczek, bo po kilkukrotnym zminimalizowaniu i zmaksymalizowaniu gry klawiatura nagle zaczęła działać. Niestety, drugi raz już nie udało mi się powtórzyć tego tricku, a do księgi pewnie przydałoby się od czasu do czasu zerknąć.

PostNapisane: 02 gru 2012, 21:40 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: StarCraft II, World of Warcraft, Hearts of Iron III, Wargame.
Mi udało się przejść całą grę bez zaglądania do księgi(z wyjątkiem samouczka, oczywiście), więc to nie jest, aż tak potrzebne. Próbowałeś uruchamiać grę jako administrator? Albo z trybem zgodności? O ile masz Windows'a 7. Nienawidzę tej rady, ale tak to jest jak gra na premierę jest cholernie zabugowana, proponuję zaczekać na najbliższy patch, który ma naprawić - podobno - masę bugów, poprawić optymalizację etc. Do tego czasu graj bez korzystania z księgi.

PostNapisane: 03 gru 2012, 18:39 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: BF,DA,ME,TES
Ja miałem tak samo , wyłączyłem grę , uruchomiłem jako administrator zajrzałem do owej księgi i robiłem zgodnie z poleceniami ale nic nie dawało , za którymś razem zadziałał "enter" i zrobiłem . Spróbuj tak jak ja , jak nie podziała pozostaje tylko i wyłącznie czekac na patch :P

PostNapisane: 25 gru 2012, 17:21 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: ME 1 ,ME 2,ME 3 ,C 2,AC 2,AC R,AC B
Tak jak wyzej wystarczy wykonac polecenia i wszystko bedzie dzialac

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 6 ]