Teraz jest 26 maja 2019, 23:36

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 21 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Connor Kenway (spoilery)
PostNapisane: 02 paź 2012, 19:14 
Status Widmo

Gra w: Thief, DA, ME, Black Mirror, AC, Deus Ex
W całej serii chodzi o konflikt assassyni-templariusze. Wprawdzie Connor dołączył do Zakonu bo chciał walczyć o wolność. Osobiście mam jednak nadzieję, że będziemy mieli do czynienia z sytuacją adekwatną do tej w jakiej był Ezio. Dołączył do Zakonu dla zemsty, ale później zrozumiał o co jest gra. Mam nadzieję, że podobnie będzie z Connorem.

Status Widmo

PostNapisane: 02 paź 2012, 20:14 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: StarCraft II, World of Warcraft, Hearts of Iron III, Wargame.
Całe szczęście, tego powinni się trzymać. Templariusze, templariusze i jeszcze raz templariusze. Przystrojeni, oczywiście, wątkami osobistymi postaci. Tak jak to było, dziękuję Kruku za przykład, z Ezio w drugim asasynie(i Brootherhoodzie). Wszystko skupiało się na konflikcie asasynów i templariuszy, ale znalazło się również miejsce na przemianę postaci(z rządnego zemsty młodzika do asasyna z prawdziwego zdarzenia), był motyw rodziny, miłosny, wątki poboczne i inne umilacze. A mi rozchodzi się o to, żeby z Connora nie zrobili zagorzałego nacjonalisty i patrioty, który pod jankeską banderą będzie śpiewał hymn i kończył każdą walkę z powiewającą dumnie amerykańską flagą nad głową. Niektórzy mają skłonności do takich zabiegów, żeby lepiej wpasować się w zachodni rynek. Brrr...

Swoją drogą, orientuje się ktoś - nie śledziłem ACIII zbyt pieczołowicie - czy naszemu Indianinowi zdarzy się też zapolować na drugą stronę konfliktu, nie tego czerwone kurtki?

PostNapisane: 02 paź 2012, 20:36 
Status Widmo

Gdyby była tu opcja "polub wypowiedź" to na pewno byś dostał plusa ode mnie!

Seria AC to opowieść o konflikcie między tymi dwoma zakonami, reszta powinna być tylko tłem. Barwnym, wielowątkowym, intrygującym, ale jednak tłem. Liczę na to, że pokarzą konflikt wewnętrzny Connora i jakąś jego przemianę - podobnie jak miało to miejsce u Altaira i Ezio (w którymś wywiadzie mówili, że Connor postrzega świat w kategoriach czerni i bieli - liczę, że będzie go tak postrzegał jedynie na początku).

Natural, twórcy zapewniają, że będzie można zapolować również na amerykanów, ale jak na razie nie pokazali tego na żadnym z opublikowanych filmików.

Status Widmo

PostNapisane: 02 paź 2012, 21:27 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Skyrim, Assassin's Creed, AC 2, AC Brotherhood, AC Revelations
Ja popieram, konflikt asasynów i templariuszy. Jak najbardziej mi to odpowiada. Z tym że, zrozumcie, że Connor NIE będzie miał czasu na hymny pieśni psalmy flagi poematy na jego cześć itp, itd, bo będzie likwidował Brytyjczyków. I tu pojawia się moje pytanie: co będzie przedstawione w tle?

Korzeniami Connora jest wola walki o ojczyznę. Tak to się zacznie, podobno dosyć sporo dowiemy się o nim jako 15-letnim chłopcu (/dzikusie?).
Roślinka kiełkuje, a my zwróćmy uwagę na to, że charakter asasynów nie będzie się powielał. Connor dołączy do asasynów tak naprawdę "aby coś zrobić", śmieszne - jakby chciał po prostu walczyć o ojczyznę to walczyłby jak każdy? Tak więc od razu stanie naprzeciwko templariuszy, przekona się kim są itd.
A dalej? To zależy od jego charakteru, który dopiero poznamy.
Jeden z trailerów, gdzie powiedział "jestem tu tylko po templariusza" czy jakoś tak, po prostu mnie rozwalił. A gdzie twoja ojczyzna, Connor? Halo?
Jest synem Brytyjczyka i Indianki - tylko po to, aby mieć dostęp do dwóch rodzajów broni...? Aha. Rozumiem. Ciekawe, którą laskę z miasta zbajeruje i posunie, bo w takim układzie do tego gra się sprowadzi.

Konflikt z templariuszami to bardzo ważny wątek dający sens całemu Assassin's Creed, ale czy on nie jest oczywisty? Czemu się o niego targujecie? NIE zmienią całego wątku w 3. części. Natomiast w mojej opinii POWINNI wziąć sobie do serca historię samego asasyna...
Szczerze, gdy usłyszałam parę historyjek o templariuszach to zaczęłam czytać o trybie multi. W grze jest tyle templariuszy, że sama zaczynam się czuć jak oni! Więc może najpierw zasiądę do gry jako templariusz?

Idealnie było w Revelations. Templariusze, ale subtelni. Wybijamy ich w głównych misjach, a na "co dzień" mierzymy się z inną armią.

Podsumowując moje skromne opinie - niech już robią co chcą, ale jeśli Connor jest mieszańcem tylko dla większego arsenału... czuję się zawiedziona...

A bogowie go chcieli u siebie..."

Mój nick nie oznacza "Dziewczyna Dovahkiina", tylko "Dovahkiin-Dziewczyna". Warto zapamiętać.

PostNapisane: 02 paź 2012, 21:55 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: StarCraft II, World of Warcraft, Hearts of Iron III, Wargame.
A cóż w tym takiego złego, że przybył tam tylko po templariusza? Właśnie w takiej wypowiedzi widzę więcej słuszności, niż w innej. Connor jest synem Indianki i Brytyjczyka, a więc rdzennego mieszkańca i najeźdźcy. Tak, więc po którejkolwiek stronie się nie opowie - połowę swojej krwi "zdradzi". Ponadto stał się asasynem, a interesem asasynów jest powstrzymywanie templariuszy przed wcieleniem ich planów w życie. Nie ważne czy ów asasyn, czy templariusz, to Brytyjczyk, Jankes, Indianin, Polak czy Japończyk. Odrzucają tak przyziemne rzeczy na rzecz walki o ideały, o wolność. Dlatego właśnie - a przynajmniej według mnie - Connor nie angażuje się w pełni w konflikt i sprowadza go do jego "asasyńskiej roboty", bo przynależność do zakonu zobowiązuje do pewnych rzeczy, tym bardziej, że nawet gdyby chciał trzymać się swojego dziedzictwa - walka jednocześnie po stronie obrońców(rdzennych mieszkańców) i atakujących(Brytyjczyków) byłaby bezsensowna, bo to tak jakby na przemian obrzucał kogoś kwiatami i łajnem. Poza tym, to wcale nie wadzi przedstawieniu osobistego dramatu bohatera i jego historii. W końcu nie wszyscy muszą być patriotami i czuć jakiekolwiek przywiązanie do ziem/narodu/plemienia/czegokolwiek.

PostNapisane: 02 paź 2012, 22:32 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Zgadzam się najbardziej z ostatnim zdaniem - plus z tym, że Connor robi najlepiej działając neutralnie - ale czy asasyni nie powinni wybierać właśnie tego, co słuszne? Brytyjczycy stają się templariuszami, więc pojawia się świetny powód do eliminacji angoli.
Jakoś specjalnie nie mam ochoty się o to kłócić. Jeśli zrobią z Connora sztywnego eliminatora templariuszy to się wkurzę. Ale, skoro to jest nowy bohater, historia też będzie.

Słyszeliście to? "mówi co innego, robi co innego". Info na temat charakteru Connora. Cóż... jeśli tak, to będzie z niego niezły gagatek XD

Mój nick nie oznacza "Dziewczyna Dovahkiina", tylko "Dovahkiin-Dziewczyna". Warto zapamiętać.

PostNapisane: 02 paź 2012, 23:34 
Status Widmo

DovahkiinGirl napisał(a):
Słyszeliście to? "mówi co innego, robi co innego". Info na temat charakteru Connora. Cóż... jeśli tak, to będzie z niego niezły gagatek XD

Zakładam, że zaczerpnęłaś ten cytat z polskiej wiki? Jeśli tak to informuję, że jest on źle przetłumaczony.

Tutaj jest oryginał

Connor appeared thoughtful and intense, and the words he did not speak were just as meaningful as the ones he did.

Chodzi raczej o to, że Connor woli, aby jego czyny mówiły za niego. W żadnym wywiadzie nie natknęłam się na zdanie "mówi co innego, robi co innego" (a nasłuchałam się ich sporo). Dlatego jestem pewna, że jest to błąd w tłumaczeniu.

Status Widmo

PostNapisane: 03 paź 2012, 11:09 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Tak więc, mój błąd (faktycznie, sprawdziłam angielską wiki i co innego pisze...).
Łe, szkoda. Connor wygląda mi w takim układzie na zdyscyplinowanego. Mam nadzieję, że wprowadzą trochę humoru do jego osobowości, bo na dramaturgię chyba liczyć nie mogę... a też byłaby dobra.

A tak na serio - ma ktoś konkretne info na temat jego charakteru? Jestem ciekawa co pokażą tym razem. Liczę na odmianę, gdyż Ezio mnie nieco wkurzał. Można się wprawdzie domyślać, jaki będzie Connor (w końcu miejsce wychowania musi wpływać na charakter :P), ale chętnie usłyszałabym konkrety.

PostNapisane: 06 lis 2012, 17:38 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, Wiedźmin, KOTOR
Ja mam juz bardzo konkretne info bo sobie gram=D. I spojlery male beda. Ostrzegam mimo, ze w temacie
juz jest zastrzezone.

Charakter Connora? Indianski, imie Connor jest tylko przezwiskiem, wymyslonym zeby inni mogli sie do niego swobodnie zwracac. Ratonhakaton czy jakos tak heh. Sam nie umiem tego przytoczyc. Trening na asasyna jest prostszy niz u Ezio, bo jako Indianin Connor jest zwinnz, czujnz i niebywale sprawny fizycznie.

Jestem na 9 z 12 sekwencji i Connor zaczyna swego rodzaju przemiane. Chodzi mu przede wszystkim o dobro swojego plemienia, ale zaczyna sie buntowac przeciwko swojemu mentorowi i jego bezczynnosci. Chce dzialac, jest naprawde ciekawie tzm bardziej ze rewolucja amerykanska sie rozkreca =D

PostNapisane: 06 lis 2012, 19:41 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Assassin's Creed, Mass Effect, Dragon Age, Skyrim, Wiedźmin, Heroes V
Nie powiedziałabym, że Connor buntował się przeciwko Achillesowi. Zresztą jeśli skończysz grę i wszystkie misje w Homestead to spojrzysz na ich relacje z trochę innej perspektywy ;)

Ale muszę pochwalić Ratonhnhaké:tona za jedną rzecz... jest CAŁKOWICIE oddany swojej sprawie. Może nie jest prawdziwym asasynem z krwi i kości, bo chodzi mu głównie o dobro jego wioski. Może i walczy z wiatrakami, bo szuka leku na całą niesprawiedliwość na świecie, ale robi to z sercem i to się liczy! Nie zawiódł mnie tak jak Ezio w AC Revelations. Jego historia była doskonała od początku do końca i mam ogromną nadzieję, że Ubisoft jeszcze ją rozwinie w niejednym DLC c:

Uplay: nyiro
PSN: Aiwyth

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 21 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona