Teraz jest 17 sty 2021, 20:52

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 14 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zakończenie Assassin's Creed III (SPOILERY!)
PostNapisane: 02 lis 2012, 20:57 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Assassin's Creed, Mass Effect, Dragon Age, Skyrim, Wiedźmin, Heroes V
Ja myślę, że po przejściu gry taki wątek jest jak najbardziej potrzebny. O ile zakończenie Connora doprowadziło mnie do płaczu i było prawie doskonale, tak zakończenie Desmonda pozostawiło pewnien niesmak, i to całkiem spory niestety <_<

Czy tylko ja odniosłam wrażenie, że zwalenie całej winy na Juno, która okazało się kosmiczną psychopatką, to totalne pójście na łatwiznę? I dlaczego Desmond wybrał właśnie jej rozwiązanie, które moim skromnym zdaniem było złe? Nie chciało mu się w ostatniej chwili zmieniać zdania? Strasznie mi się to nie klei... Nie dość że Desmonda było ogólnie mało w AC3 (pomimo zapewnień twórców jaki to epicki on ma nie być) i miał tylko kilka naprawdę fajnych akcji, np. zrobienie całkowitej rozwałki w Abstergo, to podsumowanie jego historii mi się strasznie nie spodobało. A propos Abstergo... strasznie się ucieszyłam, że spotkaliśmy Crossa, ale jego postać też została potraktowana 'po macoszemu' :/ Legenda Abstergo, chłopak praktycznie wychowany w Animusie, dał sobie obić mordę za każdym razem gdy spotykał Milesa. Serio? I potem tekst Vidica, że on mu był niczym syn... WTF?

I serio zaczynam się zastanawiać dlaczego Juno nie próbowała uderzać do Templariuszy? Wiem, że Desmond był wyjątkowy i terefere, ale jej sposób myślenia bardziej pasował właśnie do nich. Bo chodziło jej o zniewolenie ludzkości, czyż nie? Sama powiedziała że nienawidzi ludzi, bo są tylko myślącymi zwierzętami czy jakoś tak. Nie, to wszystko nie trzyma się logiki...

Jednak wolę rozpamiętywać historię Connora <3

Uplay: nyiro
PSN: Aiwyth

Tytuł: Re: Zakończenie Assassin's Creed III (SPOILERY!)
PostNapisane: 03 lis 2012, 13:32 
Status Widmo

Gra w: Thief, DA, ME, Black Mirror, AC, Deus Ex
Moje przemyślenia co do zakończenia są prawie identyczne. Connor? Świetna historia, faktycznie twórcom udało się pokazać jego rozdarcie. Dwie śmierci mnie mocno przybiły, przyjaciel Connora i jego ojciec (damn you Ubisoft, żałuję zabicia templariusza!). Ale te wszystkie zwroty akcji! Stanowczo warto zagrać dla tego. Świat jest przeogromny, bardzo dużo misji pobocznych - jest co robić.

Trochę inaczej sprawa wygląda z Desmondem. Po pierwsze, jak wspomniała wyżej aiwyth, za mało sekwencji z nim, już nie wspominając o tym, że pierwsza była nudna. Nadrabiała oczywiście wizyta u Abstergo, ale to trochę za mało. Po drugie, Cross - spodziewałam się po nim czegoś więcej. A on najpierw dał sobie obić pysk, mając ewidentną przewagę, a później wpadł w histerię (dosłownie). Mocno mnie to rozczarowało.

No i samo zakończenie modern. Co to miało być!? Mogli się bardziej postarać, a tak mam wrażenie, że chcieli zwyczajnie skończyć historię z wielkim hukiem (co im się udało), szkoda tylko, że zostawia raczej negatywne odczucia. Powrót szalonej tyranki? No proszę... generalnie całe poświęcenie poszło na marne. Również tych, którzy walczyli wcześniej.

W ogólny podsumowania gra oczywiście jest świetna, dlatego jak najbardziej ją polecam:P

Status Widmo

PostNapisane: 30 lis 2012, 16:11 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Skyrim, Assassin's Creed, AC 2, AC Brotherhood, AC Revelations
Connora! Racja! <3

Wiecie co... "Dobrze odegrałeś swoją rolę, Desmond. A teraz ja odegram swoją". Dla mnie to niezbity dowód, że AC III ma swoją kontynuację. AC IV rzeczywiście być może już nie będzie, ale oni... jakoś to dokończą. Końca świata nie będzie, czyż nie? (w zależności jak kto uważa) Dobudują kolejne części o tym, jak ktoś radzi sobie z Junoną. Stwierdzam, że będzie to Desmond.
Tak btw, czemu Desmond posłuchał Junony? Przestraszył się końca świata czy jak? Przecież jak podchodził do postumentu, Junona darła się jak psychopatka, od razu wiedziałam, że coś nie tak.
Część osób uważa, że Desmond zginął. Przypomnijmy sobie słowa Minerwy "będziesz żył ze świadomością błędu". Gdyby ten postument miał go zabić, Minerwa użyłaby tego argumentu. Zakładając, że gra została stworzona z podstawowymi zasadami logiki, Desmond zemdlał i obudzi się w AC III Odkupierdzenie, Walka-z-boga-pierdzenie, ale jestem tak zżyta z Assassin's Creed, że kupię wszystko co mi wcisną :D

A bogowie go chcieli u siebie..."

Mój nick nie oznacza "Dziewczyna Dovahkiina", tylko "Dovahkiin-Dziewczyna". Warto zapamiętać.

PostNapisane: 30 lis 2012, 18:44 
Status Widmo

Nie jest do końca jasne czy zginął czy nie. Teoretycznie Juno powiedziała, że potrzebna jest iskra życia, ale (jak zauważyłaś) Minerwa użyła zwrotu, który może świadczyć, że nie chodziło o oddanie życia. No i jest jeszcze kwestia tego co było po epilogu. Niby kierujemy Connorem, ale w tle słychać inne głosy. Więc wspomnienia Connora nie są (na 98%) odtwarzane przez Desmonda, a przez kogoś z Erudito (prawdopodobnie), co oczywiście nie oznacza, że Desmond na pewno jest martwy.

Czemu Desmond dokonał takiego (idiotycznego) wyboru? Może był zwyczajnie zmęczony tym wszystkim i doszedł do wniosku, że odda życie a o resztę niech się inni martwią, albo uznał, że z psychopatką na wolności można walczyć, a ze słońcem niekoniecznie (zwłaszcza, że kończył im się czas) :P

Nie sądzę, żeby kolejne Ac było o Desmondzie. Ubi twierdzi uparcie, że AC 3 to koniec jego historii, jeśli wystąpi (zakładając, że faktycznie przeżył) to może jako postać poboczna.

Status Widmo

PostNapisane: 30 lis 2012, 23:30 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: StarCraft II, World of Warcraft, Hearts of Iron III, Wargame.
Zawiodłem się na zakończeniu, i to bardzo. Mówię, oczywiście, o zakończeniu historii Desmonda. Był bohaterem, aż pięciu części, w każdej z nich obcowaliśmy z nim więcej czy mnie, ale jednak. Spodziewałem się czegoś...czegoś innego. Poczułem się jakby Ubi dał mi pstryczek w nos z złośliwym uśmiechem na twarzy.

Osobiście odniosłem wrażenie, że Minewra i Juno dawały nam wybory, które były odpowiednikami dążeń i poglądów asasynów lub templariusz. Pewnie to nadinterpretacja i coś naknociłem w swoim dumaniu, ale taka wizja mi się podoba, więc przy niej zostanę. Wracając jednak do meritum sprawy, w sumie historia Desmonda została zakończona, ale pozostawiła niedosyt.

Czuje, że temat nie został wyczerpany do końca, tak jak wykorzystany zostać powinien. Całe to "zakończenie" boli mnie tym bardziej, że zawiodłem się ogólnie na momentach, w których sterowaliśmy Desmondem. Trzecia część to zakończenie jego historii, a on wystąpił tyle razy co kot napłakał. Oczywiście, były momenty w świątyni kiedy mogliśmy porozmawiać z ekipą, powciskać klocki lego do konsol i tak dalej, naprawdę mnie to cieszyło, ale po co robiono takie zamieszanie w okół jego szkolenia przez te wszystkie części? Żeby parę razy pobiegać, pobić ochroniarzy(w związku z tym zaraz przejdę do kolejnej bolączki) i na koniec stracić życie(?) oddając świadomie ludzkość w ręce zeschizowanej kobiety-hologramu? Bolączką o której wcześniej wspomniałem jest Cross. Wyobrażałem sobie już, że będzie nemezis Desmonda, będzie trzeba się napocić, żeby ujść z życiem z spotkań z nim...Każdy kto skończył grę wie jak bardzo się myliłem.

Na szczęście gra nadrobiła walorami fabularnymi w historii Connora. Zakończenie jego przygód co prawda też mnie w pełni nie usatysfakcjonowało, ostatecznie jednak i tak udało mu się wywrzeć na mnie pozytywne wrażenia. Trójka jest naprawdę świetna, ale ta współczesność woła o pomstę do nieba.

PostNapisane: 01 gru 2012, 13:01 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

....co do Connora... wierzycie w to, że nie będzie chciał kiedyś tam wrócić do plemienia? Przecież to jest dzikus (mój kochany dzikus :D), a poza tym, patrząc na wszystko z punktu widzenia Ubi - jest więcej kasy do zarobienia!

A Desmond... też już pisałam - wybrał TAK JAKBY źle. Junona dobrze powiedziała - gdyby świat spłonął, historia mogłaby się powtórzyć. Bo dlaczego nie? Ludzie to ludzie. I po co czekać miliony lat? Skoro i tak zmierzymy się z tym samym? Lepiej dokończyć to, co jest. A skoro Junona tak bardzo zakrawa na templariuszkę, to trzeba się jej pozbyć! I osobiście uważam, że na tej podstawie Desmond zdecydował. Ale nie mógł powiedzieć tego przy Junonie.

I jeszcze jedno - no dobrze, Ubi powiedział, że AC III kończy historię Desmonda. ALE czy określił, że jest to AC III, czy może AC III: [cośtam]? No chyba, że wydadzą dużo DLC do AC III, i dajmy na to, że zarówno historia Connora jak i Desmonda się skończy, ale dla mnie to nielogiczne.

Mój nick nie oznacza "Dziewczyna Dovahkiina", tylko "Dovahkiin-Dziewczyna". Warto zapamiętać.

PostNapisane: 01 gru 2012, 15:19 
Status Widmo

Jeśli zrobią to samo co przy AC 2, to faktycznie możliwe, że dalej będziemy grać Desmondem (byłoby nielogiczne, gdyśmy grali kimś inny, ale kto ich tam wie). Jeśli zaś będzie to AC 4 to z całą pewnością nie będzie już starej ekipy. A DLC do trójki planują swoją drogą :P

Czy, ktoś z was natrafił już na informacje jakoby Ubi planowało wydać kolejnego Assassina już w 2013 roku? W serwisie IGN można o tym przeczytać. Oczywiście na razie to tylko plotki, ale ponoć pracownicy Ubi pytali fanów czy jeśli AC wyszłoby w przyszłym roku to byliby zainteresowani kupnem.

I jeśli ktoś regularnie śledzi wpisy pojawiające się na Initiates pewnie już zna ten:

Spoiler:

Status Widmo

PostNapisane: 01 gru 2012, 22:51 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Kruk, jeśli już poruszyłaś to o templariuszach.
Nie wiem jak wy, ale ja miałam w grze skoki nastroju. Gdy Connor postanawia pomóc swojemu ojcu... wydarłam się "CO TY ROBISZ, debilu skończony?!". 20 minut później zaczęłam zastanawiać się, czy oni są w stanie się pogodzić. I gdy podczas pamiętnej bójki Haytham okazał się takim chamem, było mi zwyczajnie przykro.

Kruczku moja kochana (tak, wiem jak to brzmi :D), aby zlikwidować Templars, być może trzeba będzie poznać Templar's Creed od środka? :P Być może pośród nich jest (będzie...) ktoś, kto wreszcie zrozumie, że oni są heretykami? Być może templariusze mają (poza hajsem i władzą) jakieś szczytne ambicje? Dopóki nie ruszam ich dłońmi serc asasynów, mogę ich poznawać.

AC 4? Ja jestem za, ale pytanie - gdzie? Po Ameryce i rewolucjach zaczynają się wojny. Myślisz...? Asasyn na wojnie? Jestem sceptycznie nastawiona do wojskowej artylerii. Jeśli jedyne, co pozostanie z broni białej to będzie ukryte ostrze/sztylet - dziękuję, ale zatrzymam się na AC III (od mojej przysięgi są dwa wyjątki - 1.) Historia jest naprawdę powalająca, a multiplayer ulepszony; 2.) Akcja rozgrywa się w Polsce). A właśnie, czy oni nie powinni poświęcić trochę uwagi Polsce? Zasługujemy na to. Już to widzę: główny bohater trafia do Auchwitz; misja: ucieknij; pełna synchronizacja: nie wolno Ci zabić więcej niż 5 strażników ;(

A ja uważam, że będziemy grać Desmondem! Gdyby umarł, byłby jego pogrzeb. Ot, sentymentalność gier! Płacz i zgrzytanie zębów! Nie ma - powiedziałam, że AC III będzie rozwalone na części, i nie zdziwię się, jak nawet dzieciaka Connora się doczekamy :D Btw, Ezio rodziny nie założył, i żądam aby Ratohnhake'ton miał dzieciaka! :) Ech, szkoda, że tak nie będzie.

PostNapisane: 01 gru 2012, 23:10 
Status Widmo

AC 4 niekoniecznie musi rozgrywać się po rewolucji amerykańskiej =) Należy wziąć pod uwagę fakt, że animus umożliwia 'wędrowanie' po epokach, więc równie dobrze można się cofnąć =) Ale to temat na inną dyskusję, a że ciekawy to myślę, że zasługuje na nowy wątek :P

Status Widmo

PostNapisane: 17 lut 2013, 21:54 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Zobaczymy... Może skoro Desmond "odegrał swoją rolę" to może teraz ojciec naszego głównego bohatera będzie szukać u przodków informacji o innej technologii Pierwszej Cywilizacji aby powstrzymać Juno która może zmanipuluje nowego szefa Abstergo aby jej pomagał... To by było bardzo prawdopodobne dla mnie.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 14 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona