Teraz jest 07 kwi 2020, 10:46

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 12 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem z importem twarzy z ME2 do ME3 [Rozwiązanie]
PostNapisane: 06 mar 2012, 16:55 
Casual
Casual

Witam, mam mały problem z importem postaci z ME2 do ME3.
Z rozpoznaniem save'a nie ma problemu pokazuje mi wszystkie ważniejsze dokonania przez obie wcześniejsze części, tylko z twarzą mojej postaci jest problem, ponieważ wyskakuje mi taki komunikat: "Mass Effect 3 nie może rozpoznać kodu zmienionej twarzy wykorzystanej w zaimportowanym zapisie. Zaktualizuj wygląd swojej postaci."

jako że lubiłem twarzyczkę swojego Sheparda, która sam stworzyłem, byłbym wdzięczny gdybyście mieli na to jakąś rade:). Niby pierdółka ale takie rzeczy pomagają mi w wczuciu się w klimat. Z góry dzięki.

Edit: Dopiero wyczytałem, że osoby które stworzyły postać w ME1 i ją przeniosły do ME2 mogą mieć z tym problem. no cóż przynajmniej nie tylko mnie to dotyczy:)

Edit 2: OK poradziłem sobie:D http://social.bioware.com/forums/forum/ ... /3#9249327

Jeśli ktoś ma ten sam problem niech idzie zgodnie z instrukcjami z linka:) Dostaniecie wtedy ładną listę jak operować suwakami by wasz Shepard wyglądał jak najdokładniej temu którego mieliście:) Mój jest chyba identyczny :)

Tytuł: Rozwiązanie problemu importu postaci z ME2
PostNapisane: 06 mar 2012, 18:05 
Casual
Casual

Jako że jest to mój pierwszy post na tym forum to chciałbym się przywitać... a więc witam :D

A co do tematu...
Zauważyłem że wiele osób ma problem z importem postaci z me2 do me3. Też miałem taki problem ale udało mi się znaleźć rozwiązanie które przynajmniej u mnie się sprawdza.

1. Wchodzimy do folderu Dokumenty/BioWare
Powinniście mieć w tym folderze folder mass effect 3
2. W folderze Bioware tworzymy nowy folder o nazwie Mass Effect 2.
3.Następnie w folderze mass effect 2 tworzymy kolejny folder o nazwie save i do niego wklejamy sejwa naszej postaci z mass effect 2.
Ścieżka u mnie wygląda tak:
Dokumenty/Bioware/Mass Effect 2/save/John_22_onierz_080311

W moim przypadku podany sposób rozwiązał problem z importem postaci. Mam nadzieję że wam też pomoże.
Pozdrawiam

Tytuł: Re: Problem z importem twarzy z ME2 do ME3 [Rozwiązanie]
PostNapisane: 06 mar 2012, 20:45 
Casual
Casual

Gra w: ME,ME2, ME3,RE6,
Witam mam ten sam problem ale na konsoli Xbox mam zapis od pierwsze czesci i drugiej jak laduje do trzeciej ten sam komunika ze twarz nie aktualna, co dziwne mam tez profil ukonczenia tylko ME2 i ten sie ładuje ale od ME1-ME2 juz twarz nie..

moze ktoś wie jak to rozwiazac na xbox albo gdzie w Mass Effect 2 Jest widoczny kod twarzy ???????

wydawało mi się ze gdzies w grze ME2 w opcjach menu widziałem u góry kod tożsamości

PostNapisane: 07 mar 2012, 18:15 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Dead Space, Divinity Original Sin
W moim przypadku sposób się nie sprawdza bo mam zainstalowane na dysku ME1 i ME2 i wszystkie foldery już w katalogu Bioware są...a twarzy w ME3 i tak nie widzi... Lipa. Zna ktoś lepszy sposób? Kurczę, jak Bioware mogło dać tak z tym dupy :/

- Lorgar, Prymarcha Legionu Niosących Słowo

Origin ID: pawulon87

PostNapisane: 08 mar 2012, 13:04 
Casual
Casual

Mam ten sam problem co Ian Shepard. Wie ktoś co z tym zrobić??

PostNapisane: 08 mar 2012, 17:11 
Nałogowiec
Nałogowiec

Próbowałam sposób podany w pierwszym poście przez @Sk8ter'a i nie działa u mnie. Tworzy mi wygląd podstawowej, zupełnie nie podobnej Shepard. Co najciekawsze, jak importuję save z inną postacią (inną twarzą) tworzy mi ten sam kod.

Udało mi się wydobyć kod z ME2 tym sposobem: włączyć custom Shepard i wrócić do zaimportowanej twarzy. Po zatwierdzeniu pojawił się kod, jednak kiedy go przepisałam w ME3 okazało się, że to wygląd tej Shepard do modyfikacji.

Skończyły mi się pomysły. Wygląda na to, że w ME3 zagram dopiero kiedy wymyślą patcha a to może potrwać naprawdę długo :(

PostNapisane: 08 mar 2012, 19:39 
Casual
Casual

Ian Shepard znalazłem sposób na import zapisów z ME2. Przeczytaj to: http://www.masseffect2saves.com/import.php i ściągnij postać z tej str. oraz edytor postaci (zmienisz tak by ci się podobało).
Edytor: http://www.moddb.com/games/mass-effect- ... ave-editor
Jak korzystać z edytora PL: http://www.shadowbroker.pl/poradniki/og ... ve-editor/

PostNapisane: 08 mar 2012, 20:06 
Casual
Casual

hmm ja nie mam problemu jezeli importuje zapis z ME2 do ME3 problem jest jezeli importuje zapis zaczynając w pierwszej czesci potem druga, i w zasadzie wydaje mi sie to normalne ze ME3 nie akceptuje twarzy jak gramy tą sama postacia od pierwszej czesci, bo zauwazyłem ze jezli gramy w drugiej czesci zapisem z pierwszej to w opcjach przy twarzy Shepard nie widniej kod tożsamosci ale jezeli gramy w drugą czesc i nie mamy zapisów z pierwszej kod tożsamosci jest widoczny, więc raczej zaden patch nie wyjdzie bo bioware chyba byli swiadomi tego.

dziwi mnie tylko to ze kod nie jest pokazywaniy jezeli mamy w ME2 postac stworzoną w ME1 to tak jak by wiadomo było ze ME3 postać nie zachowa twarzy. ale zaraz zobacze bo mam kod twarzy z ME2 jak zmieni sie twarz w ME3

PostNapisane: 08 mar 2012, 20:45 
Nałogowiec
Nałogowiec

Próbowałam ręcznie stworzyć postać ale mam wrażenie, że pewnych rzeczy brakuje. Np. twarz mojej Shep jest bardziej blada niż może pozwolić na to jakakolwiek opcja w ME3, twarz normalnie jest smuklejsza, próbowałam ją w ME3 wydłużyć ale bardziej się nie da. Ogólnie cała twarz jest położona stosunkowo niżej niż w poprzednich częściach i dochodzi do tego makijaż, który jest tak delikatny, że go nie widać.
Mam nadzieję, że fix wyjdzie szybko :(

PostNapisane: 08 mar 2012, 22:54 
Casual
Casual

hmmm a ja juz z 10 raz zaczynam ME3 i ciagle cos mi nie pasje w twarzy. ehh faktycznie makijaż to wyrazisty jest tylko w ori postaci shepard, w opcjach własnych tylko lekki zarys oczu. twarz z ME2 wogole nie podobna w ME3 wręcz tragiczna.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 12 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona