Teraz jest 07 sie 2020, 17:57

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 21 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Którą frakcję najbardziej lubisz?
Inkwizycja 20%  20%  [ 9 ]
Bandyci 51%  51%  [ 23 ]
Magowie 29%  29%  [ 13 ]
Liczba głosów : 45
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ulubiona frakcja
PostNapisane: 09 mar 2010, 13:47 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Życie
Hmm pomimo początkowego zafascynowania i zaciekawienia obozem Bandytów pod przewodnictwem Dona Estebana wybrałem Zakon Inkwizycji i drogę Wojownika w dalszej części gry. Inkwizytor był dla mnie o wiele barwniejszą i ciekawszą postacią od Dona po prostu. Magów już na samym wstępie odrzuciłem ;p - nie mam chęci grania czystą magią. Jakaś taka niechęć. Wracając do głównego wątku. Sama Inkwizycja jeszcze przed premierą gry wydawała mi się ciekawą instytucją. To, że przejęli wyspę wcale nie oznacza żądzy władzy Inkwizytora. Na wstępie miał odpowiednie upoważnienia króla, albo inaczej. Miał wolną rękę w tej sprawie. To oznacza, że Zakon na stałym lądzie odgrywa istotną rolę w istnieniu krainy. Don Esteban to tylko człowiek z urażoną dumą i garstką łowców artefaktów. Podoba mi się dyscyplina w Zakonie, fakt, że nie można wyjść podczas szkolenia poza teren Klasztoru ( co dla pomysłowych ludzi nie stanowi zbytniego problemu, by wychodzić i wchodzić o dowolnej porze ;)). Szkolenia kosturem nie rozwijałem, jestem tradycjonalistą co woli posługiwać się mieczem i tarczą.
Im dalej w grę, tym więcej motywów w działaniach Inkwizytora możemy się domyślać. Mimo, że osoba upadła sam Zakon istnieje dalej podczas gdy Don Esteban ze swoimi ludźmi powróci do normalności.

Gwardia Honorowa Bleachsoul.pl | Junior Admin G.Up | Redaktor Risen.info

PostNapisane: 09 mar 2010, 19:14 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Final Fantasy VII
Bandyci. Inkwizycja po prostu odebrała Donowi miasto. Don przeniósł się na bagna z grupą buntowników i pozostawił kilku ludzi w mieście. W Gothic'u 3 też przeważnie gram po stronie buntowników. Lubię bunt, opracowywanie planów, jak tu wykopać "tych złych" (w tym przypadku Inkwizycję), złych przynajmniej z punktu widzenia Estebana i bandytów. Lubię też bagna, a tam właśnie mają swoją siedzibę. Nie nazywają Inkwizycji dumną nazwą "Zakon", tylko "Białe Szaty". Inkwizycja bardziej przypomina mi jakąś sektę niż paladynów. Bandyci utrzymują kontakty z piratami, co można poznać po wizycie jednego z nich w świątyni, w której przebywa Don. Wiadomo, że obcy i wrogowie nie mają tam wstępu, więc można się domyślać, że Esteban handlował z Romanovem.

PostNapisane: 09 mar 2010, 19:56 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Odebrała z rozkazu króla. Pamiętajmy, że Inkwizycja to jednak instytucja królewska, która na kontynencie ma bardzo duże wpływy. Don nie chciał się przystosować do nowej sytuacji albo być może nie chciał przyjąć do wiadomości, że ominą go zyski z wydobywanych skarbów. W jego siedzibie przecież, bodajże kupa złota leży usypana. Nie mówcie, że będzie chciał to biednym rozdać. Ja ich nie określam mianem buntowników. Może kilka szeregowych postaci ma jakieś ideologiczne plany, no ale szefostwo obozu wręcz przeciwnie.

Określenie 'Białe szaty' wypowiadane są z mieszanką nienawiści i strachu. Wszak, już na początku zostajesz kilkakrotnie ostrzegany przez bojaźliwych npc, by nie dać się złapać białym szatom. Co w mojej ocenie dobrze buduje nastrój na początku gry. Zakon inkwizycji to tylko oficjalna nazwa :)

Co do porównań Inkwizycji z Zakonem Paladynów (znanym choćby z serii Gothic). Moim zdaniem zupełna pomyłka. Bardziej PB chciała nawiązać do Inkwizycji chrześcijańskiej, która jak wiemy w swoim okresie bytności budziła strach na ziemiach europejskich. Można to sektą nazwać, ale tylko w przypadku gdy na ołtarzyku postawimy im żądzę władzy. W sumie samą inkwizycję poznaliśmy tylko na tej wyspie. Wielkim minusem, że nie wprowadzono żadnych ksiąg z zapisami/opisami wydarzeń na kontynencie

PostNapisane: 14 mar 2010, 18:38 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Final Fantasy VII
Ale nie zapomnijmy, jakim człowiekiem jest Mendoza. Cały czas knuł i oszukiwał zarówno Magów, swoich ludzi jak i Króla. Chciał się dostać do wnętrza wulkanu nie po to, aby zniszczyć Tytana Ognia i wyeliminować potwory, tylko po to, aby przejąć kontrolę nad Tytanem i zniszczyć całą Wyspę. Nie interesowała go śmierć wszystkich mieszkańców Farangi, musiał dobrnąć swego. Na szczęście Bezimienny Bohater w ostatniej chwili pokrzyżował jego plany, zabijając jego oraz Tytana.

PostNapisane: 15 mar 2010, 22:51 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Cytuj:
Ale nie zapomnijmy, jakim człowiekiem jest Mendoza. Cały czas knuł i oszukiwał zarówno Magów, swoich ludzi jak i Króla. Chciał się dostać do wnętrza wulkanu nie po to, aby zniszczyć Tytana Ognia i wyeliminować potwory, tylko po to, aby przejąć kontrolę nad Tytanem i zniszczyć całą Wyspę.

Jest człowiekiem zaślepionym przez żądzę władzy. To nie tak, że świadomie chciał zniszczyć wyspę. Nie planował tego świadomie, to tylko byłby jeden ze skutków jego decyzji.Do spotkania z Usergorem także i on nie zdawał sobie pojęcia z niektórych faktów. Cały czas ciekawi mnie wygląd Zakonu Inkwizytorów na kontynencie. Szkoda, że twórcy nie udostępnili w grze jakiś książek z opisem świata i jego historii.

PostNapisane: 16 kwi 2010, 19:14 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: Nic
Jak grałem pierwszy raz w Risen to inkwizycja pobiła mnie i zaciągnęła do klasztoru więc nie miałem dużego wyboru ale i tak dobrze że zostałem magiem. Bardzo dobrze mi się grało tą postacią najbardziej lubię kryształ który strzela samą energią ale i tak używałem wszystkich trzech kryształów . Oczywiście nie zabrakło na moich plecach toporu .

PostNapisane: 17 kwi 2010, 08:09 
Casual
Casual

Wybieram maga, w sumie to zawsze wybieram maga bo walczy się nim inaczej niż każdą inną frakcją. Potężne zaklęcia, albo małe praktyczne czary bez których w grze nie ruszysz, coś wspaniałego po prostu.

PostNapisane: 16 lis 2010, 18:39 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Magowie.Bez dwoch zdan.Po stronie bandytow i bez magii gra sie ciezko,a jako mag ma sie te same mozliwosci co Wojownik zakonu a nawet wiecej.

PostNapisane: 09 lut 2011, 21:17 
Casual
Casual

Gra w: TESV
Ja wybrałem bandytów, gdyż po prostu lubię walkę w zwarciu a nie lubię na dystans, poza tym ta frakcja podobno jest najtrudniejsza a ja lubię hard ^^ Ostatnią korzyścią jest okradanie inkwizytora :rotfl:

PostNapisane: 31 maja 2011, 07:52 
Casual
Casual

Też wybrałem bandytów. Jakoś tak od razu mnie zainteresowali, na początku raczej przypominali buntowników, później okazało się że to raczej takie "złodziejaszki" (bandyci to trochę za mocne określenie). Wiedziałem, że tam można znaleźć więcej przyjaciół niż w inkwizycji, lepiej uzupełnić sakiewkę, no i chciałem też poznać Don Estebana.
Na minus jak dla mnie to te bagna, dobrze że to taka przejściowa lokacja.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 21 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona