Teraz jest 25 maja 2020, 08:21

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 4   [ Posty: 37 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Risen czy warto?
PostNapisane: 23 lis 2012, 14:11 
Status Widmo

Gra w: Seria Assassins Creed,
Moim skromnym zdaniem Risen to gothic II ubrany w ładniejszą oprawę i ciekawszą historie (umówmy się że wiele można o fabule G2 powiedzieć ale była znacznie gorsza od tej z pierwszej częsci)

Historia budowana jest w identyczny sposób. Kariera w gildii znów daje satysfakcje. Do tego podział na rozdziały i ulepszony względem G3 system walki. Nieco cukierkowa oprawa moze denerwować niektórych graczy ale dlagothicowego klimatu warto zagrać.

Nie rozumiem ludzi wrzucających risena do jednego worka z G3. Risen się nie sypie, ma dopracowaną fabułe i niezły system walki. Do tego znacznie lepszą fabułę i znakomity klimat.

Sesje RPG - Początkujący Gawędziarz

Kanał na YouTube, Gry, Dragon Ball i Ciekawostki

PostNapisane: 18 maja 2013, 16:25 
Casual
Casual

Grało się fajnie, ale tylko z tego względu że miałem problem z netem i tylko Risen nie przeszedłem z gier zainstalowanych na komputerze. Fabuła strasznie kiepska, grając tym wojownikiem zakonu(nie pamiętam dokładnie) i mając kule ognia (czy jakąś runę) zbijało się potem najsilniejsze stwory bardzo łatwo.

PostNapisane: 19 maja 2013, 17:06 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: The best game ever - Gothic.
Dessembrae napisał(a):
Grało się fajnie, ale tylko z tego względu że miałem problem z netem i tylko Risen nie przeszedłem z gier zainstalowanych na komputerze. Fabuła strasznie kiepska, grając tym wojownikiem zakonu(nie pamiętam dokładnie) i mając kule ognia (czy jakąś runę) zbijało się potem najsilniejsze stwory bardzo łatwo.

Gra bandytą jest o wiele bardziej klimatyczna, moim skromnym zdaniem. :)

PostNapisane: 20 maja 2013, 11:55 
Adept analogów
Adept analogów

Moim skromnym zdaniem podzielę opinię swego przedmówcy. Gra po stronie Bandytów nadaje swoisty klimat adekwatny do tego RPG'a. Przechodziłem kilka razy Risena, ale nigdy nie mogłem zmusić się do zagrania kimś innym niż po stronie bandytów :).

PostNapisane: 23 maja 2013, 01:25 
Casual
Casual

Note napisał(a):
Moim skromnym zdaniem podzielę opinię swego przedmówcy. Gra po stronie Bandytów nadaje swoisty klimat adekwatny do tego RPG'a. Przechodziłem kilka razy Risena, ale nigdy nie mogłem zmusić się do zagrania kimś innym niż po stronie bandytów :).

Jak można grać kilka razy w grę, która jest bardzo liniowa i niezbyt rozbudowana ? Zrozumiałbym jakbyś grał trzy razy, za każdym razem kimś innym(Bandyta, mag, wojownik zakonu) ale grałeś zawsze bandytą:P Jest tyle ciekawych gier, książek, filmów i miejsc na świecie że naprawdę trochę się Tobie dziwie :) Jak to mówił Einstein "Jest wiele sposobów na zabijanie czasu, ale żadnego na jego wskrzeszenie" Ta wyspa też nie należała do największych. Gra dobra na kilka wieczorów.

PostNapisane: 23 maja 2013, 09:13 
Adept analogów
Adept analogów

To Twoje zdanie, jak mniemam niezbyt subiektywne. Będziesz mi tu cytował Einsteina skoro jesteś przykładem tego jak ludzie kierują się głupotą negując innych za coś co im się nie podoba. Inteligentny człowiek uszanuje innego gracza i jego gust jeśli chodzi o grę a nie będzie wypisywał jak bardzo się dziwi tylko dlatego, że Tobie nie przypadła do gustu. Śmiem twierdzić, że jest tak samo wiele osób, którym ta gra się podobała, jak i tak samo wiele osób, którym ta gra się nie podobała i skoro Ty należysz do tej drugiej grupy osób to po prostu zachowaj to dla siebie a nie atakuj :P. Dziękuję do widzenia.

PostNapisane: 23 maja 2013, 13:56 
Casual
Casual

Note napisał(a):
To Twoje zdanie, jak mniemam niezbyt subiektywne. Będziesz mi tu cytował Einsteina skoro jesteś przykładem tego jak ludzie kierują się głupotą negując innych za coś co im się nie podoba. Inteligentny człowiek uszanuje innego gracza i jego gust jeśli chodzi o grę a nie będzie wypisywał jak bardzo się dziwi tylko dlatego, że Tobie nie przypadła do gustu. Śmiem twierdzić, że jest tak samo wiele osób, którym ta gra się podobała, jak i tak samo wiele osób, którym ta gra się nie podobała i skoro Ty należysz do tej drugiej grupy osób to po prostu zachowaj to dla siebie a nie atakuj :P. Dziękuję do widzenia.

Napisałem że to strata czasu, grac w grę, którą można przejść raz i więcej nie trzeba bo świat Risen nie jest skomplikowany ani duży. Niezbyt subiektywne ? Chyba nie znasz znaczenia tego pojęcia, ponieważ to co napisałeś o mnie, świadczyć miało o tym, że moje zdanie na temat tej gry jest subiektywne... I nawet w tym przypadku się pomyliłeś, ponieważ ja oceniam gry obiektywnie. Jeśli jakaś gra ma wady to jak można udawać że ich nie ma? Po to jest forum żeby wypowiedzieć się na temat tej gry i to właśnie robię.

Minusy:

- Kiepska fabuła
- krótka
- przewidywalna
- niezbyt trudna
- liniowa
- mały świat
- za bardzo podobna do Gothic'a
- brak epickiego zakończenia mimo że walka z czymś potężnym się odbyła :P

Plusy:

- ładnie stworzona wyspa
- stabilna

PostNapisane: 23 maja 2013, 14:33 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Dessembrae napisał(a):
- za bardzo podobna do Gothic'a

Właśnie taka miała być ta gra. Ten zabieg miał na celu odzyskanie zaufania po G3. Chcieli po prostu pokazać, że wciąż umieją robić RPG w stylu pierwszych Gothic'ów.

PostNapisane: 23 maja 2013, 15:15 
Casual
Casual

Ale nie każdy lubi odgrzewane kotlety :) Taki Gothic bez Gothica :P

PostNapisane: 24 maja 2013, 17:46 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Dessembrae napisał(a):
Ale nie każdy lubi odgrzewane kotlety

Norma w tej branży. Do poziomu elektroników jeszcze daleko. Oni przynajmniej mieli powód. :P

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 4   [ Posty: 37 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona