Teraz jest 15 lis 2018, 10:54

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 12 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wrażenia z gry
PostNapisane: 11 mar 2010, 17:49 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Życie
Jak oceniacie grę patrząc przez pryzmat jej przejścia i ukończenia? Wg mnie Risen obronił się przed zarzutami, że to odgrzewany Gothic. W zupełności zasłużył by wyrobić sobie miejsce pośród innych gier tego gatunku. Świat kolorowy, barwny wręcz. Na pewno jest sporo niedociągnięć jak na przykład brak pomysłu na zadanie pod koniec gry czy też zbyt łatwa walka z głównym bossem. Fabuła mogła też być znacznie lepiej wykorzystana. Więcej ksiąg, dokumentów na temat historii krainy, wierzeń jak i samych Saurian. Teren wyspy po jakimś czasie wydaje się mały, jednak dalej lubię pieszo podróżować do celu misji. Marsz nocą jest ciekawy oraz walka ^^

Gwardia Honorowa Bleachsoul.pl | Junior Admin G.Up | Redaktor Risen.info

Tytuł: Re: Wrażenia z gry
PostNapisane: 11 mar 2010, 17:56 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Szczerze? Wszystko ładnie, wszystko pięknie, ale PB tym razem nie wykazali się oryginalnością. Czułem się, jak gdybym grał w zespolone G1 i G2, ze zmienionym światem gry i fabułą, bo te gry są do siebie uderzająco podobne - nie sposób tego nie zauważyć. Szkoda, że do tego nie dodano jeszcze powiązań z G3 - jak szaleć, to szaleć.

Na uwagę zasługuje za to system walki - minusy to za wysoka skuteczność broni strzeleckiej (za bardzo ułatwia grę) i fakt, że już na pierwszym poziomie zaawansowania wywijamy kosturem jak jakiś adept z Shaolin. Poza tym ok, nawet Kula Ognia została wykonana lepiej niż w Gothicu.

Walka z Tytanem Ognia jest rzeczywiście za łatwa. Liczyłem na trudny, epicki bój, a zginąłem tylko 2 razy w trakcie tego pojedynku. A graczem RPG jestem dość przeciętnym.

PostNapisane: 11 mar 2010, 18:56 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Pasjans.
Gothic 4: Risen. Ta powinna nazywać się ta gra. Jest to na pewno krok do przodu, widać, że PB szlifuje swoje skille. Pod względem technicznym u mnie było bez zarzutu - idealna płynność, zero zawiasów, ani jeden bug. Problem miałem tylko przy instalacji bo za nic w świecie nie mogłem zainstalować nowego Physxa. W ogólnym rozrachunku gra jest dobra acz nie upadłem przed nią na kolana.

System walki faktycznie jest olbrzymim postępem. G3 to przy tym miałkie wymachiwanie gałązką w powietrzu. Czuć wagę oręża. Nawet te dzikie odgłosy bohatera podczas zamachów w niczym nie przeszkadzają. Jakbym miał podać największą zaletę Risena to właśnie system walk.

I jednak miałem rację, angielski dubbing jest o niebo lepszy od tego co znamy Gothica. Polscy "aktorzy" muszą się nauczyć grać po prostu...

PostNapisane: 11 mar 2010, 20:22 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Ano fakt. Pamiętam, jak fani marudzili, że polskiego dubbingu nie będzie. Instaluję grę i niespodzianka - angielscy aktorzy są o niebo lepsi niż polscy. Albo i o dwa nieba.

PostNapisane: 17 kwi 2010, 11:40 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: Nic
Zgadzam się z wami, Risen jest trochę podobne do Gothic'a jedynki i dwójki, ale w końcu PB robiła Risen i Gothic'a więc nie ma się co dziwić. Dał bym tej grze 5/10 bo jest trochę krótka, mało misji, mały świat, słaby klimat i było tam za dużo słońca ja wole ponure gry takie jak Gothic (jedynka i dwójka) czy Stalker.
To tyle z mojej strony....

PostNapisane: 21 kwi 2010, 14:35 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Początek był ciekawy i zachęcający. Grafika ładna. Sterowanie dobre. Brak polskiego dubbingu zniesmaczał grę przed instalacją, ale po pierwszym dialogu można było stwierdzić, że nie jest najgorzej. Dobrze zrobiona walka, jak i magia. Grałem Magiem. Więc gra do momentu otwarcia świątyni w wulkanie była wciągająca. Później zainteresowanie opadło. Nadal było, ale jednak na mniejszym poziomie. Gothic 1 i 2 też się kończyły walkami z bossem w jakiejś ukrytej, brudnej, ponurej świątyni. Nie można także pomijać misji z piratami, oni byli lepiej stworzeni niż ci z NK.

PostNapisane: 10 maja 2010, 17:27 
Casual
Casual

Choć nie przeszedłem jeszcze całej gry już jestem wstanie co nieco o niej napisać. Na początku jako ze nie lubię się trzymać tego co twórcy dla nas stworzyli poszedłem w stronę białych szat aby mnie pobili i zaprowadzili do klasztoru. Jednak w klasztorze okazało się ze jeden mistrz nie wiedzieć czemu nie odzywa się do mnie pomimo ze powinien. Zacząłem grac od nowa znów dołączyłem do klasztoru. Gdy poszedłem do miasta znów musiałem zaczynać grę od nowa ponieważ przypadkowo wypiłem jedna z mikstur w pewnym zadaniu a później gdy kupiłem nową osoba ta nie chciała już jej pic. Ostatnio stwierdziłem ze zagram jeszcze raz tym razem jako bandyta większych błędów nie było tylko fakt ze wykonuje większość zadań zanim ktoś mi je zleci nie zwykle mnie irytuje.
Poza tym animacje są koszmarne nie wiem czy ten kto je wykonywalny kiedykolwiek w swoim życiu skakał nie wiem jakim cudem testerzy mogli przepościć taki bubel jak to skakanie.
Teraz nieco pozytywów: klimat jest nawet fajny cala aura tajemniczości w okół ruin jest ok. Walka choć animacje nie zachwycają jest dosyć przemyślana choć fakt ze na 3 poziomie pobijałem już najlepszych bandytów nie jest niczym godnym pochwały. Questy nie które ciekawe ale większość to czysty schemat. Ogólnie wyszedł przeciętniak wiele nie zamieszał spodziewałem się czegoś lepszego.

PostNapisane: 07 cze 2010, 13:17 
Wiedźma z Głuszy

Gra w: Wiedźmin, DA, Skyrim
W Risen jestem początkująca (grę mam w łapkach od zeszłego wtorku), nie mniej jednak pierwsze wrażenia mogę przerzucić na forum.
Mieszane uczucia to najdelikatniejsza forma, jaką mogę określić to, czego doświadczyłam w grze do chwili obecnej.
Jeśli chodzi o samą grafikę przedstawionego w Risen świata przyznaję - o niebo lepsza niż w Gothicu, pytam jednak - kto tak koszmarnie zmaścił postacie? Pierwszego szoku doznałam już na wstępie, kiedy zobaczyłam Sarę. Co to ma być? Genetyczna mieszanka potwora z Loch Ness i klucza dzikich gęsi? Mutant popromienny skrzyżowany z litrem kisielu wiśniowego? W Gothicu, który jest dla mnie już przeszłością, mogłam przełknąć widok postaci, które ktoś wyciosał tępą siekierą po pijaku, ale w dzisiejszych czasach naprawdę mogliby się nieco postarać.
Niektóre animacje rzeczywiście są lekko żenujące i czasem po prostu śmieszą.
Walka, jak również wykonywanie zadań idą mi narazie jak po maśle - czasem może zbyt łatwo, ale tu marudzić nie będę.
Mam jeszcze nadzieję, że zagłębiając się w życie wyspy zostanę w końcu czymś pozytywnie zaskoczona - nie omieszkam wówczas wrócić tu, uderzyć się w wątłe piersi i wyrzucić z siebie kilku słów pochwalnych.

Obrazek

PostNapisane: 04 paź 2010, 09:04 
Casual
Casual

Gra ma klimat, bardzo przypominała mi w niektórych miejscach G1(obóz bandytów,bagna) oraz G2 ( miasto portowe ) grafika niezła, ale jakoś w G3 lepiej mi się podobała, jasniejsza była i w ogóle bardziej miła dla oka. G3 FG nawet tego nie przeszedlem, po prostu nie dało się tyle bugów w zadaniach ;( Ostatnio przeszedlem Arcania G4, i graficznie wygląda najlepiej , jednak ma wiele wad, niewidzialne sciany, miniaturowy wygląd postaci podczas walki. Pod względem wymagań Risen jest swietny, zero Bugów rozsądne wymagania. Do Arcani też nie ma się czego przyczepic pod tym względem. No ale to tylko było bardzo krótkie demo. Zobaczymy jak to wyjdzie, ale za niewidoczne sciany i miniaturyzacje postaci podczas walki już minus :aniol:

PostNapisane: 20 paź 2010, 22:56 
Nałogowiec
Nałogowiec

Dzisiaj odebrałem paczkę, jak się okazuje jedną z wielu, od mojego wujaszka, w której znajdował się Risen. O dziwo z polskimi napisami (angielski dubb rox!).

Właśnie wyłączyłem, przegrywając pięć godzin. I muszę przyznać, początek mi się podobał. ALE! Od pierwszej rozmowy z Janem, czułem, że gram w tego samego gothica, tą samą grę tylko w innej oprawce. I było tak przez pierwszą godzinę. Potem jakoś wczułem się w ten "swojski" klimat. Bardzo mnie ciekawi dalsze rozwinięcie fabuły etc. Jedno, co naprawdę mnie bije, kopie, razi i miażdży, to te grupy do których trzeba dołączyć, i system który kieruje nami by dołączyć do którejś z nich. Przyznam, że Risen to naprawdę dobra gra, jak dla kogoś kto nadal lubi ciąganie, nie powiem za co, po całym świecie.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 12 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona