Teraz jest 20 lis 2018, 14:05

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 10 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bandyci - Pancerz
PostNapisane: 25 lut 2014, 15:40 
Casual
Casual

Siema

Mam pytanie nad którym męczę się już kilka godzin w tej grze

Doszedłem do ekipy Dona, nie dostałem pancerza od Hawkinsa ... A teraz gdy kazałem mu przenosić skrzynki z artefaktami nie chce ze mną rozmawiać ...
Gdy gadam z Donem mówi że muszę sobie zasłużyć a jestem raczej typem gracza który oczyszcza całą mapę z potworów ;) A bez zbroi jest to trochę nie możliwe ;)

Dlatego chciałbym się zapytać gdzie zdobędę pierwszą zbroje i jakieś lepszy miecz i tarczę ? Bo narazie mam tylko to co mogłem kupić u kowala Oscara ;///
Poza tym jak mam już iść do miasta (mam takie zadanie) chciałbym mieć już pancerz ;o Jest taka możliwość?

Z góry dzięki

Tytuł: Re: Bandyci - Pancerz
PostNapisane: 25 lut 2014, 16:55 
Nałogowiec
Nałogowiec

Powiem ci, że jest możliwe, aby wyczyścić całą dostępną mapę (nie licząc rejonów zamkniętych za pomocą magii) na podstawowym sprzęcie. Wykorzystuj fakt, że uciekając przed oponentem, ten w końcu znudzi się i zawróci.
Bardzo przydatne są łuk i strzały - co w połączeniu z pełnym wykorzystaniem otoczenia, stawia nawet najtwardszych adwersarzy na przegranej pozycji.

Pancerze przysługują graczom, którzy opowiedzą się za daną frakcją. Nie ma praktycznie żadnego ciekawego w formie "znajdźki". Jeśli bandyci uważają, że nadal "nie zasłużyłeś", to może rzeczywiście coś w wiosce można jeszcze zdziałać...

PostNapisane: 25 lut 2014, 17:02 
Casual
Casual

Kurde jestem już w mieście i ukradłem tarcze bojową ...

Ale wracając do tematu jak mam niby walczyć z ghulami gdy czasami są 3 naraz ?
Czyli kiedy dostanie swój 1 pancerz ? I możesz mi jeszcze powiedzieć jedną rzecz ... mianowicie gdy wybrałem Dona na początku teraz w mieście mam tylko robić miesje itp po stronie Dona ?
I używam kuszy zamiast łuku ponieważ gdy strzelałem z łuku strzała była w powietrzu i nie leciała w potwora -,- Kusze są gorsze czy jak ?

Z góry dzięki

PostNapisane: 25 lut 2014, 17:47 
Nałogowiec
Nałogowiec

Ghule są utrapieniem, nie zaprzeczę - ale po co się do nich pchać na siłę? Faktycznie, lepszy pancerz znacznie ułatwiłby starcie z nimi.
W chwili obecnej możesz próbować zdobyć pancerz myśliwego, tj. kupić go od naczelnego bandytów, za bardzo wygórowaną stawkę. Aby opcja ta stała się dostępna, trzeba sobie na nią jeszcze "zasłużyć". W tym celu zadanie dot. paczki dla dona musi zostać zrealizowane.

Kusza czy łuk, to kwestia gustu, aczkolwiek w tym drugim przypadku jest znacznie większa selekcja. Przykładowo cacko od łowcy mieszkającego w okolicach domu druida.
Problemu z "zawieszaniem się strzał" nie pamiętam, więc pozostaje ci poszukać rozwiązania w sieci. Szkoda by jakieś techniczne niedoróbki odbierały zabawę.

Dobry miecz, to inna bajka. http://mikesrpgcenter.com/risen/weapons/swords.html - ta strona wyjaśnia "gdzie, co i jak". Zazwyczaj szuka się fragmentów i wybija broń w kuźni, a z tym wiąże się masa chodzenia.

Wreszcie fabuła. Zmiany strony można dokonać; ot np. w mieście (przy budynku zajętym przez "władze") stoi sobie gość, który pragnie przyskrzynić agenta bandytów...

ps. odnośnie polecanych frakcji: viewtopic.php?f=25&t=2 .

PostNapisane: 25 lut 2014, 17:55 
Casual
Casual

Ok wielkie dzięki zaprawdę mi pomogłeś :)
Teraz tylko jeszcze jedna sprawa ... gdy na przykład będę chciał już na 100% zostać bandytą to robić tylko misje dla bandytów to magów i inkwizycję zabijać ? I kim będzie mi się lepiej grało ? Bandytą czy magiem ? Wybacz za maseeeee pytań ale jestem nowy :D

Heh tak przy okazji ;) Widzę że nie jestem pierwszy http://www.forum.gamewalk.pl/viewtopic.php?t=13944

PostNapisane: 25 lut 2014, 18:12 
Nałogowiec
Nałogowiec

Podług źródła, które wcześniej sprezentowałem, należy wykonać co najmniej cztery zadania w mieście na rzecz bandytów. Nie ma sensu przepisywać gotowych źródeł, więc rzuć okiem na ten spis.
Kiedy zrealizujesz wymagania, odnajdź Scordo (urzęduje w podziemiach lokalnego burdelu) i rozmów się z nim. To zaowocuje otrzymaniem klucza do kanałów i paczki. Z przesyłką pod pachą wracasz do Estebana i voila.

Nie podpowiem ci kim najlepiej zostać, ponieważ 'Risen' nigdy nie ukończyłem. Odrzucił mnie w pewnym momencie scenariusz, narzucający jedną z frakcji, z których żadna nie przypadła mi do gustu. W zasadzie wszystkie dostępne grupy, to przyjezdni złodzieje. Zmienne masz tylko cele ich aktywności. Bandyci pragną bogactwa, a magowie działają pod dyktando inkwizycji, która pragnie władzy. Dla mnie to błędne koło.

PostNapisane: 25 lut 2014, 18:17 
Casual
Casual

Chłopie nawet nie wiesz jak mi pomogłeś ;) ! Dzięki wielkie !

PostNapisane: 25 lut 2014, 18:56 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: The best game ever - Gothic.
loneirus napisał(a):
W zasadzie wszystkie dostępne grupy, to przyjezdni złodzieje.

Bandyci to dawni mieszkańcy miasta (ci "wyżej" to była straż miejska pod przewodnictwem Dona). Władzę w mieście przejęła inkwizycja. Don nie mógł się z tym pogodzić, brakowało mu wolności, czuł się uzależniony od inkwizycji. Dlatego wyniósł się na bagna i na własną rękę próbuje dowiedzieć się, jaki jest prawdziwy powód przybycia Białych Szat.

Ciężko powiedzieć, która z frakcji jest ciekawsza. Ilu graczy, tyle opinii, dlatego nic sugerował nie będę.

PostNapisane: 25 lut 2014, 19:31 
Nałogowiec
Nałogowiec

Ten cytat wymaga poniekąd wyjaśnienia z mojej strony. Swój pogląd również opieram na historii, ale przedstawionej wyspy. Esteban wylądował w gotowym miasteczku osadników, bądź uczestniczył w jego tworzeniu (choć stan architektury raczej wskazuje na to pierwsze).
Możliwość eksploatacji (choćby) złota stworzyła w ten sposób gubernatora Dona, któremu dobrze się żyło w cieniu palm i z dala od wielkiej polityki. Aż to pewnego dnia ziemia się zatrzęsła, a "cywilizacja" postanowiła dowiedzieć czemu.
Inkwizycja nie potrzebowała jednak usług samozwańczego włodarza i zepchnęła go na boczny tor wydarzeń, by móc w spokoju prowadzić własne interesy.

Moim zdaniem, za najbardziej rdzennych mieszkańców można uznać Jaszczuroludzi. Ci są jednakże do gracza nastawieni wrogo. Nie ma sensu zatem drążyć tego dalej. Oboje zgadzamy się co do rozbieżności opinii i niech tak zostanie :].

PostNapisane: 26 lut 2014, 01:47 
Casual
Casual

Wybrałem Dona ;D

Mam pytanie
Dostarczyłem mu już paczki, mam pancerz itp ... Kiedy się kończy 1 rozdział ?
Z góry dzięki ;)

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 10 ]