Teraz jest 18 wrz 2019, 04:10

Napisz wątekOdpowiedz Strona 38 z 108   [ Posty: 1071 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 108  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: DLC - co chcielibyście, żeby zawierało?
PostNapisane: 30 sie 2012, 22:10 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Opiekunowie są rasą stworzoną przez katalizatora aby nikt nie odkrył tajemnic Cytadeli.
I pomagali żniwiarzom

PostNapisane: 31 sie 2012, 07:54 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: ME3, Crysis 3 (xbox) , GTAIV
To to wiemy .Ale jakieś istotniejsze kwestie żeby były poruszone , np gdzie powstają nowi albo czy to są zeczywiście syntetyki jakieś czy organiczne istoty .

PostNapisane: 31 sie 2012, 10:54 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Seria Mass Effect, Darksiders 2, Battlefield: BC2, Saint's Row The Third
Na Gamespot pojawiła się informacja, że potwierdzone zostało DLC z proteanami do multi, ale po chwili tę wiadomość usunięto.

PostNapisane: 31 sie 2012, 11:06 
Nałogowiec
Nałogowiec

Nie pamiętam by catalyst w ME3 mówił coś o opiekunach. Nie wiem może to, przeoczyłem. Jeśli tak to powiedzcie mi w którym momencie ME3 jest coś co potwierdza, że są rasą syntetyczną stworzoną przez catalysta.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

PostNapisane: 31 sie 2012, 11:07 
Nałogowiec
Nałogowiec

O opiekunach w ogóle nie ma mowy w ME3.

Obrazek

PostNapisane: 31 sie 2012, 11:13 
Nałogowiec
Nałogowiec

Czyli miałem racje, że w ME3 nie ma nic co by potwierdzało kim są opiekunowie. W takim razie opiekunowie wciąż pozostają tajemnicą ME. Vigil mówił, że prawdopodobnie są jedną z pierwszych ras zindoktrynowanych przez Żniwiarzy. Przydałoby się to wyjaśnić zwłaszcza, że to proteanie zablokowali sygnał na, który przestali odpowiadać, a catalyst wciąż był na Cytadeli, a jednak bez opiekunów nie był w stanie otworzyć drogi Żniwiarzom. Trochę to dziwne.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

PostNapisane: 31 sie 2012, 12:31 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: ME-trylogia, CoD, KotOR
Myslę, że jak Bio robiło ME1 i ME2 to nawet nie miało w planach Catalysta. Dopiero doszedł on w 3 części, ale po co miałby wtedy otwierać Cytadelę, skoro Żniwiarki już były w galaktyce. Także mamy chyba do czynienia z niedopatrzeniem.

PostNapisane: 31 sie 2012, 13:35 
Nałogowiec
Nałogowiec

To pewne, ale nie mniej skoro wprowadzili takie zmiany to postarali by się je przynajmniej wyjaśnić.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

PostNapisane: 01 wrz 2012, 14:22 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Shartan napisał(a):
Czyli miałem racje, że w ME3 nie ma nic co by potwierdzało kim są opiekunowie. W takim razie opiekunowie wciąż pozostają tajemnicą ME. Vigil mówił, że prawdopodobnie są jedną z pierwszych ras zindoktrynowanych przez Żniwiarzy. Przydałoby się to wyjaśnić zwłaszcza, że to proteanie zablokowali sygnał na, który przestali odpowiadać, a catalyst wciąż był na Cytadeli, a jednak bez opiekunów nie był w stanie otworzyć drogi Żniwiarzom. Trochę to dziwne.

Rzeczywiście dziwne, ale myślałem ostatnio nad tym i do głowy przyszło mi wytłumaczenie, myślę, że w miarę logiczne. Vigil mówił, że istnieje teoria mówiąca o tym, że między cyklami kosiarki przechodzą w stan hibernacji w celu oszczędzania energii. W tym czasie są słabi i wiadomo co by się stało gdyby organiki ich wykryły- rozwaliliby ich w drobny mak. Aby tak się nie stało Catalyst wpadł na pomysł, żeby ukryć Żniwiarzy gdzieś, gdzie żadne istoty organiczne ich nigdy nie znajdą czyli w przestrzeni poza Drogą Mleczną. Jak wiadomo Catalyst istnieje tylko na Cytadeli więc nie ma za bardzo jak obserwować rozwoju organików (widzi ich tylko na Cytadeli, a żeby mieć pełne rozeznanie musiałby widzieć co się dzieje na ich planetach), dlatego mógł tak zaprogramować kosiarki, żeby po wykoszeniu organików w galaktyce zostawał jeden, który by obserwował organików( dla przykładu Suweren), także Catalyst na pewno umiałby otworzyć przekaźnik Cytadeli, ale nie wiedziałby kiedy. W związku z tym, żeby nikt nie odkrył tajemnicy Cytadeli stworzył opiekunów i przejął nad nimi kontrolę (według mnie opiekunowie wykonują polecenia Catalysta). Myślę, że Catalyst posługuje się opiekunami, żeby dbać o Cytadelę i naprawiać usterki. Po wydaniu dlc Leviathan wiadomo, że przed cyklami oprócz ,,Lewiatanów'' istniały też inne rasy, właśnie z jednej z tych ras mogli powstać opiekunowie. Proteanie, którzy stworzyli ,,Kanał'' na Ilos domyślili się, że kluczem całej zagadki są opiekunowie, więc przenieśli się na Cytadelę i coś z nimi zrobili, dzięki czemu przestali reagować na sygnał Suwerena, czyli można powiedzieć, że odcięli Catalysta od Żniwiarzy. Dlatego Suweren musiał sam przejąć kontrolę nad Cytadelą i dlatego wysłał tam Sarena, żeby otworzył Żniwiarzom przekaźnik a jak wiadomo, Saren nie mógł tam normalnie wejść, także dlatego Suweren zebrał armię gethów, żeby wparować tam siłą.Wszyscy wiemy co się potem stało-zniszczenie Suwerena, śmierć Sarena i happy end. I tu wpadłem na pomysł dlaczego w ME 2 budowano ,,Ludzkiego Żniwiarza''. Wiem, że wielu ludzi uznało to za bezsens i, że BioWare wpakowało go na koniec tylko po to, żeby była walka z bossem. Otóż teraz myślę, że to miało sens. Po rozwaleniu Suwerena, sprawę wziął w swoje macki Zwiastun. Z protean nie udało im się stworzyć Żniwiarza, więc przekształcili ich w Zbieraczy. Po śmierci Suwerena Zwiastun postanowił stworzyć ,,Ludzkiego Żniwiarza''(uznał ludzi za zagrożenie), po to by zrobił to samo co Suweren czyli otworzył przekaźnik Cytadeli. Zapewne by mu się to udało, bo miałby całą armię zbieraczy do dyspozycji łącznie z ich statkiem, ale oczywiście Shepard do tego nie dopuścił. Po tym wydarzeniu Żniwiarze postanowili w końcu znaleźć inne rozwiązanie (postanowili sami przylecieć do drogi mlecznej). Catalyst mógł przewidzieć, że w końcu organiki mogą go ,,odłączyć'', dlatego dał Żnwiarzom pełną świadomość(no nie całkiem, bo byli pewni, że są niezależni i nikt ich nie kontroluje, czyli prawie pełną) i dlatego tutaj wszystkim zaczął kierować Zwiastun(taki plan awaryjny). Przeniesienie Cytadeli do Układu Słonecznego na końcu ME3 nie wydaje mi się, że jest sprawką Catalysta, bo według mojej teorii został on ,,odcięty''. W sumie gdyby to Catalyst był za to odpowiedzialny to zablokowałby przekaźniki i flota Sheparda nie miałaby jak przylecieć do Układu Słonecznego. W trakcie gry było mówione, że w każdym cyklu były blokowane przekaźniki a w cyklu Sheparda nie, więc coś tu jest nie halo. Wpadłem na pomysł, że aby przetransportować Cytadelę do Układu Słonecznego kosiarki wysłały na Cytadelę kogoś zindoktrynowanego (Człowiek Iluzja?? Całkiem prawdopodobne, bo w końcu wszyscy twierdzą, że w magiczny sposób znalazł się na Cytadeli). Podali mu gdzie ma iść, on uruchomił przekaźnik cytadeli i przeniósł ją nad Ziemię. Wydaje mi się to prawdopodobne, bo przecież BioWare nie wyjaśniło jak Cytadela znalazła się w Układzie Słonecznym i co się stało z ich mieszkańcami (może zrobili to specjalnie i wyjaśnią to w dlc, kto wie?). Gdyby przyjąć, że Żniwiarze nie wiedzą wszystkiego(w końcu są tylko pionkami) o Cytadeli i nie wiedzą jak zablokować przekaźniki(tylko Catalyst wie jak, ale on jest ,,odcięty'') to ta teoria nabrałaby całkowitego sensu. Co o tym myślicie? Bo dla mnie jest to jedyny logiczny sposób wytłumaczenia tego całego bajzlu. Jeszcze jakby wytłumaczyli w jakiś dlc kto stworzył plany Tygla i jak wykombinował, że musi być połączony z Cytadelą, to bym się cieszył.

PostNapisane: 01 wrz 2012, 15:12 
Nałogowiec
Nałogowiec

Cytuj:
Po rozwaleniu Suwerena, sprawę wziął w swoje macki Zwiastun. Z protean nie udało im się stworzyć Żniwiarza, więc przekształcili ich w Zbieraczy. Po śmierci Suwerena Zwiastun postanowił stworzyć ,,Ludzkiego Żniwiarza''(uznał ludzi za zagrożenie), po to by zrobił to samo co Suweren czyli otworzył przekaźnik Cytadeli. Zapewne by mu się to udało, bo miałby całą armię zbieraczy do dyspozycji łącznie z ich statkiem, ale oczywiście Shepard do tego nie dopuścił. Po tym wydarzeniu Żniwiarze postanowili w końcu znaleźć inne rozwiązanie (postanowili sami przylecieć do drogi mlecznej).

BW kiedyś mówiło, że kosiary leciały do galaktyki już od rozwalenia Suwerena, a ludzki Żniwiarz nie miał go zastępować.

Obrazek

Napisz wątekOdpowiedz Strona 38 z 108   [ Posty: 1071 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 108  Następna strona