Teraz jest 15 wrz 2019, 07:58

Napisz wątekOdpowiedz Strona 81 z 108   [ Posty: 1071 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 108  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: DLC - co chcielibyście, żeby zawierało?
PostNapisane: 27 sty 2013, 14:39 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME (wszystkie), Gothic, DA:O, DA:P, DA2
ste100 napisał(a):
Mogli chociaż dodać jakiś filmik w finale jak Lewiatan napier... Żniwiarzy.

A tak szczerze to jakbyś to sobie wyobrażał?

(Terry Pratchett)

PostNapisane: 27 sty 2013, 15:35 
Adept analogów
Adept analogów

Takie same jak wszystkie inne War Assets. Błąd BW polega na tym, że dodali Lewiatana do WA, potem dodali statki z Omegi do WA, ale tylko na papierze. W zakończeniu tego nie widać. Jedyne co się zmienia to cyferki w dzienniku. Teraz, wraz z ostatnim DLC, powinni w końcu coś z tym zrobić. Ja naprawdę nie rozumiem gdzie leży problem - przecież zrobienie dodatkowych 5-6 minut cinematics nie wymaga od nich nie wiadomo czego, zmiany zakończenia czy czegoś w tym stylu.
Niech rozszerzą tą kosmiczną bitwę po przejściu przez przekaźnik. Niech rozszerzą filmiki podczas bitwy na Ziemi. Niech pokażą że jest sens bawienia się w te całe War Assets.

PostNapisane: 27 sty 2013, 15:44 
Nałogowiec
Nałogowiec

Chodzi mi o to jak dokładnie Lewiatani mieliby walczyć ze Żniwiarzami?

(Terry Pratchett)

PostNapisane: 27 sty 2013, 15:54 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Dersei napisał(a):
Chodzi mi o to jak dokładnie Lewiatani mieliby walczyć ze Żniwiarzami?

Kur.. Ty chyba w Lewiatana nie grałeś. Na końcu dlc dostajemy do WA coś o nazwie ,,Oddział zniewolenia przez Lewiatanów''. Jest to oddział biegający po polu bitwy i rozstawiający wszędzie artefakty Lewiatana. Nie wiem co sprawiło, że BioWare ich nie pokazało w finałowej misji. Wystarczyło zrobić tak: stoi sobie artefakt obok stada Brutali, nagle zaczyna się świecić i albo Lewiatan przejmuje kontrolę nad nimi, albo ich niszczy. Można też było zrobić bardziej hardcorową scenę, w której Lewiatan niszczyłby Żniwiarza. Jestem zniesmaczony poziomem misji Priorytet: Ziemia. Wszystkie WA, które mogę zobaczyć tylko w terminalu wojennym w ogóle mnie nie satysfakcjonują.

PostNapisane: 27 sty 2013, 15:59 
Adept analogów
Adept analogów

O, świetny przykład. Lewiatanie mogliby zrobić niezły hardcore na polu bitwy gdyby przejęli kontrolę nad jednostkami Żniwiarzy, albo - co byłoby już totalnie hardcorowe - gdyby kilku Lewiatanów przejęło kontrolę nad Żniwiarzem.
W ogóle mogliby w ten sposób zrobić super scenę z tym dobiegiem Shepa do promienia, i wyjaśnić scenę z nie strzelającym do niego Harbym bez TI - powiedzmy że Harby chce zestrzelić Normandię a tu nagle Lewiatanie zbiorowo go blokują - wyjaśnienie nie byłoby naciągane, a scena nabrałaby w końcu sensu.

No ale BW się nie chce, albo rzeczywiście TI wchodzi w grę.
To dziwne że my, gracze, wpadamy na taki pomysł a oni nie umieją.

PostNapisane: 27 sty 2013, 16:11 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

No właśnie, a skoro nie umieją wpaść na tak prosty pomysł jak udział Lewiatanów w walce, to na jakiej podstawie zakładacie, że wpadli na pomysł z Indoktrynacją?

PostNapisane: 27 sty 2013, 16:50 
Nałogowiec
Nałogowiec

To wcale nie jest taki prosty pomysł. Lewiatni to stworzenia wodne. Nawet w kodeksie jest opis, że pewnie były dla nich budowane specjalne statki by mogły się przemieszać po kosmosie. Teraz w czasie wojny nie ma czasu na zbudowanie takiego statku. Pomysł z tym by Lewiatan wziął udział w ostatniej bitwie był dobry dopóki się nie dowiedzieliśmy, że Lewiatani to stworzenia wodne, a to bardzo utrudnia ich transport na pole bitwy.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

PostNapisane: 27 sty 2013, 17:21 
Nałogowiec
Nałogowiec

GeneticFreakN7 napisał(a):
Kur.. Ty chyba w Lewiatana nie grałeś. Na końcu dlc dostajemy do WA coś o nazwie ,,Oddział zniewolenia przez Lewiatanów''.

Od razu trzeba obrażać innych co?
Po pierwsze w Lewiatana grałem zaraz po premierzę, a później nawet nie ruszyłem trybu solo, więc miałem prawo zapomnieć co nieco ;) Po drugie pytałem się o Lewiatany, a nie ich indoktrynację. Owszem coś takiego można by pokazać, z tym się zgadzam, ale samych Lewiatanów w walce już nie.

(Terry Pratchett)

PostNapisane: 27 sty 2013, 20:11 
Adept analogów
Adept analogów

No to wychodzi że pierwotne zakończenie było albo pisane na kolanie po alhoholu, albo TI było z góry założone.
NIE MA INNEGO WYJAŚNIENIA.
Gdyby chcieli OSTATECZNIE wyeliminować jakiekolwiek dyskusje na temat TI, wystarczy że zmodyfikowali by filmiki z dobiegiem do promienia przy okazji Lewiatan DLC tak aby wyjaśnić fakt przepuszczenia Shepa do promienia i niezestrzelenie Normandii przez Harbingera RACJONALNIE; skoro zaś tego nie zrobili, są albo bandą ślepców nie przyjmujących że zakończenie nie ma sensu albo z góry zakładali końcowe DLC jako TI.
Wkrótce się przekonamy.

Kiedyś spotkałem się z tematem na temat fanowskich wersji zakończeń ME3 i uwierzcie mnie, znalazłem kilka takich mega endingów, że ME3 byłaby wyznacznikiem dla innych jak należy pisać finały. Śmiech mnie też ogarnia, że takie zakończenie potrafił napisać jakiś zwykły gość w domu przy biurku, a wielki sztab mega scenarzystów BW pisze takie zakończenie, że nie dość że nie ma sensu to wymaga natychmiastowych zmian i rozszerzeń. Z grami jest teraz tak ja z filmami - wszystko na jedno kopyto. A jak zdarzają się od czasu do czasu jakieś perełki, to ludzie na nie plują, bo nie pasują do ogółu.

PostNapisane: 27 sty 2013, 21:50 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Tylko zauważ, że writerzy pisali zakończenia pod innymi okolicznościami, mieli swój deadline, a możliwe, że często zmieniali zdanie/pokłócili się o cośtam, i zmieniali też kilkakrotnie koncepcję zakończenia. Albo wersja najpopularniejsza - shitowy ending był celowym chwytem marketingowym EA, choć co do tego mógłbym mieć wątpliwości.
Moim zdaniem ktoś miał swój może całkiem fajny koncept, jednak nie było czasu na porządne jego przemyślenie, ze względu na ponaglający czas. W EC też ten "ktoś" nie mógł do końca poprawić swojej wizji, bo EC robione było na uciszenie shitstormu od graczy, dlatego też wiele scen zostało tam zrobionych na bezpośrednie życzenie graczy (przekaźniki nie niszczą się, a jedynie uszkadzają itp).

Tak, można teraz wylecieć, że zakończenie jest pełne nielogiczności, ale gdyby ten koncept został naprawdę dobrze przemyślany (we wczesnych fazach), to kto wie, może byłoby naprawdę mega. Ale to zwykłe gdybanie, które do niczego nie prowadzi.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 81 z 108   [ Posty: 1071 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 108  Następna strona