Teraz jest 15 wrz 2019, 07:58

Napisz wątekOdpowiedz Strona 7 z 53   [ Posty: 524 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 53  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Mass Effect 3: Extended Cut
PostNapisane: 09 kwi 2012, 14:07 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: ME, Diablo 3, Skyrim, Fallout NV
Cytuj:
Zakończenie zupełnie oderwane od rzeczywistości...

Poczytaj to się dowiesz. Ponoć zakończenie pisało dwóch panów którzy nie pisali pozostałej części gry. Po prostu mięli za cel napisać zakończenie i zrobili to jak zrobili.

PostNapisane: 09 kwi 2012, 16:37 
Casual
Casual

Do tej pory nie wiem o co wam konkretnie chodzi z zakończeniem, brak happy endu? Czy to właśnie nie jest najlepsze? 3 cześć przygód naszego bohatera kończy się oddaniem przez niego życia w zamian za przyszłość całego wszechświata, a wy jeszcze marudzicie? Te durne wymysły z indoktrynacji trzymają się kupy niby bardziej niż oryginalna fabula? Jedyne czego brakuje to wytłumaczenie paru faktów bezpośrednio z zakończenia no i przydała by się większa różnorodność zakończeń ale chyba właśnie to ma nam dać dlc.
Ktoś napisał ze shepard powinien wyrwać się z indoktrynacji i rozwalić lub przegnać żniwiarzy... wtf? xD Jednostki na ziemi dostają wpierdol, flota (o ile się nie mylę) szykuje się do odwrotu a shepard wstaje i mówi do hologramu dziecka A) Zniszczcie się B ) Won mi stad bo powiem "Zniszczcie się" C) Opowiada jak życie jest piękne i żniwiarze odlatują. O to chodziło? Ktoś pisał tez o tym by wyjaśnili dlaczego żniwiarze to robią... WTF?! Gościu perfidnie powiedział nam dlaczego to robią i jakby nie patrzeć faktycznie ma to sens, oj musiałem coś napisać, bo skala frustracji przerosła max po przeczytaniu co niektórych waszych postów.
Pan wyżej napisał dlaczego zakończenie tak różni się od reszty gry, oni zrobili, ktoś wyżej zaakceptował i jest jak jest, i nie jest źle.
Tak ps. Pomyślcie jakie konsekwencje przyniesie zniszczenie przekaźników w kolejnych częściach me, ile nowych układów ile nowych ras prawdopodobnie odnajdziemy ;] Mam tylko nadzieje ze nie stworzą kompletnie innego uniwersum lub cofną się w tył w czasie
Pozdro

PostNapisane: 09 kwi 2012, 16:44 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Trylogia Mass Effect
nie popadaj ze skrajności w skrajność. Osobiście 70h zajęło mi przejście prawie stuprocentowe całej trylogii. i właśnie to zakończenie jest o dupe potłuc. to mogłby być oneshot, a nie zwieńczenie trylogii, tego w jaki sposób chciałem uratować galaktykę. Jeżeli na tobie poświęcenie tego wszystkiego wywarło wrażenie, to naprawde szczerze gratuluje... bo właśnie na to liczyłem na koniec trylogii... Zakończenia któe jeszcze bardziej przywiąże mnie do świata... a skończyło się na tym że odpalam ME co najwyżej do przejrzenia leksykonu...

PostNapisane: 09 kwi 2012, 17:17 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Mass Effect, Wiedźmin, Pasjans.
Giermen napisał(a):
Ktoś napisał ze shepard powinien wyrwać się z indoktrynacji i rozwalić lub przegnać żniwiarzy... wtf? xD Jednostki na ziemi dostają wpierdol, flota (o ile się nie mylę) szykuje się do odwrotu a shepard wstaje i mówi do hologramu dziecka A) Zniszczcie się B ) Won mi stad bo powiem "Zniszczcie się" C) Opowiada jak życie jest piękne i żniwiarze odlatują. O to chodziło? Ktoś pisał tez o tym by wyjaśnili dlaczego żniwiarze to robią... WTF?! Gościu perfidnie powiedział nam dlaczego to robią i jakby nie patrzeć faktycznie ma to sens, oj musiałem coś napisać, bo skala frustracji przerosła max po przeczytaniu co niektórych waszych postów.

Ach, czyli jak rozumiem, stworzenie syntetyków, żeby zabijali organiki, żeby ci nie stworzyli syntetyków, które zniszczą organiki, wydaje Ci się logiczne? Fakt, jest w tym sens. Ale jaki do cholery był ten powód? Może to właśnie nasz znajomy Harbinger, był ostatnim z tych syntetyków, wymyślił cykl? Ja uznam to zakończenie tylko jeśli BW spełni swoje wczesniejsze obietnice odnośnie zakończenia. Co mam na myśli? Obiecywali, że wyjaśnią pochodzenie żniwiarzy, znaczenie cyklu, czym lub kim są opiekunowie. Gdyby ten dziwny Katalyst, który ni z tego nie z owego przybrał postać dziecka, które jak sami twórcy ME3 napisali w książeczce z artworkami dołączanej do EK, miał symbolizować wszystkich tych, których Sheprad nie uratował.
Wiem, że odbiegam od tematu, ale uwielbiam teorie spiskowe i inne:)
A wracając do dlc. Mówiono że jesli będą kolejne części osadzone w universum ME, nie będzie Sheparda. A co jeśli... W me4, będziemy jakimś nikomu nie znanym żołnierzem? Który dostaje różne misje, i staje się dla naszego cyklu, kimś takim jak Javik? I jesli nasz Shepard przeżył "indoktrynację" lub obudził się w londynie, czy gdziekolwiek, to on dowodzi wojną, a jeśli wybraliśmy któreś inne zakończenie, dowodzi Anderson lub Hackett? A my, jesteśmy tylko zwykłym żołnierzem. Hm? HM?

J: Spoko, spoko.

PostNapisane: 09 kwi 2012, 17:20 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Przekombinowane :) jak i teraźniejsze zakończenie me3

PostNapisane: 09 kwi 2012, 17:24 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Mass Effect, Wiedźmin, Pasjans.
Tam oj przekombinowane... Bo tym zakończeniu szczerze mówiąc nic mnie nie zdziwi... no chyba że mój komandor shepard, obudzi się w Londynie jako Pani Kompandor... To mogłoby być... Dziwne...

J: Spoko, spoko.

PostNapisane: 09 kwi 2012, 18:27 
Casual
Casual

O ile dobrze pamiętam z rozmowy po 1 przejściu...
byli se kosmicie co stworzyli Si tak jak gethy, tyle ze zbuntowana si była dużo bardziej niebezpieczna, wojna trwała bardzo długo a w całej galaktyce panował ogólny chaos, gdy już dobiegła końca (Nie pamiętam dokładnie co mówili co się stało (Później obejrzę na yt i ew poprawie) ) Ci którzy przetrwali postanowili ze nikt nie zasłużył na taki los, stwierdzili wiec ze najrozsądniejszym "rozwiązaniem" by temu zapobiec jest stworzenie kolejnej prawdopodobnie mniej zaawansowanej SI która będzie dokonywać kontrolowanego wyniszczenia, życie w galaktyce trwa w spokoju (No aż do nadejścia cyklu ;) ) I tu pragnę zaznaczyć ze ich stwórcami NIE BYLI LUDZIE, nie można zrozumieć dlaczego podjęli właśnie taka decyzje nie znając ich, ludzie prawdopodobnie pomyśleli o fajnie rozwaliliśmy ich żyje się dalej, kroganie prawdopodobnie czerpali by z wojny radość a w razie gdyby wygrali szukali by kolejnego wyzwania a nie sposobu zapobiegnięcia by to się już nie wydarzyło.
tak wracając do indoktrynacji czy by zaczęła działać nie trzeba czasem przebywać w zasięgu "urządzenia" dłuższy czas? Z tego co pamiętam było by możliwe by w trakcie krótkiego przebywania wpłynęło to na mozg ale... taka osoba żyła by bardzo krotko a wiec w tym czy innym wypadku shepard ginie. Ale nie o tym chciałem pisać, by indoktrynacja działała trzeba przebywać w jej zasięgu dłuższy czas ale kto być może urządzenie potrafi odczytać z mózgu co ważniejsze informacje w krótkim czasie i właśnie dlatego hologram przybrał postać dziecka.
Casual, jeśli dobrze zrozumiałem twoja wypowiedz... ty chcesz by w następnej czescie mass effecta znowu grało się shepardem, znów walcząc ze żniwiarzami? ^^ (Pewnie masz nadzieje tez ze w następnej części assassin creeda znowu grac będziemy ezio?) Co za duzo to nie zdrowo ;p Właściwie nie do końca zrozumiałem ostatnie zdania twojego postu, w każdym razie jeśli był zindoktrynowani (Nie mogli wymyślić łatwiejszego wyrazu?!) To w najlepszym wypadku obudzi się martwy lub jako skorupa nie będąc w stanie myśleć... nie zapominajcie ze skutków indoktrynacji nie idzie cofnąć a tak jak mówiłem czym szybszy proces indoktrynacji tym krócej obiekt żyje a w zasięgu urządzenia to shepard za długo nie był.

Pierwszy gamepad, czyli jakie zakończenie chciałeś? Shepard wraz z andersonem i cala załogą wlatują na cytadele, znajdują przełącznik "Reapers ON/OFF" klikają, żniwiarze padają, zmarli ożywają, wszystko wraca do tego co było dawniej,następne sceny pokazują jak shepard jako dziadek przy kominku opowiada wnukom historie z życia? Co bardziej może przywiązać do świata jak nie poświecenie za niego :D
Dobra ide pograć w multi

PostNapisane: 09 kwi 2012, 18:34 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

mm nie zmarli nie ożywają, ale decyzje podjęte przeze mnie mają odzwierciedlenie.i jestem Qrn , tamto to ranga...

Jak widać poświęcenie nie przywiązało, tylko wywołało bunt :)

PostNapisane: 09 kwi 2012, 18:37 
Status Widmo

Gra w: greu :P
Giermen napisał(a):
Co bardziej może przywiązać do świata jak nie poświecenie za niego :D

Na przykład poświęcenie się za świat bez poświęcania samego świata (bo przecież taką mamy sytuację w ME3 - możemy zabić nie tylko siebie, ale także doprowadzamy do ruiny całe uniwersum).

A co może przywiązać do świata jeszcze bardziej niż "poświęcenie się za niego" (i nie wliczając w to rujnowania tego świata)? Uratowanie tego świata jakoś przy tym nie ginąc. Proste. Naprawdę nie wiem co niektórzy ludzie widzą w "heroicznym poświęceniu się bohatera za ojczyznę/świat/galaktykę na końcu historii" - ani to oryginalne, ani to satysfakcjonujące, ani interesujące. Już nie wspomnę o tym, że możliwa śmierć Shepa na końcu ME3 jest zwyczajnie bezsensowna, wymuszona i pojawia się znikąd w ostatniej chwili - zupełnie jakby autorzy scenariusza chcieli się na siłę pozbyć Sheparda z uniwersum ME - nagle wyskakuje jakiś magiczny dzieciak i mówi: "Shepard, wybierz jak chcesz umrzeć".

PostNapisane: 09 kwi 2012, 18:42 
Nałogowiec
Nałogowiec

Giermen napisał(a):
Znajdują przełącznik "Reapers ON/OFF" klikają, żniwiarze padają.

To akurat jest w zakończeniu.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

Napisz wątekOdpowiedz Strona 7 z 53   [ Posty: 524 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 53  Następna strona