Teraz jest 25 lis 2020, 14:52

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 18 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ktore DLC nie instalowac?
PostNapisane: 07 kwi 2013, 20:38 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Z dlc czesto tak bywa, ze ulatwiaja gre. W ME1 gralem na "weteranie" (na wyzszym sie nie dalo niestety) z najnizszym wspomaganie celowania i gra byla bajecznie prosta. Lubie w dobre gry, a ME1 bylo swietne, grac na najwyzszym mozliwym poziomie trudnosci. Czy w takiej sytuacji powinienem zrezygnowac z ktorychs z dodatkow?

W ME2 bede mogl od razu ustawic najwyzszy poziom trudnosci? Jezeli jest zablokowany, czy sa jakies mody odblokowywujace go?

Tytuł: Re: Ktore DLC nie instalowac?
PostNapisane: 07 kwi 2013, 20:45 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME (wszystkie), Gothic, DA:O, DA:P, DA2
Z DLC w gruncie rzeczy poza Shadow Brokerem, Arrival o Overlordem, no może jeszcze Kasumi (mówię tu o płatnych) możesz zrezygnować. Niczego ciekawego nie dają., tylko bronie i zbroje. Te które wymieniłem są fabularne, więc na pewno ciekawsze, no i znacząco gry nie ułatwiają. Wszystko zależy jednak od tego ile chcesz na te DLC wydać pieniędzy. Zresztą jeśli DLC ułatwia ci grę to możesz z niego nie korzystać :)

Cytuj:
(na wyzszym sie nie dalo niestety)

Jeśli zagrasz jeszcze raz to będziesz mógł.

O takim modzie nigdy nie słyszałem i prawdopodobnie nie istnieje. Jednak musisz pamiętać, że rozgrywka w ME2 sporo różni się od ME1.

(Terry Pratchett)

PostNapisane: 07 kwi 2013, 20:56 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Tak, slyszalem, ze sie rozni. Jest bardziej strzelankowo niestety. Tym bardzie jzalezalo by mi na mozliwosci ustawieniu maksymalnego poziomu trudnosci.

Co do dlc. Latwo powiedziec. Nie chce narazac swojej silnej woli na pokusy ;) Dlatego wlasnie dlc oferujace ulatwienia - wlasnie ajkies super duper bronie i pancerze cjcialbym wyeliminowac zawczasu :)

I dziek iza szybka odpowiedz.

PostNapisane: 07 kwi 2013, 21:22 
Nałogowiec
Nałogowiec

nograv napisał(a):
Tak, slyszalem, ze sie rozni. Jest bardziej strzelankowo niestety. Tym bardzie

To już zależy od opinii i tego co kto lubi ;)

Cytuj:
I dziek iza szybka odpowiedz.

Nie ma sprawy.

(Terry Pratchett)

PostNapisane: 07 kwi 2013, 21:35 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Spokojnie, jeśli brakuje Ci wyzwań, to ME2 na szaleńcu będzie w sam raz.

PostNapisane: 08 kwi 2013, 16:31 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Zainstalowalem wszystkie dlc, z 2h gry za mna. Jestem zalamany tym co zrobili w drugiej czesci. Niby troche czytalem o zmianach w roznych postach, ale trego sie zupelnie nie spodziewalem. To jest zwykla strzelanka, CoD z dialogami w uniwersum ME. Wlasciwie dopiero co zaczalem grac, ale eni jestem w stanie wymienic zadnych zmian na plus. Na plus moze dodanie systemu amunicji i przeladowania broni, ale to szczegoly. Gdyby to byla 1 czesc, to nie wiem, czy bym ja w ogole przeszedl. Eh dobilo mnie to. Moglbym napisac taaaka liste co mi sie nie podoba.

Gram na szalencu, trudno narazie nie jest. System oslon i kosmiczna samoregeneracja rodem z CoDa czyni cuda eh.

Tak czytam forum i widze w jaki target bioware celowalo eh.

PostNapisane: 08 kwi 2013, 16:54 
Nałogowiec
Nałogowiec

Chyba trochę przesadzasz. Tak naprawdę jedyną różnicą są zmiany w walce i zmniejszenie znaczenia ekwipunku (opcjonalnie dla niektórych: usunięcie systemu ekwipunku) ;) Dla mnie na przykład jest to plus. Porównania z fpsami nie zrobię bo nigdy w żaden nie grałem.

(Terry Pratchett)

PostNapisane: 08 kwi 2013, 17:06 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Chcialbym przesadzac, ale mi to naprawde sie nei podoba. ME1 balansowalo na krawedzi strzelnak i i action rpg , a dwojka to juz zwykla strzelanka. W ciekawym swiecie i dobrymi dialogami, ale strzelanka. W ME podobalo mi sie, ze moglem cos znalezc w trakcie misji, otworzyc plecak i sobie w nim pogmerac zmieniajac to i tamto :) A to i tak byl minimalizm jezeli chodzi o itemizacje.

Przy okazji. Na poczatku na stacji Cerberusa od rauz moglem sobie wybrac mase "wypasnych":(o rany) pancerzy. To efekt dlc?

PostNapisane: 08 kwi 2013, 17:42 
Nałogowiec
Nałogowiec

nograv napisał(a):
Przy okazji. Na poczatku na stacji Cerberusa od rauz moglem sobie wybrac mase "wypasnych":(o rany) pancerzy. To efekt dlc?

Tak, normalnie masz tylko pancerz N7, a i to bez niektórych części.

Cytuj:
ME1 balansowalo na krawedzi strzelnak i i action rpg , a dwojka to juz zwykla strzelanka.

W gruncie rzeczy jedno i drugie to arpg, ekwipunek nie jest jedynym wyznacznikiem gatunku ;)

(Terry Pratchett)

PostNapisane: 08 kwi 2013, 18:35 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Mogli je sensowniej umiescic w grze. Dodac jako nagrode za quest, czy po prostu schowac w jednej z lokacji.

Nie wiem, czy odbyl sie gdzie jakis konwent najlepszych graczy rpg naszej planety, gdzie okreslono kanony arpg i jego wyznaczniki, ale dla mnie to jest zwykla strzelanka z dobrze opowiedziana historia. Dialogi i fabula robia z niej co najwyzej przygodowke.

Ogolnie jestem rozzalony, bo po przejsciu ME liczylem na wiecej tego samego czy rozwiniecie pomyslow, a otrzymalem jedynke po lobotomii dla casuali. Te slodkie acziwki wyskakujace co chwile :) Juz po zabiciu chyba 3 przeciwnika wyskoczy wyskoczyl mi acziwek za headshoty, tyle radochy ;))) W sumie ciekawa sprawa. Dostaje sie go za hsy na robotach. Powstaje pytanie, ktory rozsadny projektant robotow bojowych by tam umieszczal jakies wazne dla funkcjonalnosci robota komponenty? Malo realistyczne :))

Ostatnio edytowano 08 kwi 2013, 21:01 przez nograv, łącznie edytowano 1 raz

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 18 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona