Teraz jest 05 gru 2021, 14:25

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jednoręczna a Inkwizycja
PostNapisane: 20 cze 2013, 17:24 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: TES V:Skyrim, Risen
Witam.
Mam pytanie odnośnie broni.
Zamierzam dołączyć do Inkwizycji, jednak z tego co wyczytałem ich główną bronią jest kostur.
I tu pojawia się moje pytanie:
Czy dołączając do wcześniej wymienionej frakcji mam możliwość władania inną bronią niż kostury?
Bo z tego co słyszałem kostury nie są jakąś mocno wydajną bronią, a ja wolałbym walczyć
1h+tarcza.
Z góry dzięki za odp.
B)

Tytuł: Re: Jednoręczna a Inkwizycja
PostNapisane: 23 cze 2013, 13:06 
Adept analogów
Adept analogów

Możesz bez problemu władać mieczami.

PostNapisane: 02 lip 2013, 10:54 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Dzięki, a czy wiesz może gdzie mogę nauczyć się walki mieczem powyżej 7 poziomu?
Wiem, że może mnie nauczyć Fincher z bagien, jednak tylko jak z nim pogadam przed dołączeniem do Inkwizycji.
Nie wiedząc tego wcześniej nie mogę w chwili obecnej wyszkolić się do 10 punktów co mi bardzo utrudnia grę.
Szkoda mi trochę zaczynać od nowa przez takie jedno przeoczenie, bo mam już przegrane 25h i jestem w końcówce 4 rozdziału.

PostNapisane: 02 lip 2013, 11:42 
Adept analogów
Adept analogów

No cześć. No słuchaj rzeczywiście nie opłaca Ci się zaczynać od nowa, gdyż praktycznie kończysz grę, bo czwarty rozdział jest ostatnim rozdziałem w grze.

Co do nauki miecza na poziomie dziesiątym, to z tego co pamiętam obawiam się, że będąc po stronie Inkwizycji nie nauczysz się tego na maksymalnym poziomie, gdyż tylko jedna z frakcji w grze para się władaniem miecza na najwyższym poziomie i są nimi bandyci. Mogę się mylić dlatego dam Ci kilka wskazówek, które sprawdzisz w grze.

1. Pobiłeś Cuttera i zabrałeś mu ziele? Jeśli nie, to zagadaj do niego i sprawdź kwestię nauki miecza. Natomiast jeśli go pobiłeś i odebrałeś ziele, to nawet nie trudź się z pójściem do niego, bo jest na Ciebie zły.

2. Poszukaj w mieście pewnego strażnika, który dokładnie znajduje się w rynsztokach

3. Szkolisz się w kosturach?

4. Szukaj też mieczy, które na czas noszenia ich dodają +2 pkt do umiejętności parania się mieczem. Masz/miałeś taki miecz?

PostNapisane: 02 lip 2013, 16:36 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: The best game ever - Gothic.
Note napisał(a):
1. Pobiłeś Cuttera i zabrałeś mu ziele? Jeśli nie, to zagadaj do niego i sprawdź kwestię nauki miecza. Natomiast jeśli go pobiłeś i odebrałeś ziele, to nawet nie trudź się z pójściem do niego, bo jest na Ciebie zły.

Tutaj można wykorzystać zwój "żart", dzięki któremu NPC zapomina zdarzenia z przeszłości.

PostNapisane: 02 lip 2013, 17:03 
Adept analogów
Adept analogów

No też prawda. Zwój można łatwo dostać, więc spróbuj autorze tematu zagadać do Cuttera :).

PS: Zwój można kupić od Asha, Kaspara, Cormac i Scordo po 100 złotych monet za sztukę. Natomiast jeśli chcesz zakupić runę do niezliczonej ilości użyć żartu, to runę zakupisz za 500 sztuk złota u Cyrusa i Illumara.

PostNapisane: 02 lip 2013, 19:17 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Witam.
Co do pytań:
Note napisał(a):

Cóż jeśli chodzi o Cuttera to chyba mam bug, ponieważ w ogóle nie chce ze mną gadać(nawiasem mówiąc ani razu w grze nie rozmawiałam z nim). Po prostu podchodzę do niego i klikając nie wyświetlają się żadne opcje dialogowe. Próbowałem użyć zwoju żartu na nim jednak nic to nie zmieniło.
P.S. Nie robiłem także zadania z odebraniem mu ziela.
pożeraczdusz123 napisał(a):
2. Poszukaj w mieście pewnego strażnika, który dokładnie znajduje się w rynsztokach

Czy mógłbyś powiedzieć o którego dokładnie strażnika ci chodzi i gdzie mniej więcej się znajduje?
Note napisał(a):
3. Szkolisz się w kosturach?

Nie jeśli chodzi o moją postać to rozwijałem tylko walkę mieczem i magiczny pocisk, a ze złodziejskich skilli otwieranie zamków na poziomie 2. Resztę LP wykorzystywałem na powiększanie atrybutów.
Note napisał(a):
4. Szukaj też mieczy, które na czas noszenia ich dodają +2 pkt do umiejętności parania się mieczem. Masz/miałeś taki miecz?

Nie przypominam sobie bym taki posiadał, a nawet jeśli to chciałbym osiągnąć 10 punktów w walce mieczem(mam 30 nieużytych LP zostawionych specjalnie na to osiągnięcie)
Obecnie walczę mieczem tytanów i tarczą runiczną.

PostNapisane: 02 lip 2013, 21:06 
Adept analogów
Adept analogów

Cytuj:
Cóż jeśli chodzi o Cuttera to chyba mam bug, ponieważ w ogóle nie chce ze mną gadać(nawiasem mówiąc ani razu w grze nie rozmawiałam z nim). Po prostu podchodzę do niego i klikając nie wyświetlają się żadne opcje dialogowe. Próbowałem użyć zwoju żartu na nim jednak nic to nie zmieniło.
P.S. Nie robiłem także zadania z odebraniem mu ziela.

Patchowałeś grę?

Cytuj:
Czy mógłbyś powiedzieć o którego dokładnie strażnika ci chodzi i gdzie mniej więcej się znajduje?

Hmm, nie pamiętam dokładnie jego miejscowości. Szukaj strażnika, który chodzi w mieście pomiędzy drogą do latarni, a chatą alchemika. Jest taki placyk na którym urzęduje strażnik miejski. Jeżeli dobrze pamiętam, to on będzie mógł nauczyć Cię walki mieczem.

Cytuj:
Nie przypominam sobie bym taki posiadał, a nawet jeśli to chciałbym osiągnąć 10 punktów w walce mieczem(mam 30 nieużytych LP zostawionych specjalnie na to osiągnięcie)
Obecnie walczę mieczem tytanów i tarczą runiczną.

No bo słuchaj w mieście możesz kupić miecz, który w swoich statach dodaje Ci pkt do władania mieczem na czas noszenia tegoż miecza. Przykładowo jeśli masz siedem kropek władania mieczem i zakupisz taki miecz za daną ilość złota, to wówczas z siedmiu kropek władanie miecza zwiększy Ci się do dziewięciu kropek. Szukaj takich mieczy w mieście, zaraz obok tej willi komendanta Carlosa. Jak nie znajdziesz tego kupca, to napisz, a jakoś damy rade dotrzeć do niego.

Pozdrawiam.

PostNapisane: 03 lip 2013, 14:55 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: The best game ever - Gothic.
Przypominam też o pierścieniach, które podnoszą poziom władania mieczem o 1. :)

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]