Teraz jest 05 gru 2021, 15:23

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 2 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Początek
PostNapisane: 29 paź 2009, 22:27 
Casual
Casual

Witam,
Chciałbym wam opisać jak ja zaczynałem moja przygodę z RISEN,
Na początku chciałbym przeprosić za błędy jakie mogą być ( ortograficzne oczywiście.)
więc zaczynając najlepszym RPG dla mnie jest seria GOTHIC. przeszedlem wszytskie czesci tyle razy ze rzeczy nie mozliwe staly sie mozliwe . uwielbiam gothic'a ale nie przepadam za g3 ktora jest załatwa !!! dlaczego ?? bo jest prosta. 1 i 2 to prze3dewszytskim klimat i walka, walka która może jest wolniejsza ale jak dla mnie baredziej zaje**ista bo walczysz tak jak ty chcesz a nie klik myszki klik myszki. wIEc dla graczy którzy są wprawieni w serie gothic to risen bedzie jak smarowanie bulki maslem... banalka. dla innym graczy sadze ze moje rady cos dadza.
a więc:
1. risen ma jedną wspólną ceche z g3 jeden błąd , otóź walczą z potworem 2 razy mocniejszym od nas wystarczyy jak uda nam się go zepchnąć gdzieś gdzie nie bedzie mogl sie cofac np. sciana, drzewo skala mur, otóź potwór nie bedzie sie blokowal.. co da nam mozliwosc wykonywania pelnych sekwencji dziala to prawie na wszystkie potworki oprocz ghuli, jaszczuroludzi i szybszych potworów. oczywiscie moze byc tak ze potwor wykona kontratak ale i tak warto. jak to zrobic wystarczy trzymac blok i wykonywac ruch w bok na bloku wtedy potwor rowniez zaczni9e sie obracac i włala potwor jest przy scianie.
2 SAVE SAVE SAVE ta gra ma fantasztyczny save w ogole nie odczuwalny wiec napierdykamy f8 co chwile w niczym nie przeszkadza nie zacina a daje duze mozliwosci.
3. na poczatku ladujcie w sile i otwieranie zamkow najlepiej 50 sily 2 poziom otwierania zamkow, trofea , kowalstwo 2 i potem walka mieczem, lub toporem na 5 poziom. wykuwacie dlugie ostrze ktore na 5 poziomie walki jest jednoreczne i wymiatacie.
4.im iwecej potworkow naraz tym lepiej wykorzystujecie korytarze, jaskinie i atakujcie ukosami wtedy atak pada na wiele potworkow,
5. NPC i fred ( szkielet przyzwany ) to podstawa w walce z owiele silniejszymi potworami np popielak czy ogr . tzn przyciagamy potwora do npc trzymamy blok a jak on sie przezuci na npc to wtedy my z silnego prawego walimy a jak potwor sie przezuci na nas to znowu blok. oczywiscie SAVE SAVE przed walka.
6 PAMIETAJCIE ze jedzenie i picie mikstur mozna robic w czasie biegu !!!!!
7. takie potwory jak wilki ptaki żądłoszczury wszytskie potwory na bagnach, te cmy to banal ... jezeli chcecie kilka poziomow to idzcie do miasta potem na bagna, ja najpierw polazilem pod miasto 3 swiatynie wszytskie potworki dziki wilki itp i zrobilem bagno i jak lazlem do maista to wyzynalem wszytko co sie da.
8. nie marnujcie ogrzych lisci i koron bohatera. w 2 rozdzale na zachodzie jest receptura gdy ja zdobylenm zrobilem 16 mikstur sily. jaszczurki padaly jak muchy :d
9. 9 poziom walki mieczem jest fantastyczny why? kazdy miecz dwureczny staje sie jednorecznym. wedlug mnie wystarczy wykupic sile do 65. a ppotem walic w umiejetnosc walki. bo reszte sily miksturkami zdobedziemy.
najlepsze miecze i topory to 2 recze 120 ataku 100 ataku 90 ataku i 75 ataku.
10. jezeli chcecie zodbyc cos od npc to wystrczy jak go zaatakujesz jak on cie zabije to jak wstaniesz nie zakladaj miecza czy itp tylko wal z nogi nie laduj zycia nic, tylko wal wal wal zdobedziecie wiele fajnych rzeczy ( warto napoczatku isc z janem na bagna i wykonac zadanie dla oscara zdobacz 5 kawalkow miecza miecz ten ma 30 lub wiecej nie pamietam :p ataku i napoczatku jest swietny potem dlugie ostrze 50 ataku i moge sie zalozyc ze gra sie wam ulatwi o jakies 50% )

pamietajcie wykorzystujcie teren !!!! i npc !!!! a zobaczycie ze wiele silniejszych potworow stanie sie latwiejszymi ( ps szkielety to cieniasy ) a jaszczurki to na sniadanie :D a smieszne potworki to te dinozaury roslinne grzmoty cos tam, dobry mieczyk i pod koniec 1 rozdzialu klepiecie je :D

Tytuł: Re: Początek
PostNapisane: 04 lis 2009, 01:57 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: ...
Mam kilka "ale" odnośnie Twoich uwag :) Co do gothica 3 to jego wadą nie do końca była prostota ale TOTALNY brak klimatu oraz przeogromna masa bugów, zarówno w 3 jak i w dodatku do niej...

ad.1 Nie wiem czy masz inna wersje gry niż ja ale jak do tej pory walka jest dość ciężka ale za to sprawia ogromna satysfakcje (może dlatego ze gram na hard ;p), np. zagnanie wilka pod ścianę jest niesamowicie trudne zwłaszcza przez jego uskoki. Co silniejszych przeciwników nie da się w ogóle zagonić gdziekolwiek (przykładowo dzik). Walka z ludźmi także jest trudna, robią i uniki i blokują dość skutecznie ciosy. Poza tym to że niektórych przeciwników da się zagonić pod ścianę to w żadnym razie brak realizmu... W życiu także można tak zrobić w trakcie walki zarówno z ludźmi jak i niektórymi zwierzętami. Więc wg. mnie tutaj gra działa jak najbardziej poprawnie i na pewno przeciwnicy są sporo bardziej wymagający niż w gothic 3 :)

ad.2 Zgadzam się ale radzę też co jakiś czas robić oddzielne save. Przykładowo przed samym spotkaniem z Janem. Wtedy chcąc przejść grę kolejny raz popierając inna frakcje wystarczy wczytać taki zapis i po prostu pójść z Janem na bagna zamiast do miasta ( w przypadku chęci poparcia "bandytów":) ) To samo się tyczy innych sytuacji... Osobny save zaraz po wejściu do miasta, tak robiąc można spokojnie spamować F8 po każdej walce, rozmowie, wykonaniu questa, a w razie popsucia czegoś w questach można wczytać początek miasta i spokojnie od nowa zrobić all :)

ad.3 Nie dla każdego, ja np chcąc zostać magiem strasznie oszczędzam LP, na pewno warto się nauczyć otwierania zamków, skradania oraz zbierania trofeów a w przyszłości zapewne też alchemii oraz jubilerstwa (do tego także górnictwo będzie potrzebne). Co do siły i innych atrybutów i umiejętności radze się wstrzymać. No chyba, że popieramy inkwizycje bądź banitów... Wtedy śmiało można inwestować w siłę oraz oręż do walki wręcz :)

ad.4 Ja, szczególnie przed dostaniem się do miasta, stosowałem podobna taktykę zwabiając przeciwników w wąskie przejścia i korytarze walka jest najbardziej efektywna i ekonomiczna zarazem bo walcząc tak z głową można bardzo dobrze wyjść na oszczędzaniu HP. I kolejna rada przydatna szczególnie w początkowym etapie gry kiedy jesteśmy biedni... Pamiętajcie, że picie wody z beczek przywraca HP... Ja nie użyłem ani jednej mikstury/porcji jedzenia na dojście do miasta :)

ad.7 Prawda można tak zrobić ale pamiętajcie ze XP nie zając, nie ucieknie... Lepiej zapolować na nie po nauczeniu się zbierania trofeów, wtedy takie polowania będą nie tylko bogate w XP ale bardzo opłacalne, dlatego moim zdaniem lepiej na początku walkę ograniczyć do minimum :)

ad.10 Pod warunkiem iż planujecie rozwijać postać pod kątem walki wręcz taką bronią :)

Za bardzo ujednolicasz grę chcąc zrobić z każdego wojownika ale poza tym dobra robota ze wskazówkami ;)

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 2 ]