Teraz jest 14 lis 2018, 20:35

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 22 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Walka
PostNapisane: 02 maja 2012, 16:43 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Saga Mass Effect, Saga TES, Risen 2, LoL, DMC5, KotOR-y ;)
Up.
Zgadzam się. Nasze ataki powinny przerywać ataki rywala. Ale już z Patty chodzić nie musisz, eksploruj sam kozaku :D. I faktycznie, według mnie walka w jedynce była znacznie przyjemniejsza.

PostNapisane: 03 maja 2012, 15:18 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Mógł by mi ktoś powiedzieć jak używać tego kopniaka? bo nauczyłem się ostatnio , ale jakoś nigdy nie wyczuwam tego momentu i gościu mi podskakuje zamiast dać kopniaka

PostNapisane: 03 maja 2012, 15:26 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: The best game ever - Gothic.
puree napisał(a):
Mógł by mi ktoś powiedzieć jak używać tego kopniaka? bo nauczyłem się ostatnio , ale jakoś nigdy nie wyczuwam tego momentu i gościu mi podskakuje zamiast dać kopniaka

musisz mieć wciśnięty prawy przycisk myszy

PostNapisane: 03 maja 2012, 15:46 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: Saga Mass Effect, Saga TES, Risen 2, LoL, DMC5, KotOR-y ;)
Wciszkasz prawy przycisk myszy, i cały czas trzymając go naciskasz spację.

PostNapisane: 05 maja 2012, 18:27 
Casual
Casual

Ja gram po stronie tubylców, jestem mniej więcej w połowie gry i mogę powiedzieć, że berła są do d... Używanie Berła Władzy, które pozwala zmusić przeciwnika do atakowania swojego kumpla, jest bez sensu w przypadku zwierząt, bo zanim te się zabiją to wieki miną, a w przypadku ludzi średnio opłacalne, bo nie zawsze słuchają. Berło Strachu, czy jakoś tak, sprawia natomiast, że jeden z przeciwników przestaje atakować i spierdziela przez przez kilka sekund po czym znowu nas naparza. Całkiem spoko jest natomiast wykorzystanie voodoo w zadaniach, np możemy zapyndalać Mauregatem albo Zaalu w wiosce Marakajów i zagadując nimi do różnych NPC można usłyszeć zabawne dialogi. Szkoda tylko, że to wcielanie się jest możliwe w określonych momentach fabuły tylko. Nie korzystałem z przeklętych laleczek, więc nie wiem, jak to się prezentuje, ogólnie rzecz biorąc voodoo się mało przydaje w walce, lepiej zasuwać z muszkietem.

PostNapisane: 08 maja 2012, 17:17 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Mógłby mi ktoś wypisać ładnie co do czego służy ? Czyli np. co wciśnąć żeby był kopniak , parowanie , riposta , unik itp?

PostNapisane: 08 maja 2012, 22:15 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Zasadniczo masz 3 przyciski.
LMB - cios
RMB - blok
Spacja - kopniak

Trzymając RMB blokujesz (jak np. w Assassin's Creed).
Gdy wciśniesz LMB (nadal trzymając RMB), w tej samej chwili w której przeciwnik zadaje cios, zrobisz unik bądź silniejszy blok. Masz wtedy dosłownie ułamek sekundy na użycie spacji. Jeżeli zrobisz to poprawnie (i gra nie zeświruje, co mi zdarzało się dosyć często...) wtedy bohater wykona kontrę.

Tyle. Bierz jednak poprawkę na to, że cały system działa dosyć słabo. Są duże opóźnienia a responsywność naszej postaci jest raczej niska...

Oczywiście musisz wyuczyć się tych umiejętności.

PostNapisane: 09 maja 2012, 07:05 
Adept analogów
Adept analogów

Takie pytanie do panów na górze... a nasze ataki nie przerywają ataków przeciwnika? o.0
To może ja mam tylko jakiegoś buga, że mi właśnie przerywają... wiadomo, że zwykłym atakiem możesz przeciwnika "połechtać po brzuszku", ale u mnie normalnie jak przywalę obojętnie czemu z silnego ataku to stworzenie/postać zostaje z animacją obrażeń i jeżeli aktualnie atakowała to atak jest przerywany.

PostNapisane: 09 maja 2012, 11:58 
Casual
Casual

Capslol napisał(a):
Ja gram po stronie tubylców, jestem mniej więcej w połowie gry i mogę powiedzieć, że berła są do d... Używanie Berła Władzy, które pozwala zmusić przeciwnika do atakowania swojego kumpla, jest bez sensu w przypadku zwierząt, bo zanim te się zabiją to wieki miną, a w przypadku ludzi średnio opłacalne, bo nie zawsze słuchają.

Pozwolę się nie zgodzić. W przypadku np. walki z grupą ludzi czy zwierząt, berło władzy pozwala "wyłączyć" z walki dwóch przeciwników, co jest dużym ułatwieniem. Inwestując też w brudne sztuczki, kolejnego przeciwnika możemy na dosyć długo zdezorientować przy użyciu papugi. Co w przypadku grupy 4 przeciwników, pozwala nam praktycznie walczyć z każdym po kolei, zamiast z wszystkimi naraz.
Laleczki moim zdaniem to też świetna sprawa. Mimo, że voodoo nie mam jeszcze wymaksowanego, to tak pi razy drzwi, klątwa osłabia przeciwnika dwukrotnie.

PostNapisane: 10 maja 2012, 18:37 
Casual
Casual

MrBat napisał(a):
Capslol napisał(a):
Ja gram po stronie tubylców, jestem mniej więcej w połowie gry i mogę powiedzieć, że berła są do d... Używanie Berła Władzy, które pozwala zmusić przeciwnika do atakowania swojego kumpla, jest bez sensu w przypadku zwierząt, bo zanim te się zabiją to wieki miną, a w przypadku ludzi średnio opłacalne, bo nie zawsze słuchają.

Pozwolę się nie zgodzić. W przypadku np. walki z grupą ludzi czy zwierząt, berło władzy pozwala "wyłączyć" z walki dwóch przeciwników, co jest dużym ułatwieniem. Inwestując też w brudne sztuczki, kolejnego przeciwnika możemy na dosyć długo zdezorientować przy użyciu papugi. Co w przypadku grupy 4 przeciwników, pozwala nam praktycznie walczyć z każdym po kolei, zamiast z wszystkimi naraz.
Laleczki moim zdaniem to też świetna sprawa. Mimo, że voodoo nie mam jeszcze wymaksowanego, to tak pi razy drzwi, klątwa osłabia przeciwnika dwukrotnie.

Pozwolę sobie zauważyć, że cc nie jest niezbędne. Większość walk przeciwko grupie to walka z każdym po kolei a reszta kibicuje. Chyba że masz kompana, który walczy z jednym, a reszta nadal się patrzy. Wyjątek to gdy przeciwnicy mogą atakować z odległości wtedy jest ciężko. W walce wręcz niestety w większości jest tak jak napisałem.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 22 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona