Teraz jest 15 lis 2018, 10:54

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 22 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: kilka pytań o rozwoju postaci
PostNapisane: 04 maja 2012, 14:09 
Casual
Casual

mam kilka pytań dotyczących risena 2:
czy voodoo ma jakieś czary zadające obrażenia?
mogę się od tubylców uczyć czegoś innego oprócz voodoo, bo wiem że oni walczą dzidami , a tego chyba nie da się nauczyć?
czym różni się broń sieczna od kłującej ?
opłaca się uczyć naraz broni białej , wytrzymałości i broni palnej/voodoo naraz , czy trzeba się skupić na jednej profesji , bo w jednej recenzji gość napisał że punktów chwały jest mało i trzeba rozwijać jedną umiejętność?
zamki można otwierać tylko wytrychem i zaklęciem czy jest jeszcze jakiś sposób? bo wytrych -na pirata zaklęcie - tubylcy a inkwizycja - ?
dużo tych pytań ale jutro przychodzi gierka i nie wiem jak się za to zabrać ^^

Tytuł: Re: kilka pytań o rozwoju postaci
PostNapisane: 04 maja 2012, 14:28 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Może osłabiać rywala, da się nauczyć walki dzidą w wiosce tubylców. No wiadomo że sieczna sieka. Broń kłująca, zadaje obrażenia kute można zaliczyć do tego obrażenia bagnetu, rzut sztyletem czy włócznia. Spokojnie :) znajdziesz masę podpowiedzi w broniach ile dodaje obrażeń do danej broni i spokojnie będziesz wiedział, która broń zadaje jakie ataki. Co do profesji hmm, myślę że da się pociągnąć 2,3 profesje naraz, zależy jak dokładnie grę będziesz przechodził. Ja grę przeszedłem dokładnie osiągnąłem 10 w cwaniactwie i wysoko w broni palnej,białej i wytrzymałości :)
Co do zamków to czym większą będziesz miał biegłość w tym, tym będziesz mógł otwierać trudne skrzynki, tak więc polecam iść w cwaniactwo bo będzie stanowiło olbrzymie źródło dochodu.

PostNapisane: 04 maja 2012, 15:30 
Casual
Casual

Moim zdaniem najlepiej połączyć umiejętności, szczególnie jak się gra pierwszy raz. Można by zrobić specjalizacje ale trzeba dobrze znać grę. Ładujesz w te umiejętności od których zależy twój styl gry. W mojej głowie się układa misterny plan jak z pomocą woodoo zrobić specjalizacje ale to poczeka na drugi raz gdy będzie mniej bugów i rozszerzenie z wyspą sztormów. Jak ja grałem postacią z muszkietem to rozwinąłem np muszkiet do 10 poziomu (gdzieś pod koniec gry) ale miałem też 7 lvl broni do walki wręcz aby wykuć bron legendarną :) i to dość szybko. Jest wiele umiejętności z innych specjalizacji np z wytrzymałości lub cfaniactwa, które warto mieć.

Punkty chwały można zwiększyć przez powtórne badanie wysp( każda się przynajmniej raz ponownie zapełnia).
Większym problemem jest złoto na umiejętności. Pomimo, że pod koniec gry wykupiłem wszystkie biegłości jakie miałem to nawet z cwaniactwem miałem spore braki i tutaj musiałem kombinować :P

PostNapisane: 04 maja 2012, 16:21 
Casual
Casual

no to zrobię coś w stylu broń biała , wytrzymałość i może voodoo. a te dzidy co to się ich uczy u tubylców to jest to samo co broń miotana?

PostNapisane: 04 maja 2012, 17:23 
Casual
Casual

Ja grałem muszkietami ale też trochę walczyłem. Gra postacią, która walczy wręcz może być dość ciężka więc się dobrze zastanów :) Polecam jeszcze cwaniactwo do okradania :) Pamiętam, że jak grałem to na początku dość intensywnie korzystałem z broni palnej, pomimo długiego czasu ładowania.

Jeśli dobrze pamiętam to jest bron kłuta i miotana bo wręcz możesz też walczyć.

Najlepiej jak sam zobaczysz a nie wg jakiś rad innych bo się zakręcisz i może wyjść coś gorszego niż byś sam przeanalizował ;)

PostNapisane: 04 maja 2012, 18:21 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Risen 2 Dark Waters,Risen,Dragon Age 2,The Witcher,Gothic 2 NK,Blades Of Time
Umiejetnosci wloczni uczysz sie u indian ;p

PostNapisane: 04 maja 2012, 18:31 
Casual
Casual

ok dzięki za odpowiedzi spróbuje coś ugrać z włócznią i voodoo. tylko nie wiem czy włócznia zastąpi mi szpadę , czy szpadę też muszę mieć do pojedynków?

PostNapisane: 04 maja 2012, 18:39 
Casual
Casual

Włócznia nie zastąpi szpady lub szabli. Może co najwyżej służyć jako dodatek. Rodzaji szpad i szabel jest wiele w przeciwieństwie do włóczni.

PostNapisane: 04 maja 2012, 18:56 
Casual
Casual

to w takim razie po co jest włócznia? jak i tak trzeba mieć szablę
wogóle fajnie się tą włócznią walczy czy tylko lewy prawy i tak na zmianę?

PostNapisane: 04 maja 2012, 19:31 
Casual
Casual

Pisałem o walce wręcz. Włócznią chyba można jeszcze rzucać :)

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 22 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona