Teraz jest 19 cze 2019, 09:36

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zawieszający się Risen
PostNapisane: 20 cze 2010, 11:13 
Casual
Casual

Witam, mam następujący problem z grą "Risen". Po około dwóch minutach gry, program wyrzuca mnie do Windowsa i pokazuje się okienko z nagłówkiem Error, a wygląda to tak:

Obrazek

Jak widać na screenie powyżej, wyświetla się okienko bez jakiegokolwiek tekstu, także nie wiem co jest jego przyczyną.
Gra jest oczywiście oryginalna, spatchowana na 1.10 pl, a do tego zainstalowałem już nakładkę na procesory AMDX2, dla uściślenia podam parametry mojego komputera.

System operacyjny: Windows XP professional SP3
Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual 6000+ (taktowanie ok 3Ghz na jeden rdzeń)
Płyta główna: Asus M2N4-SLI
Karta graficzna: GeForce Asus ENGTS250 DK
Pamięć: 3 Gb DDR2

Rozdzielczość jakiej używam to 1920x1080, próbowałem powyłączać w grze wszelkie opcje typu "głębia ostrości", tekstury izotropowe itp, i wszystko na minimalne ale nic to nie daje.

Czy ktokolwiek spotkał się z podobnym problemem lub wie co może być jego przyczyną? Proszę o pomoc.

PS: U mojego szwagra na komputerze o podobnych parametrach, choć gorszych (karta GF od Nvidii, procesor AMDX2), gra chodzi OK, jednakże on ma Windows7

EDIT: Zapomniałem dodać że mam kartę dźwiękową Asus Xonar DS, gdyż zauważyłem że zaraz po zawieszce, wyłącza mi się program ją obsługujący Xonar DS Audio Center, oprócz tego cały windows pozbawiony jest dźwięku (mp3, filmy, dźwięki systemowe).

Tytuł: Re: Zawieszający się Risen
PostNapisane: 20 cze 2010, 12:25 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Skyrim, Orcs Must DIe, Dungeon Siege III, Deus Ex: Bunt Ludzkości, Super Meat Boy
Jeżeli wyłącza się Audio Center może mieć to coś wspólnego właśnie z kartą dźwiękową. Chyba zintegrowaną w tej płycie jest Realtek AC97 (wiem, bo tą płytę mam :D). Spróbuj może zainstalować sterowniki do Realteka i go używać, ew. odinstalować też sterowniki Xonara.

PostNapisane: 23 cze 2010, 15:37 
Casual
Casual

W panelu sterowania zmieniłem aby używało Realteka zamiast Xonara, i faktycznie trochę pomogło, jednak mimo wszystko po kilku minutach gry (z dwóch czas gry urósł tak do 10-15 minut) gra dalej się wyłącza, tym razem bez jakiegokolwiek komunikatu. Na średnich detalach gra grzeje mi kartę grafy do 75 stopni, a procesor do 85, pomimo tego że spełniam zalecane wymagania gry z palcem w d***e. Wydaje mi się że jest to w obronie przed przegrzaniem kompa, chociaż wg. mnie nie powinno się tak dziać skoro mam konfiguracje kompa o 50% lepszą niż zalecana przez producentów a do tego gram na połowie ustawień graficznych. Crisysy, GTA4, Bioshocki, Alieny i wszystkie nowe bądź lepsze gierki śmigają na max.

PostNapisane: 23 cze 2010, 15:44 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Skyrim, Orcs Must DIe, Dungeon Siege III, Deus Ex: Bunt Ludzkości, Super Meat Boy
No to dziwne.. zajdźmy od tej strony.. jaki zasilacz? Wnętrze obudowy czyste, może kurz zwiększa temperaturę i coś się dzieje? Dziwna sprawa, bo wtedy powinien być automatyczny reset...

PostNapisane: 23 cze 2010, 16:03 
Casual
Casual

Zasilacz albo 480 albo 600 Watt, na pewno wystarczający bo kupowałem z dużym zapasem, wnętrze obudowy jak najbardziej czyste i odkurzone, gdyż regularnie wymieniam sprzęt bądź coś dokupuje, chłodzenie standardowe, oprócz dwóch wiatraków wbudowanych w obudowę. Mi też brak pomysłów co może to powodować...

PostNapisane: 23 cze 2010, 16:12 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Tylko Risen grzeje ci tak PC i powoduje takie problemy?

PostNapisane: 23 cze 2010, 17:50 
Casual
Casual

No w sumie tak, większość gier chodzi płynnie na max detalach, niektóre przycinają a Risen nie dość że tnie na średnich to grzeje jak skur...

PostNapisane: 23 cze 2010, 18:00 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Niższą rozdziałkę próbowałeś? No nie wiem, nie wiem dlaczego z Risen masz takie problemy. Raczej wina nie leży po stronie gry, bo gra na ogół bardzo dobrze działa. Sterowniki pewnie najnowsze... Pewnie to nic nie da, ale dla zasady, skontaktuj się może z Pomocą Techniczną Cenegi :D Nie mam żadnego pomysłu co może się dziać..

PostNapisane: 23 cze 2010, 21:43 
Casual
Casual

Macrentofeth ma rację,gra działa świetnie i nie ma najmniejszych przycinek pod warunkiem ,że włączysz PhyshX od Nvidi.
Skoro mój C2D 3,6 nie radził sobie z fizyką to tym bardziej Twój sobie nie poradzi.Temperaturą karty się nie przejmuj a jeśli chodzi o procesor to jest problem. Może ściągnij obydwie blachy obudowy to znacznie pomoże.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 9 ]