Teraz jest 19 cze 2019, 09:15

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 2 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problemy z grafiką
PostNapisane: 04 cze 2012, 11:29 
Casual
Casual

Witam. Mam problem z grą Risen. Wczoraj ją zainstalowałem włączam i zrobiło się coś takiego
http://imageshack.us/photo/my-images/52 ... 44704.png/
Nie wiem wina sterowników karty graficznej czy DirectX a może nvidia psyhx.
Proszę o pomoc i z góry dziękuje.
Moja karta graficzna to Radeon HD 4300/4500

Tytuł: Re: Problemy z grafiką
PostNapisane: 05 cze 2012, 11:50 
Casual
Casual

Nie jestem ekspertem ale to raczej nie jest "technicznie" wina karty graficznej. Już miałem parę razy problemy z kartą graficzną przez tyle lat grania na blaszaku i jeżeli się przegrzewała bądź było coś nie tak z pamięcią karty, zawsze pojawiały się artefakty bądź komputer się resetował.

Czy oprócz takich "dziur" w teksturach pojawiają się jakieś artefakty bądź dzieje się coś innego?

Jeżeli pojawiają się na ekranie różne dziwne, różnokolorowe znaki to oznacza, że karta graficzna się przegrzewa lub pamięć 3d karty (catche) jest zawalony. W takim przypadku wyczyść chłodzenie karty z kurzu (radiatory i wentylatory) i przetestuj temperaturę programem procesora karty graficznej darmowym programem (SpeedFan).
Jeżeli karta nadal się przegrzewa zanieś ją do serwisu.
Jeżeli nadal pojawiają się artefakty, a temperatura jest w porządku zanieś kartę do serwisu.

Jeżeli nie ma takich problemów to próbuj według kolejności:

1. Jeżeli masz zainstalowane inne gry o podobnych lub większych wymaganiach graficznych, a działają poprawnie to raczej na 80% nie jest to wina przegrzewającej czy uszkodzonej karty graficznej. Sprawdź.

2. Zainstaluj SpeedFan i sprawdź temperaturę processora GPU (karty graficznej). Normę dla swojej karty możesz wygooglować lub sprawdzić na stronie producenta. Jeżeli temperatura jest okej to znaczy, że coś z grą/systemem.

3. Zastanów się jakie zmiany w systemie zrobiłeś przed pojawieniem się problemu (co zainstalowałeś/usunąłeś). Jeżeli nic co mogłoby to wywołać to wejdź do gry i zmień filtrowanie tekstur. Jeżeli tego nie zrobiłeś wcześniej, znajdź i zainstaluj najnowszy OFICJALNY patch do Risen.
Zainstaluj najnowszego DirectX'a. Resuj kompa.Dalej kicha?

4. Skopiuj save'y i przeinstaluj grę. Po odinstalowaniu i instalacji resetuj komputer. To samo?

5a.Znajdź i zainstaluj najnowsze stabilne sterowniki do karty graficznej. Reset kompa i odpal grę. Nic?
5b.Znajdź i zainstaluj starsze sterowniki do karty graficznej. Reset kompa i odpal grę. Nic? Zainstaluj jeszcze raz najnowsze.

Więcej pomysłów nie mam.To jest zawsze zostaje grand format ale czy dla jednej gry opłaca się tyle zachodu.

Ludzie często sugerują, że to wina starych sterowników ale u mnie to prawie zawsze było co innego, dlatego instalacje sterowniku poleciłem jako ostatni krok. Zresztą Risen to nie jest jakaś nowa gra... ma już chyba te 3 lata.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 2 ]