Teraz jest 19 gru 2018, 07:52

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 8 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Porady ogólne
PostNapisane: 05 gru 2009, 23:09 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Życie
Ten temat niechaj tworzy każdy użytkownik pożytecznymi radami. Póki nie pojawią się kolejne odpowiedzi, będę aktualizował pierwszy post.

Np. gdy mamy z kimś walczyć najlepiej sobie zawczasu znaleźć jakiś daszek, gdzie osoba posługująca się mieczem nas nie dosięgnie. Warunek jaki musimy spełnić, to posiadać łuk i trochę strzał. Następnie zacząć ostrzeliwać przeciwnika. Możemy go zabić albo zostawić minimalny poziom życia by potem zeskoczyć i położyć go jednym ciosem.

Postąpiłem tak z ochroniarzem Kostara oraz nim samym. Zużyłem ze trzydzieści strzał i wykonałem misję bez najmniejszego problemu na 2 poziomie postaci. Tak samo zabiłem pierwszego popielaka wskakując na półkę

Gwardia Honorowa Bleachsoul.pl | Junior Admin G.Up | Redaktor Risen.info

Tytuł: Re: Porady ogólne
PostNapisane: 15 gru 2009, 20:54 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Kilka moich rad dla graczy.

-Jeśli jesteś niedoświadczonym graczem, nie dołączaj do bandytów Dona Estebana. Łatwiej będzie Ci ukończyć grę jako Inkwizytor lub Mag. (owszem, po stronie bandytów gra się dobrze, jednak jest znacznie trudniej)

-Zbieraj co popadnie, nawet jeśli będziesz uważał, że jest to bezwartościowe. Ewkipunek jest nieograniczony, a zbieranie i sprzedawanie to najlepszy sposób na złoto.

-Nie wybredzaj zadaniami pobocznymi, warto je ukończyć, mimo, że nie jest to konieczne do ukończenia gry. Dostaniecie za nie doświadczenia, złota itp. (są to dodatkowe godziny zabawy)

-Jeśli chcesz zabić potwora, a wiesz, że masz z nim małe szanse, stań na jakiejś skale, półce tam gdzie nie wejdzie twój przeciwnik i zacznij do niego strzelać z łuku.

-Nie tylko mikstury pozwolą ci się zregenerować. Zbieraj rośliny, które zregenerują życie i manę.

PostNapisane: 16 lut 2010, 00:06 
Casual
Casual

ok teraz ja^^
- Jeśli to możliwe korzystaj z łóżka a nie z mikstur leczniczy ponieważ w czasie większych bitew może ich Ci zabraknąć. Jeżeli chcesz skorzystać z łóżka to sprawdź czy w okolicy nie zostały jeszcze jakieś stwory do unicestwienie. Pobudka przez szkielet albo co gorsza przez ghula przy minimalnym poziomie życia bywa bardzo bolesna

-Jeżeli przeciwnik jest bardzo silny a wykonujesz misje z jakimś wspólnikiem to zawsze ściągaj atak na drugą postać. Ona będzie zaciekle walczyć z wrogiem a ty możesz udzielać jej wsparcia z broni dystansowej albo poczekać aż postać ta zabije przeciwnika za ciebie. Gdy nie posiadasz współtowarzysza niedoli a w okolicy kręcą się jacyś bogu ducha winni ludzie to możesz ściągnąć atak na nich i wykończyć poczwarę z łuku albo zapalić skręta.

-Gdy będziesz musiał walczyć z większą grupą obrzydliwych stworzonek to staraj się nie walczyć z nimi równocześnie tzn. poczęstuj jednego pluszaka jakimś przytulnym bełtem i uciekaj. Pluszaki zaczną cie gonić ale koniec końców zostanie tylko jeden, z którym sobie bez problemu poradzisz. Rytuał ten wykonujesz tak długo aż wszystkie potwory się "przekręcą"

- Jeżeli zostaniesz zmuszony do walki z wieloma przeciwnikami to staraj się wszystkich widzieć tzn mieć ich przed sobą. Taka taktyka pozwala zablokować/sparować więcej ciosów.

-Jeżeli walczysz z jakąś gadziną, która zamiast miecza posiada ostre kły w miarę możliwości używaj tarczy ponieważ ona paruje ataki potwora zębiastego natomiast broń dwuręczna nie posiada takich możliwości.

- Zawsze miej w niezbędniku skałta (pasek szybkiego dostępu) kamień teleportacyjny. Gdy będziesz w trakcie zażartej bitwy i nie będziesz widział szans dla siebie, dzięki takiemu kamykowi możesz sie spokojnie ewakuować, spokojnie w czasie teleportacji żaden potwór Ci już nie zbije.

- Gdy jesteś na jakieś polance pierwszy raz albo cie tam dawno nie było to chodź z bronią dystansową dzięki niej szybciej zauważysz przeciwników

PostNapisane: 30 kwi 2010, 19:33 
Casual
Casual

Nigdy nie żałuj monet na eliksiry MP i HP.

PostNapisane: 27 maja 2010, 15:56 
Casual
Casual

-zainwestuj w otwieranie zamków i skradanie, następnie wyczyść wszystkie domy jakie napotkasz. Po jakimś czasie zorientujesz się jak skutecznie wejść do nawet najlepiej strzeżonego pomieszczenia ;) a niektóre przedmioty są przydatne :)

-koniecznie miej 3 poziom kowalstwa, bo gdy uda ci się znaleźć jakiś duży klejnot to możesz zrobić cacy ozdobę z która się nie rozstaniesz przez resztę gry (ja miałem takie szczęście) :D

(co do początku gry)
Spoiler:

-wykupuj muszle od handlarzy, gdy coś znajdziesz to się zwróci ;)

-gdy walczysz z przeciwnikiem i masz tarcze a jesteś jeszcze niedoświadczony czekaj aż przeciwnik wykona swoje sekwencje ataku i gdy będzie wyraźna przerwa ty wyprowadź całą jaką możesz

-gdy jesteś na jakiejś skarpie chcesz się z niej wydostać a tylko jeden skok dzieli Cię od morza wskocz do niego a dobra (wróżka) dżdżownica odstawi Cię na brzeg bez efektów ubocznych

-zawsze miej przy sobie broń dystansową, ponieważ przydaje się czasem przy włączaniu przycisków lub odblokowywania kołowrotów

-zawsze miej przy sobie minimum 3-4 zaklęcia lewitacji, przemiany w łodzika i telekinezy

i na koniec moim zdaniem walcz ze wszystkim co napotkasz bo zdobywasz doświadczenie jak walczyć z różnymi przeciwnikami oraz gdy przeciwnik ma przewagę liczebną, bo nawet najbardziej zatwardziałe stwory, mają słabe punkty które aż śmieszą :P

PostNapisane: 03 wrz 2010, 20:34 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Kiedy na bagnach nie mozecie pokonac jakiegos czlowieka albo was wkurzy zamiast z nimi walczyc pojdzcie droga na przeciw jeziora i sciagniecie ogra z kanionu na nich a gdy oni bada toczyc walke ktorej nie moga wygrac a wy sobie stoicie,pijecie piwo i patrzycie.

PostNapisane: 11 lis 2010, 11:44 
Casual
Casual

Bardzo dobrze jest, kiedy walcząc z grupą wrogów znajdź jakiś mostek albo wąski korytarz, żeby mieć wszystkich wrogów przed sobą. Bycie otoczonym=śmierć. Jeśli spotkasz silnego potworka, którego chcesz pokonać, to możesz zaskoczyć go w nocy, kiedy będzie spał. Przyzwanie Freda (szkieletu) jest niezwykle pomocne! Odwróci uwagę wroga a ty w tym czasie zajdziesz go od tyłu. Gdy jeden z wrogów (albo kilku) do ciebie strzela, schowaj się za róg. "Rębacze" pójdą za tobą.
Kiedy wykonujesz zadania staraj się zarobić jak najwięcej, najlepiej, żeby wszyscy Ci zapłacili.
KONIECZNIE ZAINWESTUJ W OTWIERANIE ZAMKÓW I SKRADANIE SIĘ!!! Następnie w nocy ogołoć wszystkie domy.

PostNapisane: 23 sty 2015, 15:36 
Casual
Casual

Z tym skradaniem to po mojemu wystarczy pierścień
Spoiler:

Jeśli chodzi o akrobatykę to tutaj też istnieją pierścienie
Spoiler:

Tylko pytanie po co akrobatyka i czy chcemy ją mieć tymczasowo czy na stałe

Ja jak ostatnio grałem to zainwestowałem w wydobywanie rudy i kowalstwo
koszt 20 PN i prawie 1000 złota
Co o tym sądzicie warto w to inwestować ?

Spoiler:

Ja posługując się mapką umieszczoną w sieci znalazłem 18 koron bohatera , nie mogę trafić dwóch pozostałych ...

Spoiler:

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 8 ]