Wczytywanie
Teraz jest 19 kwi 2021, 22:36

Napisz wątekOdpowiedz Strona 10 z 14   [ Posty: 132 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wrażenia z Zimowego Zlotu
PostNapisane: 06 sty 2013, 01:38 
Nałogowiec
Nałogowiec

Shartan napisał(a):
Odę czytałem. Wcześniej ją ktoś zamieścił. Myślałem jednak, że za tym porównaniem do Chin stoi jakaś historia. Dzięki za odpowiedzi.

Ogólnie rzecz biorąc, samo porównanie do Chin zaczerpnąłem z tego, ze Prezes jest kimś kto trzyma wszystkich dookoła w kupie, na zlotach rządzi wszystkim i wie wszystko. Takie współczesne Chiny. :P

Fan page Status Widmo --> https://www.facebook.com/StatusWidmo

tumblr Status Widmo --> http://statuswidmo.tumblr.com

PostNapisane: 06 sty 2013, 09:17 
Nałogowiec
Nałogowiec

diablodevil78, tak jest.

Cytuj:
trzyma wszystkich dookoła w kupie, na zlotach rządzi wszystkim i wie wszystko. Takie współczesne Chiny

em, to raczej nie "Chiny", tylko Partia. A Partia jest tam przyjezdna, w stosunku do tysięcy lat historii tej nacji. Przyjezdna w sensie ideologi i podejścia do pewnych spraw.

PostNapisane: 06 sty 2013, 09:21 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: ME 1, 2, 3, DA 1, 2, Skyrim, Fable 2, 3, WoW
Ja też udostępniam... Tyle zdjęć chyba nie wrzucisz na żaden rozsądny serwer :P

PostNapisane: 06 sty 2013, 20:05 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Fallout, Afterfall, Metro2033, Skyrim, Dragon Age, Mass Effect, Wiedźmin, Cities in Motion
Są już jakieś filmiki ze zlotu na YT? :)

Obrazek

PostNapisane: 06 sty 2013, 21:48 
Adept analogów
Adept analogów

Chyba nie ma - miały być głównie wrzucone do ściągnięcia bo nie ma żadnych "oficjalnych" przynajmniej z tego co wiem po zlocie na tą chwilę. Oczywiście mogę się mylić więc lepiej niech Mordin albo ktoś z osób organizujących się wypowie.

PostNapisane: 06 sty 2013, 22:03 
Status Widmo

Gra w: AC 1-4, Mass Effect 1-3, Resident Evil 1-6, Silent Hill 1-4
Filmik oficjalny jest dopiero montowany. Będzie dostępny na dniach.

PostNapisane: 06 sty 2013, 22:14 
InSkyrim

Gra w: Mass Effect, Dead Space, Dragon Age, Wiedźmin, TES, Assassin's Creed, Prince of Persia,
Czekamy z niecierpliwością :D A kto skleca filmik? :>

YouTube: Assgard vas Neema
Steam: Assgard vas Neema Origin: Zwilku92 Uplay: Zwilku92 Xfire: Zwilku92

PostNapisane: 06 sty 2013, 22:17 
Status Widmo

Gra w: AC 1-4, Mass Effect 1-3, Resident Evil 1-6, Silent Hill 1-4
Iverskillz - Redaktor z Cudów Thedas xD

PostNapisane: 06 sty 2013, 23:12 
Casual
Casual

Gra w: World of Tanks
Witam.

Pierwotnie planowałem rzucić na Zaga umieszczenie tu mojej opinii i wrażeniach ze zlotu, ale znając jego pewnie by to zrobił za jakiś miesiąc. :)
Tak więc chciałem się oficjalnie przywitać z wami na forum, z okazji mojego pierwszego postu.

A teraz do meritum. Odespałem wszystko co trzeba, zebrałem myśli i teraz mogę spokojnie wyrazić moją (i częściowo Nati) opinię o zlocie.

Zacznę od tego co nam się z Nati nie podobało. W sumie jest to tylko jedna rzecz, ale ważna – ośrodek.
Trochę już pojeździłem tu i tam i muszę powiedzieć, że tak bezczelnej maszynki do robienia turystów w balona (żeby nie użyć mocniejszego określenia) to jeszcze nie spotkałem. Sam wygład robił pozytywne wrażenie, ale to jedyne co mogę dobrego o nim powiedzieć.
Pierwsza rzecz: pokój – całe szczęście, że był tylko dla mnie i Nati, chociaż był przewidziany na 4 osoby. Już we dwoje było nam czasem ciężko poruszać się po pokoju, ale to jeszcze dało się wytrzymać. Rzeczą która nas wkurzyła było regularne wyłączanie grzejnika - tak średnio co drugi dzień był zimny. Jak wszyscy wiemy mamy zimę i temperatury na zewnątrz są raczej niskie w górach, wiec i w pokoju szybko robiło się zimno. Z racji tego, że jestem ciepłolubem minus duży.
Druga rzecz: łazienka- o ile w ogóle można tak tą wnękę nazwać. Pomijam fakt, że była na ścianie szczytowej bez ogrzewania przez co wilgotno i zimno w niej było jak cholera. Chodzi o samo pomieszczenie, którego szerokość nie przekraczała 0,5m i było to skrzyżowanie umywalki z prysznicem i toaletą. Tzn. jak już człowiek potknął się o umywalkę i upadł pod prysznicem to akurat mógł puścić bełta w kibel. Jedyne co oddzielało „sekcje” to zasłonki. Oczywiście i tak po użyciu prysznica cała „łazienka” pływała. Mógłbym tutaj jeszcze pisać dużo i namiętnie o ilości błędów w konstrukcji tego pomieszczenia, z racji wykształcenia, ale szkoda mi na to czasu i nie chce testować waszej cierpliwości :). Żeby oddać sprawiedliwość w innych pokojach z tego co widziałem były chociaż wydzielone kabiny prysznicowe, ale dalej wielkość łazienek to była kpina. Jako ciekawostkę dodam, że po skończeniu się papieru, trzeba było w nowy zaopatrzyć się samemu. To tak w temacie dbania o gości.
Trzecia rzecz: jedzenie – czyli jak za 2 złote przygotować jedzenie dla 30 osób, a przynajmniej takie można było często odnieść wrażenie. Do śniadań nie mogę się za bardzo przyczepić, ale to głównie zasłucha tego, że miały formę szwedzkiego stołu i każdy brał co mu pasowało (chociaż jakość pieczywa w większości wołała po pomstę do żniwiarzy :P). Obiadokolacje to była jednak dość niewybredna kpina z gości. Urozmaicenia praktycznie żadnego (schabowy i karkówka raz były placki i gulasz), często niedogotowane ziemniaki i 3 rodzaje surówek: nr 1, nr 2 i dnia następnego coś co wyglądało jak mix 1 i 2 z resztek z dnia poprzedniego. Chociaż i tak na nagrodę specjalną zasługuje „rosół” czyli woda z tłuszczem o żółtej barwie i kluskami. Podobnie chyba były robione kompoty, czyli barwiona woda o bliżej nieokreślonym smaku.
Na oddzielny komentarz zasługuje pieczenie barana. A fakt nie było pieczenia barana! Był pieczony baran porznięty na jakieś dziwne kawałki podany w stołówce. Dlaczego? A no bo wyobraźcie sobie, że było za zimno!, żeby go piec przy nas na dworze (co w niczym nie przeszkodziło żeby chwilę później było ognisko). No ja jestem z Mazowsza to może się nie znam, ale w grudniu to raczej w górach upałów nie ma. Więc jak ktoś już bierze pieniądze za pieczenie barana, to albo go nam piecze jak było umówione, albo oddaje kasę proste. Nie wspomnę już o jakości tego barana, że zaczęliśmy się zastanawiać w parę osób, czy aby nie jest z mikrofali.

Dobra to tyle narzekania i marudzenia (tak wiem Zagu, że ty wiesz, że ja mogę jeszcze tak długo ale nie o to tu teraz chodzi ;)). Pora przejść do części, dzięki której uważam ten sylwester, po mimo wcześniejszego wywodu, za jeden z lepszych w moim życiu – ludzie i atmosfera.
Po pierwsze muszę tu podziękować Zagowi za to, że dał nam znać o tym spotkaniu i wytrzymał moje standardowe wyzłośliwianie się jego kosztem. ;)
Po drugie chcę podziękować całej reszcie za ciepłe przyjecie. Nie ze wszystkimi było mi dane bliżej się zapoznać, ale i tak was lubię :).
W szczególności zaś chciałem podziękować (kolejność losowa):
Lukrecji i Grothowi za ciekawe rozmowy, nakłonienie Nati to tańca przy kinecie. Dodatkowo Groth masz u mnie plusa z imię :P i minusa, że się wtedy wykręciłeś od Gry o Tron :)
Damianowi i Kasi za to, że nie bali się podjąć się gry o tron, mieli cierpliwość na wysłuchanie zasad i za bycie fajnymi sąsiadami.
DathEagle za ciekawe rozmowy na naprawdę wiele tematów, za potwierdzenie mojej zasady, że nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie zabawy planszówkami i za pozwolenie bycia mi barmanem z Finlandii ;)
Mordinowi za to, że chciało mu się zorganizować ten wypad, że dzielnie przekazywał nasze uwagi właścicielowi ośrodka i ciągle mimo to się uśmiechał
Krukowi za to, że polubiła moją Normandię i jej umiejscowienie ;) i nie odmawiała alkoholu ;]
Manul, że nie pilnowała Kruk w kwestii alkoholu za bardzo :)
Alphie za to że wytrzymał moje męczenie Zaga przy cytadeli i za danie się wciągnąć w magię i miecz
Vadi za cierpliwość do żywiołu jaki sama sprowadziła (to się nazywa cudowne dzieciństwo ) i genialny strój na cosplay.
Jeżeli kogoś tu nie wymieniłem z imienia bądź ksywki to dla tego, że nie jestem w tej chwili powiązać twarzy z jednym albo drugim. Jak już jednak pisałem wyżej z kim bym nie gadał, było fajnie. Jeżeli zaś kogoś błędnie nazwałem, to też z góry przepraszam, ale dopiero uczę się kto jest kim tutaj.

A na sam koniec krótkie podsumowanie z samego zjazdu.
Było zajefajnie.

Ok. trochę rozwinę tę myśl :)
Pierwszy dzień upłynął na poznawaniu ludzi, kto w co gra i co pije :). Zdecydowanie potrawa dnia był pstrąg, na którego biedny Zagu czekał tak długo, że wszyscy zdążyli zjeść i wypić co zamówili, a parę osób zdążyło już wypić większość tego co Zagu zamówił ;) i właściwie zbieraliśmy się do wyjścia, wreszcie dotarł zamówiony pstrąg. Zagu zadowolony, że w końcu i on może coś zjeść pierwszy kęs (albo drugi) i ość. Wiem, że Zagowi było nie do śmiechu ale i tak nie przeszkodziło nam się z tego śmiać. Zakończyliśmy go tak jak i każdy następny dzień popijawą w ośrodku z rozmowami i grami.
Kolejnego dnia zaczęły się prelekcje. Nie brałem udziału we wszystkich, więc wypowiem się Tolko o tych, które zaliczyłem.
Na pewno muszę pochwalić Kepasona za wybory w wiedźminach. Tu akurat wziąłem tylko udział w połowie prelekcji, ze względu na to, że nie grałem jeszcze w Wiedźmina 2, ale do tego czasu pjawiło się wiele ciekawych opinii i motywów za dokonanymi wyborami (jak w życiu realnym dużą się napędową stanowiły cycki :D).
Alpha i jego przedstawienie Orleais z DA też wypadło fajnie. Widać było, że się do niej przygotował i sięgnął po materiały z wielu źródeł. Podejrzewam, że dla fanów DA było to ciekawe, dla mnie trochę miej, ale i tak przyjemnie się tego słuchało.
Zagu próbował nas z kolei przekonać, że autorzy ME wzorowali się mocno na serii książek o Heehah (chyba tak to się pisało), autora teraz nie pomnę. Czy mu się udało? Na pewno oba uniwersa są bardzo zbieżne, ale nie można było w żaden sposób stwierdzić czy to przypadek czy celowe działanie.
Prelekcje Vadi o inkwizycji w DA przegapiłem, wiec tu na barkach innych spoczywa ocenienie jej.
Miała być też jedna krucza prelekcja, ale prelegentka stwierdziła, że woli πć :)
Oprócz prelekcji odbyły się 3 konkursy wiedzy: o ME, DA i Wiedźminie. Chętni do wzięcia udziału dopisali, przy niektórych pytaniach zabawa była przednia również i dla publiki, a nagrody chyba każdemu przypadły do gustu.
Oczywiście oprócz tzw. części oficjalnej, każdego wieczoru była część nieoficjalna, gdzie w luźnej atmosferze przy alkoholu i grach toczono dyskusje na wszelkie możliwe tematy.
Ogniska, pomimo opisanego wcześniej zgrzytu z baranem, wypadły super, głównie dla tego, że były przedłużeniem tych luźnych wieczorów i ich atmosfery. W oparach palonego drzewa i alkoholu potrafiły wykiełkować naprawdę dziwne dyskusje, ale zawsze niezmiernie ciekawe.
I na koniec jeszcze kilka słów o konkursie strojów. Tu wyszło trochę średnio bo było 4 uczestników z czego tylko 3 konkursowych. Niemniej jednak należą się wielkie brawa dla Vadi, za własnoręcznie przygotowany strój Xeny :;) i słusznie zajęte 1. miejsce. Ja i Nati podzieliliśmy się 2 i 3 miejscem. Brawa pocieszenia dla Zaga i jego Itachiego z bródką ;)

I to tyle. Te parę dni zleciały bardzo szybko i super atmosferze. Wiem też, że zostały podjęte pierwsze przymiarki do kolejnego zjazdu, tym razem w sierpniu na mazurach. Jeżeli dane będzie mi i Nati mieć tyle wolnego czasu, żeby tam się zjawić, na pewno nie będziemy się wahali przed uczynieniem tego.

Pozdrowienia dla wszystkich uczestników
Aesdilven i Nati.

PostNapisane: 06 sty 2013, 23:22 
Status Widmo

Gra w: Seria Assassins Creed,
Cytuj:
Porównanie Prezesa do Chin to element "Ody" pochwalnej, która została ułożona przeze mnie z pomocą kilku osób. "Prezesie, jesteś jak Chiny."

kalesonie jak tak dalej pójdzie to zaczniesz kariere solową bo ci sodówka uderzy do głowy :P Zespół plebason ułożył tekst i skomponował muzyke do ody. ( Uwaga w skład zespołu wchodza osoby które nie zajmują się bezpośrednio śpiewaniem)

Poza tym Shar gdybyś wiedział jak układaliśmy Ode... :) Nie mówiłbyś że było bez historii z tymi chinami.

AeS

To był strój szarej strażniczki :D

My mieliśmy wannę małżeńską i największa łazienkę ze wszystkich wiec nie mogę narzekać. Co do osławionego "rosołu" nie zapominaj o uciekających kluskach. Boże jakie to było irytujące...

Na koniec pozdrów Nati, która dzielnie stawiała mi czoło w Karaoke :)

Sesje RPG - Początkujący Gawędziarz

Kanał na YouTube, Gry, Dragon Ball i Ciekawostki

Napisz wątekOdpowiedz Strona 10 z 14   [ Posty: 132 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona