Wczytywanie
Teraz jest 18 maja 2021, 12:03

Napisz wątekOdpowiedz Strona 7 z 18   [ Posty: 176 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Komentarze do Sesji
PostNapisane: 07 wrz 2012, 16:21 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Mass Effect, Dragon Age,The Elder Scrolls,SWTOR,
To jest odgrywka tak? Napisałem tak jakby zachował się mój kroganin. A się zirytował. Sesja a ustalanie kolejności to inna sprawa. Lucek obecnie nie może nic napisać a Quetz i Hav prosili, żebym napisał więc. Nie przenośmy gryzienia się naszych mass effektów na inny poziom :P

PostNapisane: 07 wrz 2012, 17:21 
Nałogowiec
Nałogowiec

Hm, a więc chyba trzeba zrewidować plan akcji. Sugeruję ogłuszyć kroganina i kontynunować plan zgodnie ze starą wersją.

Nie znosisz ludzi, kontaktów z nimi, czujesz się źle za każdym razem, gdy opuszczasz swoją siedzibę. Gdy już musisz wchodzić w interakcję ze społeczeństwem, dajesz się poznać jako osoba wyjątkowo nieprzyjemna, neurotyczna, sakrastyczna i groźna.

PostNapisane: 07 wrz 2012, 17:27 
Nałogowiec
Nałogowiec

Póki co Kroganin ogłuszył mnie. Jedno to działanie wg. świata gry, a drugie to trzymanie się pewnych ustalonych ram. Jeśli stwierdzę, że moja postać jest chora psychicznie, to mam wyjąć broń i zastrzelić wszystkich graczy? Chyba nie. To samo tyczy się kroganina. Rozumiem, że są z natury dość agresywni, ale takie zachowanie po prostu psuje rozgrywkę. Takie jest moje zdanie w każdym razie.

Fan page Status Widmo --> https://www.facebook.com/StatusWidmo

tumblr Status Widmo --> http://statuswidmo.tumblr.com

PostNapisane: 07 wrz 2012, 17:29 
Nałogowiec
Nałogowiec

Cóż, sugeruję w next turze ostrzelać go z działka. Pare kilo ołowiu na klatę go uspokoi i będzie sie regenerował zamiast szaleć. Bez urazy Stanek - ale po prostu nie chcę abyś w nastęopnym wybuchu agresji dla odmiany np wbił mojej postaci hełm w twarz ;)

Nie znosisz ludzi, kontaktów z nimi, czujesz się źle za każdym razem, gdy opuszczasz swoją siedzibę. Gdy już musisz wchodzić w interakcję ze społeczeństwem, dajesz się poznać jako osoba wyjątkowo nieprzyjemna, neurotyczna, sakrastyczna i groźna.

PostNapisane: 07 wrz 2012, 17:44 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Dobra to teraz będą dwa ugrupowania. Bo już to że czlowiek zrobił samowolkę to jest git. Czyli skoro on tak zrobił to kiedyś może złamać znowu rozkaz czy ułożyć plan według swoich zasad i może przeszkodzić drużynie. Więc reszta zespołu teraz też powinna go odstrzelić tak jak krognina. I uważam że sesje psuje konsultacja właśnie w komentarzach i wykorzystywanie tego w sesji. Typu teraz ustalenia co zrobić ze mną.

PostNapisane: 07 wrz 2012, 18:16 
Nałogowiec
Nałogowiec

Wiesz, moge w ciebie strzelać samowolnie. Mi to obojętne. W sumie róbta co chceta, ja realizuję plan. Został mi sie tylko Lucullus, i bedzie ciężko.

PostNapisane: 07 wrz 2012, 19:47 
Nałogowiec
Nałogowiec

Nie chodzi o to, że ja się konsultuję co z kimś zrobić. Nie zrobiłem żadnej samowolki, a jedynie zmusiła mnie do tego sytuacja. Nie zmieniono kolejności w szyku, tak jak prosiłem więc musiałem improwizować, choć tego NIE chciałem. Chyba wyraźnie zaznaczyłem to w poprzednich postach, na które nie dostałem odpowiedzi. Natomiast Ty nie musiałem wywalać mnie pięścią w kosmos tylko dlatego, że uraziłem dumę twego kroganina, bo zrobiłem to z przymusu, który z kolei był powodem źle rozplanowanej kolejności działania. Poza tym, takie komentarze do sesji są przydatne. W ilu sesjach brałem udział, to zawsze takie coś było. Nie ma co sie spierać. Było minęło. Trzymajmy się po postu granic rozsądku. Można kogoś szturchać etc., ale nie ma powodu bez uzasadnienia, eliminować gracza na kilka tur, bo to właśnie ze mną zrobiłeś ;)

Fan page Status Widmo --> https://www.facebook.com/StatusWidmo

tumblr Status Widmo --> http://statuswidmo.tumblr.com

PostNapisane: 07 wrz 2012, 22:17 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: DA, ME, NWN, Fallout, BG, Icewind Dale, Jade Empire, KoToR, SWToR, LoL
Turianin odpisze jutro z rana bo dzisiaj pada na ryjek. :)

PostNapisane: 08 wrz 2012, 00:23 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Proszę nie powinno czegoś takiego być w sesji ale zmieniam posta. Bo widzę że nie będziecie potrafili odgrywać dalej bo akurat coś się wam nie podoba i nie umiecie jakoś z tego wybrnąć.

PostNapisane: 08 wrz 2012, 06:45 
Volus Mercenary

Gra w: RPG (wszelkie, wręcz nałogowo)
Po kolei:

1. Problem polegał na kolejności, a nie na reakcji postaci Stanka. "Wepchnięcie się" Stanka przed Lucullusa było zaaprobowane przez GM, ale tylko słownie wśród znajomych z sesji, którzy akurat siedzieli na TS-ie. Nie było żadnego komentarza ze strony GM w tym temacie, co było błędem. Powstała dezinformacja - część graczy wiedziała o ciut zmienionych zasadach, a część nie i stąd spór. Nie wiem, czy aprobata Vela powstała przed czy po poście Stanka - jeśli "po", to winę ponosi również Stanek za samowolną i sprzeczną z GM-owskimi ustaleniami akcję.
2. W pierwotnej formie posta Stanek odgrywał swoja postać i odgrywał ją bardzo po krogańsku - czy to źle? Absolutnie nie! Każda postać jest inna i inaczej reaguje na różne bodźce. Sesja nie polega na wykonywaniu questów za questami, łechtaniu ego wszystkich postaci nawzajem i życiu w przyjaźni, miłości, szczęśliwości, wspaniałomyślności, błeeeee... W sesji odgrywa się postacie i nie wszystkie muszą się lubić, niesnaski będą się zdarzać, spory tym bardziej, a i bójki się zdarzą. Przy czym najważniejszą kwestią jest odróżnianie reakcji postaci od reakcji graczy.
3. Omawianie w komentarzach najbliższych akcji, które wydarzą się za ułamki sekund, jest absurdalne i niefabularne. Co innego dojść do konsensusu w komentarzach, gdy postacie dyskurują w mesie, zagryzając pieczonego pyjaka, a co innego debatowanie w sytuacji, gdy mamy akcję-reakcję. AdDur, zamiast komentarza, w przyszłej kolejce powinieneś pokierować Korisem, czymś w stylu: "- Kroganin jest zdrajcą! Wszyscy w niego strzelajcie [albo inna, niecenzuralna i bardziej radykalna wypowiedź, którą w komentarzach napisać nie można, ale na sesji jak najbardziej] - powiedział quarianin, po czym oddał serię, celując w krogański łeb". To, czy inni gracze pójdą za Twoim przykładem, czy też Ciebie uznają za zagrożenie - zależy już od nich i reakcja łańcuchowa może być intrygująco zabawna.
4. Stanek, nie powinieneś ulegać i zmieniać posta. Zareagowałeś jak zareagowałeś, bo odgrywałeś postać. To wcale nie psuje sesji, a tylko nadaje jej smaczku, charakteru. Właśnie uleganie i prowadzenie postaci tak by wszystko szło gładko, questowo i po myśli innych graczy jest bezpłciowe, a na dłuższą metę nudne. Twój Urdnot jest Twoja postacią i to Ty wiesz najlepiej, jak będzie postępować w określonych sytuacjach.

Warte odnotowania: Pisałem to nieoficjalnie jako Zag i jako uczestnik sesji, a nie oficjalnie jako opiekun działu. Zatem można, a wręcz powinno się podjąć dyskusję, a przyjmowanie powyższych wywodów odgórnie jest wysoce niewskazane (acz mile widziane ;)).

Obrazek

Napisz wątekOdpowiedz Strona 7 z 18   [ Posty: 176 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Następna strona