Wczytywanie
Teraz jest 22 paź 2021, 19:36

Napisz wątekOdpowiedz Strona 330 z 1414   [ Posty: 14131 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 327, 328, 329, 330, 331, 332, 333 ... 1414  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Przeklęta Wyspa- Komentarze
PostNapisane: 15 mar 2013, 16:09 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Wiedźmin, Dragon Age
Na pierwsze pytanie odpowiedziały, że któreś z ich trójki kłamie (może jedno, a może wszystkie bo nie wynikało to z pytania). Na drugie, że żadne nie kłamie wciąż, podczas gdy inne mówią prawdę. Na trzecie odpowiedziały jakie mają kolory, zgodnie z tym co widzą dziewczyny.
Racja - gówno wiadomo.
Gustaw za to mówił że jedna z istot kłamie (nie wiadomo czy w ogóle chodzi o zwierzęta, nie wiadomo ile jest "istot").
Zakładając, że zwierzaki są dziwnym tworem magicznym a nie istotami i że nie kłamie ani Keira ani Nahira, to zostaje króliczek. Albo jest tam jeszcze jakaś inna istota, która się maskuje. Może poszukajcie kameleona :P

Zawsze można któremuś zadać pytanie, kogo macie wskazać, żeby przejść dalej :D

Obrazek

"Walkę kończy śmierć, każda in­na rzecz walkę je­dynie przerywa." - Ciri

PostNapisane: 15 mar 2013, 16:19 
Nałogowiec
Nałogowiec

Vi w sumie dobry pomysł z tym ostatnim pytaniem.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

PostNapisane: 15 mar 2013, 16:33 
Nałogowiec
Nałogowiec

Tam było pytanie czy JEDNO ze zwierząt z waszej trójki kłamie. Więc nie chodziło o Gustawa. Chyba, że jak mówiłam, one nie są prawdziwe.

A czemu wszyscy zakładają, że Keira ani Nahira nie kłamią? ]:->

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 15 mar 2013, 16:39 
Nałogowiec
Nałogowiec

Bo Was (czyli Keirę i Nahirę) lubimy, więc nie zakładamy, że są zue i kłamią :D

Tak, chodziło o jedno z trójki, ale nie było sprecyzowane czy tylko jedno (może kłamać, jedno, dwa lub wszystkie i nie muszą kłamać tym co mówią, tylko np. w tym, czym są)

Obrazek

PostNapisane: 15 mar 2013, 16:41 
Nałogowiec
Nałogowiec

Było "CZY jEDNO Z WASZEJ TRÓJKI KŁAMIE"

Shar, ja od razu wiedziałam co napisać :P To znaczy, to w końcu Herman. Największym problemem było wybranie stroju, który podkreślałby jego wielkość... :P

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 15 mar 2013, 16:48 
Nałogowiec
Nałogowiec

Nie pomyślałem w ogóle o stroju dla Hermana. Rymowanka i strój, który będzie podkreślał wielkość Hermana. Par chyba na razie prowadzisz w konkursie Przeklętej Wyspy.

Same problemy są z tą zagadką.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

PostNapisane: 15 mar 2013, 16:48 
Nałogowiec
Nałogowiec

Właśnie... "Czy jedno" a nie "Czy TYLKO jedno" ;)

Obrazek

PostNapisane: 15 mar 2013, 18:03 
Nałogowiec
Nałogowiec

Jak dotąd mamy tyle wskazówek...

Królik
Poprowadził Keire i Nahirę dalej przez kolorowy las
-Obydwie przeszłyście próby. Teraz czeka was ostatnia. Próba spostrzegawczości. Zaprowadzę was do jaskini kłamców. Znajduje się tam wejście do komnat mędrca, te otworzą się dopiero gdy przejdziecie próbę.

Weszli do niewielkiej jaskini. Całe pomieszczenie, mimo iż niewielkie rozświetlone było piękną grą świateł padających przez kolorowy witraż.
Nagle do groty wszedł różowy lew, czarna owca i niebieski kangur. Wszystkie stworzenia stanęły obok Keiry, Nahiry i Gustawa

Królik
-To ostatni z popleczników pustelnika. Jedna z istot w pokoju wciąż kłamie podczas gdy inne mówią prawdę. Każdej z nich możecie zadać po cztery pytania, jednak na koniec będziecie musiały odgadnąć która jest kłamcą. Jeśli wam się nie uda zginiecie. 

Maria Keira Vez

Skrzywiła się. Kłamcy. Chodzi o królika-kłamcę, czy jest ich tu więcej?
Siadła po turecku na ziemi i zaczęła myśleć. 
Można by zadawać pytania każdemu: czy lew kłamie, czy kangur kłamie i czy owca kłamie... Dwa zwierzęta świadczyły by na niekorzyść jednego a swoja korzyść, a jedno na niekorzyść obu? Chyba, ze to królik skłamała w podstawowej sprawie i każdy może być kłamcą...
Jeśli spytam ich czy kłamią, każde powie, że nie. Jeśli spytam czy mówią prawdę, każde powie, że tak. Jeśli zaś spytam każde z nich czy jedno z tej trójki kłamie kłamie... Tylko kłamca odpowie, że nie? Chyba, że to królik jest jedynym kłamcą, tak jak skłamał w przypadku próby. Można więc zapytać każdą z istot o każdego łącznie z królikiem. Większe szanse. 
W końcu poukładała sobie pewne rzeczy w głowie. Podeszła do Nahiry i odezwała się do niej szeptem. 
- Przemyśl tylko, że istoty w pomieszczeniu są nie tylko trzy.

Nahira Ragoo

Spojrzała na Keirę z podziwem.
-Racja. Nie wpadłabym na to, żeby królika też brać pod uwagę. Ja bym po prostu zapytała każde zwierzę, które z nich kłamie, ale nie wiem czy to dozwolone. Czy jeśli zadam pytanie Gustawowi to to się będzie liczyło do pytań? Skomplikowana sprawa.

Maria Keira Vez

Wzruszyła ramionami.
- Sam powiedział, że w próbach mamy ufać nie temu co od niego usłyszymy, a temu co uznamy za słuszne, prawda? jest ich czworo. Jeśli Gustaw kłamie, kłamać może każdy, a on nie musi kłamać zawsze. W pozostałych przypadkach... Wystarczy zapytać każde ze zwierząt które z nich kłamie... Możesz zapytać każde z trójki czy jedno z tej trójki kłamie. Jeśli dwie osoby potwierdzą... Będzie z głowy... Prawda?
Keria spojrzała na nahirę bezradnie. 
- Nie jestem w tym dobra. Kiedy jest za dużo opcji zaczynam sie gubić.

Nahira Ragoo

Zmarszczyła brwi przytłoczona zawiłością problemu.
-Ale jeśli Gustaw kłamie, to każde ze zwierząt może czasem kłamać a czasem nie i żadna ilość pytań nam nie pomoże w ustaleniu ich prawdomówności. Mnie to mówisz? Nie dość, że wszystko jest tu na opak to jeszcze mam zgadywać prawdomówność kolorowych zwierząt-zastanowiła się przez chwilę nad tym co powiedziała-Chyba nigdy nikomu o tym nie opowiem. No dobra, spytam je najpierw czy jedno z ich trójki kłamie.
Podeszła bliżej zwierząt i po kolei zadała każdemu z nich to samo pytanie:
-Czy jedno ze zwierząt z waszej trójki kłamie?

Zwierzęta popatrzyły się na siebie

Owca
-Tak

Lew
-Tak

Kangur
-Tak

Maria Keira Vez

Skrzywiła się. 
- I dlatego nie cierpię gadania. 
Można spytać czy Gustaw kłamie, albo spytać każdego kto kłamie, ale Keira miał już dość tej próby.

Nahira Ragoo

Wpatrywała się ponuro w zwierzęta. Wszystkie powiedziały to samo... pięknie.
-No dobra, kolejne pytanie, ale chcę, żebyście odpowiedziały wszystkie na raz. Które z was wciąż kłamie podczas gdy reszta mówi prawdę?

-Żadne!
Zwierzęta odpowiedziały chórem 

Maria Keira Vez

Zacisnęła sęby. Wolała walczyć wręcz, z przeciwnikiem który jest fizyczny. Ta cała gadanina...
Spojrzała bezradnie na Nahirę. 
- Wiesz? Myślenie chyba zostawię tobie. jak dla mnie kłamie Gustaw, albo jestem głupsza niż myślałam. Można by je o to zapytać, ale zostanie nam tylko jedno pytanie, a ja... sama już nie wiem. - spojrzała na królika. - Zawsze mogę go zabić - dodała uspokajająco.

Nahira Ragoo

Spojrzała na Keirę z przerażeniem.
-Ale... ale... ja nie mam pojęcia o co pytać-po długiej chwili milczenia i wytężonego myślenia podeszła do Gustawa u zapytała:
-Jakiego koloru jest twoje futro?

Gustaw spojrzał na Nahire dziwnie
-Żartujesz Nahiro? Jestem Królikiem. Mam białe futerko jak każdy. Chyba nie podejrzewasz że może chodzić o mnie?
Reszta zwierząt spoglądała na Keire i Nahirę pustym wzrokiem. Jaskinia była sucha, witraże nadawały jej nadzwyczajnego wyglądu. Nahira poczuła smród mokrego błota. Uczuci minęło tak szybko jak się pojawiło. Zwierzęta czekały na kolejne pytanie. Keira czuła dreszcze. W jaskini zrobiło się zimniej. 
-Zostały wam dwa pytania-Oznajmił królik.

Maria Keira Vez

Spojrzała na Królika. Dziwne było, że trzy stworzenia mówiły jak połączone. 
- A czy te zwierzęta są... prawdziwe? Wszystkie? 
Spojrzała na Nahirę.
- Coś bardziej skomplikowanego, tak, żeby nie mogły mówić tego samego? - szepnęła do Nahiry. - Jeśli wyczerpiemy pytania, zabijam uszatego.

Nahira Ragoo

Zmrużyła oczy. Ogarniało ją coraz mocniejsze wrażenie, że coś tu nie gra. Spojrzała badawczo na królika, później na resztę zwierząt. Przeszła się po komnacie, wytężając wzrok i węch, w nadziei, że znów poczuje dziwny zapach. Na koniec uważnie przyjrzała się witrażowi.

Zwierzęta lśniły nienaturalnie. Witraż wydawał się zwyczajny. Jaskinia była sucha, jednak oronka czuła się podobnie jak w mokrej dżungli. 
Gustaw staną i podrapał się po uszach
-Nahiro pytaj. Zostały dwa. 

Nahira Ragoo

-Nie poganiaj mnie, muszę się zastanowić-warknęła zirytowana. Podeszła do zwierząt i spróbowała dotknąć owcę. Następnie zamierzała dotknąć również lwa i kangura.

Maria keira Vez

Dotknęła ostrzegawczo rękojeści miecza. 
- Nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Czy one są prawdziwe? - spytała sucho.

Nahira dotknęła owcy, jednak jej futro było nienaturalnie chłodne i lepkie. Futro lwa i kangura podobnie.

Gustaw spojrzał niechętnie na Keirę
-Tak samo jak wszystko w tej krainie. To magia powołała ją do istnienia. Pod tą górą dzieją się rzeczy o których sobie nawet nie wyobrażasz. Gdy byłem tutaj pierwszy raz, też było to dziwne doświadczenie.

Nahira Ragoo

W zamyśleniu przesuwała chłodną sierść między palcami.
-Te zwierzęta są jakieś dziwne. Z czego one są?-zwróciła się do królika. Jednocześnie pociągnęła mocniej za trzymane w palcach futro owcy, mając nadzieję wyrwać kępkę. Jak do tej pory stworzenia nie były agresywne i miała nadzieję, że ta drobna zaczepka nie zmieni tego stanu rzeczy.

Maria keira Vez

Spojrzała na każde ze zwierząt. Czuła, że robi źle. Miały tak mało pytań. 
- Jaki masz kolor futra? - spytała zwierzęta po kolei. 
Zobaczyła co robi nahira. Dziwne futro? Dziwne? Oprócz tego że kolorowe? 
Prychnęła zniecierpliwiona. Na co komu taka dziwna próba?

Gustaw
-Przecież mówiłem wam, że tutaj wszystko jest nieco inne, oderwane od rzeczywistości. Także zwierzęta. Dziwi mnie że nie zauważyłaś niczego dziwnego w ich kolorze Nahiro.

Nahira oderwała kawałek od każdego zwierzęcia. Futro formowało się zupełnie jak glina, lub plastelina

Lew
-Moje furo jest różowe

Owca
-Moje jest czarne

Kangur
-A ja jestem niebieski

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 15 mar 2013, 18:15 
Nałogowiec
Nałogowiec

No tak. Przyznam się, że mam już taki wordowski pliczek pod nazwą "królik" z tym wszystkim ;) Tylko, że dość to niejasne jest, hehe. Wygląda, że wszystkie zwierzęta są z tego samego tworu.

Hm... żeby był inny rodzaj broni można by było zagrać w rosyjską ruletkę :P

Obrazek

PostNapisane: 15 mar 2013, 18:31 
Nałogowiec
Nałogowiec

Widzę, że wszyscy, a w zasadzie prawie wszyscy się zastanawiamy nad zagadką Plxa.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

Napisz wątekOdpowiedz Strona 330 z 1414   [ Posty: 14131 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 327, 328, 329, 330, 331, 332, 333 ... 1414  Następna strona