Strona główna forum

Warownia Starego Morza

Nazwa użytkownika: Pamiętaj mnie
Hasło:
Teraz jest 26 lis 2020, 15:34

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 2 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jak rozpocząć przygodę z Wiedźminem?
PostNapisane: 12 lip 2020, 20:48 
Casual
Casual

Witam.

W długim oczekiwaniu na Diablo 4, postanowiłem odpocząć od D3 i zdecydowałem się na pogranie w trzecią część Wiedźmina.
W związku z tym, że gra będzie mi się pobierała jeszcze z tydzień (trafiłem na lejek ;/) troszkę szperam sobie w sieci i czytam na temat gry.
I tutaj moja prośba:
Wyobraźcie sobie, że zaczynacie grać po raz pierwszy, zupełnie od zera, ale macie już swoją obecną wiedzę o grze.Jak zacząć grać? Jaki poziom trudności wybrać na początek? Skupić się początkowo raczej na głównym wątku? Robić wszystkie możliwe wątki poboczne? Znalazłem w sieci wypowiedzi, że gra jest źle zbalansowana i robienie wszystkich wątków powoduje, że postać robi się zbyt silna i gra robi się za łatwa...
Wczytujecie zapisy gry w razie złego wyboru, czy idziecie na żywioł z wszystkimi konsekwencjami raz podjętej decyzji, jaka zła by nie była?
Wiem, że pytania raczej dziwne i pewnie większość odpowiedziałaby coś w stylu "To zależy od ciebie", ale może jest coś co warto wiedzieć od bardziej doświadczonych graczy, o czym nawet nie mam pojęcia nie znając gry, co pozwoli czerpać jak najwięcej przyjemności z rozgrywki? Zaznaczam, że nie obawiam się gry, która zajmie kilkaset godzin i jak już raz mnie wciągnie to mogę grać długi czas w jeden tytuł.
Pozdrawiam i proszę bez jakichkolwiek spojlerów ;)

Tytuł: Re: Jak rozpocząć przygodę z Wiedźminem?
PostNapisane: 29 sie 2020, 18:32 
Stand User

Gra w: wojny psychologiczne
Generalne widziałem sporo porad dla osób podchodzących po raz pierwszy do W3. Sprowadzały się do zwykle konkretnej kolejności przechodzenia. Najpierw robić wątek główny, ale w trakcie, kiedy twoja postać będzie miała odpowiedni level, wziąć się za dodatek Serca z Kamienia, bo dobrze sie to zgrywa z wątkami w choćby takim Novigradzie. Do tego fabuła w dodatku jest dobrze poprowadzona, a decyzje tam serio niekiedy jest podjąć. Plus jest sporo nawiązań do polskiej literatury i legend, jak choćby "Wesele" Wyspiańskiego czy legenda o Twardowskim. Natomiast szereg osób polecał wzięcie się za drugi dodatek Krew i Wino dopiero po zakończeniu wątku głównego, ponieważ będzie to doskonałe zwieńczenie końca historii o Geralcie

Obrazek

Spoiler:

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 2 ]