Strona główna forum

Warownia Starego Morza

Nazwa użytkownika: Pamiętaj mnie
Hasło:
Teraz jest 17 gru 2018, 01:13

Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 4   [ Posty: 33 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wasze odczucia i przemyślenia po przejściu Wiedźmina 3
PostNapisane: 26 sty 2016, 20:21 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, Wiedźmin, KOTOR
Szczerze mówiąc mi we "wczuwaniu" się przeszkadzałaby kradzież :P Jako że wczuwałem się w Geralta w 100% to nikomu nie kradłem niczego. Jedyne domki, które plądrowałem były w opuszczonych wioskach. Mój Geralt nie kradł, tak jak prawdziwy, więc nie obrywałem halabardą i moja "wczuwka" nie ucierpiała :D

PostNapisane: 07 lut 2016, 13:11 
Free Company of Alinor

Gra w: Lepiej nie będę się przyznawać
Przemyśleń po przejściu Wiedźmina 3 było dużo. Nie będę się rozpisywał zbytnio... Powiem tylko, że fabuła w Wiedźminie 3 jest idealnie połączona z otwartością świata. W Skyrimie na przykład ten element szwankował. W Wiedźminie 3 właściwie nie używałem opcji szybkiej podróży. Zadania wykonywało się tak, jak po kolei trafiało się do danych lokacji, a w Skyrimie te lokacje są porozrzucane po całej mapie.

Fabuła to zdecydowanie mocny element Wiedźmina 3. Historię naprawdę się przeżywa, choć jak dla mnie postacie są mniej... wyraziste niż w Mass Effect. Ale pewnie to dlatego, że właśnie postacie są najmocniejszą (jak dla mnie) stroną Mass Effect'a. Na prawdę po zobaczeniu fabuły Wiedźmina 3 zapytałem się samego siebie... "Czy może być lepiej?". No i tutaj CDP zaskoczyło mnie jak nigdy. Serca z Kamienia. Dodatek ten zostanie w moim sercu chyba już na zawsze. Nie zapomnę emocji towarzyszących graniu w Serca z Kamienia. Jednak nie tylko znakomitą fabułą gra żyje. Pamięta ktoś walkę z Olgierdem? Ta sceneria była niesamowita. Plac przed płonącym dworkiem, burza i ta muzyka... I to jak świetnie zrobione były w tej walce animacje Olgierda :D Sama walka również była ciekawa i po prostu trudna. Nie do opisania ta scena z gry. Jeszcze cytat z Potopu "Może waść chcesz poczekać aż siąpić przestanie" i "Mnie wszystko jedno". Po ukończeniu Serc z Kamienia po raz kolejny przyszło to samo pytanie. Czy może być coś jeszcze lepszego? Cóż... Czekam na Krew i Wino.

PostNapisane: 12 lis 2016, 15:50 
Adept analogów
Adept analogów

ukończyłem w nocy. Zakończenie dobre, cała historia w porządku. Miała swoje lepsze i gorsze momenty. Ogólnie pod koniec dało się wyczuć już u mnie lekkie znużenie, a spowodowane to było tym przeciąganiem i odkładaniem ostatecznej bitwy w czasie, bo "idź do Yen, idź do Avallac'ha, idź do Ciri, biegaj po Skellige w te i nazad, myszowór, kamień słoneczny itp" Człowiek już czekał na bitwę z Eredinem, a tu masz ;)

Ja wiedźmina nie chcę się czepiać, to gra wspaniała, wielka robota polskiego studia, ALE... na litość boską! Wersja GOTY, patch 1.31.1, a w grze zatrzęsienie bugów! I to takich, które czasami przeszkadzają w ukończeniu zadania. Ile razy musiałem wczytywać, bo przy kolejnym znaku zapytania brakowało Ghula, czy samej skrzyni ze skarbem. Albo leży ciało z kluczem tyle tylko, że ciało nie było interaktywne. Albo ile razy brałem zlecenie z tablicy to mimo, że później jeszcze raz przeczytałem to zlecenie w ekwipinku to zadanie i tak nie aktywowało się? Miałem na Skellige 3 takie przypadki. W jednym przypadku pomogło wczytanie, pozostałe - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie. Była sytuacja, że wytargowałem z jakimś kolesiem zapłatę za zlecenie, a po wykonaniu zadania otrzymałem domyślną stawkę. To również było na Skellige. Wyśmienity rynsztunek szkoły wilka - pancerz - nie da się go wykonać u płatnerza na rynku w Novigradzie, bo nie wyświetla się schemat mimo, że mam go w ekwipunku. Co ciekawe pozostałe części wyświetlają się. Żeby zrobić pancerz musiałem lecieć do Kasztelu we Wrońcach. Potwory i ludzie blokujący się pod teksturami, blokująca się kamera na trybie detektywa, blokująca się kamera podczas jazdy konno (obraz wyświetlany z pozycji zada Płotki :D), raz nie było dźwięku biegania Geralta, wrócił sam po jakimś czasie. Czasami nie mogłem odpalić pochodni, nie wiem czemu... Te błędy zostawiają rysę na wspaniałej grze. Mam nadzieję, że CDP red zdaje sobie z tych niedociągnięć sprawę i wyciągnie wnioski w cyberpunku :)

Wiedźmin 3 oceniam 9/10

teraz pora na dodatki

Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 4   [ Posty: 33 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4