Wczytywanie
Teraz jest 28 maja 2020, 16:18


Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Leksykon
PostNapisane: 12 mar 2013, 00:03 
Nałogowiec
Nałogowiec

Dołączył(a): 15 gru 2011, 15:27
Posty: 21764
Grupy

Animalsi - ludzie, którzy posiadają w sobie zwierzęce DNA. Daje im liczne korzyści np. siłę, ale każdą zaletę równoważy słabość zwierzęcia, którego cechy posiadają. Z racji zwierzęcego DNA ich dostęp do inżynierii genetycznej jest ograniczony gdyż w większości przystosowana jest ona do ludzi. Podobnie jest z cybernetyką. Animalsi odczuwają silną niechęć do wszczepiania sobie sztucznych elementów w ciało. Stanowią 10% populacji Ziemi.

Cyberianie - ludzie, którzy wyposażyli się w cybernetyczne wszczepy, a często też zastąpili nimi kończyny utracone w wypadkach, a czasem nawet specjalnie po ty zastąpić rękę lub nogę metalowym elementem, który nie tylko jest znacznie wytrzymalszy, ale też znacznie silniejsza niż ręka lub noga ludzka, a dzięki zaawansowanej technice wszczepy sprawują się tak samo dobrze jak naturalne kończyny albo i nawet lepiej. Cyberianie nie ukrywają tego kim są i już na pierwszy rzut oka można dostrzec w nich cybernetyczne wszczepy, które wyróżniają ich z pośród pozostałych grup. Stanowią 15% populacji Ziemi.

Cybergetycy - ludzie, którzy postanowili połączyć dobrodziejstwo technologii inżynierii genetycznej z dobrodziejstwem cybernetyki. Ludzie, którzy połączyli w sobie zalety tych dwóch technologii na samych sobie stali się cybergetykami. W odróżnieniu od cyberian nie wszyscy z nich lubią by ich cybernetyczne wszczepy były widziane na pierwszy rzut oka. W zasadzie większość woli je ukrywać by udawać słabszych niż są w rzeczywistości. Są z jedną z dwóch najliczniejszych grup na Ziemi. Stanowią 25% jej populacji Ziemi.

Czyści ludzie, którzy dobrowolnie odrzucili dobrodziejstwo technologii. Nie przechodzą żadnych terapii genowych, niczego sobie nie wszczepiają ani nie poprawiają genetycznie. W większości gardzą pozostałymi grupami społecznym. Nawołując często do ich likwidacji. Często są to ludzie bardzo religijni. Wielu z nich siedzi w więzieniach. Stanowią 20% populacji Ziemi. Ponieważ są w mniejszości często mówią o tym, że są prześladowani przez władze przychylne innym grupom społeczeństwa.

Nietschanie - ludzie, którzy postawili na inżynierie genetyczną i w pełni korzystają z jej zdobyczy .Nietschanie nie używają implantów oprócz nanobotów obecnych w ich krwi. Implanty służą do poprawieniu refleksu, wzroku itd. Nietschanie mają jednak to wszystko od chwili urodzenia dlatego ich nie używają. Nietschanie dzielą się na klany u każdego z klanów jakaś ludzka cecha wybija się na pierwsze miejsce i przez klan uważana jest za najważniejszą może to być np. siła, zwinność lub coś innego. Ze względu podziałów na klany dla Nietschan bardzo ważna jest rodzina. Nie wchodzą w kontakty seksualne z innymi ludźmi. Nazwę swojej grupy zaczerpnęli od ziemskiego filozofa, który wyznawał kult siły. W Nietchanskich klanach nie ma miejsce na słabość. Są z jedną z dwóch najliczniejszych grup na Ziemi. Stanowią 25% populacji. Nie podaje żadnego klanu liczę na Waszą inwencje. Jeśli uznacie, że byłoby Wam łatwiej stworzyć postać w oparciu o znany klan to napiszecie. Wtedy wstawię w leksykonie jeden z Nietchanskich klanów, którego może stać się członkiem.

Telekinetycy - mogą się urodzić w każdej z pozostałych grup na Ziemi. Jednak tracą zdolności, które powinni mieć jeśli urodzili się w grupie Nietschan, Animalsów lub Cybergetyków. Są właściwie tacy jak czyści z tą różnicą, że posiadają zdolności telekinetyczne, a czasem nawet telepatyczne. Jednak inwazyjne badanie ich genów powoduje, że tracą oni zdolności. Dlatego wiele z badań nad telikinetami jest zabrinione. Choć oczywiście niektórzy prowadzą je nieoficjalnie. Ryzyko jest jednak zbyt duże i większość telekinetyków nie zgadza się na takie badania. Rządy państw i korporacji chętnie widzą telekinetyków w szeregach swoich żołnierzy. Nadano im kategorie od R1 (najniższa) do R12 (najwyższa). Stanowią 5% populacji Ziemi.

Państwa

Cesarstwo Polski - autorytarne państwo o imperialistycznych zapędach rządzone przez Cesarza przy współudziale ośmioosobowej rady doradczej. W Cesarstwie panuje surowo prawo, ale kraj jest bogaty jak i jego obywatele. Dlatego większość obywateli popiera władze. W Cesarstwie zakazane są wszystkie religie Abrahamowe. Wyznawcy tych religii mogą żyć sobie spokojnie w państwie jeśli się z nią nie obnoszą w przeciwnym razie Cesarstwo pozbawia ich obywatelstwa i wyrzuca z kraju. Natomiast propagowanie religii Abrahamowych karane jest śmiercią. Flaga Cesarstwa ma barwy biało - czerwone z niebieską pięcioramienną gwiazdą po środku. Godłem państwa jest orzeł w koronie (ten co teraz) rozpościerający skrzydła szykujący się do ataku. Orzeł wpisany jest w heksagon skierowany wierzchołkiem ku górze tym samym drugi wierzchołek znajduje się na dole. Tło heksagonu jest czerwone. Wszystkie pieczęcie Cesarstwa zawierają taki heksagon lub normalny heksagon.

Imperium Rosyjskie - imperialne państwo obejmujące wielkością większość Europy. Rządzone przez Cara przy współudziale senatu. Sytuacja w państwie podobna jest do tej jaka panuej w Cesarstwie, ale parwo jest trochę łagodniejsze.

Brazylia - demokratyczna potęga gospodarcza. Jeden z niewielu ostatnich krajów demokratycznych na świecie.

Cesarstwo Japonii - panuje tam w zasadzie taki sam ustrój jak teraz obecnie.

Chiny - panuje tam taki sam ustrój jak teraz obecnie.

Gabon - jedne z dwóch państw w Afryce przez czarną rasę. Panuje w nim łagodna dyktatura. Wielu obywatelom nie podoba się, że pozostałe kraje Afryki to kolonie białych i chcieli by ten stan rzeczy zmienić, ale władza wie, że przypadku ataku na którąś z kolonii białych Gabon podzielił by jej los.

Benin - drugie państwo w Afryce rządzone przez czarną rasę. I jedyne w którym panuje demokracja, ale swobody obywatelskie są znacznie ograniczone. Podobnie jak Gabon państwo Benin nie zamierza zostać kolonią.

RPA - kraj zależny od Cesarstwa Polski (jest to państwo satelickie Cesarstwa) w którym prawo jednak nie jest tak srogie jak w Cesarstwie. Podobnie jak w koloniach Cesarstwa panuje Aparheid przy czym jest on nieoficjalny i w zasadzie Aparheidem bis. Czarni są w niem podzieleni na trzy kategorie złotą, srebrną i brązową. Im wyższa kategoria tym lepsze miejsce zamieszkania w RPA dla czarnych obywateli.

Organizacja

Korpus - jest to miejsce gdzie trafiają telekinietcy. Są tam szkoleni. To korpus przyznaje kategorie telekinetą. Każde państwo lub korporacje stanowiąca państwa posiada własny korpus. Dlatego zasady panujące w korpusach mogą się nieco różnić, ale wszędzie zgładzenie telekinetów jest obowiązkowe. Telekinetów którzy się ukrywają cały czas się szuka. Za ucieczkę z korpusu grozi śmierć jednak przełożeni mogą okazać łaskę i skierować złapanego dezertera na resocjalizacje na której ma szanse zrozumieć, że ucieszka była błędem i ponownie wrócić na łono korpusu.

Korporacje

Artanis - korporacja, która opracowała pierwszy uniwersalny translator.

Genetix - korporacja zajmująca się głównie genetyką, która po bankructwie państw arabskich zaczęła je wykupować na własność. Obecnie włada większością afryki jest drugą najpotężniejszą korporacją na świecie.

Renegis - również korporacja zajmująca się genetyką. Opracowała lek Panceix, który miał wyleczyć ludzi ze wszystkich chorób. Rok później doprowadził jednak do śmierci pół miliarda ludzi, a korporacja zbankrutowała.

Unia Korporacyjna -megakorporacja utworzona w 2090 roku, która ostatecznie wchłonęła wszystkie państwa narodowe na świecie. By ostatecznie rozpaść się w 2225 na dwie mega silne korporacje Arktanis i Genetix oraz państwa narodowe.

Visty - korporacja zajmująca się przedłużaniem życia ludzkiego. W 2168 udaje im się je wydłużyć o 25 lat.

Artknis - obecnie jedna z najpotężniejszych korporacji na świecie. Włada Ameryką Północną, Południową i środkową z wyłączeniem Brazylii.

Kolonie

Cesarstwa

Madagaskar (1 kolonia Cesarstwa obecnie zamieniona w jeden wielki port lotniczy - morski), Angola, Botswana (obecnie Horyzont) , Burudni (obecnie Blask), Demokratyczna Republika Konga (obecnie Perła), Gwinea (obecnie Barwa) , Kongo, Mali, Republika Środkowoafrykańska (obecnie Kwiat), Sierra Leone, Sudan południowy (obecnie Skała) , Tanzania, Zimbabwe (obecnie Liść), Namibia, Togo (obecnie Nadia kolonia zamieniona w jeden wielki obóz szkoleniowy dla telekinetów)

Afrykańskie kolonie korporacji Genetix

Algieria, Burkina Faso, Dżibuti, Egipt, Erytera, Etiopia, Ghana, Gwinea Bissau, Gwinea Równikowa, Kamerun, Kenia, Liberia, Malawi, Maroko, Mauretania, Mauritius, Mozambik, Nigeria, Republika Zielonego przylądka (obecnie Zielony przylądek), Ruanda, Senegal, Somalia, Sudan, Tunezja, Uganda, Wybrzeże Kości Słoniowej, Wyspy Świętego Tomasza i Książęca

Imperium

Czad, Komory, Niger, Seszele, Suazi, Zambia

Ludzie, którzy wpłynęli na historie świata

Juan Moreno - profesor nanotechnologii, który miał na koncie wiele niezwykłych wynalazków, ale nie tylko z dziedziny, którą się zajmował.

Adam Smith - fizyk, który dokonał odkrycia, które pozwoliłoby ludziom polecieć do najdalszych zakamarków kosmosu, który niestety został zamordowany, a jego prace przepadają w tajemniczych okolicznościach

Paul Martins ] - fundamentalistyczny katolicki chrześcijanin, który zabił doktora Adama Smitha.

Irving Jaskovsky - neurolog, informatyk, wynalazca transneuronu.

Waluta

Złoty denar - waluta Chin oparta o parytet złota. Od 2050 staje się główną walutą światową zastępując dolara i euro.

Diamentowy cesar - waluta Cesarstwa Polskiego.

Klasy

Tank (tylko Cyberianie, Nietscheanie)

Tank to mocarz w walce nie mający sobie równych. Jego siła jest równa sile 10 ludzi albo goryli. Zależy od danego człowieka. Nikt nie chciałby stanąć naprzeciwko Tanka jeśli nie byłoby to absolutnie konieczne.

Uderzenie młota - użytkownik sprawia, że siła jego uderzenia równa jest sile uderzenia młota. Czas działania 1 minuta. Ponowne użycie od dezaktywacji 3 minuty. (Siła tej mocy jej silniejsza u Cyberiana)

Siła godzili - użytkownik przez minute ma siłę, którą można by porównać do godzili. Ponowne użycie od dezaktywacji 1 godzina. (Siła tej mocy jest znacznie silniejsza u Cyberiana. Właściwie w przypadku Neitcheanina można by mówić o tym, że nazwa mocy jest dla niego nie adekwatna)

Fortyfikacja - użytkownik aktywuje pancerz, który aktywuje jego obrażenia. Czas działania 3 minuty. Ponowna aktywacja od dezaktywacji 2 minuty.

Uścisk niedźwiedzia - użytkownik zamyka człowieka w niedźwiedzim uścisku zgniatając mu kości. Czas działania 1 minuta. Ponowna aktywacja 3 minuty. (Siła uścisku Nietsheanina i Cyberianina są w tym wypadku porównywalne)

Czułość - użytkownik instynktownie wyczuwa ile należy włożyć siły w dane uderzenie lub coś podnieść. Także zawsze jeśli chce może zmniejszyć lub zwiększyć siłę, której chce użyć (Cyberianie mogą jednak mieć z tym często problemy w odróżnieniu od Nietschean, którzy nie mają z tym żadnych problemów)

Kontrolowany szał - użytkownik zwiększa trzykrotnie siłę wpadając w szał, ale jednocześnie jest w stanie się kontrolować. Czas działania 5 minut. Ponowne użycie od dezaktywacji 10 minut (Nietschean jest w tym mistrzem. Natomiast szał Cyberianina może minąć szybciej i przeważnie jego siła wtedy tylko lekko wzrasta)

Niewrażliwość - ciało wojownika staje się twarde niczym kamień i staje się niewrażliwy na nic. Czas działania 20 minut. Ponowne użycie od dezaktywacji 20 minut

Tanki wojownicy Nietshcean i Cyberian u których występują jednak pewne różnice co do potencjału. Tanki są wojownikami, którzy stają na pierwszej linii frontu

Healer(tylko cybergetycy)

Człowiek, który potrafi uleczyć w warunkach walki jak i pokoju. Bardzo przydatny w czasie starć. Jedno jest pewne lepiej jest mnie Healera po swojej stronie niż po stronie przeciwników.

Uzdrowienie - użytkownik kładzie ręce na pacjencie i zaczyna go leczyć. Czas działania 1 minuta. Ponowne użycie od dezaktywacji 5 minut.

Odrodzenie - użytkownik przywraca siły zmęczonym sojusznikom. Czas działania 3 minuty. Ponowne użycie do dezaktywacji 15 minut.

Życiodajna osłona - użytkownik otacza siebie samego lub sojusznika nanotechnologiczną barierą, która absorbuje ataki przeciwnika. Czas działania 2 minuty. Ponowne użycia 5 minut.

Oczyszczenie- użytkownik oczyszcza swój lub organizm sojusznika z wszelkiej trucizny.

Wzmocnienie - użytkownik sprawia, że osoba wytrzymałość osoby na której zastosowany ten zabieg staje się dwa razy silniejsza. Czas działania 5 minut. Ponowne użycie od dezaktywacji 10 minut.

Dotyk miłości - użytkownik wprowadza człowieka w stan śmierci klinicznej, a każdy dotknie takiego człowieka przeszyją wyładowania elektryczne o ogromnej mocy. Czas działania 1 godzina. Ponowne użycie od dezaktywacji 12 godzin.

Świetlista aura - użytkownik zaczyna świecić w ciemności. Czas użycia 5 minut. Ponowne użycie 1 od dezaktywacji.

Lekarze cybergetyków, których zazdroszczą im wszyscy mimo tego, że większość z nich stara się pomagać każdemu

Człowiek, który opanował posługiwanie się mocą telekinetyczną. Współczesny mag, który dzięki telekinezie może walczyć z każdym i w bardzo wielu przypadkach tą walkę wygrać.

Adept (tylko telekineci)

Podniesienie
Przyciągnięcie
Rzut
Uderzenie telekinetyczne
Wymazanie wspomnienia (tylko R11 i R 12) Telekineci z niższymi kategoriami są w stanie zwiększyć siłę ich uderzenia telekinetycznego
Połączenie użytkownik na chwilę łączy swój umysł z innym czas działania 1 minuta. Ponowne użycie 1 godzina (Od R10 do R12) Telepacie z niszą kategorią są w stanie stworzyć telekinetyczną barierę zamiast tego. Czas działania 1 minuta. Ponowne użycie od dezaktywacji 3 minuty
Trans telekinetyczny użytkownik wprowadza się w stan stanu jednak widzi wszystko co się dzieje. W tym stanie jego zdolności telekinetyczne zwiększają się 3 trzykrotnie. Czas działania 10 minut. Ponowne użycie od dezaktywacji 15 minut.
Lewitacja - używając telekinezy użytkownik lewituje (można również użyć na innej osobie). Czas działania 3 minuty. Ponowne użycie od dezaktywacji 6 minut.

Adepci tworzą specjalne jednostki pracujące dla wojska danego państwa lub korporacji.

R1 do R12 - kategorie przyznawane telekinetom, ci z najwyższymi dysponują bardzo silnymi zdolnościami telekinetycznymi i pojawią się u nich też zdolności telepatyczne od R10 do R12.

Społeczeństwo traktuje telekinetów z dystansem, a czasem nawet dość wrogo.

Inżynier - Netrunner (wszystkie grupy oprócz telekinetów)

Ktoś kto walczy za pomocą techniki. Jest bardzo elastyczny przez co może walczyć z każdym.Może nie jest najsilniejszym przeciwnikiem, ale jeśli oponent go nie doceni może marnie kończyć. W cyberprzestrzeni czuje się jak ryba w wodzie, a dzięki zamiłowaniu do techniki równie dobrze radzi sobie w realu. Żadna nowinka technologiczna nie jest mu obca i nie ma systemu, którego nie mógł by złamać.

Zmiana barwy - użytkownik zmienia barwę ciała na inną. Najczęściej na taką, która pomoże mu wtopić się w otoczenie. Czas działania 3 minuty. Ponowne użycie od dezaktywacji 5 minut

Sonda bojowa - inżynier stawia sondę bojową, która atakuje wrogów

Przeciążenie - niszczy syntetyki i tarcze.

Hakowanie

Porażenie nerwowe (działa w pierwszym ME)

Matryca obronna

Wszystkie pięć mocy działają jak w ME

Elektryczne ostrze - użytkownik tworzy na ręce elektryczne ostrze, którym atakuje przeciwnika zachowując nad nim pełną kontrolę. Czas działania 3 minuty. Ponowne użycie od dezaktywacji 5 minut

Inżynierzy - Netrunnerzy to wojownicy, którzy świetnie znają sieć i czerpią z tego profity. Nikt nie może się bez nich obejść.

Duch (tylko Cyberianie, Cybergetycy)

Osoba, które potrafi zniknąć niezauważenie nie zostawiając za sobą żadnych śladów. Świetni złodzieje utrapienie policji i praworządnych obywateli świata. Chyba, że działają po tzw. dobrej stronie wtedy są praktycznie bezkarni

Żar - użytkownik aktywując żar staje się dwa razy silniejszy niż wcześniej i szybszy. Czas trwania 1 minuta. Ponowne użycie 2 minuty od dezaktywacji

Szarża - przyspieszenie, która pozwala uderzyć przeciwnika z prędkością dźwięku. Czas trwania 20 sekund. Ponowne użycie 3 minuty od dezaktywacji

Ulepszona motoryka - użytkownik sprawia, że motoryka jego ciała polepsza się. Czas działania 5 minut. Ponowna aktywacja po od dezaktywacji 10 minut.

Fałszywa teleportacja - użytkownik znika i po pewnym czasie pojawia się w innym miejscu sprawiając czasem wrażenie, że się teleportował. Czas działania 1 minuta. Ponowna aktywacja od dezaktywacji 5 minut

Ryk - użytkownik wydaje z siebie krzyk nie do zniesienia skierowany w przeciwnika. Czas działania 2 minuty. Ponowne użycie od dezaktywacji 2 minuty.

Niesamowita koordynacja - użytkownik przez dwie minuty ma 100% kontrolę nad swoim ciałem. Ponowne użycie od dezaktywacji 10 minut

Niewidzialność - użytkownik staje się niewidzialny przez 3 minuty. Ponowne użycie od dezaktywacji 5 minut.

Duchy to złodzieje Cyberian i Cybergetyków, którzy kradną jednak przeważnie dla siebie, a czasem dla złodziejskich grup z którymi są związani. Nie mają oporów przez współpracą żadną z innych grup jeśli może to przynieść im korzyść. Niektórzy z nich zmienili stronę wchodząc na drogę prawości.

Łowca (tylko animalsi)

Jeśli chcesz kogoś dopaść zwracać się do Łowcy i możesz być pewien, że ten nie spocznie dopóki nie złapie zwierzyny na którą otrzymał zlecenie. Ich determinacja jest słynna na całym świecie, a z ich usług korzysta wiele wpływowych osób.

Węch łowcy - łowca jest w stanie zapamiętać każdy zapach. Dzięki temu jest w stanie wytropić każdego.
Zmysł łowcy - łowca ma wyczulone zmysły łowieckie tak jak Zwierze
Kamuflaż - użytkownik zmienia barwę ciała na inną. Najczęściej na taką, która pomoże mu wtopić się w otoczenie (kameleon) lub Maskowanie - naturalna zdolność łowcy to ukrywania się w otoczeniu (inne drapieżniki choć nie wszystkie)
Instynkt łowcy - tak jak u drapieżnych zwierząt. Łowca potrafi z daleka wypatrzyć swoją ofiarę
Współpraca ze zwierzętami - łowca jest w stanie w jakiś sposób nakłonić pewne gatunki zwierząt do tego mu pomogły
Barometr - łowca jest w stanie wyczuć nastrój ludzi obecnych w otoczeniu
Wzrok drapieżnika - łowca praktycznie nigdy nie pudłuje, a czasem łowca widzi również w ciemności

Łowcy to animalsi, których DNA zostało złączone z w okresie kiedy byli płodami z jakimś drapieżnikiem. Nie każdy animals jest łowcą

Cień(tylko Nietscheanie)

Klasa Cień: Ukrywanie się, śledzenie kogoś niepostrzeżenie, szybkie zdobywanie i przetwarzanie informacji. Cienie są nieczęsto spotykane na co dzień, a środowiska które ich utrzymują zwykle są dość hermetyczne i nieufne. Ćwiczą sprawność fizyczną, elastyczność i spryt, a także wyrabiają sobie dużą odporność fizyczną i psychiczną na ból, brak pokarmu, brak snu, substancje uzależniające itp.

Przywołanie cieni - Cień tworzy dwa swoje "klony", które wyglądają tak jak on i atakują przeciwnika. Czas działania 3 minuty. Ponowne użycie od dezaktywacji 4 minuty.

Miraż - Cień może stworzyć przed ludźmi wszystko co tylko podpowie mu wyobraźnia. Czas działania 3 minuty. Ponowne użycie od dezaktywacji 5 minut.
Fałszywe odbicie - cień nakłada na siebie hologram dzięki czemu przez 15 wygląda jak ktoś inny i mówi jego głosem. Czas działania 15 minut. Ponowne użycie od dezaktywacji 3 godziny.

Nietykalność - Cień przed dwie minuty staje się zupełnie przezroczysty jak szpieg w ME2 widać go, ale kule jak i ciosy po prostu się od niego odbijają. Jednak on sam może atakować innych, a oni odczują jego ciosy. Ponowne użycie od dezaktywacji 6 minut.

Atak w trybie nietykalności - ciosy są 3 razy silniejsze niż normalnie. Działa dopóki tryb nietykalności jest włączony.

Lustrzana nauka - dzięki poprawie neutronów lustrzanych użytkownik jest w stanie skopiować każdy atak jaki widzi i nie tylko. Ma to jednak pewne ograniczenia użytkownik np. nie będzie w stanie powtórzyć jakiegoś ataku jeśli nie jest tak szybki jak przeciwnik. To będzie moc dzielona z Centaurionem. Będzie pasować do klanu, który szybko rozgryza styl walki przeciwnika.

Gekon - przyczepianie się do ścian budynków tylko nogami. Czas działania 3 minuty ponowna użycie od dezaktywacji 6 minut. Zdolność oparta na nanotechnologii potrzebne są do niej specjalne buty.

Żniwiarz (tylko cyberianie)

Jedno jest pewne nie chcesz go spotkać na swojej drodze, bo to praktycznie pewna śmierć. Dlatego wielu kiedy na ich drodze pojawia się Żniwiarz ucieka. Jednak ta sztuka udaje się tylko nielicznym.

Śmiertelny dotyk - użytkownik kładzie ręce na przeciwniku próbując go zabić. Czas działania 1 minuta. Ponowne użycie od dezaktywacji 90 sekund

Przywołanie dusz - użytkownik przywołuje "dusze" od 3 do 6, które atakują jego wroga. Czas działania 2 minuty. Ponowne użycie od dezaktywacji 250 sekund

Głos Żniwiarza - użytkownik przemawia bezpośrednio w głowie przeciwnika, a ten postrzega ten głos jako znajomy i przyjazny. Czas działania 2 minuty. Ponowne użycie od dezaktywacji 5 minut. By użyć głosu Żniwiarza wymagany jest wcześniej kontakt fizyczny z ofiarą (od kilku do kilkunastu minut). Wystarczy muśnięci dłoni

Przejęcie kontroli - Żniwiarz przejmuje kontrolę nad ciałem przeciwnika, ale ten zachowuje świadomość. Czas działania 3 minuty. Ponowne użycie od dezaktywacji 10 minut. Wymagane wcześniejsze użycie pętli Żniwiarza.

Pętla Żniwiarza - Żniwiarz rzuca na cel pętle, która powoduje, że przeciwnik staje się zdezorientowany i zatrzymuje się w miejscu lub chodzi w kółko.

Bariera Śmierci - Żniwiarz uderza w przeciwnika barierą, która powoduje, że ten zamyka się w barierze śmierci pełniąc w pełni świadomym wciąż przeżywa na nowo swoją śmierć, aż do utraty zmysłów lub ostatecznej śmierci. Ewentualnie do wyrwania się z niej, ale to udaje się tylko nielicznym.

Ożywienie - Żniwiarz na parę minut wskrzesza martwe ciało człowieka, który atakuje jego przeciwników. Może go kontrolować. Ożywić jednocześnie i kontrolować może maksymalnie dwa ciała. Czas działania 4 minuty. Ponowne użycie od dezaktywacji 40 minut.

Żniwiarza są tajniakami pracującymi w służbach specjalnych państwa lub korporacji. Jest ich na świecie około 100.

Centaurion (tylko Nietscheanie)

Wojownik, który doskonale łączy ze sobą zwinność i gracje ruchów. Nie jest taki silny jak tank, ale jest od niego znacznie szybszy. Walka dwóch dobrze wyszkolonych centaurionów jest zawsze widowiskowa i miła dla oka.

Energetyczna zbroja - wokół użytkownika powstaje wir wyładowań elektrycznych, który go otacza tworząc w ten sposób energetyczną zbroję. Czas działania 2 minuty. Ponowna aktywacja 90 sekund od dezaktywacji mocy.

Uderzenie chmury - użytkownik sprawia, że siła jego uderzeń równa jest sile nieco słabsza niż uderzenia młota, ale za to wykonywane jest z niesamowitą szybkością. Czas działania 1 minuta. Ponowne użycie od dezaktywacji 3 minuty.

Lustrzana nauka - dzięki poprawie neutronów lustrzanych użytkownik jest w stanie skopiować każdy atak jaki widzi i nie tylko. Ma to jednak pewne ograniczenia użytkownik np. nie będzie w stanie powtórzyć jakiegoś ataku jeśli nie jest tak szybki jak przeciwnik. Nie ma ograniczeń.

Bariera - użytkownik stawia barierę przez, którą nic nie może przeniknąć. Bariera może zostać jednak zniszczona. W ten sposób ochronić siebie i swoich towarzyszy. Czas działania 5 minut. Ponowa użycie 3 minuty od dezaktywacji.

Zespolenie - wojownik sprawia, że dusza i ciało stają się jednym. Użytkownik wtedy przewiduje ruchu przeciwników ze 100% dokładnością zanim ci zadadzą cios. Czas działania 20 minut. Ponowne użycie 3 minuty

Współistnieje - centaruion łączy się z sojusznikiem sprawiając, że ten ma dostęp do jego mocy, a on do mocy towarzysza. Czas działania 5 minut. Ponownie użycie od dezaktywacji 15 minut.

Centaurioni to wojownicy Nietschean chluba ich klanów. Jest na świecie około 100. W każdym klanie przeważnie znajduje się góra dwóch Centaruionów

Urządzenia i krem

Transneuron - urządzenie, które pozwala nauczyć się człowiekowi języka w 5 minut. Zabieg przeprowadzany jest przez neurologa. Działa na podobnej zasadzie w jakiej w filmie Faceci w czerni wymazywali świadkom pamięć o spotkaniu z kosmitami. Z tym, że najpierw urządzenie pobiera informacje od pacjenta tworząc kopie jego ojczystego języka, które jest przechowywane w urządzeniu czekając na osobę, której będzie potrzebny ten język. Kiedy taka osoba się znajdzie kopia przekazywana jest do mózgu innego człowieka, którego językiem ojczystym jest inny niż ten, którego kopia znajdowała się w urządzeniu. Zabieg jest całkowicie bezpieczny zarówno dla osób, które przekazują do urządzenia kopie swojego języka rodzimego jak i dla tych, którzy tą kopie przyjmują do mózgu. Urządzenie jest też podobnej wielkość do tego z filmu o Facetach w czerni. Maksymalnie można nauczyć się w ten sposób 3 obcych języków jak również wymieniać je w trakcie życia

Ulratraneuter - urządzenie, które pozwala nauczyć się jazdy samochodem, sztuki walki w 5 minut. Zabieg również przeprowadzany jest przez neurologa. Działa na takiej samej zasadzie jak transneuron i tak samo bezpieczne. Pozwala nauczyć się maksymalnie trzech prostych czynności np. jazda autem, jazda na motorze, prowadzenie ciężarówki. Jak i trzech bardziej skomplikowanych np. taniec, sztuka walka, łyżwiarstwo figurowe. Jest jednak pewna różnica nawet jeśli człowiek nauczy się tych rzeczy bardziej skomplikowanych rzeczy to jeśli jego ciało nie będzie przygotowane do ich wykonania nie będzie mógł ich wykonać. Tak samo jak w przypadku języków można wymieniać sobie różne rzeczy w ciągu życia


Latający dysk - dysk o pionowym stracie, który lata po niebie. Wyparł helikoptery i samoloty. Jego paliwem jeśli tak to można ująć jest energia energetyczna. Dyski latają głównie po Ziemi i tak też są projektowane lot w przestrzeń kosmiczną zakończy się jego zniszczeniem. Do takich lotów projektowana są specjalne dyski, które używane są w badaniu kosmosu

Teleport - urządzenie pozwalające przenosić z miejsca na miejsce różne przedmioty jak żywe organizmy. Wynalezione w 2277 jednak wciąż niestabilne.

Antygrawiter - urządzenie wynalezione w 2269, które pozwala znieść prawo grawitacji na pewien czas. Obecnie zaczyna się upowszechniać

Nadprzewodniki - umożliwiają przesyłanie energii elektrycznej bez pośrednictwa kabli.

Smakosyt - jest to ciasto podobne kształtem do pizzy, które smakuje tak jak sobie tego życzymy. Zatem może smakować jak pierś z kurczaka lub jak naleśnki lub coś zupełnie innego. Dodatkowo zjedzenie jeden porcji Smaksytu zaspokaja nasz głód i dostarcza dzienną porcję zapotrzebowania na kalorie dla dorosłej osoby. I jest dość danie obecnie. Choć kiedy to wynaleziono było bardzo drogie. Smakstyt je się na zimno. W Cesarstwie Smakstyt kosztuje 2 dwa diamentowe cesary i 5 karatów (karaty są odpowiednikiem groszy). Jeden Smakstyt potrafi wyżywić przez tydzień 2 lub 3 osoby. Istnieją jeszcze Smakstyty, które trzeba ugotować, usmażyć lub upiec. Wtedy otrzymamy smak smażonego łódka, gotowanej zupy itd, ale te Smakstyty są już droższe. W Cesarstwie kosztują 10 diamentowych Cesarów.

Nanoroboty - mini robociki, które krążą we krwi niszcząc wirusy i wrogie nanorobociki jeśli zostaną wprowadzone do krwi człowieka

Komputery używające DNA i materii organicznej - jest to stosunkowa nowa nowinka technologiczna, która pojawiła się 20 lat temu i od tego czasu w miarę dynamicznie się rozwija.

Prawdokoder - jest to następca urządzenia wynalezionego pod koniec 20 wieku w USA, które pozwalało sprawdzić czy człowiek kłamie z 90% skutecznością. Działa w ten sposób, że podejrzanego o coś pyta się o prawdy oczywiste, a następie zadaje mu się inne pytanie i każe mu się kłamać. Urządzenie zapisuje wykaz fal mózgowych i potrafi określić czy podejrzany kłamiąc nie myśli o czym innym jak i o czym myśli. By to określić zadaje mu się pytanie do tego momentu, aż zapis fali mózgowej będzie odpowiadał temu o czym myśli. Obecnie urządzenie jest 99% skuteczne i potrafią oszukać je tylko telekinetycy posiadający kategorie R10 do R12. By mieć pewność czy oni nie kłamią należałoby pozbawić ich zdolności telekinetycznych poprzez inwazyjne badania. Są oni jednak zbyt cenni i tego się robi. W nielicznych przypadkach dotyczących osób nałogowo kłamiących w sądach poza tym urządzeniem wykorzystywani do badania przestępców są telekinecie R12.

Elektrownia - która, pobiera prąd z powietrza jak i ziemi następnie przesyła go po przez sieć nanoprzewodników.

Tarcza antysłoneczna - tarcza broniąca ziemie przed burzami na słońcu, które mogłoby wywołać impuls elektromagnetyczny grożący Ziemi. Opracowana przez jedną z japońskich korporacji.

Gwiezdne wojny - system obrony planetarnej przed asteroidami opracowany przez Amerykanów w wdrożony ostatecznie w życie w 2120.

Krem Regeneracja - początkowo pozwalał odbudować martwą tkankę. Jeśli ktoś stracił palec to po miesiącu kuracji krem tkanka odrastała, a człowiek odzyskiwał całego palca, ale działało to tylko na niewielkie części ciała. Za czasem krem udoskonalono i dzięki niemu ludzie zaczęli odzyskiwać kończyny utracone w wypadkach. Jak można było dzięki niemu odtworzyć skórę, która ucierpiała w wyniku kontaktu z ogniem.

Narkotyki

Trix - narkotyk wywołujący niesamowite wizje bardzo realistyczne wizje

Nerix - narkotyk wywołujący niesamowite wizje bardzo realistyczne wizje, którymi można świadomie kierować i który daje rozkosz wszystkim zmysłom. Bardzo szybko można się od niego uzależnić.

Ustawy

Kanadyjska ustawa antyAbrahamowa i jej odpowiedniki - po wojnie Izraelsko - Irańskiej kanadyjscy parlamentarzyści mający większość przegłosowali ustawę antyAbrachomową twierdząc, że głównym powodu tej wojny były te religie ((judaizm, chrześcijaństwo, islam, satanizm) . Ponieważ wojna Izraela z Iranem nie skończyła się prawie 3 wojną światową ustawie udało się przejść mimo, że wywołała ogromne oburzenie. Niedługo później używając tej samej argumentacji swoje odpowiedniki tej ustawy wprowadziło kilka innych państw. Do jej przejścia przyczyniło się również morderstwo doktora Adama Smitha przez fundamentalistycznego chrześcijanina jak i zabójstwa kilku innych naukowców, którzy zginęli w tym samym roku.

Ustawa pokoju - wprowadzona w 2263 zabrania szykanowania i prześladowania ludzi należących do każdej z 6 grup obecnych w społeczeństwie. Za jej złamanie grozą sankcje grzywna lub więzienie zależnie od stopnia jej złamania. Ustawa jest często łamana, a grzywnę na świecie jest dość niskie.

Lek

Panecix - lek na wszystkie choroby, który doprowadził do śmierci pół miliarda ludzi. Pozostałych jednak wyleczył.

Bajery

Przykładowe bajery:

Zmiana koloru włosów

Zmiana koloru oczy

Pozostałe

Terraformowanie Marsa - sprawienie by Mars stał się podobny do Ziemi i by dało się na nim żyć.

Podziemne miasta w Rosji - miasta, które odnaleźli archeolodzy w głębi Rosji

Śmierć osobowości - dzięki najnowszej technologii i przy pomocy telepatów R12 możliwe jest zniszczenie osobowości i zastąpienie ją inną. Dzięki temu dany człowiek jest w stanie spokojnie wrócić na łono społeczeństwa. Programuje się takiemu człowiekowi nową osobowość. Następnie zostaje przekazany tam gdzie będzie mógł spokojnie pracować dla społeczeństwa. Obecnie w większości krajów gdzie wykonywana jest ta forma egzekucji trwają prace, które mają na celu zastąpienie jej ostatecznie normalną karą śmierci, która obowiązuje jeszcze w prawodawstwie, a w niektórych krajach już to zrobiono.

_________________
KP - PTP

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Leksykon
PostNapisane: 29 mar 2013, 15:56 
Nałogowiec
Nałogowiec

Dołączył(a): 15 gru 2011, 15:27
Posty: 21764
Wkradł mi się mały błąd do kolonii Cesarstwa. Teraz jest dobrze.

Kolonie Cesarstwa

Madagaskar (1 kolonia Cesarstwa obecnie zamieniona w jeden wielki port lotniczy - morski), Angola, Botswana (obecnie Horyzont) , Burudni (obecnie Blask), Demokratyczna Republika Konga (obecnie Perła), Gwinea (obecnie Barwa) , Kongo, Mali, Republika Środkowoafrykańska (obecnie Kwiat), Sierra Leone, Sudan południowy (obecnie Skała) , Tanzania, Zimbabwe (obecnie Liść), Namibia (obecnie Nadia), Togo (kolonia zamieniona w jeden wielki obóz szkoleniowy dla telekinetów)

_________________
KP - PTP

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Leksykon
PostNapisane: 29 mar 2013, 20:13 
Nałogowiec
Nałogowiec

Dołączył(a): 15 gru 2011, 15:27
Posty: 21764
Ruja - występuje u ludzkich samic należących do grupy animalsów. Cykl występowania zależy od danego zwierzęcia. W przypadku animalsów tygrysów trwa 1 tydzień i występuje co 3 miesięcy czyli 4 razy w roku. W odróżnieniu od zwierząt ruja przebiega trochę inaczej u ludzi animalsów ze względu na różnicie anatomiczne. Ruja objawia się apetytem na seks i dłużej ten apetyt jest nie zaspokojony tym myśli kobiety animalsa coraz bardziej krążą wokół seksu w końcu myśli tylko o nim i jest gotowa wtedy rzucić się na każdą osobę zgodną z jej orientacją seksualną. W tych dniach oprócz zwykłych dni cyklu kobiety animalsów są płodne, ale do zapłodnienia może dojść tylko wtedy gdy partnerem jest animals posiadający geny tego samego zwierzęcia. Ponieważ nie zawsze kobieta animals jest ma możliwość by się zaspokoić stworzono tabletki, które są w stanie sprawić, że kobieta animals przetrzyma względnie normalnie tydzień rui bez seksu.

Relacje - w klanach Nietscheańskich są dość skomplikowane. Nie ma na razie jeszcze pomiędzy nimi nienawiści, ale niektóre z klanów nie przepadają za sobą, inne są neutralne w stosunku do innych, a jeszcze inne żyją w przyjaźni z innymi. Nietschenaie cenią sobie siłę. Dlatego wzajemna rywalizacja w klanach między sobą jest na porządku codziennym. Jeśli Nietscheanin zginie w pojedynku z innym Nietscheaninem klan to zaakceptuje bowiem odszedł w walce. Inaczej byłoby gdyby śmierć nastąpiła w wyniku np. wybuchu auta pułapki. Wtedy prawdopodobnie klan pomściłby swojego członka jeśli jego zabójca należał do innego klanu. W przypadku jeśli należałby do tego samego klanu zostałby z niego wyrzucony i zabity. Jeśli zabójcy byłby ktoś z inny grupy z pewnością zginąłby śmiercią. Chyba, że pokonał Nietscheanina w walce .

_________________
KP - PTP

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Leksykon
PostNapisane: 21 lut 2014, 22:17 
Nałogowiec
Nałogowiec

Dołączył(a): 15 gru 2011, 15:27
Posty: 21764
Królewiec - miasto forteca jedno z największych miast na Ziemi. Dawny Kaliningrad przyłączony do terytorium Cesarstwa w 2206 roku. Kaliningrad przez wiele lat stał Cesarstwu przysłowiową kością w gardle, bo zarówno Cesarstwo Polskie jak i Imperium Rosyjskie odzyskiwały swoje wpływy w świecie przez co Cesarstwo nie mogło od tak po prostu sięgnąć po Kaliningrad. Jednak Cesarstwo systematycznie dążyło do pozyskania tego terytorium, a jednym z środków do tego służących było kolonizowanie tego obszaru po przez wysłanie do niego obywateli polskich, którzy na stałe przeprowadzali się do Kaliningradu. Na początku 23 wieku obywatele polscy stanowili znaczną większość w ludności Kaliningradu i utrzymywanie go Imperium Rosyjskiemu stawało się niezbyt opłacalne. W 2206 Cesarstwo wystąpiło z ofertą kupna Kaliningradu od Imperium. Po kilki miesięcznych negocjacjach Kaliningrad został sprzedany na 100 mln diamentowych cesarów. Cesarstwu przywróciło miastu dawną nazwę Królewiec i zmieniło się je w jedno wielkie miasto. Jedno z największych miast na świecie. W Królewcu swoją główną siedziba ma elitarna Gwardia Cesarska. Były nawet pomysły by przenieść stolicę z Warszawy do Królewca, ale ten pomysł ostatecznie upadł. W Cesarstwie, Królewiec jest nieoficjalną stolicą badań nad SI.

***


W 2056 Cesarstwo wraz Imperium podzieliło między siebie Białoruś. Cesarstwu przypadła część zachodnia, którego granica w większej części wyznacza. rzeka Berezyna

W 2057 Cesarstwo zdobyło Wilno, ale nie tylko je. Cesarstwo zajęło część Litwy, a rzeki Niemen i Wilia stanęły się naturalnymi granicami, która oddzielą państwo Litwy od terytorium Cesarstwa.

***


Kijów - miasto to zostało podzielone po aneksji. Na Mały Kijów, który przypadł Imperium i Kijów zwane też dużym Kijowem, które przypadło Cesarstwu.

Kowno - to miasto zostało również podzielone. Litewskie miasto zostało przy nazwie Kowno, a części która przypadła Cesarstwu nadane nazwę Małego Kowna.

_________________
KP - PTP

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ


Ostatnio edytowano 24 lut 2014, 14:49 przez Shartan, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Leksykon
PostNapisane: 23 lut 2014, 23:21 
Nałogowiec
Nałogowiec

Dołączył(a): 15 gru 2011, 15:27
Posty: 21764
Epizod Zaolski - W 1958 roku Polska podpisała z Czachami umowę w której obie strony zobowiązały się do wymiany 1205,90 ha ziemi. Jednak Czechy zwlekały z oddaniem Polsce ziemi około 4 kilometrów kwadratowych. Nie było to dużo, ale był do idealny pretekst dla Cesarstwa, które powołując się na niedotrzymanie umowy z 1958 zajęło zbrojnie Zaolzie. Następnie podpisano porozumienie na mocy, którego Zaolzie i Śląsk Cieszyński znalazły się za w granicach Cesarstwa. Te zaś zapłaciło Czechom małą rekompensatę za utracone tereny. Jako, że było to w tym samym roku w którym Cesarstwo sięgnęło po Wilno nikt nie zwrócił na ten epizod większej uwagi.

_________________
KP - PTP

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Daniel St. Jules