Wczytywanie
Teraz jest 20 lip 2019, 18:12

Napisz wątekOdpowiedz Strona 10 z 258   [ Posty: 2572 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 258  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Sesja, jaka sesja?
PostNapisane: 09 mar 2013, 01:39 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Wiedźmin, Dragon Age
Zmuszanie mi się nie podoba. Ale uczenie poprzez zabieg ok. Jak w matrixie ;)
Interesuje mnie jakiś system, bo ja wiem, ewidencji ludzkości? Czy można żyć poza prawem? Poza systemem i w jakim stopniu? Czy są jakieś czipy, albo identyfikacja genetyczna albo coś? I na ile można to obejść.

Obrazek

"Walkę kończy śmierć, każda in­na rzecz walkę je­dynie przerywa." - Ciri

PostNapisane: 09 mar 2013, 01:42 
Nałogowiec
Nałogowiec

Ale trochę jak dla mnie sposoby tych są naciągane. Takie wymyśliłem-więc-da-się-powód-zawsze-się-znajdzie.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 09 mar 2013, 01:49 
Nałogowiec
Nałogowiec

W leksykonie dokładnie będzie opisane czego można się nauczyć przez zabieg i na jakiej zasadzie to działa.

Zmuszenie to właściwe złe słowo to jest po prostu obowiązkowe jak szczepienia :P

W leksykonie też znajdzie się opis Cesarstwa do będzie wiedzieć dlaczego takie prawa w nim obowiązują.

Czipy istnieją i są stosowane, ale nie są obowiązkowe przynajmniej w Cesarstwie gdzie indziej może być inaczej. Obecnie bardziej identyfikacja genetyczna jest bardziej rozpowszechniona.

Można żyć po za prawem i systemem w końcu ludzie zawsze znajdą jakiś sposób by coś obejść. Jeśli chodzi o to w jakim stopniu to najbardziej bliskie jest temu to co pokazane jest w filmie Gattaca - szok przyszłości.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

PostNapisane: 09 mar 2013, 01:55 
Nałogowiec
Nałogowiec

Mi takie życie poza systemem kojarzy się z książką, którą parę lat temu bardzo lubiłam - brzydcy.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 09 mar 2013, 01:57 
Nałogowiec
Nałogowiec

Tylko Vi telekinetycy w zasadzie nie są w stanie żyć poza systemem.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

PostNapisane: 09 mar 2013, 02:00 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: W3/Gwint
Mnie interesuje w jaki sposób Cesarstwo sobie radzi z kontrolą nad koloniami - nie ma żadnego ruchu oporu, buntowników, którzy nie zgadzają się z ubezwłasnowolnieniem? I czy rdzenni mieszkańcy koloni mogą się modyfikować tak samo jak mieszkańcy Cesarstwa i innych suwerennych państw, czy są jakieś ograniczenia?

PostNapisane: 09 mar 2013, 02:07 
Nałogowiec
Nałogowiec

W niektórych koloniach istnienie coś takiego jak ruch oporu, ale nie ma on zbyt dużej siły przebicia, bo większość mieszkańców jest zadowolona z tego, że jest kolonią Cesarstwa. Dlatego nie ma ono większych problemów z kontrolowaniem swoich kolonii.

Mogą się modyfikować. Oczywiście reguluje to ustawa, ale większość modyfikacji jest dostępna. Zaostrzenia dotyczą tylko modyfikacji w których umieszcza się broń jak tego kto przeprowadza zabiegi. Zabiegi modyfikacyjne może przeprowadzać tylko lekarz z licencją Cesarstwa za przeprowadzenie takich zabiegów bez jego licencji grozi kara śmierci osobowości lub normalna.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

PostNapisane: 09 mar 2013, 02:14 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: W3/Gwint
Oj, Shar tu chyba trochę idealizujesz, wątpię, żeby jacykolwiek ludzi byli zadowoleni z segregacji rasowej w wypadku gdy to oni należą do tej "gorszej" rasy, którą należy izolować. A tym bardziej z ingerencji w tak podstawowe sprawy jak prawo do prokreacji. To nie są Chiny, mieszkańcy Afryki do czasu kolonizacji byli wolni i mieli prawo do samostanowienia, dlatego kolonistom tak trudno było ich podporządkować. Nie wydaje mi się prawdopodobne, żeby nie zniknęły problemy takie jak wysoka przestępczość czy agresja, a zniknęła ta wrodzona niepokorność.

PostNapisane: 09 mar 2013, 02:31 
Nałogowiec
Nałogowiec

A ja nie nawet są tacy ludzie w RPA z rasy czarnej co żałują, że aparhed upadł, bo za jego czasów byli bezpiecznie, a teraz to się zmieniło.

Tylko, że w koloniach nikt nikogo nie izoluje po prostu czarni i biali żyją oddzielnie od siebie. Nikt nie twierdzi w Cesarstwie, że czarna rasa jest gorsza. To się faktycznie wielu nie podoba, ale życie w kolonii Cesarstwa ma swoje blaski i cienie. Tylko zauważ Rala, że Cesarstwo ma te kolonie od 2072 roku, a to przeszło 200 lat. Cesarstwo odpowiednio zajęło się edukacją przez ten czas, a dzięki technologii osiągnęło lepsze wyniki niż wcześniejsi koloniści. Dzięki temu obecnie większość jest zadowolona z obecnego położenia. Poza tym kolejną sprawą jest, że ludzie w koloniach żyją na wysokiej stopie życia zarówno biali jak i czarni to też powoduje, że myśl o buncie nie zyskuje poklasku skoro wielu mogło by przestać żyć na takim wysokim poziomie jak żyje teraz.

KP - SWO

KP - TTP

KP - PŻ

KP - UŚ

PostNapisane: 09 mar 2013, 07:57 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Wiedźmin, Dragon Age
Shartan napisał(a):
Tylko Vi telekinetycy w zasadzie nie są w stanie żyć poza systemem.

Z jakiego powodu nie są w stanie? I kto w takim razie może?

Obrazek

"Walkę kończy śmierć, każda in­na rzecz walkę je­dynie przerywa." - Ciri

Napisz wątekOdpowiedz Strona 10 z 258   [ Posty: 2572 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 258  Następna strona