Teraz jest 19 paź 2019, 06:14

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 14 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Assassin's Creed: Unity
PostNapisane: 14 lip 2014, 19:40 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Batmen
Temat do dyskusji o tej grze.

Hmm. Moje zdanie? Coraz ciekawiej. Jakoś te nowości zachęcają mnie do zagrania, system walki, skradanie (nareszcie!) i pochodzenie bohatera. Prz ac3 też robiono wielki szum no i Connor był pół-na-pół tak samo jak Arno będzie ;) Może podwójne pochodzenie przynosi pecha? Zobaczymy :)

Tytuł: Re: Assassin's Creed: Unity
PostNapisane: 15 lip 2014, 17:46 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: MGS V: TPP, Fallout 4
Nowy AC zapowiada się w końcu na kontynuatora drugiej części. To znaczy Unity będzie tym dla serii Assassin's Creed czym była druga część, takie odnoszę wrażenie. Ale po kolei:
-Powrót do Europy. Nareszcie Ubi zrozumiało, że Asasyn to nie jest człowiek biegający po dżungli, lasach itp. od tego mamy inne gry takie jak Uncharted czy The last of us.
Ta seria to przede wszystkim zabawa historią, a czy ona jest dokładnie odtworzona czy nie to jakoś nie ujmuję tej serii. Ważne, aby wydarzenie były w ciekawy sposób przedstawione. Rewolucja francuska jest idealnym okresem. ale duża liczba osób to wie i nie ma co nad tym się rozpisywać. Mam tylko nadzieję, że nie będziemy cały czas walczyć wspólnie z motłochem przeciwko arystokracji bo liczę, że za powstaniem ludzi przeciwko władzy stoją templariusze.

- Gameplay prezentuje się świetnie. Schodzenie po budynkach będzie sprawiało masę frajdy. Na minus jedynie zasługuje system walki, który nie różni się tak bardzo od poprzedniczek i nadal jest bardzo łatwo.
Fajnie za to wszystko wpasowuję się system kooperacji.

- Co-op nowość w serii, na którą czekało wielu i w końcu się doczekało. Wygląda to fantastycznie i jest efekciarsko. Trzeba będzie mieć zgrany team, aby perfekcyjnie wykonywać misje. Jestem ciekaw jak to dokładnie wpasuje się w fabułę. Mam nadzieję, że do ukończenia gry nie będzie to wymagane, a zostanie to potraktowane jako poważna nowość/ dodatek, ale nie zaburzy to rozgrywki single player.

- Arno. Widźmy, ze kolejny raz otrzymujemy człowieka, którego w młodości pokarał los, zapewne zabiją mu kogoś bliskiego i rozpoczniemy kolejny motyw zemsty. Ubi prosiłbym już o coś trochę bardziej ambitnego w tej kwestii. Zobaczymy jak im to dokładnie wyjdzie, nie chcę jeszcze wieszać psów na motywacji głównego bohatera.

- Paryż wygląda fantastycznie na nowym silniku, oby ostateczna forma wyglądała tak samo, albo i lepiej podczas premiery.

Na razie prawie same plusy, oby nie wpadli na dziwne pomysły, które zaburzą dotychczasowy koncept.

PostNapisane: 14 sie 2014, 18:35 
Nałogowiec
Nałogowiec

Łuhu, mają być mikropłatności w ACU <_<

PostNapisane: 14 sie 2014, 18:56 
Nałogowiec
Nałogowiec

Taaaa spuszczam na to kurtynę milczenia, na osłodę nowy gameplay https://www.youtube.com/watch?v=MtRXXmseZgI
Wygląda to świetnie tylko niech nie będzie tej monotonii misji z trójki i czwórki, animacja schodzenia z budynków prześliczna.

PostNapisane: 13 lis 2014, 09:33 
Nałogowiec
Nałogowiec

A ja na osłodę dam... glitche :D
https://www.youtube.com/watch?v=-PkzIGSyjLQ

PostNapisane: 14 lis 2014, 16:18 
Nałogowiec
Nałogowiec

Och Unity zbiera hejty za optymalizację i nie tylko, dobrze że wstrzymałem się z zakupem przeczytałem kilka recenzji i wiem, że ta gra nie jest dla serii tym czym była druga część. Kupię w okolicach premiery Rogue ( o dziwo podobno lepsze od Unity) na PC, gdy będzie chodzić w obiecanych 30 klatkach ;)

PostNapisane: 14 lis 2014, 18:14 
Nałogowiec
Nałogowiec

A na obiecywali tyle dlc. Ciekawe czy ktoś kupi, gdy tak słabą grę wydali. Czyżby ubi chciało zwalić ze stołka EA w walce o najgorszą firmę?

PostNapisane: 14 lis 2014, 19:26 
Nałogowiec
Nałogowiec

Warto wspomnieć o mikropłatnościach, które znalazły się w singlu, nawet głupia mapa ze skarbami jest dostępna poprzez zapłatę z tego co wyczytałem, do tego nie ma innego sposobu jak znalezienie skrzynek samemu lub zakup mapki za prawdziwą kasę, Ubi za dużo sobie pozwala przydałby się basen wody na głowę. Samo zbieranie pieniędzy w Unity nie jest takie proste podobno i pewnie zostało to zrobione specjalnie, aby zarobić na mikropłatnościach. Na najgorszą firmę godnie zapracowali.

PostNapisane: 15 lis 2014, 18:18 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, Wiedźmin, KOTOR
Ja kupiłem na xboxone, bo dawno nie miałem w co grać. Jestem chyba w 2/3 fabuły. Gra mi się podoba. Bugi są dość często, ludzi jest mnóstwo w jednej chwili i niektórzy zachowują się... dziwnie. Dwa razy zeskakując z budynku spadłem POD chodnik i spadałem i spadałem i spadałem i spadałem.

Ubisoft się pospieszył i to jest smutne. Bardzo nie podoba mi się takie niedorabianie gier. Ale nic nie poradzę, gra mi się bardzo podoba. Znowu Europa, bardzo ciekawy okres, zmiany społeczne, bohater jest w porządku, znacznie wyraźniejszy niż Connor i Edward, ale oczywiście przy Ezio wymięka. Fabuła na razie w porządku, ale pewnie napiszę jeszcze posta jak skończę. Troszkę za mało mistycyzmu, legend itp. Krypt ze skarbami jak w AC2 i dodatkach mi brakuje.

Paryż jest kolosalny i piękny, realistyczny. Wróciły landmarki, czyli fajnie opisane historyczne budowle, wydarzenia i ludzie. Jest pare klimatycznych momentów. Notre Dame jest cudowne. Równie cudowne miałem wrażenie, jak wszedłem do wyremontowanej kawiarni a tam zaczęli śpiewać Marsyliankę. Super. A potem oczywiście wpis do Animusa, który tłumaczy co gdzie i kiedy.

Kooperacja byłaby fajna, jakbym miał z kim grać. A tak to kilka gierek z nieznajomymi i dziwnie jest.

Walka mi się podoba, a czytałem narzekania. Nie jest fenomenalna, ale wyraźnie lepsza niż poprzednio. Nie ma już zabójczej kontry, co bardzo mi odpowiada. W Unity 2-3 przeciwników to już sporo, a jeśli biegnie więcej to wiej gdzie pieprz rośnie. Pamiętam z poprzednich części wyprowadzenie kontry a potem kontynuowanie serii i padało po 10 z kolei... Ta gra jest nastawiona na skradanie w końcu, a bohater łatwiutko ginie. Wrogowie nie czekają na swoją kolej, a najbardziej frustrują ci strzelający z pistoletów, kiedy ich koledzy zajmują nas szablami. Jest wymagająco i to duży plus.

Dodatkowo są ciekawe dochodzenia w sprawie morderstw. Nie wiem, ile dokładnie, około 10 chyba, niektóre naprawdę długie i wymagające latania i zbierania dowodów. Ogólnie są dość proste, ale są bardzo miłym urozmaiceniem gry. Większość jest chyba nawet bazowana na autentycznych zabójstwach.

Ścinki się zdarzają, to fakt, ale nie jest to dla mnie wielka przeszkoda. Przy tej grze cieszę się, że nie muszę wystawiać oceny liczbowej. Bo miałbym wielkie wahania od 5 do 8 na 10 pewnie bym dał, zależnie od dnia, bo po prostu zależy kto jak podejdzie do Unity. Jeśli załatają gierkę, to polecałbym każdemu, a teraz możecie poczekać. Ja nie mogłem... Nie miałem w co grać :)

Aaaaa, walka długim widłopodobnym (gizarmą? :) ) badylem jest kosmiczna ;)

PostNapisane: 17 lis 2014, 08:53 
Nałogowiec
Nałogowiec

@dikajos Szkoda, że Ubi nie potrafiło i tym razem zrobić postaci lepszej od Ezio, ale jest nadzieja bo obejrzałem trochę rozgrywki z Rogue i Shay może być właśnie nową gwiazdą Assassin's Creed.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 14 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona