Teraz jest 10 gru 2018, 07:24

Napisz wątekOdpowiedz Strona 8 z 9   [ Posty: 90 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Alistair
PostNapisane: 16 gru 2014, 22:25 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Batmen
Nawet gdyby Ali chciał się wtrącić do polityki, to przecież Orlezjanie nie pozwoliliby na taki czyn! Jakiś podrzędny kraik, który był kiedyś pod ich władaniem, wtrącał do polityki wewnętrznej kraju.

Tak, sojusz dobra myśl, ale nie na balu, na którym rozgrywają się sprawy wewnętrzne państwa. Gdyby był tam Alister/Anora, to znaczyłoby, że Orlais jest zależne od Fereldenu.

W ogóle, czy wy byście się pytali króla (w rzeczywistości) jak mu się układa z żoną? No chyba raczej nie, bo to bezczelne. Pomijając status społeczny, nie pyta się o życie prywatne podczas politycznych rozmów. Prywatne życie w domu, a praca pracą.

Zaginięcie królowej - naprawdę myślicie, że od razu taka informacja zostałaby podana publicznie dla mieszczan i plebsu? Pewnie tylko nieliczni, wysoko postawieni rangą szlachcice wiedzieliby oraz dworzanie. Zniknięcie królowej znaczyłoby osłabienie państwa, a to sąsiedzi wykorzystaliby z wielką chęcią.

Mam nadzieję, że rozwiałem wątpliwości co do polityki. Przemyślcie to zamiast mnie hejtować "bo nie ma mojego prawiczka w daiii :----------------____;"

PostNapisane: 16 gru 2014, 22:30 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: Życie
Aha.
Cóż, możemy zapytać się innych LI z DAO jak im się układa ze Strażnikiem/Strażniczką, więc nie widzę problemu czemu nie mielibyśmy zapytać o to króla.
Zresztą ja akurat nie wymagam rozmowy na ten temat, a krótkiej wzmianki jak już wcześniej pisałam.
Co do zaginięcia królowej to wszyscy o tym wiedzą, nawet w kodeksie można o tym wyczytać.
Co do balu to ja już się wypowiadać nie będę, bo musiałabym powtórzyć swój poprzedni post. :P
(taki prawiczek to już z niego nie jest.. ;))

Can I get you a ladder, so you can get off my back?

Obrazek
My winter brings all the lampposts to the yard.

PostNapisane: 16 gru 2014, 22:38 
Nałogowiec
Nałogowiec

Nusiaczku - podejdź do prezydenta i się spytaj jak idzie z żoną w łóżku :) na to samo wychodzi

Można zapytać "Czy masz Królu Alisterze wieści od Bohatera Fereldenu" itp. Ale nie "jak ci się z żoną układa" =_= Ja widzę problem, bo KRÓL to nie jest twój kolega.

Akurat mój pan strażnik nie został królową, więc nie wypowiem się co jest w kodeksie napisane. Jednak na pewno na "mabari.fer" nie napisali o tym.

Czepiacie się naprawdę takich szczegółów <_<

PostNapisane: 16 gru 2014, 22:46 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

A czy ja pisałam, że w taki sposób bym go o to zapytała? Z tego co mi wiadomo Morrigan też bezpośrednio nie pytasz jak jej leci ze Strażnikiem w łóżku i czy mają w planach arcydemonka nr 2..
Tak więc nie rozumiem czemu tak się upierasz przy tym, że od razu podleciałabym do Alistaira pytając o pikantne szczegóły z jego prywatnego życia?
Ja tylko porównuję ilość nawiązań takiego Strażnika co to miał romans z Morri do Strażniczki z Alim.
Strasznie się tym wszystkim przejmujesz. Relax :P

Obrazek

PostNapisane: 16 gru 2014, 22:52 
Nałogowiec
Nałogowiec

Akurat Morrigan sama zdradza, że miała romans ze strażnikiem.

Dla mnie Alistera było w sam raz. Bardziej przyczepiłbym się, że inni towarzysze są tylko w listach wspominani.

PostNapisane: 16 gru 2014, 22:57 
Status Widmo

Gra w: Mass Effect, DA, Wiedźmin, TES:Skyrim
Ale czemu twierdzisz, że mieliby się pytać jak mu się układa z żoną? Raczej by się go pytali czemu żona nie przyjechała na przyjęcie.

Bez przesady, Ferelden nie jest już żadnym podrzędnym krajem. W końcu odparli Orlais, a potem pokonali Piątą Plagę.

I to chyba oczywiste, że władcy innych krajów pojawialiby się na tak istotnych wydarzeniach. Sama obecność i wsparcie dla jednej strony byłaby dużym plusem. Przecież to chciał właśnie zrobić Gaspard z Inkwizycją. Przecież Inkwizycja była w pewnych kręgach ciągle uważana za małą, heretycką organizację, która w dodatku nie należy do Orlais, a on zaprosił jej przywódców na przyjęcie, by go poparli. Alistair też mógłby być trochę takim pokazem siły sojuszniczej. Niczego oczywiście konkretnego by tam nie robił, nie podpisywał żadnych sojuszów i się nie wtrącał. Ale sama obecność byłaby sugestywna i istotna.

I oczywiście, że cały Ferelden wie o zaginięciu królowej. Było to oczywiste po przeczytaniu kodeksu. Wszyscy wiedzieli, że zniknęła i nikt nie mógł jej znaleźć.

Obrazek

PostNapisane: 16 gru 2014, 22:58 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: MGS V: TPP, Fallout 4
Skeczor przecież nikt nie napisał, aby Inkwizytor rozpoczął gadkę z Alistairem w stylu " Hej jak ci idzie z żoną w łóżku" to oczywiste. W przypadku innych LI działa to na tej samej zasadzie jak opisałeś czyli pytamy się co słychać u BF i wtedy dowiadujemy się jakie relacje ich łączą. Z resztą Hawke w dwójce mógł nieźle dopiec królowi(zaznaczam, że nie są kolegami ;) ) i jakoś głowa państwa nie miała nic przeciwko. Jeśli nie wypytamy Morrigan to nie wspomnii o Strażniku, więc sama z siebie nic nie wyjaśnia.

PostNapisane: 17 gru 2014, 09:29 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: DAI, DAO, Skyrim, ME, Wiedźmin
Nie wiem, czy zniknięcie królowej byłoby tak rozgłoszone i podane społeczeństwu. Według mnie w kodeksie pojawia się o tym wzmianka, bo rozmawialiśmy z Lelianą (co tam, że wpis jest później). A co do Alego na przyjęciu u Celene, to jakoś go tam fabularnie nie widzę. Cesarzowa jest zagrożona, jej tron się chwieje i zaproszenie króla Fereldenu mogłoby przysporzyć jej więcej wrogów. Koniec końców, kiedyś to były orlezjańskie tereny. Prędzej jakiegoś ambasadora popierdułkę, tak pro forma, albo kogoś z Nevarry. Poza tym świat się kończy i kto poza orlezjanami ma czas na takie imprezy:P

A i Pytanie: jak Alistair zostaje królem to widzimy go tylko w wątku z magami? I gdzie zdobyć o nim wpis w kodeksie?

PostNapisane: 17 gru 2014, 12:29 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Nie ma wpisu o Alistairze. Pojawia się on tylko we wpisach o Piątej Pladze i ewentualnie o Szarym, który zdobywamy w Redcliffe.
EDIT:
Ja wciąż obstaję przy tym, że Ferelen wie o zniknięciu królowej. Jakby nie było jest to napisane w kodeksie, epilogu Przebudzenia oraz DLC Agmarrak + w DAI dość sporo jest wspomnień o Szarym chociaż jako ogólna postać/protagonista DAO, bez wdawania się w szczegóły jakiej był rasy i jak skończył. Wydaje mi się, że lud dostzegłby zniknięcie Bohatera, a już w szczególności jeśli jest on królem/królową.
Jedyne co mnie zastanawia to czy (w moim przypadku) Alistair wie gdzie moja Strażniczka się podziewa. :P

Obrazek

PostNapisane: 17 gru 2014, 15:11 
Nałogowiec
Nałogowiec

Myślisz, że większość ludzi widziała kiedykolwiek króla/królową w dawnych czasach? ;)

Napisz wątekOdpowiedz Strona 8 z 9   [ Posty: 90 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona