Teraz jest 15 lis 2018, 10:54

Napisz wątekOdpowiedz Strona 8 z 10   [ Posty: 97 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Dorian
PostNapisane: 03 lip 2014, 11:15 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME (wszystkie), Gothic, DA:O, DA:P, DA2
Cytuj:
Czy w przypadku Sery powiedziano „the first fully lesbian character”?

A nie powiedziano? Zaraz po ujawnieniu informacji o niej zaczęto mówić, że to pierwszy homoseksualny towarzysz.
Dorian jest pierwszym towarzyszem-gejem, więc dlaczego Gaider miałby nie zwrócić na to uwagi?

Cytuj:
Nie chodzi o stereotypowy romansu, ale niebezpieczeństwo traktowania Doriana jako osobistego manifestu, co, jeżeli BW chce stworzyć dobrą postać o niestandardowej seksualności, wyklucza sukces.
Ale właściwie czemu?

Cytuj:
Dorian mag-gej (i przede wszystkim gej, i jeszcze walczący o „czyjeś” prawa, i pewnie dlatego jest wyrzutkiem, takim biednym i pokrzywdzonym ale jednak dzielnym )
Niezbyt orientuję się w sytuacji, ale czy coś takiego było gdziekolwiek powiedziane? Wydaję mi się, że w Thedas nie mają raczej większych problemów z prześladowaniem ludzi o innych orientacji. W Tevinterze może być inaczej, ale chyba nie jesteśmy tego pewni?

EDIT: Dobrze, przeczytałem wywiad. I teraz już kompletnie nie rozumiem tej dyskusji. W czym tkwi problem?

Cytuj:
to co jest naprawdę straszne to to, że na chwilę obecną BW, a raczej sam twórca Doriana, zdają się definiować tę postać właśnie przez pryzmat jej seksualności (to całe fully gay i pisanie o ewentualnych kontrowersjach, lol).
A powiedział w jakikolwiek sposób nieprawdę? Kontrowersje będą, już są, jakby nie patrzeć. A "fully gay" no bo to fully gay, takiego jeszcze nie było.

Cytuj:
Mi chodzi tylko o fakt, że drugorzędna informacja dotycząca ich seksualności, zostaje wypuszczona w sieć kawał czasu przed premierą, stając się automatycznie promowaną cechą postaci. Po co? komu to potrzebne na tym etapie?
Bo ludzie lubią wiedzieć o potencjalnych romansach? Odpowiadają na głos społeczności (stety lub niestety) i przy okazji uprzedzają co poniektórych, żeby nie robili sobie nadziei.

Cytuj:
Poza tym po raz kolejny żeńska część graczy zostaje pozbawiona interesujące opcji romansu, co trąci dyskryminacją mojej inkwizytorki
To po części prawda, ale z drugiej strony Inkwizytor też ma mały wybór-homoseksualny Dorian, chamska Vivienne albo niepodobająca się większości Cassandra. Być może będzie jeszcze pani doradczyni, ale to też nie jest pewne, no i jakaś postać biseksualna (Iron Bull?). Inkwizytorki też mają do wyboru pięć postaci :) Chyba, że Blackwall nie będzie romansowy?

(Terry Pratchett)

PostNapisane: 03 lip 2014, 13:20 
Status Widmo

Gra w: Mass Effect, DA, Wiedźmin, TES:Skyrim
@Vivi - ale czemu uważasz, że Dorian będzie manifestem Gaidera i jego orientacja przesłoni wszystko? Nie lubię zawczasu negatywnie gdybać o rzeczach, o których praktycznie nic nie wiemy. Po zagraniu w DAI ocenię czy postać jest chodzącym stereotypem w stylu Corteza, czy jest naprawdę spaniałą postacią. Tak jak wspomnieli wcześniej o orientacji Sery, tak teraz powiedzili, że Dorian jest gejem. A to "fully gay" z całą pewnością było emfazą na to, że Dorian jest gejem, a nie bi (dla wielu niedoinformowanych ludzi to jedno i to samo, i często towarzyszy biseksualnych z poprzednich gier nazywali gejami).
Mnie jedynie nie podoba się ten sztucznie wytworzony medialny szum wokół jednej informacji, gdyż olewa całkowicie samą postać Doriana i skupia się wyłącznie na jego orientacji, co jest krzywdzące. No i ten koszmarny, chaotyczny marketing Bioware... Serio, czy po tylu latach nie mogą zatrudnić kompetentnych marketingowców? Sami siebie krzywdzą :/

Obrazek

PostNapisane: 04 lip 2014, 23:39 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

@Luelle Nie uważam, ze będzie, ale że może być. Po wszystkich manipulacjach, kłamstewkach i półprawdach różnych devów w najlepszym przypadku zachowuję obojętność lub chłodny dystans. Tutaj, cóż… tak póki co widzę to w czarnych barwach, zwłaszcza, że BW stawia się w tym przypadku w pozycji pioniera, trochę za głośno przy tym krzycząc.
Czytałam to tłumaczenie, a to oznacza, że ludzie są jednak większymi idiotami niż myślałam albo twórcy mają ich już za totalnych kretynów. Elementarnych umiejętności niezbędnych do korzystania z googli uczą nas od małego, więc dużo nie trzeba żeby samodzielnie wykluczyć pewne wątpliwości co do znaczenia konkretnych słów.
Kanadyjce same są sobie winne w tym i każdym innym przypadku. Jeśli pozwalają facetowi paplać co i jak chce, efekt może być tylko jeden.

@Dersei głównie chodzi o dobór słów. Gaider chyba jest nadgorliwy w tym wszystkim (szkoda, że nie ma filmu na którym opowiadałby o D. wtedy można więcej wywnioskować niż z tekstu pisanego – czyt. jak bardzo się jara swoją postacią). Wiesz świetnie, że będzie gej, ale jak pisałam to jest jakiś drugorzędny czynnik opisujący osobę w ogóle (Czy poznając człowieka i podając mu rękę mówisz: Jestem Janek, gej? nawet jeśli to prawda).
„W czym tkwi problem?” – chodziło mi o to jak nieco „wrażliwsze” osoby mogą sobie połączyć pewne zależności. Możesz to traktować jako niezobowiązujący żart. Twoja wola.

PostNapisane: 25 lip 2014, 10:08 
Casual
Casual

Podobieństwo raczej przypadkowe, ale zwróciło moją uwagę. Cytat z powołania.

Spoiler:

A tu kolejny, tym razem odnośnie Vivian

Spoiler:

Jeżeli nie są to te same postacie to autor dubluje imiona, mnie osobiście to nie podchodzi, autor mógłby wysilić się przynajmniej na tyle , a to już absolutna perełka "expecto partonum"

Spoiler:

PostNapisane: 25 lip 2014, 10:40 
Free Company of Alinor

Gra w: Czeka na Reboot Jaka bądź Gothica.
Imię jak imię. Dziwne by było gdyby żadne się nie powtarzało. Było by to nienaturalne.

PostNapisane: 01 sie 2014, 21:31 
Free Company of Alinor

Gra w: śmierć
Rozumiem że Dorian będzie gejem..... spoko. No to team już ma ułożony. Może jednak zagram sobie facetem i zobaczę ten "poważny romans"... nie. w RPG'ach gra się kobietą, albo krasnoludem. A wątpię, żeby romans Doriana z krasnoludem gejem wypalił.

PostNapisane: 02 sie 2014, 19:35 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Wydaje mi się, że Dorian nie będzie miał ograniczeń rasowych. Ja też chyba zagram raz męskim Inkwizytorem, chociaż zawsze gram kobietą. "RPG'ach gra się kobietą, albo krasnoludem" - myślę, że każdy powinien grać jak mu pasi. :)

PostNapisane: 03 sie 2014, 12:27 
Free Company of Alinor

Gra w: śmierć
No to pykniemy sobie ludzką magiczką a do teamu weźmiemy Doriana, Byka i Serę. 2gie "plejfru" to krasnoludek i Cole, Dorian i ktoś jeszcze w teamie.

PostNapisane: 15 sie 2014, 18:18 
Casual
Casual

Interesująca Postać , Bardzo fajny głos ;d
Denerwuje mnie tylko oburzenie tym że woli Facetów , co sie ludzie czepiają .

PostNapisane: 15 sie 2014, 20:26 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Warframe, Stellaris, czeka na MEA
To głównie panie się czepiają, ponieważ postać, która zapowiada się naprawdę świetnie nie będzie miała możliwości romansowania z płcią przeciwną ;)

Polecam gierkę ;)

Shep: Ha!
Kasumi: Znalazłeś próbkę DNA?
Shep: Nie, kartę kredytową.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 8 z 10   [ Posty: 97 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona