Teraz jest 19 paź 2018, 18:43

Napisz wątekOdpowiedz Strona 14 z 16   [ Posty: 151 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Szary Strażnik oraz Hawke
PostNapisane: 04 sty 2015, 14:46 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Mass Effect, Dragon Age, Wiedźmin, League of Legends, World of Warcraft
A ja tam myślę że nie jest to kompletnie głupi pomysł. Może z tą pustką to trochę bardziej na siłę, ale w innej grze Bioware (nie będę tu spoilerować, bo może ktoś nie przeszedł) był taki przypadek, iż ktoś został "wskrzeszony" (Ci co grali doskonale wiedzą o kogo mi chodzi). Może tutaj porównuję dwa różne uniwersa, ale to przecież fantasy jest. :D
Z kotwicą nie widzę większego problemu, przecież nasz Szary Strażnik z pewnością również mógłby być zainteresowany zażegnaniem konfliktu Templariusze-Magowie, więc jak najbardziej mógłby pojawić się w Azylu. A tam już wydarzenia same by się potoczyły.
Pomińmy jednak fakt, że nasz strażnik byłby jeszcze większym "koksem" niż wcześniej.

@Down
A więc całkowicie nic nie piszmy na tym forum, bo nie jest przecież ono po to, żeby dyskutować na różne tematy.

Ostatnio edytowano 04 sty 2015, 14:48 przez Drakkus, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: 04 sty 2015, 14:47 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Ktoś już to wielokrotnie pisał ale powtórzę. BioWare wychodzi z założenia, że kolejna część= kolejny bohater. Gdyby zakładała, że kolejna historia ma opowiadać losy tego samego bohatera to zupełnie inaczej układała by fabułę. Rozważanie co by gdyby moim zdaniem jest całkowicie bez sensu.
Cytuj:
A ja tam myślę że nie jest to kompletnie głupi pomysł. Może z tą pustką to trochę bardziej na siłę, ale w innej grze Bioware (nie będę tu spoilerować, bo może ktoś nie przeszedł) był taki przypadek, iż ktoś został "wskrzeszony" (Ci co grali doskonale wiedzą o kogo mi chodzi). Może tutaj porównuję dwa różne uniwersa, ale to przecież fantasy jest. :D

Jaki sens ma kogokolwiek zabijanie skoro zostanie wskrzeszony w kolejnej części? Jaki wogóle w takim razie sens dawanie podjęcia takiej decyzji graczowi skoro zostanie ona zignorowana i na potrzeby kolejnej części bohater zostaje wskrzeszony? Skoro któs podjął taką a nie inną decyzję to niech tak zostanie inaczej pozwalanie dycodowac o tym graczowi mija się z celem.

PostNapisane: 04 sty 2015, 15:27 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: ME, Wiedźmin, KOTOR
Wiesz co? Akurat Bioware pozwala fanom na bardzo wiele. Z powodu fanów zmienili zakończenie mass effect i ich zdaniem to nie mijało się z celem. Twoja teorie pada :]

PostNapisane: 04 sty 2015, 15:41 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Batmen
Może najlepszym wyjaśnieniem będzie "ale tak naprawdę nie umarł"?
Miszczu podzielasz moje zdanie. Jak miło ^^

Dikajos, masz rację, że pozwalają. To dzięki fanom Volusy zawitały do multiplayera. Jednak niech się trzymają tego, że gra-bohater. Tak jak miszcz wspomniał, gdyby gra była robiona pod trylogię lub tetralogię etc. inaczej fabuła by szła. Chociażby jeden najgłówniejszy wątek przez parę części tak jak w me.
Jakby był jeden bohater i wiele gier z problemami, to ludzie zaczęliby się śmiać z tego. Bohater: "O nie, znowu światu zagraża niebezpieczeństwo. Muszę uratować świat poświęcając swoje życie i tak naprawdę nie umierając".

PostNapisane: 04 sty 2015, 15:52 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Mass Effect, Dragon Age, Wiedźmin, League of Legends, World of Warcraft
Uważam że idea z powrotem Szarego Strażnika nie jest bardziej absurdalna od tej, iż nasz bohater znów jest "tym który ma uratować cały świat". Tak było z Szarym Strażnikiem, tak jest z Inkwizytorem który bądź co bądź jeszcze szybciej stał się "koksem" niż główny bohater pierwszej części. Tylko Hawke był tak naprawdę mało ważny, jeżeli chodzi o Thedas. Prawdę mówiąc mógłbym nawet i obejść się bez Szarego Strażnika, ale niech dadzą mi w końcu jakiegoś ciekawszego bohatera, bo moim zdaniem Inkwizytor nawet w porównaniu do Hawke wychodzi blado. Tak naprawdę nie dali nam się wczuć w tę postać, w przeciwieństwie do Hawke - gdzie poznajemy całą jego historię i do Szarego Strażnika - gdzie mamy nawet odrębne wprowadzenia, po prostu gra daje nam czas do wczucia się w naszego bohatera. :)

PostNapisane: 04 sty 2015, 16:21 
Status Widmo

Gra w: Mass Effect, DA, Wiedźmin, TES:Skyrim
A ja nie chciałabym by Strażniczka była znów główną bohaterką w następnej grze (i tak nie będzie, bo każda gra = nowy bohater). Chciałabym jednak by moje poprzednie postaci odegrały jakąś rolę w przyszłej części, chciałabym by były istotnymi "częściami układanki". Byłoby super gdyby następna postać w DA4 spotkała moje bohaterki z poprzednich części i by w jakiś sposób przekazały one ważne informacje (albo by jakoś mi pomogły) pomagające w zlikwidowaniu zagrożenia, czy co tam będzie w DA4. Moje bohaterki z DAO, DA2 i DAI mogłyby być istotnymi NPC bądź/i chciałabym nimi przez chwilę sterować, by dostać inne spojrzenie, inny punkt widzenia na daną sprawę. Ale niech to nie będą długie wstawki, bo w końcu główną bohaterką będzie nowa postać w DA4 ;) Chciałabym po prostu zobaczyć, że długie godziny spędzone nad kreowaniem moich starych postaci miały sens. Chcę zobaczyć co z nich wyrosło :D

Obrazek

PostNapisane: 04 sty 2015, 16:31 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Cytuj:
Uważam że idea z powrotem Szarego Strażnika nie jest bardziej absurdalna od tej, iż nasz bohater znów jest "tym który ma uratować cały świat".

A ja uważam, że jest. Bohater DA:I nie ratuje świata po raz kolejny jak miałoby to miejsce w przypadku strażnika.
Szanuję konwencję którą przyjęło BioWare (od zera do bohatera) i nie chcę tego za wszelką cenę zmieniać. Moim zdaniem to jest jak najbardziej logiczne. Po pierwsze mamy szanse za każdym razem kreować zupełnie nową postać z zupełnie nowym charakterem, nową klasą itd. Nie jesteśmy tak bardzo ograniczeni wyborami z części poprzedniej. Prowadzenie cały czas jednego bohatera byłoby nudne i tak jak wspomniał Skeczor śmieszne. Po za tym ograniczałoby możliwości fabularne i ilość zadańn(Już to widzę jak nasz Strażnik który zabił Arcydemona i być może zasiada na tronie Felerdenu prowadzi Lorda Wełniusza do zagrody ;])
W kolejnej z części nasz bohater byłby już tak potężny, że następne zadanie polegałoby chyba na odbudowaniu złotego miasta co by mógł w nim zasiadać.

PostNapisane: 04 sty 2015, 16:32 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: MGS V: TPP, Fallout 4
@Luelle Nic dodać nic ująć. I wskrzeszanie strażnika na siłę uważam za kompletny absurd niech sobie spokojnie leży w Weisshaupt obok Garahela jeśli ktoś podjął taką decyzję. Nie po to jest alternatywa w postaci Wardena z Orlais, aby martwy bohater z jedynki powracał do życia korzystając z jamy łazarza lub podobnego ustrojstwa :P

PostNapisane: 04 sty 2015, 17:40 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Batmen
master_rpg - przeczytaj stronę wcześniej co napisałem o daa ;)

Drakkus - że niby Hawke odegrał(a) małą rolę dla Thedas? :huh: Stanął(a) na czele pierwszego poważnego, zbrojnego buntu <_<

PostNapisane: 04 sty 2015, 18:05 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: MGS V: TPP, Fallout 4
Skeczor to, że nazywają go komendantem nie ma nic do rzeczy, jeśli się importowało to zawsze w pamięci pozostanie BF z resztą kilka osób w dodatku o tym pamięta i są tam wzmianki o tym świadczące, więc nie rozumiem o co Ci chodzi to tylko tytuł.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 14 z 16   [ Posty: 151 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona