Teraz jest 19 paź 2018, 18:06

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 45   [ Posty: 443 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 45  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dragon age 3 - Drużyna
PostNapisane: 27 lut 2012, 23:44 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Ostatnio zacząłem sobie odświeżać sagę DA i dzisiaj naszła mnie chęć utworzenia właśnie takiego tematu, czyli kogo spodziewacie się w drużynie będącej w DA3. Moja lista wygląda następująco:

A) Z towarzyszy w DA 1:
- Shale 7/10 raczej wątpię by krasnoludka wróciła jako pełny towarzysz. Dlaczego ?. Po 1 pochodzi z dlc, po 2 jest pewna możliwość iż może odzyskać swoją poprzednią postać(o czym świadczy rozmowa z Wynne pod koniec gry). Przemawia za nią jednak to, iż jest jedną z bardzo ciekawych postaci. Jeżeli jednak utraci swą postać, magiczna otoczka zniknie i niestety przestanie być takim ciekawym towarzyszem :/
- Oghren 6/10 - niezwykle "barwny" krasnolud moim zdaniem nie wróci jako pełny towarzysz( co wcale nie świadczy o tym, że nie odegra jakiejś roli). Dodatkowo raczej spodziewam się go siedzącego w Twierdzy Czuwania. Chociaż było by fajnie posłuchać jego żartów :).
- Zevran 6/10 - jest w podobnej sytuacji co Oghren, ciekawa postać, ale wystąpiła w 2 częściach DA, dlatego wątpię byśmy ją posiadali w drużynie. Dodatkowo na jego niekorzyść świadczy fakt, iż mógł zginąć w jedynce.
- Wynne 3/10 - pierwsza postać, której naprawdę się nie spodziewam jako towarzysza w DA3. Nie chodzi o to, iż wydawała mi się nieco nudną postacią, ale z racji tego iż jest wiekowa prędzej spodziewam ujrzeć się jej grób niż ją jako towarzysza. A warto przypomnieć sobie jej wypowiedzi w DA1, kiedy wspomina o tym że jest stara oraz dodać do tego 10 lat w DA2.
- Teyrn Loghain mac Tir 1/10 - gryzie ziemie. Nic dodać, nic ująć.
- Sten 7/10 - i tutaj mam wielki problem. Sam nie wiem, jakie prawdopodobieństwo tutaj podać. Jeżeli dostanie kolejne zadanie, to może dołączy do naszej drużyny. Na 100% spodziewam się go gdzieś ujrzeć w DA3, ale naprawdę nie wiem czy jako towarzysza.
- Morrigan 1/10 - jako towarzysz ma bardzo nikłe szanse. Do tego może zginąć w dlc. Ale nie jeden raz o niej usłyszymy w DA3, czy też spotkamy (głos ludu się tego domaga). Ale wg. mnie na bank nie będzie towarzyszem - dziecko itd.
- Leliana 9/10 - pierwsza postać, którą naprawdę spodziewam się jako towarzysza w DA3. Dlaczego ?. Bo w DA2 wzrosło jej znaczenie. Bo Bioware, raczej nie przywracało by jej do życia, jeżeli nie miała by do odegrania znaczącej roli w DA3. A taką rolę może odegrać właśnie jako towarzysz.
- Alistair 7/10 - chciałbym go mieć jako towarzysza, jednak jest parę minusów jakie świadczą na jego korzyść. Chodzi o to iż w DA3 widzimy go jako 3 różne postacie (biedak, strażnik, król) przez co wątpię by pełnił tak ważną rolę. Jako strażnik, miałby jak największą szansę, jako król raczej zajmowałby się państwem zamiast podróżował. Jako biedak, wątpię by robił cokolwiek, no chyba że odbije mu syndrom Włóczykija z Muminków.

B ) Towarzysze z Dragon Age: Przebudzenie
- Anders 9/10 - kolejna postać, którą spodziewam się ujrzeć w DA3. Jego znaczenie wzrosło w DA2, o czym świadczy możliwość przywrócenia go do życia z dodatku (możliwość śmierci). No i dodatkowo musi wypić piwo, które nawarzył w DA2.
- Nathaniel Howe, Vellana, Sigrun. 2-3/10 wątpię by ktoś z nich był towarzyszem w DA3. Mogli zginąć w dodatku, oraz cóż nie byli aż tak charakterystyczni by powierzyć im aż taką ważną rolę. Ale życie lubi zaskakiwać, więc jak już, największą szansę ma u mnie Nathaniel.

C) Towarzysze z Dragon Age 2:
- Merrill 6/10 - fajna postać i w sumie przydałby się nam ktoś jako 2 mag. Różnie było można pokierować tą postacią w DA2, więc sam się zastanawiam.
- Sebastian Vael 5/10 - jako postać z dlc, postacią która mnie wkurzała, pewnego rodzaju zaślepienia, głupoty nie chciałbym jej jako towarzysza.
- Fenris 7/10 - barwna postać, ma większe szansę na dołączenie do drużyny od Merrill, do tego możliwe jest spotkanie go w miejscu gdzie ma toczyć się DA3 (zapomniałem nazwy miejsca).
- Isabela 4/10 - tutaj mam problem osobiście chcę ją mieć w drużynie, ale wolę by była u boku mojego Hawk'a do śmierci :P. No i 2 różne możliwości prowadzenia tej postaci, gdzie jednak wydanie ją Qunarii zwiększa jej dołączenie do towarzyszy w DA3 ( u mnie jednak została :P)
- Avelina Vallen 3/10 - wątpię by dołączyła do drużyny. Wolę ją jako kapitan straży w Kirkwall i taka ma pozostać ;).
- Varric 9/10 - jako że postać lubi być w centrum wydarzeń, jest charakterystyczna, niemal wszyscy ją lubią to jej prawdopodobieństwo dołączenia do drużyny jest moim zdaniem bardzo, bardzo duże.
- Carver/ Bethany 9/10 - jako że nosi nazwisko Hawke, bardzo bym się kogoś z rodzeństwa spodziewał. Zwłaszcza iż
Spoiler:
. Byłby to ukłon w stronę tej rodziny.
- Tallis 2-3/10 wątpię bo to postać dlc, i raczej nie odegra poważnej roli, gdyż nie została wymyślona przez Bioware ;).

A więc podsumowując, najbardziej spodziewam się Leliany, Andersa, Varica, kogoś z rodzeństwa Hawke. Dodałbym do tego kogoś z 7/10 (Sten , Shale, Fenris) może 1 nową postać oraz kogoś dodanego w dlc. Co łącznie daje nam liczbę 7 towarzyszy, czyli absolutne minimum. A co wy o tym myślicie ?.
Z bohaterów niezależnych z poprzednich serii, duże prawdopodobieństwo dołączenia do drużyny, mają u mnie Cassandra oraz Cullen. Cassandra bo w sumie nie do końca wiadomo kim ona jest, i w sumie nie stoi nic na przeszkodzie by została towarzyszem a Cullen z racji tego co przeżył w DA1, następnie co widział, w czym uczestniczył w DA2 robią z niego postać, która wkomponowuje się w historię DA3. Do tego jest templariuszem i jako postać, towarszysz przyjaźniąca się z innym towarszyszem (jakimś magiem) mogłaby dawać dobry przykład.

Tytuł: Re: Dragon age 3 - Drużyna
PostNapisane: 13 mar 2012, 19:38 
Nałogowiec
Nałogowiec

A ja sądzę, że towarzysze będą nowi, tak jak w 2. Najwyżej możemy spotkać starych jako dodatkowych.
Sadzę, że w fabule (ale nie drużynie) spotkamy Morrigan, Sandala z ojcem, Andersa, Alistaira, Zevrana, Izabellę (tę trójkę spotykamy w każdej części), Lelianę.
Może masz rację i dołaczy Cullen i poszukiwaczka? Byłoby fajnie, a jakąś rolę z pewnością odegrają.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 13 mar 2012, 19:56 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Spodziewam się w DA3 naprawdę potężnego pierdzielnięcia(coś jak ME3), ponieważ świat znalazł się na przełomie walk. No i tutaj mamy znaleźć środek pogodzenia magów z templariuszami(fajnie gdyby gra miała głębsze dno, i okazało się że jest jeszcze trudniejszy przeciwnik).

Jestem po spoilerze z 3 książki z serii o DA i
Spoiler:

Ciekawi mnie, kiedy Bioware coś napisze na temat DA3

PostNapisane: 19 mar 2012, 15:07 
Casual
Casual

Ja bym wybrała tak:kogokolwiek z DA1 ale z dwójki to obowiązkowo Izabelę , Fenrisa , Andersa , Merrill i ......
kogoś nowego . Kogoś kto nie był ani w DA1 ani w DA2. Kogoś kto ma poczucie humoru żeby rozweselić tą drużynę ..!!!!!!

PostNapisane: 22 mar 2012, 21:25 
Casual
Casual

Gra w: Dragon Age i inne
Wg mnie Bethany/Carver nie mają szans by pojawić się jako towarzysze nowego bohatera. Cassandra, Varric, Moriś, Tallis, Leliana, Cullen rzeczywiście mogą się pojawić. Alistair i Anders odpadają. Oni już odegrali swoje role. Wątek przeszłości Aveliny nie został całkiem rozwikłany (chyba, że o czymś nie wiem), ponad to można znacząco rozszerzyć wydarzenia związane z Sebastianem, Fenrisem. Jeśli DA3 zawierałby Antivę to wypadałoby nazwiązać także do Zevrana.

Bardziej obawiam się o nowych kompanów, by dorównali poprzednikom ;)

PostNapisane: 22 mar 2012, 22:53 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Akkan'tarr napisał(a):
Wg mnie Bethany/Carver nie mają szans by pojawić się jako towarzysze nowego bohatera. Cassandra, Varric, Moriś, Tallis, Leliana, Cullen rzeczywiście mogą się pojawić. Alistair i Anders odpadają. Oni już odegrali swoje role. Wątek przeszłości Aveliny nie został całkiem rozwikłany (chyba, że o czymś nie wiem), ponad to można znacząco rozszerzyć wydarzenia związane z Sebastianem, Fenrisem. Jeśli DA3 zawierałby Antivę to wypadałoby nazwiązać także do Zevrana.

Bardziej obawiam się o nowych kompanów, by dorównali poprzednikom ;)

A ja właśnie uważam, że rodzeństwo Hawke ma duże szanse na pojawienie się w DA3. Raz byłby to piękny ukłon w stronę DA2, dwa łatwo wprowadzić ich historię poprzez dodanie savów z DA2 (problem jedynie pojawia się z wyborem Beth do magów czy do strażników i Carver templariusze czy strażnicy) a po 3 - w sumie nie wiadomo co z nimi się dzieje po DA2, a ród Hawke mógłby jeszcze nie jeden raz się przydać.

Tallis - postać z dlc dlatego małe szanse.
Anders - I u mnie ma bardzo duże, z tego powodu iż wielu graczy chciałoby rozłączyć maga od ducha sprawiedliwości, a sam Anders bardzo chciałby wszystko odkręcić i naprawić(z tego co nabroił w DA2).
Aveline - raczej małe. Widzę ją wyłącznie jako przywódczynie straży w Kirkwall. Aczkolwiek mogłaby pojawić się w swojej rodzinnej krainie.
Zevran - jako iż lubi facetów, aż tak za nim nie przepadam, mam mieszane uczucia. Pół na pół ;)
Sebastian - małe szanse bo to również postać z dlc. Co nie przeszkadza mu by się w DA3 pojawił, ale raczej nie jako towarzysz.
Fenris - raczej tak zwłaszcza że DA3 ma dziać się w miejscu, gdzie Fenris był (lub też jest) niewolnikiem ;).

PostNapisane: 22 mar 2012, 23:12 
Nałogowiec
Nałogowiec

Hemidall, nie zgodzę się z tobą.
Historie Carvera i Bethany mogły się różnie potoczyć i nie zrobili by kilku wersji.
A Anders mógł zginąć.

Naprawdę myślę, że bardziej prawdopodobne jest, że przynajmniej większość (jeśli nie wszyscy) towarzysze będą nowi.

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 22 mar 2012, 23:17 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Paranormal napisał(a):
Hemidall, nie zgodzę się z tobą.
Historie Carvera i Bethany mogły się różnie potoczyć i nie zrobili by kilku wersji.
A Anders mógł zginąć.

Naprawdę myślę, że bardziej prawdopodobne jest, że przynajmniej większość (jeśli nie wszyscy) towarzysze będą nowi.

No wiem, ciężko coś zakładać skoro nie mamy żadnych źródeł ;). Ale np biorąc jako przykład ME3 tam też Garrus i Tali mogli zginąć, podobnie do Andersa. A drogi rodzinki nie różnią się aż tak od siebie ;).

PostNapisane: 22 mar 2012, 23:26 
Nałogowiec
Nałogowiec

Samo to, że może przezyć brat lub siostra, mogą być w straży lub kręgu...

Błąd Czasu
Jedz jak oni.
Kochaj to co oni.
I żyj tak jak oni.
Ubieraj się jak oni.
Jedź razem z nimi.
I bądź razem z nimi.

PostNapisane: 22 mar 2012, 23:28 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: DA, Mass Effect, Wiedźmin 2, Skyrim
Zgodnie z tym, co przekazali twórcy gry ("Postaramy się przekazać wam zakończenie historii Hawke, ale najprawdopodobniej nie w formie gry") trzeba raczej porzucić nadzieję o posiadaniu w drużynie postaci z dwójki... Pewnie dadzą jakiegoś nowego wieśniaka, którego trzeba będzie rozwijać od podstaw. Zła jestem, bo bardzo liczyłam na kontynuację historii mojej Hawke, a jak piszą o nowej postaci, której pewnie będą towarzyszyli nowi kumple, to jakoś mi się odechciewa tej trzeciej części.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 45   [ Posty: 443 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 45  Następna strona