Teraz jest 19 gru 2018, 14:48

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 3 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dlaczego kochamy serię "GTA"?
PostNapisane: 14 wrz 2013, 17:28 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Zawal przed czterdziestką
Tutaj zapewne wielu z was nie zdziwi się że zadaję to pytanie, ale co jest fenomenem serii GTA? Co takiego daje nam ta seria, co sprawia że ją kochamy i wyczekujemy na każdą kontynuację, a przy każdej zapowiedzi siedzimy ze szczęką na podłodze, jarając się tą grą jak małe dzieci? Co jest tą częścią tej serii, która pozwala nam na całkowite wejście do jednej gry i granie tylko w nią? Ten temat, to tak naprawdę pytanie do wszystkich którzy chcą podzielić się swoimi przemyśleniami na ten temat. Więc zaczynając ode mnie...

Myślę że są co najmniej 3 czynniki powodujące u nas takie zauroczenie tymi dzieciakami spłodzonymi od Rockstar'a, a dokładniej:
1) Wolność świata i podejmowanie decyzji - cóż, to chyba najbardziej oczywisty i prosty argument. Wszyscy lubimy "marnować" czas na jazdę po cybernetycznych miastach, szukając znajdziek, ulepszając swoje samochody, zarabiać pieniądze na ulepszenia, zdobywając nowe tereny na mapie patrząc jak rozrasta się nasze imperium, czy też po prostu zabijanie wszystkiego co przejdzie nam pod lufę bez głębszego zastanowienia.
2) Brutalność - tak. Właśnie to. Coś, co jest charakterystyczne dla serii Grand Theft Auto, czyli nie omijanie takich tematów jak brutalność, dając nam możliwość na "wypuszczenie z siebie negatywnych emocji". Każdy chociaż raz rozpętał jakąś małą masakrę, lub bawił się przejeżdżając przechodniów i nikt mi nie wmówi że tak nie było. Głównie takie rzeczy są przyjemne dzięki sterowaniu, dosyć pokaźnym arsenale itd.
3) Ciekawe postacie itp. - O serii GTA można powiedzieć wiele, jednak z pewnością nie można odmówić jej ciekawych, zabawnych postaci. Zawsze kiedy gramy czujemy jakąś więź z naszą postacią i ogólna ilość NPC'ów pozwala nam na polubienie przynajmniej jednej, z którą czujemy jakąś więź, lub sympatię.

Obrazek

AG - BÓG IMPERATOR

CLICK

Tytuł: Re: Dlaczego kochamy serię "GTA"?
PostNapisane: 14 wrz 2013, 17:35 
RON

Gra w: Banowanie ;]
Defacto rosiek wszystko wymieniłeś. Od siebie dodam:
-Humor, jest tego masa ;)
-Fabuła, GTA IV posiadało świetną
-Radiostacje. To dzięki nim eksploring miast, okolic nabiera sensu. W takim Just Cause 2 - można było eksplorować, ale bez radia było to nudne.

Tytuł: Re: Dlaczego kochamy serię "GTA"?
PostNapisane: 22 lut 2015, 13:25 
Casual
Casual

ja lubie fabule w stylu scarface z vc
fajne miasta z gta sa najlepsze san fierro a najgorsza wies
dobra grafika to chyba w gta 3 mi sie podobal styl graficzny
i w gta 3 stacje radiowe fajne oprocz kilku bubli jak te z popem

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 3 ]