Teraz jest 19 sie 2019, 16:38

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 10 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: [książka] Dragon Age: Utracony tron
PostNapisane: 15 mar 2010, 22:45 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Życie
Obrazek

Autor: David Gaider
Opis:
Cytuj:
The Stolen Throne byłby świetnym materiałem na scenariusz gry cRPG. Serio. Nie ma tu ratowania świata, to przede wszystkim. Jest za to opowieść o księciu Maricu, synu zamordowanej królowej, pozbawionym tronu i próbującym ten tron odzyskać. Jego matka przewodziła przez wiele lat rebelii podgryzającej fundamenty nowej władzy w kraju, narzuconej przez sąsiednie imperium Orlesian w wyniku krwawej inwazji - ale zostaje ona zdradziecko zamordowana właśnie i młody Maric ostaje się na pastwie losu. A właściwie pastwie Loghaina, syna przywódcy uciekinierów i banitów, także młodego, ale bardzo doświadczonego. Tenże Loghain doprowadza Marica, po wielu perypetiach, do obozu buntowników, gdzie oprócz wojsk szukających swego księcia czeka na niego też przyszła żona, piękna wojownicza szlachcianka, Rowan. Oczywiście później Rowan zakochuje się w Loghainie, z wzajemnością, Maric zaś znajduje sobie inną kobietę, z która jednak nie może być a jego rebelia rośnie w siłę i mimo kilku porażek w końcu niepowstrzymaną falą obala tron uzurpatora i wszystko się dobrze kończy, choć niektórzy giną i mają tragiczne przejścia.

Rok wydania: 2009 'Fabryka słów'
Ilość stron: 469

Taki smaczek dla fanów gry. Zakupiłem tę książkę stosunkowo niedawno, i wchłonąłem ją mniej więcej w jeden dzień. Dobrze się czyta i szybko. Zbytnio nie dają się poznać braki autora w dziedzinie pisarstwa. Czytał ktoś Was ją już? Wg mnie nadaje się na spokojny wieczór, trochę bajka no ale czego będziemy wymagać od gatunku fantasy :)

Gwardia Honorowa Bleachsoul.pl | Junior Admin G.Up | Redaktor Risen.info

Tytuł: Re: [książka] Dragon Age: Utracony tron
PostNapisane: 16 mar 2010, 10:19 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Czytałem i polecam. Ciekawa, czyta się szybko i przyjemnie. Można na chwile zapomnieć o teraźniejszości i odpłynąć w świat fantasy. Postać Marika, który z czasem staje się prawdziwym mężczyzną, królem. Walka buntowników z prawowitym następcą tronu o swoje ziemie. Lojalność jego przyjaciela, wobec księcia. Zdrady, walka, niebywałe ocalenie, wsparcie krasnoludzkiego oddziału. Historia warta poznania.

PostNapisane: 17 kwi 2010, 18:13 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Dragon Age
Jeżeli tą czytało wam się dobrze to zapewniam Was, że z Powołaniem będzie jeszcze lepiej.

PostNapisane: 31 sie 2010, 18:52 
Free Company of Alinor

Gra w: śmierć
Książka świetna, porywająca, ale nieco mniej mroczna od gry. Zafascynowała mnie do takiego stopnie, że myślę nad kupnem "Powołania". Fabuła mnie wciągnęła, ale też w kilku momentach zasmuciła.

PostNapisane: 28 paź 2010, 11:18 
Casual
Casual

Gra w: Thief
Pożyczyłam angielską wersję książki od koleżanki. Podchodziłam do niej jak pies do jeża, mając w pamięci inne niechlubne powieści bazujące na grach, które większość fanficków biła na głowę. "Utracony Tron" okazał się być miłym zaskoczeniem i całkiem przyjemnym kąskiem do konsumowania w tramwajach, obecnie jestem gdzieś w połowie. Książka może nie jest arcydziełem literatury światowej, ale jest dobra i warto sięgnąć po nią choćby dla lepszego poznania ważnych postaci z uniwersum Dragon Age'a (m.in. po lekturze zupełnie inaczej zaczynamy postrzegać Loghaina w grze).

PostNapisane: 10 gru 2010, 22:46 
Casual
Casual

Już jakiś dłuższy czas temu kupiłem obie książki Gaidera razem przez internet. Trochę się obawiałem tego zakupu bojąc się tego, że książka mnie nie wciągnie, rzucę ją w kąt i 70 zł pójdzie w las. Stało się jednak zupełnie inaczej.

Utracony Tron zachwycił mnie rozmachem rebelii, Mariciem i Loghainem, perypetiami bohaterów, a w szczególności epizodem wędrówki bohaterów przez Głębokie Ścieżki (mistrzostwo świata). Zżyłem się mocno z postaciami, emocjonowałem się razem z nimi i tak jak niewiele książek czytam to ta zafascynowała mnie jak nigdy.

Powołanie to również kawał dobrej roboty. Całość już nie ma takiego rozmachu na cały Ferelden jak w pierwszej części, lecz jest mocno skupiony w okół małej grupy osób co powoduje, że książka staje się bardziej "osobista". Jednym z minusów jest to ,że jest bardzo mało Loghaina co mocno uszczupliło humor w utworze (uwielbiałem potyczki słowne Marica i Loghaina). Dodatkowo ponura atmosfera zmieniła obraz książki, ale takie było chyba zamierzenie autora.

Jednak patrząc z perspektywy czasu muszę powiedzieć że więcej w pamięci zostało mi obrazów z Utraconego Tronu. Bardziej mnie zachwycił i prawdopodobnie te pierwsze "WOW!" zrobiło na mnie większe wrażenie niż doczytywanie historii Marica w Powołaniu. Nie zmienia to faktu ,że książki są bardzo dobre i godne polecenia dla tych którzy grali w DA. Najwidoczniej Gaider mocno sobie upodobał Głębokie Szlaki bo w obu przypadkach najważniejsze sceny i momenty są rozgrywane właśnie w tych ponurych i mrocznych tunelach... :)

PostNapisane: 23 lut 2011, 09:58 
Casual
Casual

Hmm słyszałem o niej i gdy czytam Wasze opinie chyba skuszę się na to, żeby po nią sięgnąć. Co do osadzenia ważnych momentów fabularnych na Głębokich Szlakach - jak dla mnie bomba!

PostNapisane: 25 lut 2011, 22:25 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Mass Effect 3
Warto ją kupić?

PostNapisane: 26 lut 2011, 11:59 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: StarCraft II, World of Warcraft, Hearts of Iron III, Wargame.
Trapez the Greatest, naprawdę warto ją kupić. Przynajmniej mnie się podobała i miło wspominam spędzone przy niej chwile. Świetnie nawiązuje do historii Fereldenu, a właściwie do jego historii za czasów walki z Orlesianami. Co prawda autor nie jest doświadczony w sztuce pisania(z tego co wiem) to czyta się naprawdę przyjemnie.

PostNapisane: 27 lip 2014, 00:46 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Przeczytałem póki co wszystkie 3 tomy wydane po polsku i powiem tak - po 1 przeczytaniu nadają się do sprzedania. Tak też zrobiłem -bohaterowie przeważnie są płytcy, dialogi nie specjalnie wciągające, opis świata oraz całego otoczenia napisany jak najszybciej. W skrócie - książki dla najmłodszych oraz dla fanów serii. Cała saga podziela los innych książek robionych na podstawie filmów czy gier mianowicie pisanie ich dla kasy. Jest wiele ciekawszych książek w niższej cenie, o których wiele osób nie słyszało.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 10 ]