Teraz jest 17 gru 2018, 01:47

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 22 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Risen 3 - Wasze wrażenia
PostNapisane: 15 sie 2014, 13:36 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Napiszcie proszę jakie są Wasze wrażenia po przejściu gry.

Właśnie przeszedłem grę jako Łowca Demonów. Wykonałem tylko część zadań pobocznych.
Zajęło mi to 20 godzin.
Obrazek
Dość krótki wątek, szczególnie jak na zapowiedzi "największej gry w historii PB".
Niestety nie da się grać dalej po napisach końcowych, więc jeśli ktoś ma zamiar zrobić wszystko co się da, lepiej niech zapisze grę przed końcówką.

Gra ma strasznie dużo wad. Mimo wszystko jako całokształt uważam, że jest to najlepsza część serii.
Zamiast walić ściany tekstu po prostu wypiszę zalety i wady trzeciego Risena.

zalety
- różnorodny świat, który aż chce się eksplorować
- klimat! bardziej mroczny od Mrocznych Wód
- fabuła, chyba najciekawsza w całej serii Risen
(są nawet małe, fabularne zwroty akcji :) )
- mnóstwo nawiązań do serii Gothic
- poprawiony system walki względem Risen 2
- gra ponownie jest podzielona na rozdziały
- dobrze napisane dialogi, dobry angielski dubbing
- powrót magii
- masa rzeczy do roboty (niezwiązanych z wątkiem głównym)

wady
- nierówny poziom trudności (gra jest trudna na początku, po dołączeniu do jakiejś frakcji jest ZA ŁATWA)
- zakończenie, które nic nie wyjaśnia (nie liczcie na ładne zakończenie w stylu Gothic 3)
- twórcy zakończyli serię z mnóstwem niedokończonych wątków z poprzednich części
- wątek główny mógłby być dłuższy
- nierówna optymalizacja (w jednej lokacji gra chodzi płynnie na ULTRA w innej nagle klatki spadają i musisz grać na HIGH)
- bardzo mało broni, ubrań i zaklęć (przez całą grę zmieniłem ubrania tylko 3 razy)
- czasami przez błąd w grze trzeba wczytać zapis
- trudno jest kogokolwiek polubić w R3 (jeśli już lubisz jakąś postać to tylko dlatego, że polubiłeś tą osobę w poprzedniej części)
- irytujące bitwy morskie
- skoro już wracamy do korzeni: brakuje tej grze broni dwuręcznych (nie dotyczy muszkietów)

Tytuł: Re: Risen 3 - Wasze wrażenia
PostNapisane: 15 sie 2014, 14:23 
Casual
Casual

Grę dopiero zacząłem, ale już uważam, że gość podkładający głos głównemu bohaterowi powinien nauczyć się normalnie mówić, zanim weźmie się za takie zadanie jak nagrywanie głosu. Jego wymowa przywodzi na myśl trailer jakiegoś amerykańskiego filmu, nie ma w niej śladu intonowania, nie ma żadnych emocji, tylko męczące "nastrojowe" chrypienie ;(
Poza nim reszta dubbingu jest dobra, co najwyżej gnomy mogłyby mieć odrobinę poważniejsze głosy.

PostNapisane: 15 sie 2014, 15:07 
Casual
Casual

Cześć mam problem z zapisem gry f5 nie działa mogę nadpisać tylko pierwszy zapis ale czytać ni huhu
podobnie miałem w Risen 2 :(

PostNapisane: 15 sie 2014, 17:26 
Casual
Casual

Siema mam pytanie co trzeba znaleźć i gdzie jest aby przejść przez bramę na Kilę gdzie pilnuje Baruka ponieważ nie mam wgl pojęcia gdzie można znaleźć tą rzecz

PostNapisane: 15 sie 2014, 21:07 
Casual
Casual

Ciągle gram i gram i oderwać się nie mogę. Ta gra strasznie mi się podoba. Gram prawie 17 godzin, zrobiłem zadania w Caladorze, Taranis, Kila i teraz dotarłem do Tacarigui. Czuć klimat Gothica, jest wiele nawiązań, grafika jest przyzwoita (są słabsze momenty, ale da się przeżyć). Jestem wciąż w drugim rozdziale i tak się zastanawiam: Ile tych rozdziałów jest? Zamierzam dołączyć do Łowców Demonów i zastanawiam się ile gry mi potem zostanie? Czy w dalszych rozdziałach pojawią się nowe zadania poboczne jak w Gothicu 2? Czy raczej po wyczyszczeniu wszystkiego przed dołączeniem do frakcji nie zostanie mi już nic poza dokończeniem wątku głównego?

PostNapisane: 18 sie 2014, 16:43 
Adept analogów
Adept analogów

Gra jest bardzo przyjemna i im dalej tym lepsza. Mam przegrane 20 godzin, nie dołączyłem do żadnej gildii, bo dopiero odwiedzam drugą i będę robił zadania. Bardzo podoba mi się system walki oraz rozwoju postaci z wyszczególnieniem nauczycieli. Świetnie też sprawdza się opcja z towarzyszem u swego boku podczas gry. Niekiedy można ich mieć obok siebie nawet 3, co bardzo ułatwia walkę i czyszczenie mapki z plugastwa. Fani Gothica znajdą sporo odniesień i smaczków do ukochanej gry, myślę, że jeden z największych jest na wyspie Kila :)
Graficznie gra prezentuje się pięknie, jest co podziwiać podczas eksploracji. A skoro już o eksploracji mowa to naprawdę warto zwiedzać każdy zakamarek wyspy, bo wszędzie rozsiane są kuferki, moby do zabicia i inne ciekawe fanty.

PostNapisane: 20 sie 2014, 14:05 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Mało broni? Przez całą grę zebrałem kilkadziesiąt unikalnych okazów broni białej, a żadnej nie kupiłem, chociaż gdybym to zrobił to miałbym ich więcej.
Nie wiem też co zakończenie miałoby wyjaśnić. Wszystko wyjaśnione zostało wcześniej, chociaż faktycznie zakończenie mogliby zrobić... nie takie samo jak w G2, gdzie po prostu odpływamy (chociaż tam przynajmniej wiemy gdzie).
W R3 grało mi się dokładnie tak samo jak w G2 - po kilkunastu godzinach gry ciągle spotykam pełno potworów, które nie stanowią wyzwania, bo w końcu stałem się silniejszy. Moim zdaniem coś takiego jest świetne, chociaż próba eksportu na cały świat tej gry sprawiła, że nawet na samym końcu gry jest pełno potworów z samego początku. Poczytajcie sobie komentarze w internecie - ludzie i tak płaczą, że gra jest za trudna, walka jest za trudna, potwory za silne...
Nie wiem dlaczego ludzi tak wnerwiają te bitwy morskie, dla mnie były one miłym i prostym urozmaiceniem, nie miałem z nimi prawie żadnych problemów, więcej problemów przysporzyły mi minigierki :D
Faktycznie, spadająca woda/duża ilość ognia potrafią mocno spowolnić komputer, który wszystko inne wyciągał na wysokich. Może poprawią to w następnym patchu.
Dużym plusem są dodatkowe misje poboczne po dołączeniu do gildii, jest ich więcej niż w gothicach, w których było szczególnie mało zadań gdy ruszyliśmy z wątkiem głównym.
Ukończenie gry zajęło mi 50 godzin, a zrobiłem jakieś 99,9999% gry ;)

PostNapisane: 24 sie 2014, 15:43 
Casual
Casual

Ja mam 2 zastrzeżenia odnośnie walki w R3 :

1. Teleportacja Łowcy jest bezużyteczna, równie dobrze mógłby się turlać:

Mianowicie w normalnej walce gdybym nagle komuś znikną z przed oczu, to by stanoł i zajęłoby mu chwile żeby odzyskać orientację, a tutaj przeciwnik podąża za trasą teleportacji.
Nie można nawet użyć tego do wyskoczenie jeżeli cię osaczą ponieważ zatrzymujesz się na przeciwniku jak na ścianie.

2. Przeciwnicy rzucają się tylko na głównego bohatera ignorując towarzysza, jeżeli ten stoi na trasie to go zwyczajnie omijają, co powoduje że gra postacią strzelecką jest nieopłacalna.

To tyle moich smętów.

PostNapisane: 26 sie 2014, 19:52 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Mi gra się bardzo spodobała. Jeszcze nie przeszedłem a mam już sporo godzin nabitych. Skupię się jednak na wadach.
Walka- od początku gry nie ma żadnej bestii, którą trzeba omijać bo jest za silna. Bardzo mi tego brakuje bo leci się prze lasy, jaskinie czy cokolwiek na tzw pałe bo nic nie może nas zabić przez co eksploracja spłyca się do podziwiania widoczków. Złota i punktów chwały też mi wogóle nie brakuję co więcej nie trzeba szczególnie rozważnie ich wydawać bo nigdy ich nie brakuję. Gdzie te gry gdzie trzeba było trzy razy się zastanowić czy dany skil czy atrybut będzie naprawdę przydatny. W walce strzasznie denerwuję mnie przewrotka. Psuje ona dynamikę walki i realizm. Turlamy się jak Arbuz unikając bez problemu ciosów przeciwnika. Nawet najsilniejsi przeciwnicy mają strasznie mało życia.

Gra jest sporym krokiem naprzód w porównaniu do Risen 2. Więcej opcji, misji, załoga bardziej interaktywna. Solidna produkcja od PB.

Jako wielki fan Gothica muszę jeszcze dodać, że Piranie bardzo daleko odpłynęły w systemie rozgrywki od Najlepszych dwóch części. Dobrze, że mamy Risen 1, który jest dla mnie ostatnią grą PB w której był wyraźny gothicowy klimat. W dwóch pozostawłych rękę Niemców czuć przede wszystkim w wyglądzie świata( choć ubolewam na braku 1 większego miasta zamiast kilku śmiesznie małych).

Na pewną przejdę Risena 3 wszystkimi gildiami bo autorzy zadbali o to żebyt się nie nudzić.

A co następne. Remake Gothic 1? Pewnie nie jedna jest pewne. Wszystko będzie w porządku.

PostNapisane: 26 sie 2014, 20:13 
Casual
Casual

Cóż po zakończeniu gry mogę tylko odetchnąć i powiedzieć ,,wow" ,ale nie z takim naciskiem jak w części pierwszej ,którą uważam za trudniejszą mimo wszystko.
Zgodzę się z osobami powyżej.System walki bardzo fajny (prócz przewrotek/teleportu-który mnie rozśmieszał).No i na dodatek finishery,które wyglądają świeżo i solidnie,ALE no właśnie... gdy zauważyłem jak nasz bohater bronią kującą zabija przeciwnika tak jak bronią sieczną czy mieczem...poczułem niesmak.Powinni zrobić finishery z rozróżnieniem na rodzaj broni ,bo przebicie na wylot przeciwnika młotem bojowym pociągnął za sobą dużo śmiechu.
Nie będę się wypowiadał ,czy gra jest podobna do Gothica ,każdy wie że zarówno tak i nie.
Klimat wciągający, otoczenie cieszy oczy a muzyka pieści uszy :)

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 22 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona