Wczytywanie
Teraz jest 22 cze 2021, 12:58

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 4 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kolejna pogadanka o decelowości niektórych gier...
PostNapisane: 13 lis 2013, 14:34 
Nałogowiec
Nałogowiec

Obrazek

mmmmmm, gdyby jakimś cudem coś takiego przeszło - taki wymóg mam na myśli - wtedy to forum, jak i wiele innych forów, czekałaby czystka. Ilość zapytań typu 'Skyrim mień nie działa; wersja 1.0.0.1' spadłaby ostro. Do zera zapewne nie, ale i tak wyraźnie.

Sama treść dzieli. I tu racja i tam. Jak na szalce.

Tytuł: Re: Kolejna pogadanka o decelowości niektórych gier...
PostNapisane: 13 lis 2013, 16:53 
Wiedźma z Głuszy

Gra w: Wiedźmin, DA, Skyrim
Drastyczne zakazy niczego nie zmienią, no, może oprócz faktu, że młodzież będzie musiała nieco się natrudzić, żeby zdobyć upragnione gry.
Zgadzam się z opinią, że to rodzice powinni kontrolować to, czym zajmują się ich dzieci i decydować o tym czego nie powinny robić, a to w większości przypadków w dzisiejszych czasach tylko pobożne życzenie.
Osobiście nie dałabym własnym dzieciom (gdyby były nieletnie) w prezencie na Mikołaja "Wiedźmina", "Skyrim", "Dragon Age" i wszystkich innych pięknych gier, które sama uwielbiam, co nie zmienia faktu, że moja przyjaciółka nie ma nic przeciwko, żeby jej 10 i 12- letni synowie godzinami ciupali w Skyrim. Mogłam jej jedynie powiedzieć co o tym myślę, ale to ona decyduje o wychowaniu swoich dzieci, a ja nie mam ochoty zostawać zbawcą świata i walczyć z wiatrakami. Prawda jest taka, że większość rodziców ma w ... co robią ich dzieci - ważne żeby siedziały cicho i nie przeszkadzały dorosłym. Przy takim podejściu trudno w ogóle mówić o wychowaniu - rodzice sami dla świętego spokoju faszerują swoje dzieci agresja i przemocą i zakaz sprzedaży jakiejś gry osobom poniżej 18 r.ż. niczego nie zmieni - tatuś pójdzie i kupi - dzięki temu będzie mógł wypić w spokoju kolejne piwo.

Obrazek

PostNapisane: 13 lis 2013, 17:49 
Stand User

Gra w: wojny psychologiczne
Hahaha, po prostu piractwo się rozwinie. Dążenie do rzeczy zakazanych jest znamienne dla społeczeństwa, a postępująca degradacja standardów moralnych, jak również tzw. "Dziecięca niewinność" to obecnie przeżytek. W skrócie: Nie ma szans, żeby to przeszło. Ucierpią na tym jedynie twórcy gier, bo dzieciakom będzie łatwiej zakupić za 50-70 zł grę w szarej/czarnej/brudnej strefie grę wartą w sklepie 250 zł.
To nie przejdzie - tyle ode mnie. Niech rodzice się zainteresują tym, w co ich dzieci grają, jeżeli to taki problem jest (rzekomo). NIkt nie będzie za nich tyrał, bez żartów.

Obrazek

Spoiler:

PostNapisane: 14 lis 2013, 15:01 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Wiedźmin, Dragon Age
Cóż, tutaj mam troszeczkę niekonwencjonalne zdanie. Dla mnie takie inicjatywy to po prostu czysta hipokryzja. Niech ustawodawcy powiedzą, tak z ręką na sercu, czy przykładowy Skyrim jest bardziej brutalny niż cowieczorne "Wiadomości"? Bo ja sądzę, że absolutnie nie. Sama w wieku lat 8 czytałam "brutalne" lektury (komputer nie był wtedy nawet w sferze marzeń, a co dopiero mówić o grach ;) ). Zamiast bajeczek, była Trylogia, "Krzyżacy", opowieści o piratach i książki spod znaku płaszcza i szpady. A pomysłowość względem ewentualnego ścigania sięgała od latarki pod kołdrą, do czytania o 2 w nocy w łazience. Nie sądzę, żeby mi to zaszkodziło. Skyrim też nie zaszkodzi, o ile rodzice będą wiedzieć nie tylko W CO gra dzieciak, ale JAK gra. Bo jeśli taki 12-latek łazi postacią mordującą wszystko i wszystkich jak leci, to zapewne rozmowa potrzebna. Rozmowa, a nie zakaz, który tylko kusi do obejścia lub jawnego buntu.

Obrazek

"Walkę kończy śmierć, każda in­na rzecz walkę je­dynie przerywa." - Ciri

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 4 ]