Wczytywanie
Teraz jest 01 mar 2021, 20:02

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 6   [ Posty: 56 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Marzenia senne
PostNapisane: 24 gru 2013, 23:31 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Batmen
Tutaj opisujemy nasze sny, a także lunatykowanie, bezsenność itp. :)

Mój sen sprzed miesiąca:
Biegła rozwścieczona babcia z parasolką w celu pobicia mnie. Wyjąłem swoją parasolkę, taką z wysuwanym kijem. Wysunąłem ten kij. Namierzyłem się i powiedziałem (oczywiście ostrzej %) ) "Podejdź tu tylko ty samico, a uderzę cię jak łomem. No i dokonałem tego czynu. Pięknie dostała, słychać było dźwięk łamanej szczęki. %)

Tytuł: Re: Marzenia senne
PostNapisane: 25 gru 2013, 00:58 
RON

Gra w: Banowanie ;]
01:03 na moim zegarku - nie mogę spać, to tyle na temat bezsenności :)

PostNapisane: 25 gru 2013, 01:37 
Nałogowiec
Nałogowiec

Chętnie przez sen nadpisywałbym te pliki co mi leżą w menadżerze, bo poza stanem hibernacji nie znajduję na to ochoty. Snów chyba nie mam. A jeśli mam, to są takie same. Część potrzebuje "motoru" do napędzania kolejnych zdarzeń, a inne są kalką i formą "dopracowywania" tych już istniejących.
Kiedyś myślałem, że sen jest dobrą ucieczką od rzeczywistości, ale nie można na nim polegać, płata figle. A potem bach! budzisz się i znów to samo.

ps. technicznie rzecz biorąc, ludzki sen jest zupełną stratą sił i czasu. Korzysta z tego niemal wyłącznie układ pokarmowy. Niby budzimy się bardziej rześcy, ale to samo można osiągnąć serią przerywanych drzemek.

PostNapisane: 25 gru 2013, 10:26 
Free Company of Alinor

Gra w: śmierć
Dokładnie. Ponoć człowiek może prawidłowo funkcjonować, śpiąc tylko co kilka godzin przez ok 30 minut. Ale ponoć podczas snu wydziela się hormon wzrostu. Ile w tym prawdy, nie wiem.

PostNapisane: 25 gru 2013, 10:29 
Stand User

Gra w: wojny psychologiczne
Porąbany sen... śniło mi się, że jestem papużką z demonimi skrzydłami i latam, pożerając ludzkie sny :huh: SKończyło się tym, że ewoluowałem z papużki w takiego półdiabła półptaka, kiedy się obudziłem ^^

Obrazek

Spoiler:

PostNapisane: 25 gru 2013, 11:01 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Batmen
Biszkoptex - chodziło oto, że człowiek powinien mieć dwa sny. Jedną drzemkę podczas dnia, a potem sen w nocy.

PostNapisane: 27 gru 2013, 10:54 
Wiedźma z Głuszy

Gra w: Wiedźmin, DA, Skyrim
Moje sny nie nadają się do publikacji - nie dlatego, że jakieś lubieżne :D (choć czasem bywają makabryczne) ale zdecydowanie łatwiej było by je namalować, niż opisywać słowami. Miewam marzenia senne przesycone barwami, zapachami, dźwiękami i... magią. Często doświadczam snu w śnie, dlatego nie zawsze mam pewność, czy rzeczywiście już się obudziłam i czy to, co wokół się dzieje jest realne. Najgorsze są sny wielopoziomowe, z których nie mogę wyjść - niby się budzę, ale okazuje się po chwili, że nadal jestem w śnie, który potrafi się zapętlać. Na dodatek mam świadomość tego, że śnię i nie mogę się naprawdę obudzić. Oczywiście świetnie się bawię sterując fabułą swoich snów, może dlatego potrafię przespać 13-15 godzin na dobę, jeśli tylko nadarza się taka okazja. W poprzednim życiu chyba byłam kotem... :D

PS. Kilkanaście lat temu w jednej z krakowskich gazet pojawiło się tajemnicze ogłoszenie: "Odkupię Twoje sny". Gość chciał płacić ludziom za przesyłanie mu treści ich snów. Nie wiem dlaczego, ale poczułam wewnętrzny, nieokreślony bliżej niepokój, gdy zobaczyłam to ogłoszenie. Takie dziwne wrażenie, że ktoś chce zapanować nad snami innych osób i wykorzystać je w jakimś dziwnym celu. Wiem, że to irracjonalne, ale utkwiło to w mojej pamięci i sprawiło, że nigdy nie opowiadam swoich snów osobom postronnym. Tak na wszelki wypadek ;)

Obrazek

PostNapisane: 28 gru 2013, 00:33 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Wiedźmin, Dragon Age
Hehe, dla snów może i warto byłoby przespać te kilkanaście godzin... Byle nie za często. Przecież choć część z marzeń można spełnić w rzeczywistości ;) Ale swoje zakręcone fazy, jakie czasem się śnią bardzo cenię. O dziwo kilka razy sen "podpowiedział" mi rozwiązanie do rzeczywistego problemu, a już musowe było wyspanie się przed egzaminami. Kładąc się z wiarą, że będę umieć na drugi dzień to co potrzebne - zawsze, dosłownie zawsze potrafiłam sobie przypomnieć na egzaminie takie rzeczy , o których wcześniej nawet nie wiedziałam, że wiem. Łącznie np. z detalami rysunku, jaki widziałam przez chwilę, jeden raz, parę miesięcy wcześniej :)

waber - mi "odkupywanie snów" kojarzy się raczej ze zbieraniem pomysłów na jakąś zakręconą książkę, pretendującą do miana "naukowej" ;)

Obrazek

"Walkę kończy śmierć, każda in­na rzecz walkę je­dynie przerywa." - Ciri

PostNapisane: 28 gru 2013, 01:10 
Nałogowiec
Nałogowiec

Czyżby była praktykowana mityczna metoda spania na materiałach dydaktycznych? ;) Atlas geografii pod poduszką - klasyk.

PostNapisane: 28 gru 2013, 01:23 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Wiedźmin, Dragon Age
Niet, spanie na atlasach musi być cholernie niewygodne :D Chodzi o to, żeby się zwyczajnie wyspać i iść wypoczętym i zmotywowanym, ale bez stresu. A wtedy "odkopy" w mózgu gwarantowane ^^ Co do sennych rozwiązań to zazwyczaj dotyczyły konkretów (bez względu na to, czy była to jakaś zagadka w grze-przygodówce, czy wstawienie punktu w planie pracy inżynierskiej :P)

Obrazek

"Walkę kończy śmierć, każda in­na rzecz walkę je­dynie przerywa." - Ciri

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 6   [ Posty: 56 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona